Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • XorxoxTalarius
    Muj neojoblibenejsi dil je Civ4: Beyond the Sword a na nem bezici modifikace Caveman2Cosmos. Vrele doporucuji, tolik moznosti jsem jeste v zadne 4X hre nezazil. Modifikace upravuje uplne vsechno a bylo by to na dlouhe lokte to popisovat. Dulezita je snad jenom informace ze na modifikaci se porad pracuje a pred par mesici vysla nova verze ktera toho opet dost opravuje a dost pridava.
    • Já měl taky asi nejoblíbenější Civ4. Pokud bys porovnal modifikaci Caveman2Cosmos vs Realism invictus, která je lepší? Zajímalo by to z hlediska hratelnosti (na historickou akurátnost kašlu). Jsem si právě nedávno říkal, že bych se k Civ4 zase vrátil, ale nemůžu se rozhodnout v té záplavě modů.
      • XorxoxTalarius
        Ja bych rekl ze zalezi co hledas, pokud opravdu tunu moznosti pak C2C a pokud realnejsi spravu a chovani tve rise, pak RI ... ale zkus oba, ja mam radsi ten prvni, jelikoz zacinat v praveku a vynalezt ohen je zazitek :D
        • C2C som hrával dlhé roky, jedna hra mi trvala tak mesiac-dva, s každou novou verziou som začal novú hru. Neskôr som už ani nečakal na nový release ale ťahal rovno vývojarské updaty každý deň. Faktom ale je, že hral som to čisto z dobrého pocitu budovania, keď mi niečo rastie pod rukami, nie z kvality toho módu. Tie tony možností sú trochu na škodu a to hlavne preto, že AI polovicu nových prvkov v hre vôbec nevyužíva a sú tam zo dvaja developeri, ktorí nerobia nič iné len každú chvíľu programujú tucty nových úplne nezmyseľných budov a množstvo úplne zbytočných surovín. Okrem toho, že z toho je človek takmer zúfalý, keď ma 30 miest, na numerických klávesách nabindované rôzne build listy do miest a ešte stále v tom má chaos. A AI to potom zas nezvláda priorizovať. Pred časom sa to aspoň dalo selektívne vyhodiť z konfigov alebo vôbec nespušťať veci od niektorých vývojárov(každý má vlastné adresáre s budovami, konfigmi atď), ale potom to už všetko dali do jadra a človek proste nemá na výber. A ešte kopu z tých budov nemalo zadané ani tagy, žeby sa dali v city menu nejak vyfiltrovať podľa druhu. Proste otras. Ten mód bol suprový tak okolo 20 verzie, potom tam (obzvlášť HydromancerX) narvali kvantum bullshitu. Už to asi rok moc nehrávam, ale dúfam že sa im podarí dorobiť aspoň tie multimapy, Mesiac, Mars a podobne.
  • PĚTKA byla co nejvíce zjednodušená aby to i mohli hrát černoši a aby to zajímalo i dnešní línou mládež která nechce přemýšlet, budovat a projektovat deset kroků dopředu.
    dnešní mladý chtějí akci, bouchání, žádný složitý stavění jako známe my za časů CAESAR, CLEOPATRA, SIMcity, CaC, Dune2, Colonization, Settlers.. TO BYLY strategie ! němci umí nejlepší budovatelské strategie
    • Škoda že nejsi chytrej alespoň jako průměrnej běloch, kterej je mimochodem stejně chytrej, jako průměrnej černoch a zjevně o dost víc, než ty. Jinak by ses, než začneš psát nesmysly, naučil česky, a pak nevyjmenoval se sloganem "němci (sic!) umí nejlepší budovatelské strategie" sedm strategií, z nichž Němci dělali jednu...
    • "aby to i mohli hrát černoši" "němci umí nejlepší budovatelské strategie" *1* Tady chybí už jenom 88 lajků a komentář od Karla Drdy.
      • Teda když to vezmu takhle, tak ty dvě poslední strategie se Německu zrovna moc nepovedly. WW2 a nedávná otevřená nátuč pro Siřany byly sice epické plány, ale víme jak to dopadlo.
        • ale on píše o budovateľských stratégiách a to sa im podarilo celkom dobre na drážďanoch a iných mestách si po po WW2 mohli precvičiť dokonale.
    • Musela to být krásná doba, kdy byla mládež pilná, trpělivá, přemýšlivá a vlastně to byl jen zakuklený projektový inženýr. Kdepak dneska. Potkal jsem onehdá mládež na ulici, sice jen postávala, ale v hlavě měla, jak říkáš, jen tu akci a bouchání, to jí bylo vidět na očích. To se prostě nedá srovnávat.
    • Vidlec
      Vyrůstal jsem na tebou zmíněných strategiích a mojí nejoblíbenější hrou je Europa Universalis a Crusader Kings a přesto bych si zahrál Civ5 před jakoukoliv předchozí. Pro mě je to zkrátka lepší hra.
    • když si jenom vzpomenu na čekání kdy už konečně v Pharaoh dostavím ten pitomý Div světa :D to kšeftování, střádání žuly :D a vápence
  • Hral jsem Civ1 a ted tu verzi na PS Vite a da se to, docela.
  • co to je za nesmysly? Pětka byl jejich nejúspěšnější díl a všichni z Firaxisu jsou naopak na změny u pětky hrdí. To že se jim pětka nepovedla a oni na ní nejsou hrdí TVRDÍ JENOM AUTOR ČLÁNKU a je to lež! Evidentně se mu pětka nelíbí, tak si vymýšlí takové lži. Je to naprostý nesmysl. Stačí se mrknout na web. Pětka je právě díky panu Shafnerovi mnohem lepší než všechny předchozí díly.
    • Na CivV je dobrý snad jen přechod k hexům a bojový systém, ve všem ostatním je lepší CivIV, která je navíc daleko lépe modifikovatelná. CivIV + C2C mod a CivV se může jít klouzat.
    • nejuspešnejší neznamena nejlepší
      • nejlepší neznamená objektivní.
  • civilizace me minula to totalne vypovida o tom ze tahle znacka nema zadnou silu
    • Logika houpacího koně.
  • Chtel jsem neco namitnout (hlavne na nadpis), ale co si budu nalhavat. Peknej clanek. Jen je skoda, ze jich v cechach neni vic. Treba by se i cesti developeri a hraci necemu priucili. Nejsympatictejsi je to v tom, ze si dokazi sypat popel na hlavu a ukazat sve chyby, ze kterych se dobre cerpaji zkusenosti.
    Co se tyce hry samotne, petka se mi libila nejvic :-P A ty hodiny u jedne mapy :-D Coz byl nakonec duvod, proc to nehrat. Mozna az bude dovolena...
  • civ 3 a 4 hlavne 4 byli fakt HC, 5 snizila komplexnost ale byla to zabava a 5 se vsema datadiskama je uz zas pomerne komplexni bohuzel spis pridanim rozmanitnych mechanik kere jen upravuji ruzne bonusy atd...trochu se vtom clovek ztraci
  • Civilization byla dobrá jen první a druhý díl, pak už to šlo z kopce.
    pátý díl a další byly příšerné kraviny
    • XorxoxTalarius
      No Civ4 s Beyond the Sword pridal do hry opravdu hodne veci, takze doporucuju zkusit.
    • Paulcz
      Jednička je nejlepší, nejvíce jsem hrál ale trojku, další díly z mého pohledu tragédie jak herně tak vizuálně. Jinak trojka je dost rozbitá, většina nových mechanik nefunguje a nejvíc to sráží zrychlený výzkum protivníků. Nejde si tak dané období ani trošku užít, hra začíná ve starověku, kde proběhne nějaký pozvolnější rozvoj a pak raketový tempo až do novověku.. škoda.
      • Co CivIV a C2C mod na rychlost ethernity, to považuji za vrchol serie já. Docela trvá, než se dostanete z pravěku a založíte 2. osadu.
        • Paulcz
          A v průběhu hry se také drží pomalé tempo?
  • Jack1947
    Tak minimálně pozadí jim tam újde no, když už (prý) nic jiného *3*
  • Pětka se mi líbila snad nejvíc, je to hra stará 6 let, ale graficky nestárne, alespoň jsem si toho nevšiml. DLC jí vylepšili opravdu znatelně a podpora modifikací na tom ještě přidala. Beyond Earth se mi moc nelíbil, ten "feeling" z budování vlastní Civilizace už tam nebyl. Pro mě to byla pouze klasická tahová strategie.
    • petka je jediny dil ktery jsem hral a shazovat atomovky byla sranda ale jako 4X strategie to byla hrozna blbost. BE o neco lepší ale chybí mi tam zbrane hromadneho ničení tak jsem s tím seknul

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit