Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A kolem Games je reklama na Fortunu s ruletou a kartama. Výborné *1*
    • většina čtenářů games jsou dvacátníci...
    • HORRIDO: Ta holka je sexy, asi první reklama na games, která mě neirituje. Zato ten debilní filmeček na Ass Cred Origins, ten je hroznej.
    • ALHAZRED
      Mne jinak vubec nejde o hazard, dokud seš dospelej, vydelavaš a seš blbej, ať se libi...
      na psychiatrii je oddeleni pro gembleri, možna ti pomužou...
      Jenomže dneska se vymejšli stoajeden spusob jak vytahnout v hernim prumyslu z lidi prachy, a nejlepši sou decka...
      Joko vysvetli mi tady nekto, co ma jako znamenat to točeni na automatu v novym NFS ??
      Decka neznaji hodnotu penez, a taky nevi co je to HAZARD, idealni cilovka !!
      • přesně...můj malej bratranec věk cca 11 let neví vůbec co je hodnota peněz, když se mě pta kolik to stoji atd tak to prostě nechápe, že to je hodně...
      • Problém je trochu v tom, že marketingový tým dokáže schopné lidi líp zaplatit, tedy je jasné na které straně budou kvalifikovanější psychologové a sociologové. Doporučuji mrknout na dokument Consuming Kids (2008), dá se najít i na YT a je přesně o tom. Jde velká spousta peněz na odborníky a studie, jak vám vnitit ten a ten produkt lépe než konkurence a ideálně i když ho vlastně vůbec nepotřebujete.
        • ALHAZRED
          Je to presne jak rikaš, tzv psychologove nejsou vazani hypokratovou prisahou, protože to nejsou lekari a dneska sa ta tzv psychologie použiva na všeliaky svinstva, jenom pomahat lidem, to už vi maloktery psycholog...par jich znam, a smekam, a par jich znam, i s ty druhy strany...dneska je většine lidem jedno jak vydelaj penize, hlavne že je to hodne, a že se nenadrou...celkově to de dost špatnym směrem, ale o tom jinde... *3*
  • ALHAZRED
    Pokud je hra hotova, udelana takova jaka je, a chtej za ni plnou cenu, či už jde o SP nebo MP, je jednoducho SVINSTVO chtit dalši penize za COKOLI k te hre, a muže bejt desttisic rafinovanych spusobu, jak ty penize vylakat, a hlavne od decek...a tomuhle se musi razne rict NE.
    Pokud jde o pokračovani hry, rekneme datadsik, co už se vidi malokdy, prosim, ale tyhle všelijaky DLC hezči boty a pirko doprdele bych taky zakazal... *3* nemluvě o ňakejch lotboksech, zajicvpytli to je na facku...
    • Veskoslav
      A takový dotaz. To chceš uzavřít servy pro danou hru tak po dvou letech, protože většina lidí si právě do dvou let pořídí danou hru a financování taky něco stojí? A prosím, neoháněj se minulostí. Doteď si pamatuji právě W3 za 1799 Kč či Diablo II za 1899 Kč a to byly solidní pálky. Ne každý je jako Blizzard, co si může dovolit udržovat servry i pro více jak 15 let staré hry viz Warcraft 3.

      Neomlouvám to, ale nevidím jediný důvod, proč omezit například kosmetické předměty, které neovlivňují hratelnost viz Dota či Overwatch. Mimochodem ty sis nikdy nekupoval hokejové kartiřky například v balíčku? To byl taky solidní zajíc v pytli. Nechceš to taky zakázat?:) Je to defacto naprosto ten samý případ. Děcka vyhodí majlant, aby měly tu danou kartu, která je třeba v dané sérii balíčků. Nebo LEGO panáčky, kdy máš 20 postaviček a nevíš, co máš v pytlíku a když dostaneš něco jiného než jsi chtěl, kupuješ další.
      • ALHAZRED
        ANO, NE...!!
        Jak a čim chtej financovat servry to neni moje starost, ani mne to nezajima, nepodnikam v tyhle oblasti, ale musi to byt hodne dobrej biznis nemysliš ?? Jinak by to nedelali...A jesli jim to nevynaši tahat penize z decek ať dou delat neco jinyho do*rdele...
        Ja mam doma dve maly dcery, koupim jim občas hru, ale tohle žmykani podporovat nehodlam a sem zasadne PROTI !!
        • Veskoslav
          Takže něco zakazuješ, ale důsledky neřešíš? Neživíš se jako politik?
          • ALHAZRED
            Jako dusledky čeho ?? Že nepudou naky servry co vydelavaj na kupovani hezčich oblečku a dlhšich mečiku ?? Tak to rozhodne nerešim...Esli si tzv vyvojari neumi vydelavat poctivou praci na kvalitnich hrach...klidne mužou hazet pisek do michačky, ale to už se opakuji, mne je akorad divny, že ty si doplaciš za věci, ktery bys měl mit normalne v cene, tak tady je diskuse marna... *1*
            • ty si dobrej fortrik...

              Prvni vec je, ze pokud se ti to nelibi, tak to nekupuj(ani detem). To uz tvoje problemy resi dostatesne.

              Meles tady neco o tom, ze ti je uprdele, za co budou provozovat servery. Jim je zase uprdele, ze tvoje deti neznaj cenu penez.

              Ale uplne nejvic smutny je, ze tvoji neschopnost chces resit nejakym zakazem, uplne normalni veci.
            • ALHAZRED
              Veskoslave, tys byl vždycky d*bil...jak rikam diskuse marna, nepochopiš to, esli sou ty hry založeny jenom na tom, aby tahali s hraču prachy za extra oblečky a p*čoviny ANO zakazal bych to, sry činsky to neumim *1*
            • nebav se s ním. veskoslav zase nepochopil že se bavíme o gamblerství a chce z gamblingu provozovat servery lol
            • Veskoslav
              To, že ksakru nehraješ MP hry neznamená, že je nehraje nikdo jiný. A jak v ceně? Ty si ku*va s prominutím myslíš, že taková Dota by měla mít kosmetické věci zdarma? Nebo Overwatch, protože ti, co dělají nové skiny, mapy a hrdiny žerou trávu a platbu dostávají v gumových medvídcích? Kámo, kolik ti je? Snad jsou dcery chytré a krásné po mamince.
  • Veskoslav
    A zakážou taky balíčky karet jako měly Pokémoni či hokejové kartičky atd.? Tam člověk taky nikdy nevěděl, co člověk dostane a valil do toho prachy jak blázen. Pokud se jedná o kosmetické kraviny, pal to čert, raději ani nepočítám, kolik mám peněz v Dotě za truhly atd.

    A že chce banovat? Proboha, to zabanuje všechny a všechno, co má nějaký systém náhody viz právě většina systémů karetních her, kdy člověk dopředu nevěděl, co bude v balíčku a modlil se.
    • Tys zase nepochopil oc tu kraci... *7*
      • Veskoslav
        Bobíku, jdi si zase hačnout do kouta, jo.
  • Asi první věc co bych si přál aby EU zakázala, a to konkrétně tenhle novodobej nešvar...
  • "It´s a trap!"
  • Co takovy kinder vejce, to gambling neni? :) Taky nevis, za jakou hracku platis...
    Tim se nechci zastavat EA, doufam ze jednou se svym business modelem shori v pekle.
    • kinder vajicko ti garantuje lahodnou cokoladu a prekvapeni v podobe hracky jako bonus. neplatos za hracku, ale cokoladu.
      • jamar28
        Jasně no, Kinder vejce za 25 Kč si kupuješ kvůli čokoládě, které tam je kolik? 20 gramů? *1* Ne, děti vůbec nebaví těšit se na to, co najdou uvnitř. *15*
        • ucho
          a když se jim nelíbí, co tam najdou, chtějí další.
          • jamar28
            Tam to všechno začalo. Ještě dnes mám rád překvapení, zažaluju ty skopčáky, naučili mě gamblerství...
            • zažaluj taky človeče nehnevej se protože se tam hazi kockou a nevíš co ti padne!!!
      • JamesFaith
        V tom případě je zvláštní, že se jich děti dožadují kvůli té hračce a někdy na čokoládu i na chvíli zapomenou, když tam najdou nějakou zajímavou hračku.

        Navíc vejce s hračkou je dražší než vajíčko bez hračky, jak se může každý přesvědčit před Velikonocemi v krámě, takže hračka v té ceně musí být.
      • btw: kindervajicko neni hra :-D (jen pro pripad, ze by to nekdo nevedel :-D).
        • Špatný příklad. Spíš to vidím u CCG, nechápu že FFG jde po svých úspěšných LCG hrách kdy víte co kupujete zase do CCG SW Destiny s booster packy alá zajíc v pytli, ale holt je to ze strany výrobce víc peněz za méně snahy (nemusí vymýšlet každý 1/4 rok nový balíček, ale stačí když udělají jeden na rok a chytře karty rozloží v rámci náhodných balíčků) a lidi to bohužel nečekani poměrně hodně kupují.
  • Já bych radši nic neriskoval a zakázal ty lootboxy za peníze úplně *1* Ale to by pak Star Wars: the old republic do týdne skončilo *1*
  • Jak to vidím já tak daji 18+ ale hráčů bude pořád stejně, ten dotazník kde se zaškrtne že je člověku 18+ nikdy nikoho nezastavil a nezastaví
    • 18+ by to bylo u nás třeba v USA je limit od kdy je možné hrát hazard 21+... *1*
      • Stejně je to jen samolepka, když si děti dokáží sehnat chlast a cigarety tak hry nebudou problém.
    • Tady asi ne, tady se na ratingy obvykle u ničeho moc nehraje, ale na západě nebo až v USA by ses možná divil. Tam ani neprojdeš s alkoholem přes kasu pokud u sebe máš nezletilého. Jedna věc je naklikat formulář a druhá je to mít jak zaplatit, což dítě pod 18 asi bude mít problém, pokud nešlohnet doma kreditku, ale tím si zadělá na ještě větší problém. A rodiče mu to v drtivé většině fakt nepořídí pokud nesplňuje rating.
    • XorxoxTalarius
      To nemuzou udelat, jelikoz pokud to bude 118+ tak jejich krabicovky odmitnou retezce prodavat, stejne tak nebuodu moci prodavat bundly s tou hrou (napriklad PS4 + SW:B2) jelikoz to bude obsahovat hru ktera je 18+
  • jamar28
    A neříkejte tomu pořád gambling. Žádná hra neobsahuje "gambling", to prostě nejde, protože gambling znamená v češtině závislost na hraní. V angličtině znamená "gambling" hazardní hry. Takže SWB2 obsahuje prvky hazardních her, neobsahuje gambling. *1*
    • gambling v cestine znamena to stejne jako v anglictine. ono to ceske slovo ani neni, vime?
      • jamar28
        Tak si to zkus vygooglit. Nevím, jestli je ve slovníku, ale v češtině se gambling (příp. gamblerství) používá jako výraz pro závislost na hraní (české slovo to původem samozřejmě není, ale používá se). Jakživ jsem neslyšel, že by se gambling používalo jako synonymum pro hazard.
  • Sorry, ale zákaz nikdy nic nevyřešil a ani nevyřeší.
    O tomhle má rozhodovat trh, když se vám ty mikrotransakce a lootboxy nelíbí tak není nic jednoduššího než si tu hru nekoupit.
    • Zkus to vysvětlit malému dítěti co miluje Star Wars, je finančně závislé na rodičích a nemůže mít tudíž ještě pořádně zafixovanou finanční gramotnost. Někdo se v tom třeba neorientuje a jen chce potomkovi udělat novou hrou, kterou si samo vybralo, radost. Není to jen o tom co píšeš, což je sice volba kterou jsem třeba já konkrétně učinil, ale je to právě i o tom co píšu výše. Média, jelikož chtě-nechtě ovlivňují mládež nějakým způsobem vždy, by ji neměla tímhle způsobem zneužívat. (je mi už přes čtvrt století, ale i já jsem tehdy chtěl hezké věci z reklam atd.). Oni tohle vědí moc dobře a proto to dělají, nenech se vysmát. Tohle klepnutí přes prsty bude jedině k užitku.
      • Veskoslav
        Malé děcko nemá co hrát takovou hru. Pokud vím, je to pořád PEGI 16 Battlefront ne? A pokud si to v 16 neuvědomuje, tak problém rodičů, ne dané hry. Malé děcko si nemá co vybírat. Doteď si pamatuji dvě děcka tak 10 let, co vzal fotr na Deadpoola či jsem viděl podobné typy stát na GTA v řadě. Oboje je chyba rodičů, ne hry nebo filmu.
    • Sorry, ale já jako rodič mám před koupí dokonale znát obsah hry a její kompletní mechaniky? V tomto případě se jedná o zcela jednoznačný gambling, který má podléhat stejnému režimu jako je tomu u ostatních společností provozujících hazard.
      • Tak nemusis... ale pak se nediv...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit