Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • no comment
  • Neschopnost Sony nemá obdoby. Napřed školácká chyba v implementaci šifrovacího protokolu na PS3 a teď si nechá ukradnout VŠECHNY data. Nevím od koho čeká že jí bude v budoucnu věřit a ty čísla kreditek a spol jí dá znovu.

    A vůbec, když ty údaje ztratili už před týdnem ... jakto že nám to Sony říká až teď?

    A ano, za všechno (hlavně neschopnost Sony) může Geohot *7*
  • a co stou kartou, zablokovat nebo nechat bezet dal? nechci prijit o sve tezce vydelane penize?
    • nestačilo by ji bloknout pro platby v prostředí internetu? já to tak u svý karty dělám když si chci být jistej. Když budeš chtít něco platit, tak ji prostě odblokneš a po zaplacení zase blokneš, já to tak dělal.
      • ucho
        tohle je u některých bank bohužel náročný proces, který se aktivuje klidně den a někdy ještě přes pobočku nebo osobního bankéře... ale pokud je to otázka pár kliknutí na internetu, taky je to řešení.
        • Ja sice nastesti nemam na ni moc penez, ale uz mi jednou volala sama CSOB, kde mam ucet, ze se nekde byl napadnutej server nebo eshop a kartu mi blokli a pote vydali novou. Kazdopadne kontrolovat, kontrolovat, ale nevidel bych to tak zle...
        • nevim jak jinde, ale u mojí banky zavolám a trvá to tušim 5 minut, zavolám, aktivuju, zaplatim, deaktivuju, šmitec, jsem v klidu.
          • U RB s eKontem to jde zablokovat během několika vteřin. V podstatě jsem si připravil formulář na provedení platby, odblokoval kartu, jedním klikem zaplatil, během 10-15sek kartu opět zablokoval. Někdy jsem se ještě podíval, zda je na účtě již zaznamenáno, že platba proběhla. Jde to už fofrem.
    • ucho
      na tohle je ideální účet u mBank. máš účet zdarma, který můžeš snadno kontrolovat/omezovat. tedy můžeš si tam držet vždy jen tolik peněz, kolik potřebuješ, třeba 200,-. kdyby to náhodou někdo vybral, žíly ti to neutrhne. pokud k placení na internetu používáš kartu, která je propojená s tvým účtem, kde máš většinu peněz, je to prekérní situace... ale pravděpodobnost, že ti ho někdo vybílí, není velká.
      • ještě mě napadá nastavit si na ní limit, tzn. částku jejíž překročení vyčerpá např. denní limit, a přez ten limit nikdo víc nestrhne a je to, ale ta blokace na netu by mohla být dostačující.
    • Sám nevím ... každopádně každý den kontrolovat nezaúčtované transakce na kartě ... než budem vědět víc.
  • Ataker
    Sice mělo Xbox live také výpadek a to celkem dlouhý, ale jsem rád, že se neděje to samé s těmi daty.
  • Never more SONY za to, že konzole, kterou si za své těžce vydělané peníze koupím, mi nepatří.
    • a u ms si myslis ze ti patri? tak proc je banujou? kdyz si sni muzes delat co chces...
      • Jde právě o to, že v případě SW a HW (konzolí specialně) to spjeje čím dá tím víc k tomu, že sice zaplatíš dardu a celý pyšný si neseš krabičku domů, ta ti ale v podstatě nepatří, výrobce má právo jí měnit na dálku, má právo měnit nabízené služby, má právo upravovat podmínky kupní smlouvy a ty jako zákazník a majitel krabičky máš právo nesouhlasit, ale potom ti to nebude fungovat. V podstatě koupíš krabičku za plnou cenu a jediný čeho se máš možnost držet je dobrá víra v hodného výrobce, že ti jí po nějaké době znefunkční ukončením navazujících služeb. Ano, bylo by to hrozné a pošramotilo by to jeho pověst, ale tohle může s klidem udělat a ty mu pomalu každej půlrok tenhle kopec hovadin stvrzuješ souhlasem s lic.ujednáním (vyskakující při každém updatu) které si ani nepřečteš, v lepším případě přečteš, ale ani zdaleka nepochopíš veškeré důsledky podmínek se kterými dobrovolně souhlasíš, protože ti pak s nejvyšší pravděpodobností něco přestane fungovat na krabičce, kterou sis koupil.
        • Hehe, ani bych se nedivil, kdyby při vydání PS4 Sony na dálku blokla všem jejich PS3 nebo minimálně přístup na PSN, jako že jim vypršela doba užívání a musí upgradovat a oni tim tak byli donuceni si koupit PS4.

          Tomu bych se fakt nedivil, EULA, kteoru tam mají a kterou tady všichni geohotobijci uznávají by jim to možná i umožnila.
          • To já jsem si raději PS3 vůbec nepřipojoval k netu. Aspoň mam od těch jejich výstřelků klid.
          • to v podstate udelal ms s xbox 1 ci jak to nazvat... neodeprel net ale v podstate tu konzoli zabil...
      • Jde mi o princip. Proč to Sony neřeší taky bany, ale konstruuje procesy, aby exemplárně potrestala viníka (v podstatě zastrašování)? Když si upravím Xbox, hrozí mi, že přestane fungovat. Když si upravím PS3, hrozí mi, že skončím ve vězení.
        • to neni pravda co pises, kdyz si hacknes ps3 tak ti daji maximalne ban na psn ale soudit se stebou rozhodne nebudou, oni se soudili s klukem co prolomil ochranu ne s nekym kdo to prolomeni vyuzival k hrani /nelegalnich kopii/ her nebo jinych programu...
          • takže když to hacknu, dám návod na net a k tomu soubory, tak po mně nikdo něpůjde jako po Geohotovi? Oni chtěli chytit jenom toho prvního? :D

            I když já bych mohl být v klidu, kdybych to udělal, tak u nás naše legislativa tohle chování Sony fakt nepodporuje a zákony na tohle nejsou.
        • Dyt se s nim dohodli a ted o nem dokonce chteji tocit film ne? *3*
          • Jen doufám, že v závěru toho filmu bude akční scéna, jak managment Sony honí GeoHota v džungli někde v Jižní Americe a když ho dostanou, s bouchačkou u hlavy mu udělají "nabídku, která se nedomítá" ...
  • zlaté PC
  • Jinak dle vyjadreni Sony a komunikaci s medii a verejnosti je videt, ze se maji jeste cemu ucit. Oni vzdy napisi pravdu. Kdo to kdy videl? Diletanti... Zapirat, zapirat, zapirat. http://www.youtube.com/watch?v=w92H_WetXCA
  • V tomhle případě jde spíš o precedenc. Už delší dobu jsou lidi naštvaní na to, jakým způsobem v softwarovém odvětví (a nejen) s tebou, zákazníkem, může(a taky že to dělá) výrobce produktu vyjebat. SONY v tomhle bylo nejdál a tak to odskákalo.
    • zirafcatko
      Já pochopím kdyby se lidi zlobyli že jim SONY zakázala tohle,tamto,tohlencto.
      Ale vždyť všechno funguje tak jak má(Teda teď zrovna ne) zaplatíš hraješ,stahuješ,koukáš.
      Tak je ta služba navržená.(A já bych byl taky pěkně nasranej kdyby mi do ní začal někdo jebat).G hot se na to měl vykašlat.Máš to to samí jako s autem koupíš auto uděláš nepovolene úpravy -chytnou tě a je poprdeli.
      • Na to si přišel jak, že po úpravě auta tě chytnou a si v prdeli? Když dáš do auta homologované věci které is můžeš koupit od koho chceš (nemusí si je kupovat od výrobce tvýho auta), tak ti nikdo nemůže ani prd, když dáš do auta nehomologované věci a vytuníš si auto jak chceš, tak stejně můžeš jezdit po soukromém pozemku, polích, na závodním okruhu atd. a nikdo ti nemůže vůbec nic a už vůbec tě nikdo nebude chtít poslat do vězení. Máš tam jěště nějaký šikovný přirovnání?
        • PS3 si taky může upravovat jak chceš, pokud jde o legální úpravy (nový HDD, chlazení, kryt, ovladač...), jakmile se ale pustíš do úpravy softwaru a zabezpečení (nelegálních věcí), nesmíš s tím na veřejnost (ani internet).
          • v autě si můžeš taky upravovat věci na bázi softwarové úpravy a do basy zatim nikdo kvůli tomu nešel. Kromě toho to co píšeš se tak možná vztahuje na USA, u nás rozhodně zákon zakazují takové úpravy neni.

            Svoboda šířit a sdílet informace je jeden ze základních pilířů demokracie a jejich cenzura je naprosto nepřípustná, ústava jasně vymezuje, kdy je možná cenzura.
    • Core
      Co udělali tak strašného? Jen se ptám...
      • Odstranili updatem moznost na PS3 nainstalovat Linux, vec, co byla sice uplne zbytecna a nikdo to nepouzival, ale bojovnikum za pravo a svobodu jde prece o princip...
        • "vec, co byla sice uplne zbytecna a nikdo to nepouzival"

          máš proto nějaký důkaz? nějaká data, protože jeslti ne, tak jsou tyhle komentáře dost na hlavu.
          • Mam dukaz, a takovy dukaz ma kazdy, kdo se nekdy pokousel na PS3 Linux skutecne pouzivat. ;)
            • no to je sice fajn, že ty máš důkaz stojící na tvé osobní zkušenosti, ale já bych přeci jen rád viděl důkaz, který potvrzuje tvé tvrzení. Já mám zase důkazy, že to tak neni, stačí si zjistit kolik renderfarem z PS3 se používá/lo

              Podle toho co píšeš to spíš vypadá na tvojí neschopnost, protože samo velké Sony píše, že možnost OtherOS je jedna z nejsilnějších funkcí PS3 : )
        • re: 111. Ja se opravdu divim te neuveritelne naivite lidi, kteri si mysli, ze nejaci hackeri se bouraji do systemu spolecnosti (jako ze jsou strasne hodni) a oni si je pak najmou, jako lidi, kteri jim odstrani diry v systemu. Kam na to prosimvas chodite? Copak muzete hackera pustit primo do svejch serveru a souboru? A to jako mate nejakou zaruku, ze tam neudela jeste kdo vi co?
          • ...ale no tak - neni to ojedinela praxe. Viz. Kevin Mitnick a jine proflakle pripady... Doporucuji nastudovat :D
            • Hackeri se ridi etickym kodexem, haha, takze kdybych mel internetovou firmu, tak si hned pozvu hackery, aby mi odhalili chyby v zabezpeceni. To je super. To je jako kdyz mam barak, tak si pozvu zlodeje, aby mi ukazali chyby v bezpecnosti, aby me nevykradli. Genialni napad. Treba to budou zrovna hodni zlodeji, co se ridi etickym kodexem ;)
            • Asi bychom se tu jeste tyden preli jaky je rozdil mezi hackerem a programatorem. Ja zastavam nazor ze hacker je profesionalni programator maximalne znajici systemy. Vetsinou se tito lide navic ridi etickym kodexy(az na vyjimky), protoze jsou dusevne na urcite urovni. Krom toho neverite ze G. Hotz ukradl ty data, ze ne ? :D
            • Jenze to jsou naproste vyjimky. Ve skutecnosti si najimat hackery a davat jim pristup do systemu je pekna hovadina. To ze se to jednou, nebo dvakrat stalo, jeste neznamena, ze se to tak dela a ma delat.
        • Core
          Já osobně jako člověk zcela nezatížený konzolemi, když si přečtu to, co tady uvádíte, tak musím napsat, že kdybych měl firmu, svou konzoli a svou službu PSN a někdo mi se dotoho začal srát, tak bych byl hodně naštvanej. Když si to vztáhnu sám na sebe, tak kdyby se mi někdo z venčí začal montovat v kódu www stránek, které stavím, protože se mu tam něco nelíbí, tak bych byl pěkně nasranej. Jako otec svých projektů. Pokud v diskuzi na svých stránkách zakážu šíření vulgarismů, je to čistě mé rozhodnutí a jako autor stránek na to mám právo. Možná to vidím drobet zjednodušeně, ale jako autor si nenechám např. kydat hnoje na hlavu. To je myslím naprsoto jasné.

          To samé vidím v příkladě s Linuxem. Sony jako tvůrci, Sony jako autoři a Sony jako majitelé si podle mého názoru mohou jednoduše zakázat, že na svém systému nechtějí Linux. Nevidím v tom nic, kvůli čemu bych se měl srát v kódu a nebo si (nedej bože) brát hráče jako rukojmí.

          Jak jsem ale napsal, do této problematiky vidím jen zcela povrchně (jen to, co si přečtu zde či u konkurence), konzoli neprovozuji a PSN jsem nikdy neviděl, ale takhle logicky mi to přijde. Je to jen můj obyčejný pohled nekonzolového hráče...
          • Prilis se to nevylucuje s tim co jsem napsal. Slo predevsim o neadekvatni reakci Sony. Totiz to ze si nekdo na zakoupenem HW, konzoli, ktera je uz za ty penize jeho a navzdy bude, provede nejake upravy aby ji mohl vyuzit lepe.... Rad bych vedel co je spatneho na tom, kdyz pak sve upravy rozsirim dal a i jini lide si takto svou konzoli upravi.
            Asi vam uniklo, ze kdyz na sve PS3 chci zacit delat jine veci, hry mne prestali bavit nebo podobne, nijak tim ekonomicky netratite. Naopak muze to zaujmout spousty dalsich mne podobnych, kteri si ji (PS3) koupi uz ne kvuli hram a vy paradoxne vydelate-bez nejakeho zvelicovani toho co bylo za tim.
        • Bojovnikum za pravo a svobodu slo daleko vic o to, jak Sony nalozila s informaci, ze G. Hotz Hackl jejich system. Bylo uz dost divne proc si ho nenajali treba na zaplatovani, oni ho misto toho protahli hnusnyma zalobama atd. Coz se svobodomyslnym a teda i mne zda naprosto nechutny, jeden obetovany nejviditelnejsi beranek co zaplati za filosofii, ktera tu vzdy byla, bude. A neprej si vedet kdebychom bez opensource asi dnes se SW celkove byli.
    • to byla reakce na zirafcatko@tiscali.cz
  • Core
    *12*
  • *1* každej si dělá vojnu sám, že pánové ze Sony. Kdo chce vše nemá nic *5*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit