Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • No a? Co je na tom? Kazdy sa snazi usetrit kde sa da. Zasa len snaha robit z PC hracov tych zlych co sa snazia uskodit hernemu priemyslu neplatenim plnej sumy za hru... bububu!
    • Neviděl bych to ta černě. Je pěkný, že si lidi počkaj na vůbec koupi hry až jim to sedne finančně, a že přemejšlí o tom, co jim za peníze stojí. Navíc já PCčkář, jak jiní, taky podporuju jen ty hry, který mi plnou sumou za to stojej, a tak třeba platím za plnou pálku jen CoD, a u zbytek kravin si počkám na slevu. Nestyděl bych se za podobný přístup, vždyť i to značí něco o mozku...
      • no tos to zabil s tim CoD. Ted nevim jestli si troll, nebo vymastenec.
        • Protože se mi naskytla příležitost projít psychoanalýzou místních profesorů a mistrů na inteligentní správný vkus a kurs, tak mi tyto úžasné výsledky vysloužily vymaštěnce. Naštěstí si z téhle prohlídky ještě uchovávám zbytky zdravýho rozumu, a za přestávky cucání si palce, prděním do plín a dalších užitečných činností mých dvanácti let, a přemítáním o mé nevychovanosti, si hrdě zazpívám něco o pr*deli, a hraju to, co mě baví. Ale je to fuška...
  • Ono dát 50€ za hru co je totálně vyhypovaná a pak zjistit, že to je totální ***** -> po pár takových zklamáních si fakt raději počkám..
  • prudislav
    Počkat oni jsou v USA nějací PCčkáři????

    Osobně čekám především z důvodu že chci si hru rozehrát co nejvíc kompletní, opravenou a s plným obsahem, což většinou znamená čekání půl roku až roku než všechny ty Season passy a patche skončí.
    A to že je v tý době cena už mhohem níž je jen bonus navíc
    • jasne, sak podla clanku je ich tam daco cez 6 tisic!! :)
  • PC-čkáři jsou prostě důchodci - moc jim to nemyslí, nakupují ve slevách a jsou uhádaní jak stará Pincásková...
    • Zato ty jsi děcko... Rodiče ti koupí nejdražší hry a je jim to jedno. Ještě, že skončili prázdniny. Takových zoufalců se tady objevuje poslední dobou nějak moc.
      OT: Kontrolní kód HL3 - že by znamení? *1*
      • Ty p*čo. To si mu to nandal.
    • Bohužel, tahle naše komunita se moc nepovedla, to musím souhlasit.
    • tak tridsiatnici su dospeli muzi, nie dochodci chlapce *3*
      Moc to moze nemysliet prave naopak konzolovym hracom, kedze jediny narok kladeny na ich inteligenciu je otvorit krabicku, vybrat disk a stlacit play na jednom z 10 tlacitok, ktore zahrnuje komletne ovladanie hracej skrinky *7*
      V zlavach nakupuju zas a opat len inteligentni ludia, preco platit viac, nez je zdrave? *8* Navyse sa kvoli zlavam predavaju aj hry, o ktore by hrac nemal vobec zaujem, ak by boli za plnu cenu, takze paradoxne si myslim, ze na taketo extremne zlavy zareaguje viac hracov, ako by povodne reagovalo.
      No a uhadane su len pubertalny spratci, pravdepodobne si jednym z nich, len o tom este nevies, my dospeli muzi sme si tym uz davno presli. Prajem pekny den *5*
  • Čau lidi, plánuji si koupit nové pc okolo těch 20 tisíc ( max 25 ) mohl by mi tu někdo hodit přibližně sestavu která se za tyto peníze dá koupit, vůbec si neví rady *8* Díky moc:) *10*
    • z toho dotazu vyplýva jakože bys chtel asi koupit už hotovou sestavu? s tim ti nepomužu. ale jestli ti jde o vyber komponentu tak ja to delam tak že vyberu nejnaročnejši hru (v současnosti by to mohl být treba watch dogs), a kouknu benchmarky. pak se kouknu kolik ty karty a procesory stojí a vyberu tu kterou si mužu dovolit. a pak to dam nekomu poskladat s tim že dosku a dalsi komponenty uz muze vybrat on.
      • iba blbec si to vsetko kupi a da zlozit druhemu *7*
        Dnes je to uz take jednoduche, ze aj imbecil to musi dokazat *1* Este je aj vsetko farebne oddelene...
        • Tilwaen
          Je pravda, že je to dost blbuvzdorné. A koupit si herní komponenty za několik desítek tisíc, ani si je nepotěžkat v ruce, nepokochat se a nezasadit sám? Ts ts :-)
        • mozna, nezkoumal jsem to, kazdopadne mam znameho ktery to koupi za velkoobchodni cenu a rovnou to posklada
    • zdeeneek
      To nekupuj, jdi to nekam ukrast. Hry taky kupovat nebudes, ne?
      • Děcká demence
        • zdeeneek
          Asi při hodinách češtiny spinkáš, že? *1*
        • Tilwaen
          Dětská gramatika.
      • Magister_Peditum
        Pokud víš o nějakým torrentu, kde jdou stahovat PC sestavy, tak sem s tím chlape! *1*
        • zdeeneek
          Evidentne nekdo nepochopil, jak to bylo mysleny. Byla to narazka na to, ze 20-30 tisic na HW vyplazne kazdej, ale tisicovku za hru neda skoro nikdo - viz ted nedavny diskuze o slevach a vyroky, ze kupovat hry za 1 € je financni gramotnost a kdyz si koupim hru za litr, tak jsem ovce, ktera se chytila na udicku vyvojaru - jak jsem se o sobe dozvedel *1* Ja si totiz hry KUPUJU.
          • Nevsim sem si ze by HW za 20k vydrzel 2 hodiny jako hra za litr ...
            • Nevsiml jsem si, ze by HW a SW bylo to stejny ...
        • Ale jo, dokonce podle vlastního výběru a téměř zadarmo - http://bit.ly/Yx3M80
    • Doporučuji toto forum http://forum.zive.cz/forum-932/PC-sestavy.html?sid=b0026d9bc550ddb2aca9f61c418f15a3
  • Vidím, chybí tu i opačný názor, jsou hry které člověk projede jednou a odloží (u těch slevy přímo vyžaduji) ale jsou i srdcovky... například serie Fallout, u F 2 jsem projel asi 15x ikdyby taková hra stála 5 tisíc musel bych ji mít (u toho je zase škoda kupovat digitální, ale spíš sběratelské edice). Nápodobně i zaklínače... popravdě už je pryč éra kdy hra stála 2-3 tisíce... proč si pákrát do roka neudělat radost a kopit si gamesku za tisícovku, v den vydání když stejně vím že mi ta hra 50-60 hodin zábavy dá. Já to průměruji: na zábava za hodinu, když mi to vyjde na 20-50kč tak proč ne?
    • Je vhodné čekat, protože hry vychází prakticky vždy v nedokončeném a někdy dost problematickém stavu a v takovém stavu hru hrát je utrpení a zároveň to sráží hru samotnou do budoucna. Já třeba koupil Skyrim hned poté, co vyšel. Bylo to utrpení a obrovské zklamání. Počkal jsem rok a poté si zahrál znovu. Hra byla víceméně dokončená a navíc přibyl nový obsah + řada vylepšení. Za to čekání to stálo.
    • Pak máš ale třeba hry typu Borderlands (dvojka je zase moje srdcovka). Za chvíli vyjde pre-sequel za tisícovku, ale nekoupím si ho, protože bych pak musel dát dalších X za DLC (nebo jednorázově nějakých 650 tuším za season pass). To už tě ta hra potom stojí přinejmenším 1600, a to je pro mě jako pro studenta docela pálka.
      Na rovinu říkám, že to zpirátím a za rok si koupím GOTY v létě na steamu za třetinu celkový ceny a projedu to asi znovu.
      V současnosti naprostá většina her nestojí tolik, kolik vidíš na začátku, ale někdy i dvakrát víc (pokud chceš kompletní obsah). Proto jsem rád za humblebundle a všechny jeho kopie, kde si můžu za pár eur koupit 8 her najednou, z čehož si jich sice třeba 6 nezahraju, ale ty další dvě mi za to stát budou (viz nedávnej humble s King of Fighters - mam rád bojovky a platit za to 28€ na steamu nebudu, když to můžu mít za 7). Navíc je tady ještě ten super pocit, že můžeš dát něco na charitu *1*
      Upřímně pokud by PC hry stály třeba okolo 700 a nemusel bych k tomu dokupovat za další pětikilo druhou půlku, tak bych si je možná kupoval. Takhle když vidím tu konečnou cenu her, který bych si rád zahrál, tak si na tu hru raději rovnou počkám. Popravdě díky rozšiřujícím se slevám a humblebundle už jsem nezpirátil hru ani nepamatuju. Ještě jsem si naopak na steamu ve slevě koupil Dead Space 1 a 2 za 5€ i když už jsem je měl dohraný (samozřejmě piratebay edition), ale mam ty hry rád za tu cenu je mít chci.
    • Mato1987
      A zase sú aj hry, ktoré v dobe vydania stoja štvrtinu toho čo stojí troj áčkový titul a niekedy je to aj menej ako štvrtina, ale zábava a pôžitok z hry je niekedy väčší ako pri tých drahých hrách.
      Príkladmi takých hier, ktoré majú naozaj nepomer medzi cenou a kvalitou sú trebárs fez, trine, limbo, brothers a tale of two sons, mimochodom hry, ktoré mi automaticky prilnuly k srdcu a zaplatil by som za ňe aj dva krát či tri krát toľko.
      • Trine je pecka
  • Mato1987
    Ja som tento rok kúpil dokopy 4 hry v deň vydania a 6 hier v letných steam zľavách, jednalo sa namjä o staršie hry.
    Je to menej ako minulý rok, ale je to najmä kvôli tomu, že tento rok tých kvalitných hier fakt vela nevyšlo.
  • calwin
    ono nejde ani tak o cenu samotného produktu ako skôr o to že si treba priplatiť ešte kopu ďalších DLC pre plnohodnotný zážitok čo je pekný bulshit... presne tak ako sa tu už niekto vyjadril... ja som zákazník a ja viem koľko mám prostriedkov v peňaženke... dnes sa dá spraviť plno kompromisov (a to nehovorím ešte o možnostiach free to play titulov)...
    a väčšina pirátov sú hlavne vo veku 14-17 rokov (veľa voľného času a nedostatok finančných prostriedkov)... pochybujem že nejaký dospelejší jedinec čo chodí denno denne do práce má náladu ešte niečo sťahovať (poznám aj takých ale to sú skôr v mojom pohlade idioti keď nevedia dať ani len 5 € za hru)... ja osobne už nemám potrebu hrať všetky tituly čo výjdu... aj tak je podstatná väčšina z nich docela slušný odpad a recyklát typu watch dogs (subjektívny názor)... to čo sa predáva na PC je ešte slabý odvar oproti tabletovým predajom
  • nekromant33
    Půl roku čekání:

    1) dohnání restů, protože běžným životem vytížený a zároveň herně náročný člověk nemá čas na to dohrát všechno hned poté, co hra vyjde
    2) nižší and/or rozumná cena
    3) o několik patchů později, kdy je hra kolikrát teprve hratelná

    Win-Win
    • Kdyby jsi tam nepatlal ty anglický výmysly (můžu znát důvod?), tak bych ti i dal kvylitní.
      • nekromant33
        Námitka ke psaný formě budiž, ale and/or (nevím jak jinak to přepsat) je dost používaný, hlavně třeba při sarkasmu. A/nebo vypadá hůř a krátkej českej ekvivalent mě prostě v tu chvíli nenapadl. Samozřejmě moje snaha ušetřit si práci a napsat to krátce přišla vniveč touhle odpovědí, takže děkuji za dotaz.
      • I s těma anglickejma výmyslama se to čte líp než tvuj jednořádkovej příspěvek.
  • maros.goc
    pokiaľ hra stojí 50-60 eur tak rozumný človek počká...ak od začiatku stojí cca 30 ako dnes Witcher 3 na gog, tak nie je prečo čakať :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit