Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • homeles8
    Jedničku jsem dohrál s češtinou. Tady si překládám každý slovo co si nejsem jistej nebo netušim na mobilu. A pak to ještě skládám aby ta věta měla česky smysl. Takže jsem odehrál hodinu a půl s tím, že mám za sebou jen ty dva rozhovoryy než mě to plivne do hry *1* No, kdybych nemarodil, tak s koupí ještě počkám, ale takhle je to jasný. Jinak jednička mě bavila moc, vžil jsem se do toho. Tady s tím složitým překládáním to taky tak bude. Bez toho to nejde. Aspoň po dohrání budu umět anglicky už zase o dost lípa nebudu muset nikdy nic hrát česky *4*
    • tomekbobek
      Takhle jsem se učil u jedničky. Přeju pevné nervy a mnoho nových slovíček do slovní zásoby :-)))
    • Takhle jsem se presne naucil anglicky, jen tak dal!
  • Hra je to super, ze zacatku pusobi trochu zmatene, ale postupne se skvele rozvine. Obrovske mnozstvi zajimavych questu a vubec vsechno je tam vylepsene a dotazene zase o kousek dal. Svet pusobi neotrele, jednak svym zasazenim do netypickeho prostredi pro tenhle druh her, ale navic vsechno pusobi pomerne realne, co se tyka jednani jednotlivych frakci a vztahu mezi nima. Jedna z mala her, kde me neotravuji spolecnici a pusobi mnohem zajimaveji a zabavneji nez napriklad v prvnim dile. Rikal jsem si jestli to bude aspon stejne dobre jako jednicka a je to jednoznacne lepsi.
  • JakubT
    Zajímavé... souhlas třeba s problematičností lodního systému a ne moc super příběhem, ale celkově to na mě působí o mnoho líp než PoE1. Jednička pro mě neměla moc vlastní tvář, ne moc sympatický svět, vůbec mě nezaujaly postavy, atd. Tady mám dojem, že jsou postavy a questy líp napsané a podstatně víc zapamatovatelné. Celé téma kolonializace ostrovů je hodně zajímavé v kontextu syndromu koloniální viny - když to člověk prožívá ve hře, je zajímavé se zamýšlet o tom, jak problémy řeší, jak se řešily dřív, proč se kolonialisti rozhodovali jinak, atd. atd.

    Otevření hry s sebou sice nese určité problémy, jako někdy trochu otravný management, ale zase ta hra působí větší a... otevřenější (překvapivě), což mi u jedničky chybělo (třeba oproti Baldur's gate).

    Bojový systém samozřejmě není až tak zábavný jako v DOS2, ale aspoň to má výhodu možnosti řešení věcí diplomaticky - v DOS2 jsou boje tak zábavné, že jsem o diplomacii neměl moc zájem :) A tam mi teda taky příběh nepřišel nějak zářný.

    Za mě tedy dobré, v podstatě z her od Obsidianu asi v poslední době nejlepší.
    • V reálu nikdy něco takového jako syndrom kolonální viny nebyl. Proč? Kolonisté se většinou k místním chovali jako ke zvěři (a ne jako lidem)... a znáte to, ne? Když si něco opakujete dostatečně dlouho, tak tomu začnete věřit.
      • JakubT
        Já myslel to dnešní, kdy lidem dochází, že co dělali jejich předkové kolonialisté nebylo zrovna ok... Tehdy samozřejmě to bylo jiné, to je ten problém.
  • sankuri
    Bohuzel musim souhlasit se slabym pribehem. Ten by tu mel byt hlavnim lakadlem. Nicmene me to tak navnadilo ze jsem si stahl Baldur's Gate 2 Enhanced Edition a vratil se do deckych let:-)
    • Já dávám přednost Neverwinter Nights (1 & 2) před BG.
    • V detskych letech jsi zrejme porad kdyz to neumis ani napsat :)
      • sankuri
        Mno to vis, kdyz 95% casu mluvis a pises anglicky, tak jde cestina do kopru velice rychle:-)
    • Když si to vezmeš, tak příběh BG2 je taky vcelku jednoduchý, zamilovaného elfa za jeho zločin zbaví všech citů a emocí, trpí jako zvíře, stane se z něj monstrum, snaží se vše co ztratil získat zpět a dopadne ještě hůř.
      Ten příběh je ale skvěle prezentovaný a není černobílý, Irenicus je sice svině, ale máš pro jeho motivaci pochopení a dokážeš se s ním částečně ztotožnit, vlastně nakonec neměl na výběr. Uvěřitelný hlavní záporák je pro dobrý příběh velice důležitý
  • Zatím odehráno 50h a paráda. Jen u toho neskutečně rychle utíká čas :))).
  • zaty
    Ale jo, nevypadá to špatně. Odložíme na dlouhé zimní večery, protože tohle se nedá hrat hodinku denně 2-3x týdně :)
    • Jack1947
      Nejlépe do vydání třetího dílu že ? *7*
      • zaty
        Třeba i tak. Fronta her, co si chci zahrát, je dlouhá a nikam nespěchám. Takže pokud se k tomu nedostanu letos, dostanu se k tomu později.
        Vždyť já třeba ještě ani pořádně nerozehrál Witcher 3, protože se vždy objeví nějaká jiná hra, která dostane přednost.
        • Jack1947
          Tak nevím co je horší mít rozehranejch padesát her a nebo mít plnej stým her který ani nikdy nebudu hrát... myslím že ani jedno není nejlepší.
          • zaty
            Nemám ani jedno. Hry si kupuju, až když je chci hrát a rozehráno mám vždy 1 velkou a pár malých her, aktuálně DS3: Ringed City před Midirem na NG+, kterého nemůžu ani za boha dát a začal jsem NIER a na relax hraju Bindings of Isaac: Antibirth. Plus na pracovní cesty Switch se Zeldou.
            • zkus ho ranged, melee je hodně hardcore...
            • Jack1947
              Škoda že nejsem takovej masochista taky jinak bych měl dohráno, dávno. To Nioh není bůhvíjak povedenej port.
            • zaty
              NIOH je ve frontě, normálně bych ho hrál už teď, ale ten Midir mě tak štve, že jsem raději zvolil oddechovější NIER, abych z jednoho pekla neskočil hned do druhého :)
              Remaster DS mě nechává chladným, v DS1 s dsfix mám odehráno 180 hodin a stačilo a multiplayer jsem si dostatečně užil při eventu Return to Lordran.
              U Code Vein mě zatím odrazuje ta grafická stylizace, ale uvidíme, až to vyjde. Pokud to bude mít dobrý soubojový systém a bude to nekompromisní jako DS, určitě si to zařadím do fronty.
            • Jack1947
              Taky nemám, ty free hry sbírat už mě ani moc nebaví navíc většinu ani hrát nebudu ale musel jsem si to přidat! Spíše si asi budu vybírat.

              Co NIOH a už se těšíš na Remaster DS ? a co COde Vein heheh...
    • owny
      Jednička mi na jeden průchod vzala 120 hodin. Tímhle tempem by to bylo tak na rok. *1*
  • Obsidian udělal úplně to nejlepší, co můžeme najít ve světě Star Wars, za to velké díky, ale už by se mohli vysrat na tu jistotu a zkusit něco noveho
    • Lukyz
      To zkusili naposledy u Alpha Protocol, což byla velice dobrá hra a akční RPG, ale bohužel technicky dost nedotažená.
      • Akcni RPG :) ja si pod pojmem rpg predstavuju třeba i to, ze to rpg nejak ovlivnuje hru. Alpha protocol je stejnej jako mass defekt, kam das body je uplne jedno gameplay je porad stejny, ne promin, byla to akcni hra. Rpg a dobra hra urcite ne.
  • jak je to s tím Critical Role dlc. Máte ho tam všichni?
  • Navazuje hra na první díl?
    • Morraw
      Ano.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit