Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • flash789
    pro me navždy zustane zahadou proc mají tihle rádoby umelci takovou sledovanost, ale asi to bude vekem ze uz me tyhle věci nedochazeji a nemam k nim tu spravnou vstricnost . Zrejme kdyby me dneska bylo 12 nebo 20 tak by asi všechno v tomhle smeru bylo jinak. Uprimne me většina YT hracu leze vetsinove na nervy..ale sledujou je miliony..fakt nevim..sem uz asi starej:)
    • Já se od Johna Baina, alias Totalbiscuita dozvím z jeho wtf is... mnohem víc než z deseti jiných recenzí na různých webech, jasně že většina těhle videí jsou uřvaný puberťáci, ale jako ve všem, člověk si musí vybírat
    • Demoverze her se už dneska skoro nevidí. Takže než investuji peníze do zakoupení hry, je takový záznam hraní na YT nebo Twitch nejlepší způsob, jak si udělat obrázek o tom, jak hra skutečně vypadá a jak se hraje.

      Streameři s vysokou sledovaností navíc umí hrát nadprůměrně dobře. Pokud se mi nějaká hra líbí, tak se rád podívám na někoho, kdo je v ní opravdový machr. Dá se tak lecčemus přiučit a navíc je to i motivace pro vlastní zlepšování.
      • flash789
        hmm.. a ja myslel ze nejlepší je když si ve hre na něco clovek prijde sam bez cizi youtuberske pomoci, o ono ne, uz tak není, lepsi je když to někdo udela za me a rekne mi to a ještě se tomu říká sebezdokonalovani..nestacim zirat jak ty YT paka s vámi zacvicily:)

        A ze se podivam jak hra vypada? Jo to jo, ale to neznamena ze mi do toho musí zacit kecat nejaky trdlo..HELLO GUYS IM A SHITTYWORM (priblble se uchechtne a napije se brckem z koly az mu sjedou sluchátka na krk) A bohate staci video co třeba pet minut..
        • Tobě je škoda něco vysvětlovat, seš asi moc starej a ještě ktomu blbej, abys chápal co nového se kolem tebe děje a četl psaný text bez předsudků
    • Já osobně sleduju Youtubery Dreagasta a Markipliera. Většinou mi nejde o to, co kdo zrovna hraje, ale mám rád jejich hlášky, pro mě je to příjemné na odreagování, když nemá člověk zrovna co dělat. A nejsem kategorie 12-20 *4* .
      • flash789
        ale katogerie 40-50 taky nebudes zejo,:)
        • Nope *4*
  • jenda84
    Let´s playe jedou.. mám 6 letýho syna a ten na tabletu nesleduje nic jinýho. mně osobně to vůbec nevadí, líbí se mi zdejší lets playe - hlavně retro... co mě ale vadí jsou rádoby youtubeři (a teď se nenaser*te) typu Jirka Král, Gogo, Smusa a jiný..jo, maj velkou sledovanost, pěkný, ale WTF??? Asi to bude věkem, jinak si nedokážu vysvětlit popularitu řvaní do mikrofonu a blogískování každýho hov*na,co jsem kdy udělal.. nechápu to, vadi mi to *1* sorry za hate, ale muselo to ze mě ven - když člověk den co den slyší ty šmejdy, jak řvou z tabletu, zabíjel by *16*
    • Magister_Peditum
      Něco jinýho je sledovat krátká lets play videa i s edukativní, popřípadě humornou stránkou, a něco jinýho je sledovat komplet walkthrough video s tím, že na tebe celou dobu čučí ksicht, nějakýho afektovanýho magora, jehož zvukový projev se omezuje jen na "wow, ok a OMG!" A těch je bohužel naprostá většina.
    • Tak místní gamesplaye jsou trochu jinej formát ne? Já měl za to, že lets play je natočená kompletní hra, zatimco to, co dělaj kluci na games je spíš delší ukázka. Člověk vidí, jak to vypadá, jak se to hraje, dozví se něco o mechanikách a případně ho to zlomí ke koupi. Taková rozsáhlejší videorecenze, dalo by se říct. Ale taky se v tom úplně nevyznam, tvorbu letsplayerů využívam čas od času jako návod, když se v nějaký hře zaseknu.
    • Hmm. Těžko hodnotit. Asi stárnu. Za nás rodiče šíleli, že je hraní her ztráta času a že máme chodit ven (protože tak trávili čas oni). Ale teď když to vidím, mám dojem že jsem úplně stejný. A tohle mi přijde jako demence v šesti letech (asi proto, že jsem tak netrávil čas já?) Jako kouknout na youtubera dobrý. Ale když jak píšeš "nedělá nic jinýho", je to fakt ideální a neštve tě to? Je to věk kdy je ve vývoji. Když už sedí u obrazovky, nechceš mu tam pustit aspoň něco u čeho se musí trochu přemejšlet ať nemáhá mozkovnu?
  • Zdravím,

    mě je teprve 23 a obecně let's playe taky moc nechápu. Jediný co se dá sledovat (ale to je spíš pro oldschool hráče) je banda z www.cinemassacre.com. Navíc jsou to spíše recenze, ale hlavně je to o nostalgii. Nikoho nechci urážet, ani to nedělám (kdyby to někdo takhle pochopil). Vůbec nechápu jak někdo může odebírat třeba i více než 10 youtuberů? Vážně se na to díváte? Všichni totiž řvou, že nemají čas... Ale tak SAKRA! Když ho mám (a třeba až přítelkyně usne *15* ), tak si radši prostě zahraju. Při sledování 10-ti youtuberů naráz, to si dokážu představit, že není čas, vskutku.
    Mnohem větší "prdel" je, když se s bráchou sejdeme a hrajeme - SPOLU - nějakou hru. Sdílet radost a přehazovat si ovladač na gauči. Společně nadávat proč je ten boss tak zkurv*ně těžkej a jak ho zabít! A vůbec, ten osobní kontakt je na tom docela důležitá věc. Někdo by mohl říct, že jsem let's playe vůbec nepochopil - a budou mít nejspíš pravdu. Můj názor ovšem je, že hry NEJSOU drahé. Na to kolik je s tím práce. Živím se jako programátor aplikací na platformě .NET. Hru jsme s kolegy zkoušeli x-krát.. a víte kde to uvízlo? Jasně, vyhledali jsme ideální engine, založili projekt, repozitář a.... konec. Někdo zmiňoval ten první dojem - myslím takový to, THIS IS IT! O tenhle moment se fakt nenechám obrat. I třeba když si stáhnu titulky k filmu a koukám jestli "sedí" tak, se bojím abych se nedozvěděl něco co nechci! Ale asi je to tím, že dneska už nikoho nebaví něco vymýšlet. Člověk se sekne ve hře na 1 minutu a místo toho, aby zapojil mozek, tak zapne internet a koukne se jak na to. Z toho prostě nikdy nebudete mít ten správnej uspokojivej pocit.

    Nevim no. Zásadně se vyhýbám psaním do diskuzí (chodím sem denně a roky, ale píšu poprvé), protože můj projev není kdoví jak dobrý. Holt jsem měl nějakou potřebu. Snad jste to přežili.

    Lidi proboha, pařte!

    PS: upřímně, měl jsem to sice těsné, ale jsem rád, že jsem stihl, alespoň kousek SNES, SEGA, PSX, atd. Ještě větší radost mám z toho, že to pařím ještě dnes! - A TO GAMES.CZ-ÁCKY: PŘÍSPĚVEK OBSAHUJE MOC ODSTAVCŮ JE NA ZASTŘELENÍ! MOHL BY DO TÉ HLÁŠKY NĚKDO PROSÍM NAPSAT CO JE TO MOC? TO JE JAKO 5, NEBO 10, NEBO CO?!?!
    • kubi-wan
      Piš sem častějš, tvůj příspěvek je dobrej *3*
  • Blue.Shark
    On je to hrozně zvláštní fenomén. Z vlastní zkušenosti vím, že hra se dá hrát tak, aby ostatní bavilo třeba jen sledovat hraní. Problém je ten, že většina youtuberů se u toho často chová velmi nepřirozeně a afektovaně, což naprosto zabíjí potenciálně dobrý zážitek ze sledování. Jak se mohl třeba takový PewDiePie dostat tam, kde je, je mi záhadou. Publikum evidentně má, popularitu mu přeju, ale toho šaška si nikdy nepustím, protože mě způsob, jakým hry hraje, vyloženě irituje.

    Třeba Retro GamesPlay je na úplně jiné úrovni, protože se divák dozví ohromnou spoustu detailů o mechanikách, vývoji hry, zajímavostech atd. Dále jsou příjemné třeba streamy Bětky. Ale tam asi končí můj lets play rozhled.
  • Já nikdy nepochopím jak může PewDiePie být nejsledovanější let's player...vždyť jen vejská a dělá pazvuky nic víc. Ani to není vtipný. Zlatý Let's Play kanál od Rooster Teeth tam se aspoň člověk zasměje... *7*
    • Není absolutně pravda má několik druhů videí takže má celkem solidni zaber je mi třicet a jeho videa mě baví, některé jsou slabší některé vyloženě slabé ale dost často jsou i povedené a některé i vyloženě povedené.
    • to je v poradku, toho co nepochopíš bude asi více, proste to nereš
      • Jdi si zahrát šach na androidu
    • Protoze lidi dneska bavi sledovat idioty, kteri za zadnou cenu nechteji pracovat. Jsou to jejich idoly.
  • Hele, já nevím. Přeci jen, kdo kouká na youtube, ten si hru nekoupí, ale jen si ji pustí na youtube. Takže podle mě by autoři měli hry dál dělat primárně pro hráče, kteří si hry kupují a celou tuhle youtube pakáž ignorovat (když už proti ní aktivně nebojovat).

    A to, že někdo parazituje na cizí hře tím, že jí streamuje na youtube a výská u toho a má za to příjmy z reklamy, je něco, nad čím mi dodnes zůstává rozum stát.

    Tím samozřejmě nemyslím kritiky typu Angry Nerd/Joe, Total Biscuit atd. Ti vytvářejí původní díla a videa jsou tam spíš jako obrázky v Levelu nebo na games.

    Smrt antigamingu! Tentokrát ve formě sledování lets playů namísto poctivého hraní.
    • Je vidět že tomu vůbec nerozumíš *7*
    • když nevíš a nechápeš, tak nepiš
  • Mám vlastní rozum a opravdu se nenechám ovlivnit názorem nějakého youtubera...Bohužel jsem asi v menšině...
    • Mno ja se teda klidne nazorem youtubera u ktereho vim ze mame podobny vkus na hry "ovlivnit" necham.
      • Nevím co bych ti odvětil, asi máš pravdu, nicméně přesto by člověk měl dát na svoje preference, co baví jednoho nemusí bavit druhého. Mě poslední dobou odrazuje od kupování her optimalizace na PC, dost mám obavu si přeobjednat nového Total War Warhammer...
        • Svoje preference mam porad ale moji oblibeni youtuberi mi pomahaji v tom ze mi treba ukazou hru ktera by me mohla zajimat.
        • No a práve preto aspoň taký TotalBiscuit je užitočný, že vieš si vytvoriť predstavu ako dopadla PC verzia nejakej hry..
    • Není potřeba se nechat ovlivnit, ale možnost vidět bez obalu jaký produkt doopravdy je není k zahození.

      Škoda že i na Youtube už se musí nějaký pátek filtrovat. Např. GhostRobo zveřejnil nedávno nějaké povídání o Mafii III, na pozadí běžely nové, zatím neviděné záběry z hraní, ve kterých Lincoln Clay mimo jiné prováděl dorážecí chvaty na oponenty. GhostRobo tvrdil, jak byl jeden z mála, komu se povedlo v té hře dělat tyto dorážecí chvaty. Působivé že? No realita je taková, že to co tam měl na pozadí je nějaká PR schválená videosmyčka, která se přesně v tom samém pořadí objevila už v několika dalších videoprezentacích o Mafii III od jiných herních médií. A protože v každém videu je slyšet ztlumený zvuk herní scény, ale ne hlas někoho jiného (ergo nejde o převzaté záběry) působí GhostRobovy povídačky tak trochu ... blbě.
  • Mě se třeba tady ta éra youtuberů taky nelíbí a představa, že by se hry dělali jim na ruku mě přijde nechutná. Ale jejich popularitu chápu. Žijem ve světě kdy nejprodávanější plátky jsou ty bulvární, kdy nejčtenější články na netu sou o tom, že se nějaká herečka ožrala na večírku, kdy naprosto primitivní a tupé seriály sledující osudy totálních kreténů sleduje denně miliony lidí. A pak se nemožem divit, že letsplayeři, což je defakto voyerismus nejhrubšího zrna, jsou tak sledovaní. Viděl jsem videa Pewdiepie, Markipliera a Jacksepticeye a i když jsem z jejich videí nebyl tak znechucený jak třeba z Ordinace, nedovedu si představit, že bych se na ně díval pravidelně. Ale i z těch pár videí co sem viděl sem pochopil že tyhle videa jdou na ruku právě těm lidem, kteří, kdyby se narodili v jiné době, by sledovali nebo četli výše zmíněné. A takových je strašná spousta. Ale musím říct, že někteří youtubeři mě strašně baví, především Yahtzee a Jim Sterling, konkrétně zero punctuation a judging by the cover považuji za nejlepěí série na youtube. Pak ještě TotalBiscuit a Doug Walker (nostalgia critic). Jenže ani jeden z nich není primárně letsplayer. Jediné letsplaye které sleduji trošku pravidelně jsou ty z Games a upřímně, Pavlovo vřískání u hraní mě s*re stejně jako Pewdiepieovo, akorát (díky bohu) nejsou videa založené primárně na tom, naopak se člověk o dané hře nebo žánru dozví často nemálo zajímavého. Jo a díky Games za to, že v nějakém fightclubu zmínili Mrzouta, ten je skvělý a jinak bych se k němu asi nedostal :)
    • PreidaQ
      Když už jsme u toho Yahtzeeho, tak ten má na svém youtube (Yahtzee19) let's playe/podcasty Let's Drown Out, které rozhodně stojí za to.
      • Môj obľúbený homosexuálny pár na internete.
    • Na ruku se tim to dělat nebude. Vývojáři a distributoři žijí z lidí co ty hry koupí a hrají. Ne z lidí, kteří koukají, jak to hraje někdo jiný. Naopak nedávno šly internetem články se stížnostmi, jak youtubeři mají negativní vliv na prodeje, protože hlavně u některých typů her (krátké a lineární) na to lidi kouknout na youtube a nekoupí.
      Takže představa, že nějaká firma tohle ještě aktivně podporuje je myslím hodně nereálná.
    • elwiscomeback
      Vždycky si je možné najít letsplayera, který opravdu ví o čem mluví - viz například Scott Manley pro KSP.

      Z mých odběrů bych ještě doporučil Ahoy a Game Makers Toolkit
  • Sr_Lobo
    Boha jeho... čeho sem se to dožil *11*
  • Nesnášim jůblbery z celého mého srdce :) a fakt že mají dokonce nějakej sraz ve většim městě a že ze sebe dělaj dementy už i v tv v totálním sračkoidním pořadu na COOLu mě sere ještě víc. Když to začlo v zahraničí aspoň sem si toho nemusel všímat ale teď se toho chytnuli čecháčci a musí nám to s*át už i do TV na jedinej program na kterej občas koukám. Twitcheři, youblbeři a všechny tyhle podobný lejna mě irirtujou a ještě to serou už i do TF2 a nejde to vypnout, pokaždý když zapnu hru mam tam nabídku streamů... *11* *11* *11* *11* *11* a teď doufám, že mě 12letý fanoušci tlustýho týpka co na sebe hází žrádlo umínuskujou.
    • FattyPillowFan
      khamo nic newish, sou good youtubeři a bad yotubeři, musish poznat kwalitu
      • Používáš vypatlátor nebo takhle píšeš normálně? Kvalita mluvící hlavy na YT se pozná podle základny fans, jako jsi ty? No potěš koště :).
        • FattyPillowFan
          Pishu normalně nashtěsti mame swobodu slowa tag si každej řiká a pishe a mluwi jak chce diskusujici i youtubeři tak je to ok
          • Jdi zpátky do normální školy a nauč se psát normální češtinou a ne retardštinou
      • No jelikož všichni ti youtubeři dosahují zhruba tvých "KWALIT", není o co stát. *11*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit