Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A když se pořádně zhulíte jako PD, tak vám tato "hra" bude také připadat zábavná.
    • život není jenom o zábavě *3*
    • co jsem koukal na video je to spíš na lysohlávky než na jointa *1*
    • janchor
      Tohle klišé už je taky poněkud únavný.
      • http://pbs.twimg.com/media/BHHDEIhCMAIBm60.jpg
      • vypadas stresovane nastenkari, dej si brcko a svet bude hezci *4*
        • smejki
          smazáno, špatná reakce
          ... a i tak by ta případná byla zbytečná
        • Kdo by nebyl stresovanej, když je obklopen bandou netolerantních jedinců, co se nedokážou smířit s tím, že existujou i hry, co se snaží o něco jinýho než většinová produkce? Ještě když maj navíc strašnou potřebu zakazovat ostatním, aby se jim to líbilo, nebo se tim zabejvali
          • drogy a vse co s nima souvisi si zadny prostor pro tolerovani nezaslouzi a u tehle hry nejde o to ze je jina nez vetsinova produkce, ale jeji provedeni je proste hnusny amatersky a laciny!
            • Tvoje mama je droga...
            • Mohl bych prosím vidět tvůj patent na pravdu a potvrzení o jediném správném vkusu? Já jen, že bez těhle věcí mi přijde tvůj soud poněkud neoprávněný
            • Presne! Hned ted bych vsechno zakazal! Huleni, pivo, cigara, kavu, caj, cokoladu...a taky praci, sex, cviceni (jo, pro me a pro mnoho dalsich to jsou drogy)...a vlastne vsechno, co se nam nebude libit....nebo tp nechame na tobe, a ty rozhodnes, co smime a co ne? ;-) Sasku...
            • Co je pro nekoho hnusne, muze byt pro jineho krasne. Proteus jsem nehral, ale z Pavlova videa na me pusobi kouzelne...
  • Absurdní drama mezi hrami. Chodíte, čumíte...



    ...a čekáte na Godota.
  • Pred 15 lety se tomuhle rikalo sporic obrazovky.
    • ... a nejlepší byl Johny Castaway :D
      http://www.youtube.com/watch?v=hVgGfKY91Lg
      • ten byl bozi :)
  • Když já tomu nerozumím....
    Ta stylizace je úchvatná a strašně rád bych v tomto světě viděl nějaké RPG, ale jen tak chodit bez cíle? To dělám celej život, hry tu jsou od toho, abych si alespoň mohl připadat, že ne :)
    • "thumbs up" *4*
  • sice teda nejsem zastánce těhle klasickejch jak řikáte hipster záležitostí.. nicméně - proč ne? Proč si na chvíli neodpočinout od těch nablejskanejch shitozních FPS ala CoD nebo Crysis?? já to beru jako zpestření té běžné herní šedi rozhodně bych to tak neodsuzoval jako kolega YURI33 nebo jak máš ten nick. Rozhodně jsem rád za zdejší povědomí o nezávislý scéně a podobný kousky jen vítám...Možná je to i dáno věkem - dítě, co je od malička "kojený" Assasinem nebo Call of duty tohle asi neocení.. a na druhou stranu třeba já, co jsem ještě před x lety hrál textovku jménem ARABELA tohle cení všema 10.. úhel pohledu :-)
    • Máš recht.
      • Správně de o úhel pohledu, jakmile sem Prothea poprvé zapl 40 minut sem se od něj neodtrhl, sice to není moc ale mě to uběhlo asi jak 2-3 minuty jako v transu, je to nádhernej svět a mě se to líbí...
  • Skvělá recenze! Jsem rád, že píšete i o těchto herních experimentech, jako Dear Esther nebo Bientôt l’été, takže díky. Na Protea jsem hodně zvědavý a Pavlův článek mě jenom navnadil. Pro mě jsou to hry a basta.
  • Tohle už zavání hipsteřinou :)
    • tak tak.
      je to strasne free cool in,a vsetci,co to vychvaluju(asi na zaklade prvej histerskej pochvalnej ody) si uzivaju pocit aky su nezavisli,alternativny a co ja viem co este.... *6*
      ale kazdy nech si vychvaluje co chce... *3*
    • Nezavání. To je hipsteřina.
      • a na tom je špatně přesně co?
      • janchor
        A paušální nálepkování čehokoli, co se vymyká, by už taky zasloužilo nějakou banální nálepku.
        • claymen
          nálepkování? lepení nálepek? LePičing?
  • Proc to nevydali na podzim? takhle musim pul roku cekat nez budou houbicky, jinak to asi nema cenu poustet :)
    • A proc cekat na houbicky ? Neni lepsi si nekde splasit jeden trip a mas ten zazitek jeste o par hodin delsi a nemusis se bat ,ze se houbama priotravis .
  • ehm. Místo Proteuse doporučuji, vzít si sluchátka na uši a jít se projít do lesa - dát si tam nějaký chillout a zvuky deště a budete to mít i s lepší interakcí s okolím. Je to takový screensaver, s amatérskou hudbou a m ožností hru ovládat klávesnicí WASD. Každopádně osobně to již nepovažui za hru. :) Možná, že by tahle hra oslovila Afghánce. 4/10 a doporučuji počkat na Steamu na slevu, tohle víc než za 1€ nekupujte.
    • no já bych to přeformuloval - místo Proteuse se sebrat a prostě jít do lesa. Ovšem bez sluchátek, bez mobilu atd. Jako čumět v roce 2013 na 8bitovou grafiku, to to už je dada, nedává to smysl a v takovou chvíli je fakt nejvyšší čas to všechno vypnout a jít ven...
      • janchor
        Dává to smysl, pokud v daným pojetí nacházíš krásu, poezii, cokoli estetickýho. Pokud ne, jdeš dál a s touhle hrou se pochopitelně nezdržuješ.
    • janchor
      Proč by měla procházka po lese soupeřit s procházkou po virtuálním světě, nota bene takhle stylizovaným? Nejde přece o zážitky, který by jakkoli stály proti sobě.
      • Podle mě obě dvě patří do skupiny trávení volného času podskupiny chození s hudbou :). Jenže Proteus stojí na Steamu 7€ a dá se procíti maximálně 2 smysly a to ještě dost omezeně. Samozřejmě můj subjektivní pocit o ztrátě času nad WASD procházení kostičkovaným světem x procházení se venku v lese se sluchátkama na uších, které považuji za cennější, interaktivnější a hravější nemusí být brán za bernou minci, ale myslím, že spousta lidí co hraje hry, si dovede představit, že přeci jen to venku v přírodě bude lepší a zadarmo. Proteus v mých očích prostě s procházkou se sluchátkama na uších prohrává, ba co víc, je to nuda ve srovnání s tím, co herní průmysl v celé své šíři nabízí vůbec.
    • Nicméně hrou to asi nazývejme - přeci jen tu jistá dávka interaktivity je.
  • Tohle proste neni jen tak pro nekoho .) hra je delana naprosto skvele i kdyz nema pribeh .) jde tu jen o vyvolani pocitu a jsou proste lide, kteri nechteji nebo neumi se podobnych veci ponorit a zamyslet se .) ale hodnotit hru bez aspon hodiny gameplaye je naprost blbost a bodovy ohodnoceni takoveho cloveka je naprosto zbytecny a bezpredmetny
    • Tahle "hra" ale nema gameplay

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit