Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • walltar
    Tohle krásně ilustruje kickstarter ... pokud nemáte peníze na vyhození tak je do toho nedávejte. Každému kdo se teď trhá za vlasy a je naštvaný říkám, používáte KS špatně. Takovéhle věci se dělají bez emocí.

    KS funguje jako investice (spíš jako charita) a pokud něco investuju, tak investuju jen peníze, které jsem schopný bez emocí odepsat. Já už sem rozdělal několika projektům přes 10K a pokaždé počítám s tím, že z tohoi vyjde tohle ... a je fakt se nutno na to připravovat. Dáváte peníze na ideu a nemáte žádné záruky, že za to něco dostanete.

    Počítejte, že tak jako u invcestic velké procento věcí z KS nevýjde, lidi co na tom pracují zkrachují a nebo utečou s penězma ... KS není stránka na předobědnávky, je to vlastně charita s bonusem pro přispívající. Je to pro lidi, kteří chcou pomoct. Ti co měli zájem jen o produkt jako takový si radši měli počkat na finální verzi.
    • Osviceny
      Ty asi opravdu nevíš co s pěnězi že ?? když je můžeš takhle rozhazovat za uplné nic a dokonce se tím chlubit na intrenetu... já rád přispívám na charitativní organizace, tam aspoň vím , že to k něčemu bude a má to smysl....
      • No jo,pamatuji si jak byla aféra,že člověk v tísni(v čele s Pánkem) posílá peníze čečenským anti-ruským teroristům.Upřimně myslím,že většina neziskovek slouží jen jako krytí a vy nemáte ani páru co se s celým tím objemem peněz děje.
      • smejki
        Ne, nevíš *1*
      • walltar
        Já bych to viděl tak, že ti do mé finanční situace nic není ... já ale zase rád přispěju na nápady. Lidi mají hromady zajímavých nápadů a ke zrealizování často nemají prostředky ... a imho je lepší, aby s tím šli na KS a našli si tam lidi podobně smýšlející jako já, než aby upsali všechno bance, nebo by takový nápad ležel doma pod postelí.
        • Osviceny
          Každý dobrý nápad se zaplatí vždy.... naopak , KC slouží dvěma způsobům 1. peněžně zabezpečeným lidem se slavným jménem, které ale do své hry nechtějí vrážet svoje peníze (oni ví že to je blbost) a tak si prostě ty peníze vyberou od hloupých najivů a mocně se smějí na vrcholku svého zámku na svém uměle vybudovaném ostrově 2. smetiště hloupích nápadů, které nenašli investora a tak to jako poslední šanci zkoušejí zde, i když v hloubi duše tuší, že jejich nápad je nesmysl (viz. oushit) ale vý, že je plno najivů, kteří jim to rádi zaplatí a navíc se budou předhánět kdo dá větší částku, takže mohou vyrobit nesmysl, za polovinu dotované částky a ze zbytku peněz mohou začít budovat svůj ostrov a na něm zámek, ze kterého se zase budou vysmívat přispěvovatelům
          • walltar
            No jo ... s tebou se nemá vůbec cenu bavit. Příliš pokroucené čecháčské uvažování, které potápí tuhle zemi. Místo aby sme něco dělali tak vymýšlíme proč je něco špatné a kdo nás zase chce okrást.
          • typicky cesky uvazovani. este si zapomnel napsat ze pak zacnou nekoho vykoristovat
          • davidBray
            ty jsi osel :)
  • Osviceny
    Nechámu, kdo by si mohl takový kepl pustit do baráku... Ti co na oushit přispěli jsou tupci co nevědí co s penězmi v pokročilém stádiu retardace, protože to že to bude katastrofa na úrovni titanicu mi bylo jasný od začátku... Vypadá to hrozně, výkon na úrovni lepší kalkulačky, gamepad jak z doby super nintenda, hry na oushitu jsou stejné výkaly jako konzole sama, android je platforma pro piráty, lidi co to s mobilním hraním myslí vážně vlastí zařízení s IOS, proto hry na android jsou nepovedé kopie IOS věcí (podobně jako PC kopíruje konzolové hry), navíc proč bych si vůbec kupoval konzoli na mobilní platformě, když odpadá hlavní a jediná výhoda této platformy a to je mobilita.... nejsem slabý chorý mozek abych hrál mobilní hru na konzoli, když si můžu zahrát AAA hru na XBOXU... Jako dárek ke každému prodanému oushitu bych dával pěstí mezi oči, snad by se lidem rozsvítilo, nebo by zemřeli, obojí by byla ale služba světu ....
    • GlaDOS
      Ano, na iOS vůbec nikdo nepirátí. http://www.ubergizmo.com/2012/07/piracy-rates-are-higher-on-ios-than-on-android-developer-says/ V Číně vůbec není standardem si ho jailbreaknout.
      • Osviceny
        ano pirátí, ale asi o 80% méně, na android upirátí hru každé malé dítě, jailbreaknout IOS už je pro některé trochu problém... Navíc tato konzole se chlubí tím, že se na ní dá snadno pirátit... tak kde to sme, když výhoda konzole je snadné pirátění....
        • GlaDOS
          Máš nějaká zdroj k těm 80 %? Myslím, že koupit si nakousnuté jablko a udělat jailbreak je pro mnohé přijatelnější, než si koupit Android a pak prolézat fóra, hledat nezavirované apk, které navíc ani nemusí být, protože je vzhledem k ceně nikdo nechce cracknout.
          • Osviceny
            To víš že mám důvěryhodné statistiky. Ty si ale musíš uvědomit to, že každý lopata není technicky zručný jako ty a jailbreak je pro něj problém. Věř mi, že najít apku na jakoukoli hru na annroid je otázka několika sekund i pro lopatu, tudíž je to snažší než jailbreak po kterém navíc přicházíš o záruku.... to jestli je tam vir nebo ne je jim většinou u zadele
            • Znám Číňanky, které si iPhony pravidelně jailbreakovali. Jak technicky zručné byly? No, měli problém s konceptem sporáku.
            • davidBray
              "To víš že mám důvěryhodné statistiky." za tohle nelze považovat něco co sis vycucal z prstu v čekárně u doktora na 15ti letou prohlídku.
  • GlaDOS
    Tak to je průser (hele, stačí to hodit do značek a hned to cenzůra nesebere). Pořád si ale stojím za tím, že samotný koncept by mohl dobře fungovat, i když i ten mnozí uráží. Taková levnější krabička by byla skvělá pro menší caparty, jejichž rodiče dbají na výchovu a nechtějí je v desíti letech pustit k ustřeleným hlavám na velkých konzolích. Pak by s nimi mohli trávit více času i u her, protože spousta menších nezávislých titulů by mohla dobře zabavit i je. V nejhorším případě by mohla být krabička multimediálním centrem s možností si něco lepšího zahrát (jelikož se jedná o konzoli s daným hardwarem, vývojáři by se nemusel krotit tak, jako tvůrci malých hříček, kvůli fragmentaci jednotlivých Android zařízeních).

    Hned první koncept "lepší hračky pro děti" zabíjí nutnost vyplnit údaje ke kreditce (což je imho přešlap jako kráva, zvlášť když přibývají zprávy o vyluxovaných účtech kvůli tomu, že potomek ve f2p hrách utratil menší jmění) a multimediální centrum s hrami zabíjí nemožnost ke konzoli připojit externí periferie. Velká škoda. Potenciál tu byl.
    • davidBray
      obrovskej poteciál, myslím si, že snad každej čekal, že to tablet s ovladačem a snad i něčím na víc. Takhle je to jen předražený těžítko. Škoda. Mohlo to android posunout někam dál jak píše Michal v článku.
  • langustyn
    kazdej kdo na to prispel se ted musi tvarit stejne jako Julie Uhrman v tom nahledu videa :D
    • Z té baby jde strach.
      • Jo, je škaredá jak noc.
  • Kdyby tam byl aspoň ten Chalan Wake....
  • Typickej bullshit z Kicktasteru.
    Naslibovat kraviny, shrábnout prachy a vydat nějakej sotva použitelnej šmejd.

    Kolik vývoj stál? Určitě ne 8 milionů dolarů *1* Pokud desetinu, tak je to moc.

    Proto bych na podobnej projekt nedal ani korunu. Ale dobře jim tak, těm kterým na to dali prachy. Za blbost se prostě platí.
    • Ona vůbec ta bublina kolem Kickstarteru začíná pomaloučku plasknout.

      Ještě tomu dávám tak dva roky a už se přizpěvatelé nebudou tolik hnát do projektu, který bude pokračování nějaké staré klasiky a někdo ukáže pár artworků.

      Nebudu tu nic nalhávat, taky sem se nechal zblbnout a spousta věcí mi přišla jako super nápad hodný investice (i když Ouya mezi nima fakt nebyla :D). Takže teď už každý nový projekt vyhlížím s opatrností a nadšení krotím.
      • kludne nech si KS praskne, ale este predtym nech stihne vyjst wasteland 2 a eternity, potom na uz KS netrapi
      • GlaDOS
        Žádná bublina neexistuje. Rizika jsou a byla vždy stejná. Dávám peníze do projektu, který mě osloví, ale na druhou stranu to obnáší riziko a musím počítat s tím, že nemám žádné záruky a ty prachy možná ani neuvidím. Taky jsem přispěl na některé projekty a rozhodně jsem se zblbnout nenechal, protože jsem přispěl dobrovolně a protože autorům věřím. Stejně je pořád lepší riskovat a zafinancovat přes Kictstarter pokračování nějaké starší klasiky, než mít prázdné ruce nebo "restart", který prošel osekáváním, zjednodušováním či jiným potvořením, které je teď v módě.
        • Je vidět, že ty jseš stále v tý bublině. Po rozjezdu kickstarteru byli všichni nadšení a dávali prachy do projektů u kterých znali jen myšlenku tvůrců, nic víc. Žádnou ukázku z již rozpracované hry, nic. Prostě všechno od začátku a jen věřit autorům. Tak tomu se říká zblbnutí, nezlob se na mě.
        • Jasně že rizika byly vždy stejný, ale o tom jsem vůbec nepsal...
  • Malleth
    By mě zajímalo čím hráči nas*ali designéra toho ovladače. Tohle sme si nezasloužili
    • Podle mě každý kdo dává něco na shItstarteru je pako, ale kazdyho vec, za co dava svy tezce vydelany nebo lehce ziskany (od maminky) prachy.. podle me se daji vyuzit mnohem uzitecneji :)
  • Tohle by fakt jeden nečekal, po dost úspěšné Kickstarterové kampani (kolik že to vybrali, nějakých 8 mega ?) to takhle doslova pr0srat to už chce odvahu :/
  • Ten USB port bude nejspíš pouze servisní. *7*
  • A teď jestli by to byl větší nebo menší průjem pokud by vybrali pouze to co chtěli. Jinak jak to tak čtu, skončili dřív než začali.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit