Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Naprosto s tím souhlasím, buď dát všechny hry, kde je jakákoliv možnost kupovat lootboxy za peníze, od 18 potažmo 21 let a nebo jednoduše zakázat mikrotransakce.
    Výrobci her by si v první řadě měli uvědomit, že hra má být zábavou a ne prostředek, kterým budu vydělávat ještě další peníze.
    Bohužel začínám trošku cítit, že si výrobci uvědomili právě tu druhou variantu, zábava bohužel ustupuje a hry jsou koncipovány právě pro pořádný výdělek na úkor zmiňované zábavnosti.
    Jako postavit hru na tom, že hlavní gro jsou lootboxy, jako v battlefrontech, tak z toho se mi dělá špatně a mám velký strach kam to bude celé směřovat. Dokud tedy nepřijde nějaký legislativní zákrok.
    Ale ano je to gambling, ne že ne.
  • R.I.P. fifa. Tam to bylo hlavne o kartickach.
  • Konečně to někdo pojmenoval správně. Gambling. Na jednu stranu mizí automaty z hospod a okolí škol, ale druhou stranou se to valí do her a zejména u dětí pak vidím problém odlišit hru a reálné penize. Nedávno jsem po hodně dlouhé době z nostalgie zkusil travian a divoké kmeny (pamatuji si je ještě v době, kdy šlo platit jen za lepší UI) a popravdě jsem byl dost zděšen. V úvodu hned kolo štěstí, kdy si jednou za 24h můžu zadarmo zatočit, další točení už je za real a lze se hodně snadno ukliknout. Koupit lze snad vše co vás jen napadne od surovin přes jednotky a posílení útoku/obrany. Docela se divím těm několika chudákům co za to platí, že je to baví, když ty servery jsou prakticky mrtvé a dřív se do TOP 100 dostat a udržet dalo práci, dnes tam jste po doklikání tutoriálu. Pak ty šílené mobilní/tabletí hry - nehry, kde vás to také na každém kroku vybízí k platbě. Nicméně i tam bych to pochopil. Ale nchápu, že se to už snaží valit i do PC a zejména i do plnohodnotných titulů. U F2P v určité míře budiž, ale co je moc, to je moc.
  • No, jak znám z EA tak si z toho vezmou jen to, že to nesmí být založený na náhodě, tzn, že lootboxy odstraní a na tvrdo přidaj: "+10% shield boost - 15 dolarů", už to vidím jako živý...
  • Jack1947
    ted jen aby nezačalki úřadovat do her víc než je zdrávo *7*

    Je hezké že zakročej ale můžou nechat klidně lootboxy které nikomu nic nedělaj a hru nekazí, navíc za děti jsou zodpovědni především rodiče spíše by to chtělo nějak omezit - aby jich nebylo tolik a zredukovat jejich obsah aby nemrvily ostatním hru.
  • Přesně. Nedávno sem si kupoval chocapic a na krabici mi slibovali, že dostanu uvnitř jako hračku světelný meč. A pak sem měl uvnitř nějakou blbost. To stejný kinder vajička. Zakázat všechno nebo na to nalepit +18 :D
    • kindervajicka obsahuji hracku. nebo snad nesouhlasis?
      • Ale náhodnou. Lootbox taky obsahuje vylepšení, ale náhodné
      • btw: platis ale za cokoladu ;-) hracka je bonus.
  • Petici, kterou se práve zabírá BE jsem podepsal a jsem rád, že se něco děje....tenhle gambling do her nepatří....
  • U her jako Destiny mi to nevadí, protože "lootboxy" s těmi hlavními předměty ve hře se tam nedají kupovat, ale pouze se sbírají grindem ve hře a za prachy jsou tam kosmetické lootboxy se skiny, vozidly, která mají max jinej tvar a skin, ale statisticky fungují stejně a prostě jsou čistě kosmetické.
    Ale u her jako Battlefront bude sláva, až regulace dají EA přes prsty a EA bude muset od těhlech pay to win praktik opustit. Jako, EA si to tenhle rok velmi podělalo, gameři jim dokázali, že se umí ozvat, když je něco špatně a že umí jim zatopit, když se s nimi pokusí vy*rdat. EA se z toho bude muset řádně poučit, když už to došlo tak daleko že jim do toho budou šahat jednotlivé státy. Jsem zvědav co provedou s příštím Battlefieldem a Titanfall 3
  • Tak ono nejde jen o lootboxy. Plno her ma v sobe vyherni automaty, rulety, kola stesti,atp kde se toci "zetonama" za real penize a decka k nim maj neomezenej pristup a koupit si dneska nejakou dobijeci kartu dokaze i decko bez pritomnosti rodice ...jak to chce nekdo kontrolovat
    • ucho
      a já jsem dokonce slyšel, že v RPG hrách se některé věci rozhodují NÁHODNĚ podle výše skillu. i Kingdom Come má něco takového v dialozích. myslím, že mají zaděláno na problém. tohle je gamblerství.
      • A platis za to realnymi penezi, za kazde "zatoceni"? ;)
        • ucho
          to ne, mám to zdarma, tedy na tom získáš závislost mnohem jednodušeji.
          navíc tě nutí něco hrát víckrát, abys viděl i ty další možnosti. to je otravné.
          • Yep. A proto jsou nejlepší rpg několikahodinové akční filmotunely s nulovou replayabilitou jako třeba Last of Us.

            Mimochodem, když vidím ty tvoje "argumenty", tak brečím. Zkus se fakt zamyslet, aspoň trošku, proč je gambling ve spoustě zemí ilegální, zatímco závislost třeba na utírání prachu (který máš zdarma!) není.
            • "jen jsem si vypůjčil argument někoho od vedlejší recenze"

              "sofistikovaný humor ne každý pochopí ;)"

              Ano, to je tak sofistikované. Myslet si, že diskutující mají vědět o tom, že sis půjčil argument z nějaký recenze. Gratuluji k sofistikovanému Tumoru na tvém mozku, génie.
            • ucho
              a já zase brečím nad hloupými lidmi. jen jsem si vypůjčil argument někoho od vedlejší recenze na nové NFS, kde někdo tvrdí, že je otravné, když po tobě závodní hra chce, abys nějaký závod jezdil víckrát. holt takový sofistikovaný humor ne každý pochopí ;)
            • R.I.P. fifa. Ale je to jen dobre, stejne to bylo vic o kartickach nez futbalu.
        • Ne, ale dítě uvidí jak se rychle a snadno dají vydělat peníze a najde si cestu jak to zkusit. A už se to veze...automaty, drogy..
          • KC ma mit M rating protoze Vavra udajne nema rad deti.
      • jamar28
        V KC se i dají hrát hazardní hry, třeba kostky, což děti vede ke gamblerství.
        • Jenže KC:D má být od 18+, takže děti mají smůlu *3*
  • jindra.veliky
    zakazat by se to melo nebo to dat do stejny kategorie jako kasína, takze 18+

    hra me totiz pobizi, abych utratil peníze a mozba ziskal neco s vyssi hodnotou (cenny skiny)
    • A jak vyřešíš to 18+? :D nepřijde mi že by hry označený 18+ děti nehráli.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit