Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • 1.Změnil jsem Československo referendem na fašistickej stát
    2.Stal se součástí osy
    3. ???
    4. Profit v podobě třetiny Polska
    • Magister_Peditum
      To bylo mým cílem, abych se vyhnul Mnichovu, ale Slováci měli jiný názor (viz můj příspěvek níže). *15*
      • Musíš počkat až maj fašisti většinu pak dostaneš možnost referenda
        • Magister_Peditum
          Je to hrál dnes spíš stylem pokus/omyl, abych vůbec věděl, co v té hře jde. *3*
  • Mě dost zklamalo, že po tom, co zabanovali mod k Stellarisu s evropskými jmény a bělochy se nedrží stejné politiky i v HI4. Nenašel jsem tam žádné německé židovské a americké černošské generály. *9* Čekal jsem od Paradoxu trochu konzistentnější postoj. *1*
    • Vidlec
      Navíc není možnost mít jako generála transgender musilmskou homosexuálku/a. 0/10
      • Tak to je ale rasismus...nebo nacismus? Myslím, že nějaký ismus to určitě je a je to špatné *10*
        • Pointilismus nejspíš.
  • Inquisitor
    Do toho půjdu až tak za rok, až vydají většinu rozšíření. Momentálně si vystačim s EU IV. Ještě by mezitim mohla vyjít Victoria III :)
  • Magister_Peditum
    Zkoušel jsem prosadit v Československu fašismus a způsobil jsem občanskou válku. Země se rozdělila na fašistickou "Českou říši" (Česko) a "Československo" (Slovensko a Podkarpatská Rus). *15*
    • Ja jsem zatim za wehrmach pristal na plazich kalifornie, ale csr mam pak taky v planu, bud za fashisty nebo komance.
    • takže historicky verný výsledek, tedy až na tu občanskou válku. Ale možná se to dalo zahrát i líp jen ti to ješte nejde.
      Já plánuju udelat ze Slovenska atomovou velmoc a zničit celý svet. *3*
      • Magister_Peditum
        No. ta slovenská polovina státu byla právě demokratická, takže výsledek oproti realitě přesně opačný. Mě ale pobavil hlavně ten název "Česká říše". A že mi to moc nejde? To dá rozum, když jsem to dneska nainstaloval. Předpokládám, že se do toho budu dostávat ještě hodně dlouho.
        • Tak Češi se dobrovolne pripojili k Hitlerovi a Slovensko nechal na pokoji protože vedel že by nás nemohl dobýt, kvuli geografické poloze. Proto tu vznikl Slovenský stát což byla v podstate parlamentní demokracie na čele s loutkou aby se nereklo.
          • Ty jsi buď troll nebo hrubě nevzdělaný debbil. Raději běž zase hrát do své díry.
          • Slovensko nechali němci na pokoji maximálně protože jim ovce a brynza byly k ničemu. *2* A Slovenské národní povstání by se dalo shrnout větou. Hele kluci, vypadá to, že Nacisti válku nejspíš nevyhrají, pojďme se vzbouřit aby nás nesmázla Rudá armáda až půjde kolem.
            • Nevzpomínám si, že bych někde četl, že by se jednotky Protektorátu Čechy a Morava dobrovolně účastnily vojenských operací nacistického Německa jen aby se když se situace obrátila překotně hnaly na stranu vítězů.
            • A co potom to vase slavne prazske povstanie?:)
          • Nebudem sa púšťať do debaty o Českých dejinách. Ale prosím Vás, Slovenský štát nebola parlamentná demokracia a ani v podstate parlamentná demokracia. Slovenský štát mal k parlamentnej demokracii tak ďaleko ako má dnes ďaleko Bratislava k Los Angeles.
          • jenda84
            proboha to vás učí ve škole???????????? myslíš to vážně nebo si děláš legraci??? vygoogli si Mnichovskou dohodu, pak si vygoogli mobilizace 1938 a něco o tom, v jakém stavu byla ČS armáda v té době (připravena minimálně nechat wehrmacht u pohraničních pevností vykrvácet)...Pak si vytáhni hlavu ze zadku a jeď se podívat na nějaké pevnosti (Hanička atd.), přečti si o tom, jak to bylo po mnichovský dohodě a teprve potom sem něco piš, ty hlupáku! musel jsem si to přečíst asi 4x jestli mě nešálí zrak!!! *16* *16* *16*
            • Inquisitor
              Tilwaen: No dobře, je možný, že by si s tim poradily ein, zwei. Ale kdysi jsem četl, že nakonec byli docela rádi, že to nemuseli zdolávat.
            • Tilwaen
              Inquisitor: Byly to alespoň vrásky na čele od smíchu? *4* Pokud se nepletu, pásmo našich bunkrů nikdy nebylo dostavěno; Maginotova linie na tom byla podstatně lépe a jak fikaně si s ní poradili.
            • po anslusu by se nemci projeli okolo budejic az na prahu a nic jako urputna obrana by se nekonalo

