Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • master.qwerty

    Xbox series X predobjednan. bude pod televizi hned vedle xbox one, ps4 pro a Nintendo switch :) ale stejne primarne hraju na PC :P

    Jakozto dlouholety vlastnik xboxu mam jiz takovou knihovnu nakoupenych her a vseho ze kdybych poridil PS tak jako bych to hodil z okna.

    dalsi vec je ze mi je pristup a politika MS o dost blizssi a prijemnejsi nez Sony. PS5 koupim za nejaky rok az budou jejich exkluzivky za babku (a nektere dokonce preci jen vydaji na PC...) .... 

    jinak resit opravdu ten flame a nenavist PS vs Xbox je zbytecne, kazdy si najde to svoje co mu vyhovuje, a je to predevsim o tom aby si zahral a bavilo ho to. 

    • Derp_1337

      "Jakozto dlouholety vlastnik xboxu mam jiz takovou knihovnu nakoupenych
      her a vseho ze kdybych poridil PS tak jako bych to hodil z okna.
      "

      Nechápu, jak sbírka her ze starých konzolí nějak ovlivní tvou novou konzoli. Proč by jsi to musel vyhazovat z okna při koupi PS5?

      Starou konzoli Xbox One si dál můžeš nechat a hrát na ni, jestli budeš chtít.


      Navíc tvá stará knihovna nemusí být zcela kompatibilní s novým Xbox Series X. Ačkoliv marketingová oddělení Micro$oftu prohlašuje superlativa jako: "tisícovky her budou zpětně kompatibilní", tak když si zkontroluješ oficiální Xbox stránku zpětné kompatibility, tak je tam zatím označeno jenom 600 her (přičemž vylepšenou grafiku pro Xbox Series X bude zatím mít jenom 67 her).

  • Jevo83

    Nechapem naco sa vobec este snazia... aj tak vsetkych prevalcuje Epic game store😈😀😀😂😇

  • XBOX, protože bude dostupnější :) 

    S fcí "Play Anywhere" však XBOX postrádá smysl.

    PS a PC to jistí


  • spoock

    Ac jsem byl vcera tim nakupem trochu negativne zaskoceny, tak dneska jsem naopak nakonec rad, ze to MS udelal. Sony si opravdu jela tu svoji a na MS koukala skrz prsty. Opravdu mam pocit, ze pokud se nic nepokazi, mohl by byt souboj o zakaznika konecne zajimavy. Kdo jiny z toho bude tezit? Osobne bych si moc pral, aby diky temto krokum vznikly nove znacky, ktere by tu treba ani nemusely byt.

    • Thanquol

      No Microsoftu se tedy podařilo to, v co jsem ani nedoufal. Dostat Obsidian a Fallout do stejné stáje. A pokud budou mít ctvrt mozkové buňky..(ostatním doporučuji oprasit new Vegas)

      A Ze by další Skyrim/Fallout nevyšel na PS5 se asi ani nebojím. Samozřejmě konzolova verze je u téhle her z mého pohledu volba pouze pro masochisty a fetišisty, jako já.


  • Ja si nemůžu pomoct ale zrovna Bethesda se konzolovyma titulama nikdy moc nevytáhla. Navíc potom co i minhel rok zrecyklovala svůj 10let starej engine už úplně nemám víru v jejich kvality, stejně jako jsem značně začal pochybovat o BioWare

  • cNNk

    Ja furt nechapu to halo okolo exkluzivit na PSku ..kolik jich je za rok? 2-3? A vetsinou jsou to pribehovky dejme tomu na 20-50h , ale spis ta dolni hranice. A i ty super exkluzivky, ktery podle nekterych stoji za uspechem Sony si koupi vetsinou tak kazdy 10 majitel PSka ... cili je to kravina. Vetsina lidi hraje neco jinyho, nejspis multiplatformniho. Kdyz do tohohle souboje prihodim Switch, tak ten si exkluzivitkama povodi PSko s prehledem. Takze nazor autora beru jako zcela logicky ... vi, ze chce hrat hodne a za malo a tam ted Xko vede. Pokud bych kupoval konzoli pro deti, tak je Xbox jasna volba ... zaplatim gamepass a mam od nich pokoj.

    • Harshday

      .

  • Slavik_Jenda

    Nedává mi to moc smysl... Gamepass je super, ale nějak mi chybí výčet nových her, které by mi např. první půlrok poskytl, abych měl důvod si pořizovat Xbox jako tu první konzoli... To bych si raději pořídil PS5 a DS...


    Já tak či tak počkám na recenze a klidně celý rok. Než se ukáže, kdo je na tom lépe a jak je to s konzolemi, které jsou odkázané na čistě digitální distribuci... Zda budou ceny dále stupidně vysoké nebo budou kopírovat ty v kamenných obchodech + akce...

  • tuco

    Z clanku:  "... s jasnou představou .." , presne tak.  

    Jak se ta predstava naplni je vec druha, ale MS ma rekneme nativne pristup k PC, game-pass neni jen herni Netflix ale pres social a cross-platform uzivatele spojuje, financne dokaze projekty utahnout a know-how z velke casti taky ma. Sony je v tomto smyslu jiny hrac, coz jiz bylo receno v clancich predchozich - konzole samotna neni pro MS dulezita. 

    Tak jsem si povedel zrejme, no co dodat? Zlata era hrani jeste neskoncila.

  • iSpirit

    Já si myslím opak, herní divize MS je pořád totální outsider ale outsider, který má opravdu velké zásoby financí a může klidně riskovat. Jako outsider je i na startu nové generace, kde na launch nepustí nic, co by hráče konzole ke koupě motivovalo snad krom nějakých TF. Ty herní studia a projekty, které uvidíme za tři roky potencionálního kupce nezajímá.

    Sony je na tom úplně opačně, herní divize je snad jediná, která jim vydělává, takže pro přežití firmy je důležité, aby to pokračovalo ve stylu PS4. Nějaké změny jsou nežádoucí, jelikož mobily jim nevydělávají, televize taky ne. Snad ještě nějaký ty čočky pro iPhony jim něco generují.

    Autor tohle vůbec nebere do proměnných. MS je proti Sony kolos.

    • Veskoslav

      Můžeš mi říct ty skvělé tituly, s kterými startuje PS5, aby si to člověk pořídil? V současné situaci je výhodnější si koupit PS4 Pro nebo nový Xbox. Protože ten rozhodně neudělal tu samou kravinu jako Sony, že bude nedostatkové zboží a akorát se v 1. vlně napakovali překupníci.

      • iSpirit

        tak samozřejmě, že nebude nedostatkové  zboží, když předobjednávky budou několikanásobně menší ty inteligente. 

        Můžeš mi říci, v čem je výhodnější PS4 Pro za nějakých 10000 Kč než PS5 digital za 10, 500, když díky tomu jejich pasu si budeš moc všechny PS4 hry zahrát day one. To snad nemyslíš vážně už ani jako trolling, ne? V čem je výhodnější PS4 Pro než PS5 Digital, pojď do mě ty mudrlante.

        Naprosto skvělý titul je Demon Souls, který vypadá naprosto nádherně. Vati dělal statistiku a 75% hráčů Souls Demon nehráli, takže tohle je titul, který zvýší prestiž hned na začátku. Xbox nemá samozřejmě vůbec nic. 

        • Veskoslav

          A pán má kouli. Z mého okolí vím minimálně o 5 lidech, co jsou majitelé PS4 a přesto jdou do Xboxu. Nemají herní PC a Game Pass se stává více než dobrou alternativou pro hraní. Ano, vyhodit za remaster 80 € a ještě být u toho šťastný. Mimochodem Soul hry byly a stále jsou okrajový žánr pro pár miliónů masochistů maximálně. To není titul, který by většinu lidi nějak zajímal. 


          Až ten Game Pass uvidím funkční, tak se můžeme bavit a jak si ho asi koupíš, když je "vyprodaný" a letos nemá ani přijít? To je jako s vyprodáním RTX 3080 v Austrálii. Pak se dozvíš, že jich tam poslali nějakých 600 kusů. Sony to prostě naprosto podcenilo

          • iSpirit

            argumentační faul s tvými známými jsem naprosto čekal. Vždy vytáhneš tenhle fail. 😂

            Takže přestaň failovat a faulovat a řekni mi konečně, proč je PS4 Pro výhodnější než PS5 digital. Rozbal to konečně a prosím vynech svoji rodinu, virtuální kamarády apod. Nikoho to nezajímá a jsou to prázdné fráze.

            Sekiro jako nová IP bez přídomku Souls bez mp prodala pět milionů kusů, takže tak :) Exluzivity vždy byly na prestiž a lepší nádherná hra jako Demon Souls než nic na druhé straně :) 

            • Veskoslav

              Protože zaprvé PS5 si teď těžko koupíš a pokud někdo chce v listopadu hrát něco na PSku, těžko si ji koupí. A nikoho nezajímá? Kámo, všichni ví, že jsi až neskutečně fanatický Sony uctívač a ještě k tomu hráč Soulovek, které považuješ za nejlepší typ her ve známém vesmíru, cokoliv ohledně Sony nebo Soulovek má tvůj názor stejnou váhu jako názor prezidenta této republiku. Nulovou...


              5 miliónů? Sony kolik že prodala PS4? 100 mega? I kdyby originálních vlastníků bylo jenom 50 mega. Tak stále tu hru má každý 10. vlastních PS4. Takže ano, stále je to okrajový žánr. Ano, je to hezké číslo, ale pořád to není titul, co ti přitáhne lidi ke koupi. Game pass ještě nikdo neviděl naživo a jak funguje. 

              • Reakce na příspěvek:

                V klidu.. on ani neví co píše, protože sekiro ani exluzivní nebylo.. 5 mega kusů na všech platformách krom nintenda a se Sekirem přišel xbox jelikož měl práva.. a co si budem Demon souls je nejhorší díl souls her od from software..  je to jen tupá vzpomínka na to, že na PS3 skoro nic jinýho nebylo 👍

              • Reakce na příspěvek:

                Pardon ale když si každý 10ty koupi na ps4 hru, je to sakra velký úspěch. Sony není Nintendo s Mariem, aby prodávala 16M kopii. 

              • iSpirit

                Reakce na příspěvek:

                ty  jsi ztraceny troll, který nezvládne žádnou diskuzi bez pejorativních obratů a argumentačních faulů, nemám na tebe sílu. Bye

              • Derp_1337

                Reakce na příspěvek:

                "Protože zaprvé PS5 si teď těžko koupíš a pokud někdo chce v listopadu hrát něco na PSku, těžko si ji koupí."


                trololol

                Co to je za nesmysl?

                Konzole je velmi žádané zboží, hned zmizí z obchodů, a to je dle Veskoslava špatně. Přímo hotová sodoma gomora!

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Ano, je to špatně. Protože Sony prostě nemělo dostatečně pokrytou nabídku a obchody u PS5 začínají psát dodání Únor 2021. A to je před Vánocemi naprosto k ničemu. 


                  Není špatně, že zmizelo, je špatně, že neodhadli zájem lidí a vypustili to v tak mizerném počtu.

                  • Derp_1337

                    Reakce na příspěvek:

                    PS4 se prodalo první týden 2,9 miliónů kusů. PS5 má dodat do prodejen ještě více kusů než při launchi PS4 (přesně o kolik více se ale nikdo nezmínil). Takže to bude asi někde mezi 3-5 milióny.

                    Jestli je podle tebe 3-5 milióny málo, tak nám řekni, jak velké pokrytí by sis jako představoval?? 30 miliónů kusů naskladněných na skladech prodejen? 50 miliónů kusů?? Taková čísla nejsou reálná. Nebuď směšný.


                    PS4 se za 7 let prodalo přes 110 miliónů kusů. I kdyby lidi v Sony byli optimisti a očekávali podobně vysoké tržby, tak naskladnění na sklady prodejen v poměru 3-5% z celkových očekávaných tržeb za 7 let je přiměřené.

    • Přesně. Jenom chrastit prachama a myslet si, že se tím všechno vyřeší, to prostě nestačí.

      Si vzpomínám, jak Microsoft dopadnul, když chtěl podobně koupit exkluzivitu Tomb Raidera na Xbox...

      Holt kdo se nepoučí z vlastních chyb, je odsouzen k jejich opakování...

      • Jarisko84

        Prave zd stary model uz nie je dobry a preto je na case riskovat sony si je svojou poziciou isty a preto nic nerobi a dovoli si vydat konzolu ktora je papierovo slabsia a ma mensi hdd s uvodnou hrou ktora je remaster za 80e.... proste mi to pride ako apple ktore pyta za kolecka 800e.... microsoft nalupuje inovuje skusa gamepass xcloud atd ak by to bol zly model tak by sony do knkurencie neinvestovala svoje peniaze... kedysi bola nokia kral telefonov a kde je teraz.... sam by som bol radsej keby to bolo naopak ledze som skor sony pozityvny ale co uz....

        • Derp_1337

          "dovoli si vydat konzolu ktora je papierovo slabsia a ma mensi hdd"

          Sice v PS5 bude menší SSD, ale zase je rychlejší.

          Zatím bych neplakal o tom, která konzole je papírově slabší či lepší. Ve výsledku bude vždycky záležet až na výkonu v reálu.

          Vždycky je to o tom, jak ten HW dokážou využít vývojáři. Pamatuji si na spoustu "užasných" technologií kolem kterých výrobci HW sesypali hromadu fantaskních tiskových zpráv, ale v reálu to pak vývojáři her neuměli využít.

        • iSpirit

          Starý model není dobrý jen pro MS, protože minulá  generace byla totální fiasko, kdyby MS měl 100 milionů prodaných konzolí, tak má nastavenou jinou politiku. Xbox je slabší jméno než PS, pokud konzoli neuvedou o rok dříve jako 360 vs PS3, tak jsou bez nějaké šance na úspěch. Nemají šanci konkurovat ani N, proto zkouší být agresivní. Tohle je fajn na jednu stranu v rámci konkurence, zase to není fajn, aby Sony a MS kupovali vývojáře třetích stran, to je začarovaný kruh. Očekávám, že Sony do půl roku taky někoho koupí atd. To snad nikdo nechce. Přece je rozdíl mít vlastní studia a pouštět to na svou konzoli v rámci prestiže a kupovat vývojáře třetí stran.


          • Jevo83

            Pozeras sa na to prilis ocami hraca a historie :) MS ma uplne  inu viziu, pre MS je v tejto chvili uz konkurencia skor Google, Amazon alebo Apple. Sony si bude drtit svoje krabicky a tato cast superenia bude pokracovat, ale smerovanie oboch firiem je uplne odlisne. Investicia do ZeniMaxu nie je primarne o exkluzivitach, ale o financnej kontrole nad ich znackami v Game Passe. Lebo Game Pass je buducnost... ci uz na Xboxe, pc alebo hocikde inde. Sony sa moze pozerant zase na horizont 100 milionov predanych konzol...ale MS ma ambiciu postupne preniknut Gamepassom na 1 miliardu Win10 zariadeni (samozrejme hovorime tu o horizonte mnohych rokov) a podla moznosti aj na ine platformy. Preto aj xCloud... Sony v tomto taha za kratsi koniec, lebo nemaju za sebou najvacsiu cloud infrastrukturu na svete a ako som pisal v uvode, MS ma ovela megalomanskejsiu viziu

            • Jarisko84

              Presne ako pises a za chvilku nebide treba ani drahu konzolu lebo vsetko pojde cez servery....

    • 0011

      To je skoro všechno pravda až na jednu věc -, mluvíš o běžných hráčích, ale běžného hráče nikdy nemotivovali exkluzivity. I Sony ví, že nejdůležitější hry jsou pro ně multiplatformy jako FIFA, CoD apod., kdyby tyhle hry vycházeli jenom na Xbox/Windows tak by to bylo pro Sony pokud ne likvidační tak by je to určitě srazilo z prvního místa. Dalším důležitým faktorem pro běžného hráče je cena her a po jejich zdražení je gamepass čím dál tím přitažlivější.

      • iSpirit

        já ani nikde netvrdím, že exkluzivity rozhodují, jen je to nějaká prestiž, a když vidíš Demon Souls, tak to prostě chceš. 

        Máš pravdu, že aktuálně nejdůležitější je právě CoD, Fifa, GTA, to generuje nejvíce peněz. Bethesda se svými IP zatím na tyhly značky nestačí ani zdaleka, takže to nebude mít nějaký vliv na prodeje. Pochybuji, že si někdo řeknu, koupím Xbox, protože za pět let si tam zahraji day one TES VI v Gamepassu a u konkurence budu platit dvojku a nebo to nebude vůbec. Takhle bude uvažovat promile lidí, většina lidí řeší nákup dle emocí a racionalitu/cenu dávají na další kolej. 

        • 0011

          Nevím, já běžný hráč nejsem takže  bych se rozhodoval mezi ps5 a series X, ale Casual hráči a rodiče rozhodně po series S pokukovat budou.

        • Harshday

          V čem bude  ten remaster jiný oproti původnímu dílu? Mám ho odehraný
          několikrát, bude to alespoň nějak obohacené? Jelikož je to celkem krátká
          hra a znovu bych to kvůli nové grafice rozhodně nehrál.

        • Jevo83

          Nezabudaj ze EA katalog mieri do Game Passu

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit