Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Cahir
    Já hry od Blizzardu nehraju, ale co si pamatuju, tak většina jejich her odcházela s hodnocením kolem osmičky s tím, že je to recyklace známých věcí, nepřináší nic nového, vizuální stránka je průměrná atd. A pak to hráči pařili dekádu. Vysvětluju si to tak, že oni nedělají převratné hry - jejich hry jsou prostě perfektně odladěné po stránce hratelnosti, užívají jednoduchých, ale promakaných herních mechanik, které každý za chvíli pochopí, ale zároveň v nich může neustále růst.

    Moje skromná předpověď: Recenze nebudou bohaté na superlativy, celkově se objeví mírné rozčarování a pár trapáků z 4chanu společně s několika dalšími "experty" si hru náležitě vychutnají. Jenže za pět let se bude nový Divadlo pořád pařit a bude kolem něj zbožný kult. Novináři jej budou vynášet do nebes jako vzor ve svém žánru a mdlý start bude zapomenut.

    Co se mě týče, typická hra od Blizzardu..

    EDIT: Sorry, double post.
    • Ono neni se cemu divit, ze maji se vsim cas, koukal jsem na to jejich pracovni sidlo, kde maji bazeny, sauny, kulecniky, pinec, venku muzou hrat basket, to se pak tezko seda k pocitaci a vyvija hra , kdyz tam maji tolik relaxacnich atrakci a vysledek je znam vsem ze.
      Ale jinak souhlasim
    • Více méně souhlas :-)
  • Hra poměrně slabota ,ale animačky dobrý :-)
    • DavRed
      Sem si říkal jaktože nemáš mínusy... a pak mi došlo, že všichni fanboyové jsou teď tvrdě zapaření do klikání *15*
      • Jj funguje to tu uz od rana, vzdycky svitim krasne zelene :-D Vcera bych byl kamenován.
        • DavRed
          Já sem byl včera ukamenován VELMI tvrdě *1*
          • Nesmíš se nechat. :-D
            • DavRed
              Já sem se nenechal :-D Ale bylo to asi 2:50 :-D
  • Takže přesně co jsem předpokládal se také stalo - 10 let vývoje a hru dohrajete za jedno delší odpoledne to by se jeden poblil z těch nenažraných ku*ev z blizardu hnus.
    • Neprijde mi, ze 11 let prace, kterou vecne nevdecny hrac dohraje jednou speedrunem za par hodin a pak si stezuje, by byla znamka nenazranosti blizzardu, narozdil od kazdorocnich rychlokvasek typu COD.... Diablo 2 byla pro me definitivne jedna z nejlepsich hernich koupi a ani za plnou cenu 1499+1199 expansion penez nelituji, protoze ji hraji do dneska, Diablo 3 me ale nebavi, ale presto tu nebudu na nej plivat spinu jen proto, ze nekdo probehne hru absolutne bez zajmu o prostredi, pribeh nebo cokoli. Tohle je naopak strasna neucta vuci praci druhych.
      • to: haha - rekl bych ze jsi uplne mimo misu
        Vyvijet 10 let hru s top lidma, jelikoz blizzard si muze zaplatit ty nejlepsi vyvojare co jsou na trhu. A posleze tento 10 lety skvost dohrat za par hodin, mi prijde jako totalni odflaknuta prace a neucta vuci hracum a to jeste nepocitam premrstenou cenu teto hry, ktera neni primoumerna delce hrani.
        Nicmene v blizardu se vicemene pocita s tim, ze hraci budou hrat hru na vsechny obtiznosti a timpadem se jim delka hrani hodne protahne, coz at se na me nikdo nezlobi ale je jen dalsi ubohost ze strany blizardu. Pro me osobne D3 zklamani roku doufam ze si alespon spravim herni naladu Patch of Exile nebo Grim Dawn.
      • A co neucta vuci hracum? Vydat prumernou hru kterou zvladne bezne studio za dva roky a rikat jak na tom dlouho pracovali a prodat to za tuhle cenu?
    • Neboj blizard zcela jiste brzy vyda za tucny peniz datadisk a pak dalsi datadisk a dalsi a dalsi ... Jo kde jsou ty doby, kdy hra mela hraci dobu primoumernou cene hry. No holt je jina doba a vse se urychluje a zkracuje, ale hlavne za vse se nechutne plati a blizardi jsou toho zdatnym dukazem.
    • ty jsi lenoch, hral by jsi prvni akt nejmin 2 tydny
  • Cahir
    Diablo mě nezajímá a hrát ho nehodlám, ale respektuju, že pro některé je to vysněná hra roku, možná i dekády a že ve světě počítačových her jde o jednu z největších událostí. Je to stejné, jako když vycházel Skyrim, Mass Effect 3 atd.

    Proč v diskuzích u velkých titulů musí pořád někdo držk*vat? Nikoho nezajímá, že vás to nezajímá, nechte fanoušky a novináře, ať si svojí hru užijou a jděte o dům dál. Každej kok*t má potřebu sem nákračet a oznámit nám, že Diablo mu je jedno. *7*
    • A přesto jsi sem přišel a něco napsal. :-)
      • Ale udelal to na urvoni, kterou nemel zadny z tvych postu.
        • az na to slovo ze keket a hviezdicka to neospravedlnuje
        • V tom mas absolutni pravdu.
  • doufám, že podcast tohoto týdne nebude jen o diablu 3 když už je toho plná stránka
    • sleepless
      Nebude jenom o Diablu, to az ten dalsi.
    • PreidaQ
      Jako by nestačilo, že teď člověk musí všude vidět tu otravnou reklamu na Diablo III. *13*
  • Nevim nevim, ale neco mi rika ze D3 bude spise velikansky hype-prusvih nez-li hra roku
    • Veskoslav
      Hra roku ne:)To já se třeba více těším na datadisk k Sc II:)A průšvih taky ne.
      • Joo a bude další review bombing na metacritic!
    • Hra roku to asi nebude, ale velikánský hype průšvih? To zcela určitě ne.
    • to neco kopni do prd..e ;]
      • kopu kopu a nechce se mu :)
  • Holt takový už je smutný trend dnešní smutné doby, která je prosta veškerého překvapení. Všechno hned, nejlépe však ještě dřív, živě a on-line... Jak někdo může sledovat živej stream z hraní Diabla III a pak si tu hru doopravdy užít, to mi hlava nebere...
  • Recenze: Diablo je legenda. Udělat tak tupou hru pro prosté hráče a tvářit se u toho vážně, je přímo legendární. Navíc je to stejné jako druhý díl, a ten byl stejný jako první díl, takže se nemusíme skoro ničemu novém učit, naopak je to ještě jednodušší, ale mám u toho stavy štěstí, že hraní dám přednost i před souloží s pěknou dívkou. A to se vyplatí. 10/10

    3/4 budoucích recenzí
    • Spades
      Jmenuj nekolik her, kde se dily mezi sebou lysili vice jak u diabla *7*
      Ulehcim ti to, Witcher, ale to je jen jedna hra
      • walltar
        Třeba Dragonage I a jeho mutantní bráška co se menuje Dragonage II ...
        • Spades
          No tak to je tak stejna zmena jak u ME 1 a 2, ale holt DA to nesedlo tak jak ME :D
          • walltar
            No teď de o to jestli ta změna D1 D2 D3 bude jako ME1 ME2 nebo DE1 a DE2 *5*
            • Hmmm docela zajímavá úvaha.....asi i jo, máš pravdu. Takhle jsem nad tím nepřemýšlel. :)
          • Souhlasím že změna byla stejná. Ale ne tak dobře provedená. Jinak by to nemuselo tak hrozně dopadnout. Ale podání příběhu bylo hezké.
      • Veskoslav
        Lysili neznám:)A příkladem je třeba ME a ME2, AoE a AoE II, Sc a Sc II, SS a SS II.
        • Spades
          No myslel sem, ze zrovna ty budes na me strane, ale co uz :D
          ME 1 a 2, a AoE 1 a 2 se od sebe lysi priblizne stejne jak D1 a D2. Ale D2 a D3 se od sebe lysi daleko vic...
          SC a SC 2 vyjdou taky nastejno a Serious Sam ma jen jinou grafiku, jinak je to to same.

          Pointa je, ze je naprosta blbost rict, ze D3 je stejne jako D2
          • Ano to blbost je. Kdyby to bylo stejne jako druhy dil tak to mozna i hraju. Ale kdyz z toho udelali rubacku tak ee. ja to hral prave kvuli skillum.
            • To ano, samozdrejmen to byla rubačka i předtím, a byla na hranici už v té době. Ale tohle uz není nic jiného než akční hra.
            • walltar
              Oni z toho udělali rubačku? Vždyť diablo byla vždycky rubačka ... Podle mě to bylo na hranici kdy je hra ještě RPG a kdy už něco jiného.
      • Ty si moc her nehrál co?
    • Hairy_Ass
      Skvěle, právě si vymyslel univerzální recenzi na 99,9% dnešních her... *7*
  • Takze komplet projiti D3 na normal, nightmare i hell trva schopnemu tymu (s mizernou vybavou nasbiranou po ceste) pod 30 hodin, vcetne nekolika vykopnuti ze hry od blizzardu nebo zabiti tymu kvuli lagu. Za tu dobu se dostanete i na max level (coz v D2 trvalo tydny a osobne neznam moc lidi co by to na max level vydrzeli).
    Sledoval jsem hru za wizarda, protoze to je asi jedina postava kterou jsem ochotny hrat (melee me nebavi a demon hunter + witch doctor mi strasne moc nesedli). Asi 99% hry pouzival stejne 3 kouzla, ktere jsem pouzival na prvnich levelech v bete, to neni moc povzbudive. Opravdu zajimave schopnosti maji strasne dlouhy cooldown a diky tomu jsou asi v praxi nepouzitelne. Plus to co jsem uz zminoval predtim, DPS kouzel se pocita ze zbrane, takze wizard taha tezkou kusi nebo obourucni kladivo, ktere mu behem carovani zmizi a pak se zase objevi, co k tomu rict... Mozna jenom ze nic tak debilniho jsem v zadne jine hre nevidel. Jelikoz se to casem chystam hrat, snazim se na tom najit nejake klady, ale nejak mi ty zapory prevazuji :-(
    • Já zase viděl stream na hellu a Wizard si tam přepínal kouzla docela často, takže bych zatím tenhle problém neviděl. Co se týče toho systému zbraní, máš pravdu, je to debilní - z pohledu jinýh her/realističnosti, ale imho je to pro dobro hry typu Diablo, protože každý item má pro tebe hodnotu. S Wizardem by si jinak mohl používat jen hůlku a hůl, a to je omezení. Takto můžeš chodit s jakou chceš zbraní. Logicky to vypadá, že tohle je větší customizace postavy.

      Další problém je vyvážení skillů a tohle to výborně řeší, protože všechny skilly se ti % vypočítávají z damage zbraně - a to i třeba summoni. Skilly nemají svoje pevné hodnoty damage, které by se zlepšovaly podle nějaké tabulky a vlastně ani ranky. Tím, že se odvozují od zbraně znamená, že všechny skilly jsou použitelné v end game. Nemusíš řešit nějaké tabulky u každého skillu, ale jednoduše upravuješ %. Mě to přijde matematicky nejefektivnější.
      • jj na ten stream sem vcera cucel vetsinu dne ;-) Ale prece jenom vetsinu casu pouzival ten laserovy paprsek (zmena barvy neni zmena kouzla), frost novu a absorb. Tohle pouzival i na lvl 58, ja sem je pouzival na lvl 1 - 12 (hned jak se k nim odemknul pristup). Jednu dobu pouzival i takovou frajerinku kdy sorcka lita a ma docela drsne dmg, ale melo to strasne dlouhy cooldown a tak to nechal byt.

        S tema zbranema: to co pises je nejjednodussi reseni, mozna matematicky nejefektivnejsi, ale proste mi to ve hre nesedi. Magove maji mit specificke zbrane, a kdyz uz je D3 hracum vnuceno jako multiplayer, nemel by byt drop predmetu pro jina povolani problem. IMHO jsou bud lini nebo v tom vidi sanci vic vyryzovat na aukcich, tezko rict co je horsi.
    • Hairy_Ass
      Jo, to jak tahají i takový charaktery, jako čaroděj a mnich, meče, sekyry a kuše, jen aby jim záhadně zmizeli z rukou, když bojují....nevím, který vtipálek v Blizzardu na tohle přišel, ale je to jeden z nejblbějších nápadů jaký jsem viděl.
      • No ja to vidim takhle: nejlepsi sekera pro barbara bude draha. Pokud to bude nej sekera pro barbara, wizarda, mnicha i witch doctora, tak bude 10x drazsi. A vo tom to je ;-)
      • gandalf taky tahal hul a mec ;]
        • Gandalf tahal hul a mec a oboje používal. Jenže Gandalf byl čaroději na naprosto jiné úrovni. Kolikrát použil magii? Spočítal bys to na prstech téměř jedné ruky. Protože byl tak mocný že si poradil bez ní. A nebál se v boji vytasit meč.
        • Hairy_Ass
          Jo, ale tam to bylo vysvětlený a celkem logický. V D3 běhá třeba mnich s dvěma meči, ale pak v boji je chudák někam zahodí a jde se prát jen s pěstmi. To samé witch doctor, ten běhá třeba taky s mečem, ale pak používá jen foukačku, kterou ani nemá ve výbavě...a takhle bych mohl pokračovat. *3*
          • njn, ja nerikam ze to neni blbost ;] chteli to asi vyvazit, treba to jeste nejak doladi, ale ja hraju za barbara tak mi to nevadi :D
            • Hairy_Ass
              Tak barbar je jediná postava, kde tenhle systém nevypadá blbě. *3*
        • a kdy viděl Gandalfa magičovat firebally ;-)
          • no sice jsem ho nevidel, ale v hobitovi hazel blesky a v lotrovi mrskal po devitce firebally ;]
    • to asi nejsem schopny tym, kdyz jsem za 7h prosel 1,5 aktu na normal :D
    • Veskoslav
      A teď zkus jet bez týmu:)
      • S nejakym plne vybavenym cookie cutter buildem by nemel byt problem. Vlastne pockat, tady nedjou delat buildy... No tak proste nakoupis supr vybavu ;-) (osobne bych ve hre za virtualni item neutratil ani korunu).
        • buildy delat jdou ... miluju ty, co hodnotej vec, kterou nevideli ani z rychliku *7*
          • Proti D2 mi ten system prijde strasne zjednoduseny a strasne omezeny. Verim, ze blizzard bude vydavat patche, ve kterych to postupne vybalancuje, ale zatim je to slabota.
    • to jakože fakt? Nevíte, jakej je max. level? Já jsem se v D2 dostal nejvejš někam k 60. a pak mě to už nebavilo, já mám rád prostě nuzný začátky, řekněme ještě nightmare, ale pak už je to na mně moc. Jednak stereotypní, ale přiznám se, že i těžký, já si navíc vždycky build dělal podle sebe, aby se mi postava líbila, a ne proto, abych byl überkosič. A na to jsem taky dojel *1*
      • Max lvl v D3 je 60, po jeho dosahnuti muzes na obtiznost Inferno (a asi klasicky i po projiti hellu). V D2 to bylo 99 a tam sem dostal jenom jednu postavu a bylo to peklo. Vetsina lidi koncila mezi 80 a 90, poslednich 10 uz rostlo strasne pomalu (ze zacatku pry ne, ale pak to nejak nerfli).
  • smejki
    já si říkal, že ten diablo je letos nějaký babiznatý *1*
    http://images3.wikia.nocookie.net/__cb20120513122410/diablo/images/2/20/Diablo_Raneman009c.PNG