              jit jenom proti nemecku, sance to par tydnu, mozna i mesicu, zdrzet by byla (pokud plati udaje, ze nemci meli 2mio proti nasemu 1mio vojaku, coz na utocnou valku nebylo kdo vi co)

              druhej smer utoku by byl nejspis ze severovychodu pres moravu, takze by nas odrizli od slovenska a byl by konec

              v ty konkretni situaci, s nadrzenyma polakama a madarama vratit nam dluhy i s urokama, se branit nedalo
            • Kozy
              Nepochybne by jsme dostali, navic madari by si urcite taky radi vzali kus.
            • Inquisitor
              Vidlec: Němce by to stálo dost sil, ale nakonec by jsme bez spojenců určitě prohráli. Němečtí generalové měli celkem z našeho pásma bunkrů vrásky na čele.
            • Vidlec
              Stejně si myslím, že bychom dostali.
            • Bobe, radeji se fakt douc historii, i poradne s tim SNP ;)
            • njn češi radeji vzali do zaječích, vy si vygooglete "Slovenské národní povstání"
            • Inquisitor
              Dobrý je i dokument (na název si nevzpomenu) kde ukazovali jak by teoreticky vypadal boj, kdyby jsme se nemuseli vzdát.
          • tohle vás učí ve škole? že německo vás nechalo na pokoji protože vás nemohlo dobýt? tak určitě :D vůbec to nebylo proto, že jste s německem podepsali spojenectví...
            • Inquisitor
              Ty tak pořád toužily po samostatnosti, že se upsali i ďáblu.
            • Magister_Peditum
              Tak asi to bude mít ze stejné učebnice, kde se píše, že velkomoravský kníže Svatopluk byl první slovenský král. *4*
          • *1* *1* *1*
          • Dobrovolne? Definuj prosim, co myslis tim "dobrovolne". ;)
            • No je pravda že to udelali dobrovolně ve světle alternativ. Takže o tom jestli to bylo dobrovolně, nedobrovolně, nebo dobrovolně nedobrovolně mužeme leda tak diskutovat
          • Magister_Peditum
            Nedobytná země Slovensko! *15*
  • VaZqeZ_EU
    Hra jako taková není bohužel nic pro mě, jsem spíše na hry typu "Panzer General" ale má MOC hezké GUI/UI.
    https://i.imgur.com/9iprrxg.jpg
    Velmi podobnou grafiku GUI chci vytvořit pro Panzer Corps.
  • Nelíbí se mi DLC politika, v hre kde je v podstate jen mapa a tabulky, chtejí za modely historicky verných jednotek dodatečných 10 € v rámci colonel edice. Jinak jo, koupil jsem to, ale premýšlím o refundu protože jsem prišel na to že budu radši prepisovat historii v EU4 nebo CK2; to období je mi milejší. *3*
    Jinak pochvala, interface je konečne prehledny a grafika vypada líbive.
    • Paradox vydává hry pro celkem úzkou skupinu hráčů, kdyby veškeré věci měli být intgerované do hry, tak se jí nedočkáme a DLC zdarma si prostě nemůže dovolit, Já sem za ně rád, vyberu si takové, které mě zajíma, pokud ne, tak ho nekoupím, případně ho pak koupím v nějakém bundlu.
      • Jasně *1* https://en.wikipedia.org/wiki/Europa_Universalis_IV#Sales https://en.wikipedia.org/wiki/Crusader_Kings_II#Release_and_reception
        • Vidíš, ono to odpovídá, CK2 celkově včetně všech DLC se prodalo 5,5mio, to je skoro jako Civilizace 5, který se prodalo 7mio, což je hra ze stejné kategorie.
      • Inquisitor
        Nakonec na steamu ve workshopu toho člověk taky najde požehnaně, včetně skinů jednotek apod.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit