Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Zaklínač 3 patří k tomu nejlepšímu, co jsem za posledních dvacet let odehrál. Pitomci, kteří nedokáží ocenit kvalitu hry a především příběhu ať se vrátí ke stupidním MP střílečkám.
    • proč tady nadáváš všem, kteří nemají na hru stejný názor jako ty? Zaklínač rozhodně není žádný herní vrchol, kdybys měl trochu lepší vkus nebo možnost srovnání, tak bys to věděl. Spousta věcí se v něm nepovedla a šla udělat líp. A ten příběh byl podle tebe dobrý? Já už si ani nepamatuju, o čem pořádně byl, akorát si pamatuju, že dobrý nebyl.
      • + stupidní soubojový systém na 3 tlačítka
        • maros.goc
          na tri tlačítka? :O a kolko tlačítok by si musel používať aby si povedal, že ten súbojový systém bol dobrý? :D no povedz :D
          • tlačítek už asi víc ne :-) ale co přidat pár kláves, třeba jako v BDO? *3* *3*
            • maros.goc
              načo viac kláves? to by robilo hru lepšou alebo čo? čo je BDO?
        • jo, souboje byly o ničem a hlavně systém skillů byl naprosto nevyvážený. Dohrál jsem to od začátku do konce na tu nejtěžší obtížnost (už nevím jak se jmenovala). White Orchard byl těžký, ale jakmile člověk vytrénoval igni a quen, tak se celá hra stala směšně jednoduchou. Nakonec jsem se rozhodl přeskillovat a přestat používat igni, ale i tak byl celý RPG systém a souboje porouchaný a nepříliš zábavný. O zpraseném lootku ani nemluvě. Každý otazníček měl truhlu, a v truhle to samé haraburdí, které bylo zaklínači k ničemu. A sbírat haraburdí a prodávat haraburdí nebylo moc zábavné.
        • Souboják měl Witcher 3 výbornej, chyba bude na tvé straně

          Git gud..
  • Článek mi přijde trochu zbytečný, zrovna konec Blood and Wine podle mě nijak nevyčnívá nad zbytek. Ale tak, alespoň se uprostřed okurkové sezóny zase diskutuje.

    Spíš jsem si v poslední době uvědomil, že Zaklínačem 3 se v podstatě dovršila éra otevřených příběhových západních RPG, která sahá už odněkud od Ultimy 7 a Baldur's Gate (jen co pamatuji). Myslím, že po Zaklínači 3 už nemá moc cenu snažit se udělat velké epické fantasy příběhové RPG, jako byly Neverwinter Nights 2 nebo Dragon Age. Zaklínač 3 je z příběhového hlediska (tj. úkolů, dialogů, lore, popisu světa) o tolik napřed před veškerou konkurencí, že tyto aspekty v podstatě vyčerpal - a pokud vím, nikdo se momentálně o podobnou hru nepokouší. Zaklínačem 3 podle mě (happy endem) skončila celá jedna kapitola dějin RPG.

    Jasně, rád si zahraju novou souls hru, Final Fantasy, nakonec i Elex... ale pokud jde o otevřené fantasy světy plné mečů, rytířů, elfů atd., tam je myslím laťka tak vysoko, že pár let se budou všechny případné pokusy od kolosu jménem Zaklínač 3 jen neškodně odrážet jako pingpongové míčky.
  • Karsa
    Souhlasím, Zaklínač jako celek byla úžasná hra včetně závěru :) Já byl spokojenej :)
  • corfer
    Myslím si, že spousta lidí dostatečně neoceňuje jak moc velkou zásluhu na scénáři Zaklínače má fakt, že se nejedná tak úplně o původní dílo. Než jsem si zahrál tuhle sérii, byl jsem těžkým zastáncem původních a ,,originálních" scénářů a prakticky nepadalo v úvahu, abych ocenil narativně inspirovanou záležitost. Až CD Projekt RED mi ukázal, jak moc nevyspělý a hloupý názor to je. Série Zaklínač mi třeba předvedla, jak daleko se da zajít s hlavní postavou a jak ji defakto úplně změnit podle svého původního záměru a stále si užívat toho co je na licencích nejlepší, totiž že se můžete vyprdnout na zdlouhavou expozici, že hráče vrháte do světa, kde od začátku zná svoji roli... Těch důvodů je spousta a já nechci nudit jejich výčtem. Poprvé však mohu bez výčitek prohlásit, že v dobrých rukách může jít dílo inspirované jiným dílem výrazně dál než původní.
    • Ronox
      Přesně tak. Pokud se s licencí nakládá s rozumem a láskou, tak jdou veškeré reálie přetvořit tak, že si člověk neťuká na čelo, co s tím proboha udělali. Jen pro to musí mít ten cit a selský rozum.
  • Veskoslav
    Objevil se Rhulad a hned se tady všechny pozitivní příspěvky pro Zaklínače přesunuly do mínusového pekla.
    • Rhulad
      Nebreč. Děláš tu všem fanouškům série ostudu *1*

      Jinak, tady se pořád řeší klikaní? Je super být zpět. Nostalgie jako prase *4*
  • Kravicka
    No jo ja to jeste nedohral.
    • ty seš dobrá kravička
      • Kravicka
        to jsem dobrej, ale ta hra neni. :)))))))))))
  • Do teď jsem si myslel, že ten konec je selhání hry jako herního média, protože využívá možností her tak na 5%. Díky Pecháčku, že jsi měl otevřel oči.

    Tip pro redakci: Najdtěte si někoho, kdo hraje déle než rok a půl...
    • Fordzy
      Nebuď na ně zlí. Poláček nemá rozpočet na to aby řekl Warrenu Spectorovi aby napsal rozsáhlý rozbor o tom, proč jsou cutscény selháním designera a největším omylem moderních her.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit