Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kdo neumí bejt sám se sebou a potřebuje nablejskaný pozlátka ve "fulhádé8dépyčo" a dunící repráky, ten má holt smůlu, že si tuhle věc neužije. Ostatní, co třeba ještě dneska rádi čtou knihy a nechávají rádi svou fantazii pracovat, si tuhle hru budou užívat. Není tam nic a zároveň všechno. V Proteovi je krásně vyobrazená analogie života - střídání ročních dob spolu s koncem. Tahle hra vám dá skoro to samý co vandr krajinou, budete koukat kolem sebe, chodit odnikud nikam, prostě se jen tak kochat.
    • K tomu, aby nekde nechal svoji fantazii pracovat jsou rozhodne lepsi stimuly nez je tahle vec.
  • sice teda nejsem zastánce těhle klasickejch jak řikáte hipster záležitostí.. nicméně - proč ne? Proč si na chvíli neodpočinout od těch nablejskanejch shitozních FPS ala CoD nebo Crysis?? já to beru jako zpestření té běžné herní šedi rozhodně bych to tak neodsuzoval jako kolega YURI33 nebo jak máš ten nick. Rozhodně jsem rád za zdejší povědomí o nezávislý scéně a podobný kousky jen vítám...Možná je to i dáno věkem - dítě, co je od malička "kojený" Assasinem nebo Call of duty tohle asi neocení.. a na druhou stranu třeba já, co jsem ještě před x lety hrál textovku jménem ARABELA tohle cení všema 10.. úhel pohledu :-)
    • Máš recht.
      • Správně de o úhel pohledu, jakmile sem Prothea poprvé zapl 40 minut sem se od něj neodtrhl, sice to není moc ale mě to uběhlo asi jak 2-3 minuty jako v transu, je to nádhernej svět a mě se to líbí...
  • Dobra "hra" pro zhulenou mladez! nic vic
    • Mám rád tuhle hru, nemam rád hulení. Nějakej další neprůstřelnej argument?
      • si to treba pichej nebo snupej me je to jedno hipiku
        • tomu tleskám
  • DeDy
    Když budeme hrát textovku, která nám umožní prozkoumat pouze abecedu (např. v azbuce), bude to stále hra, protože má gameplay a tím je průzkum a následná znalost hráče. Že při hře nestavíme, nebojujeme, netaktizujeme neznamená, že to není hra.
  • Posted by Brb (anonym):
    "Tohle už zavání hipsteřinou :)"

    Jakbysmet. A hipsteřina smrdí mělkou a předstíranou sofistikovaností na sto honů. A kdo je hipster lže a ten kdo lže... *1* Tento nesmírně a hluboce propracovaný... spořič obrazovky.. jsem zachytil poprvé již hoooodně dávno, když jsem si jej v nadšení stáhnul a ponořil se do jeho světa v rámci konopné terapie a na vlnách invaze omamujících látek jsem se nechal kochat jeho neskutečně barevně neotřelými, superúžasnými a neotřele barevnými a ... barevnými nápady a krásnou hudbou a barevnými fleky. No prostě boží. Druhý den jsem běžel za přítelkyní, která si ten samý večer prožila podobný zážitek a od té doby jsem o tomto "milém" paskvilu neslyšel až do teď - o více jak rok později. Nechci působit jako cynický škarohlídek, ale zde se většina komentujících strefila do černého a já bez bázně a hany obviním autora článku z nošení růžových brýlí. Jsou nadčasová, hluboká díla omamující svou jednoduchou estetikou a obsahující myšlenky a nápady inspirující a někdy dokonce implikující daleko za hranice svého zamýšeného rozsahu (trochu zkousnu a za příklad uvedu Botaniculu, ale třeba i Darwinia nebo můj oblíbený Braid - nainstaluji i dnes - a pokud jde jen o "hříčky", zkuste třeba Crayon - i to je hra!). Proteus je však slepenec cool miloučkých nápadů poslepovaný do podoby terapeutického výletu do bezpečného pestrobarevného světa - což je ekvivalentem dětského všedního zážitku anebo požití lehčích omamných látek - což je samo o sobě v pořádku ale obsah i hodnota všehovšude žádná. To že pojetí Protea nemá nic společného s realitou je jasné a vedlejší - ono to však nemá mnoho společného ani s trochu zajímavěji pojatým narativem (zde žádný ani není) anebo výstavbou fikčního světa. Proto je Proteus dojímavý (patnáct minut) ale brzy nudný a působící jednorozměrně a proto ani nefungující jako "platforma" pro vlastní fantazii. Chápu, že to není hra v pravém slova smyslu, ale viděl jsem i televizní reklamy, které mě bavily více.
    • mimochodem - pozastavil jsem se nad tím, proč trávím tolik času nad něčím takovým, jako je Proteus. není to Proteus, jenž vyvolává diskuzi, je to lidská psyché, jenž ráda inklinuje k pestrobarevným uměleckým formám konfortním jako péřový gauč - potěšujícím, avšak iluzorním a prázdným (zde si dosaďte množství kulturních produktů dle vlastní preference). tečka. *4*
  • yuri337
    "Proteus není hra. Je to nehra." Proč to tedy recenzujete? Myslel jsem, že čtu web o počítačových HRÁCH. Jestli sem budete strkat kdejakou debilitu pro hipíky, hipstry a podobné faggoty, skončíte za chvíli jako bulvární žumpa, kde člověk musí hodinu hledat rozumnou recenzi, v záplavě h0ven a srač3k. Naposledy se to stalo bonuswebu.

    Přestaňte ztrácet čas s lacinými chujovinami o ničem, a soustřeďte se na recenze a preview normálních HER, protože ty Vám jdou.
    • GlaDOS
      Aha. Takže masírování každou novinkou ohledně Assasínů nebo CoD je OK, ale když se tu párkrát do měsíce objeví něco jiného, co ani zdaleka nevylučuje jiné recenze, je to žumpa pro faggoty. Vytáhl bych hlavu z análu a byl bych trochu tolerantní. Mě taky nebere, když tu každou chvilku čtu nějaký článek o desátém pokračování ultra super série (což se stává hlavně při vydání takové hry). V tom případě prostě článek ignoruji a přečtu si jiný, který mě opravdu zajímá. Protože někdo si o novém pokračování ultra super série třeba rád přečte.
      • Ja spis nechapu, ze to jeste nekdo cte...meni se v CoD vlastne taky neco?Vystrel,headsot,cut-scena,Vystrel,cut-scena.Jediny co se pise v recenzi na CoD apod. Je jen to jak pokrocila grafika a jak moc zase hratelnost zustala stat.Dekuju za recenze jako je tato na Protea protoze jinak bych na games.CZ asi uz vubec nechodil Hawk
    • když tu třeba vyjde nějakej článek o strategii, nečtu to, protože hrát strategie mě nebaví... a to je to hra.

      stejně tak když je tu článek o Proteovi, tak ho nečtu, protože mě podobný věci nezajímají. přečtu si články o hrách, který jo...

      myslím, že každej člověk by měl bejt vybavenej skillem filtrovat informace a nerozčilovat se nad tím, že zrovna přečetl něco, co ho pak mrzelo.
    • "je to jiný než to, na co jsem zvyklej = zabijte to, zapalte to, ignorujte to, zakažte to! Rychle mi dejte starý dobrý věci kde vim co čekat, tohle neznam a je to jiný, takže by si toho neměl nikdo všímat"
      • aaaano typické pro zakomplexované tupce :D
  • Dvanáct.
  • Tohle proste neni jen tak pro nekoho .) hra je delana naprosto skvele i kdyz nema pribeh .) jde tu jen o vyvolani pocitu a jsou proste lide, kteri nechteji nebo neumi se podobnych veci ponorit a zamyslet se .) ale hodnotit hru bez aspon hodiny gameplaye je naprost blbost a bodovy ohodnoceni takoveho cloveka je naprosto zbytecny a bezpredmetny
    • Tahle "hra" ale nema gameplay
  • Kozy
    Tohle už mi přijde trošku přes čáru, jo zajímavej experiment, ale chtít za to peníze? Stejně to zapnete tak jednou, dvakrát. Přijde mi že dělat cokoliv v této "hře" nemá nejmenší smysl, ztráta času.
    • Dvojí metr? Tvá slova se dají stejně aplikovat na Call Of Duty. To taky zapneš jednou, dvakrát - pět hodin a hotovo. Nic tam nemá smysl, všechno je ztráta času. A i tam se můžeš divit, že za to někdo chce peníze.
      • Kozy
        Jo to je pravda. Tak CoD má ještě multiplayer, že. V singlu tam můžu mít alespoň pocit, že jsem něco udělal, někam postoupil a tak.
    • GlaDOS
      Proč za to nechtít peníze? Když ti připadá, že technická stránka hry si nezaslouží cenové ohodnocení, tak hudba určitě ano. Proteus má vážně skvělý soundtrack, který je přímo provázán se světem.
    • janchor
      Inu, to dá rozum, že když v tobě danej svět nijak nerezonuje, tak pohyb v něm je pro tebe ztráta času.
  • btw, toto je hra?
    • ale musim povedat ze autor ma talent ked dokazal vyprodukovat 2kila textu o tej NEhre *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit