Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Vy všichni kteří stahujete poslyšte : Kupte si odpustky ! Kupte si odpustky ! Kupte si odpustky ....
    Pomůžete tím svému černému svědomí i nám ;) Pak že virální reklama nefunguje ....
  • Asi dostanu kupu mínusů, ale myslím si, že to co předvádíte, s tím, že se tváříte jako nějací chudáci a chcete po návštěvnících, aby na vás přispívali je opravdová SPROSTOTA.

    A teď vysvětlím proč, games.cz není žádný projekt obyčejného jednotlivce/nadšenců, ale součást velké podnikatelské skupiny "Tiscali" (stačí se podívat na horní lištu). Podobná velká firma se statisíci unikátních uživatelů dostává od mediálních agentur zhruba tak 10-20x vyšší odměny za reklamu, než nějaký amatér v onemanshow co se snaží prosadit s adsense třeba. Navíc máte i vlastní eshop a mohl bych pokračovat.

    Tvářit se v podobné situaci jako nějací chudáčci z garáže a chtít po návštěvnících "příspěvky" je vrchol nevkusu a ukázka do očí bijící nenasytnosti.
    • Z tvojho príspevku to vyznieva ako keby žiadal majitel tiscali media od ľudí dobrovolné príspevky na nové auto *1*

      Skutočne si myslíš že všetky tie mehorázne peniaze čo prúdia z inzercie putujú do vačkov redakcii a môžu ich používať na rozvoj webu ako sa im zachce ? Alebo že im niekto prepláca ten ich podcast ktorí robia už rok každý týždeň a predtým ho robili asi 5 rokov na inom webe ? Na tom že ľudom umožnili prispieť na zlepšenie jeho kvality teda ja osobne nevidím nič nenasitného . nevkusného ani " sprostého " .

      Navyše ťa nikto prispievať nenúti , ani ťa nijak neobmedzuje ak neprispeješ tak nechápem ako ťa niečo takého môže štvať .

      Mám taky pocit že mi češi a slováci máme tak nejak vpovahe že za všetkým by sme hrozne radi videli len to najhoršie . Ak je niekto hrdý na svoju prácu , je to namyslený egoistický kkt , ak má niekto iný názor ako ja , je to určite uplatený klamár a ak sa niekto snaží niečo zlepšisť tak mu určite ide len o to čo najviac si nakradnút , všeci sú nenásitný dobytok , všetci kradnú a všetkým ide len o to čo najviac ublížiť nám prostým ľuďom . A keď u toho niesu aspom 3 mŕtvoli tak je to nuda . A nedaj nedajbože aby niekto taký postoj nemal , to potom musí byť zmanipulovaná a oblbnutá dôverčivá ovca a treba ho udupať do zeme . Úprimne , toto ma na nás fakt dosť sere. *3*
      • Ale prosímvás, co to povídáte, veliký červený banner "PODPOŘTE NÁS" rozhodně neznamená "Dej peníze a vypnem ti reklamu". Takže se do role chudáčku co potřebují podporovat zcela jasně stavíte a nikomu to nenutím já, ale vy.

        "Z tvojho príspevku to vyznieva ako keby žiadal majitel tiscali media od ľudí dobrovolné príspevky na nové auto" Ale PŘESNĚ TO ti lidé dělají! Přispívají majiteli Tiscali.cz na nového nejnovějšího bavoráka, to, že zpět do projektu co mu to vydělává nedá ani korunu a redaktoři se maj špatně, přeci není problém čtenářů!!! To je stejná logika jako když ve ve vládě ukradnou 10 Miliard na Gripenech a pak řeknou, no lidi... takhle to dál nejde, nejsou peníze... musíme zvednout daně! A na vozejček pro chromé se musí vytvořit nějaká veřejná sbírka, jelikož VZP na to nemá.

        To je právě ona Česká/Slovenská mentalita, někdo si s náma vytírá nehorázně "pr..." a má z nás otevřeně legraci, no a tak co uděláme my? Ještě víc se ohneme ať si pořádně kopne, nač jít proboha ke kvalitní konkurenci/zvolit ve volbách někoho jiného když se můžem nechat okrádat, kupovat nekvalitní potraviny v Lidlu, nebo sbírat po korunách na vily majitelům velkých mediálních společností... :-)
        • janchor
          Aha, takže ty máš prostě za to, že jsme z příspěvků od čtenářů nakoupili děvky, chlast & chlebíčky? OK, na tahání tě z takový iluze není potřeba plýtvat slovy. V článku máš transparentně napsáno, kam peníze šly, pokud to vidět nechceš, posluž si.
          • PCfanos
            Kdyby jste ty prachy použili na drogy, chlast nebo děv*y tak bych snad i přispěl, věřím, že pak by recenze byly trošku barvitější, ale mixák... *1*
            Jinak nechápu, co tady ti co kritizují řeší, je to dobrovolný, kdo chce přispěje, kdo nechce nemusí, tím to hasne. Osobně u vás nakupuji hry, to mi přijde jako optimální možnost podpory.
          • Prosímtě snaž se když už bavit trochu na úrovni, jasně sem napsal, že games.cz zhruba vydělává stovky tisíc za měsíc (je to snadno dohledatelné přes netmonitor a porovnání s cenami obdobně velkých společností).

            Majitel si bere většinu zisku, který ještě zvětšuje např. eshopem a do webu nereinvestuje skoro nic.

            Redaktoři jsou z toho neštastní, ale místo toho, aby zašli za majitelem a řekli mu, že by ve svém vlastním zájmu mohl stěch stovek tisíc pustit jednou za čas třeba 10K na nějaký podcst pult, nebo že jdou pryč, vymyslí se, že by bylo nejlepší vytáhnout peníze od naivních návštěvníků a uspořádat "Podpůdnou sbírku".

            Všichni se pak plácaj po ramenech co nevymysleli, ale veskutečnosti je to ubohé, statisíce někam mizí a čtenář má přispívat na obří moloch jako se to dělá (a s tím souhlasím) u malých začínajících stránek kde se jeden dva lidí snaží nabídnout nějakou alternativu a nikdo jim statisíce za reklamu prostě nedá.

            Bohužel i úroveň tvého projevu svědčí o tom, že majitel tě může klidně vyhodit a nabrat někoho úplně jiného když se mu znelíbíš, protože prostě moc nepřemýšlíš a nevidíš, že si řežeš podobnejma "sbírkama" větev sám pod sebou (vážně se neurážej, ale je to tak).
            • janchor
              "Dobře vím, co mluvím."

              Je mi líto, ale z tvých absurdních výpočtů vychází jediná skutečnost: že naprosto nevíš.
            • smejki
              Sansha - pane profesore, na které fakultě že to přednášíte?
            • Dobře vím co mluvím, zalistujte si tady, je tu jeden web s podobnou tématikou (nebudu jmenovat)
              http://www.arbointeractive.cz/down/ceniky/Cenik_servery_07_2011.pdf

              který má dle nettmonitoru přesně 4x menší návštěvnost než games.cz a základní sazby se pohybují okolo 100.000 za týden! Krát 4 jsme na 400.000 za TÝDEN!!!
              Náklady na server cca 5000 za měsíc, a na redaktory ať nežeru 60.000 za měsíc... stále jsme tedy na games.cz v zisku 1,500.000,--Kč za měsíc... no jo, ale to víte lidi, chce to sbírku nemáme co do huby :-)

              PS: Podotýkám, že k těmto penězům se dostanete pouze jako velká společnost jakou je Tiscali... její celkové přijmy budou v řádu desítek milionů.
            • blixa
              Pokud se chces bavit na urovni, tak si prosim nevymyslej.. Zajimalo by me, jakym pocitanim jsi dosel k tomu, ze games.cz vydelava stovky tisic za mesic. Opravdu by me to zajimalo, zvlast to, kde to zjistis na netmonitoru. ;) Jen pripominam, ze k vypocteni zisku musis znas i naklady, ktery pak odectes od prijmu. Z ceho pak vychazis pri tom, kdyz pises jak majitel neinvestuje do webu skoro nic, jak hrozne moc vydelava nas eshop, apod, o tom uz radsi spekulovat nebudu.

              Ja chapu ze se ti nemusi libit donate system.. OK, nic proti. Ale proc si svuj nesouhlas podpirat nejakou konspiracni teorii, kde michas dojmy s pojmy a jsi v ni ve vsech ohledech proste mimo?
            • janchor
              Jojo, internetová reklama je tak výnosnej byznys, že majitelům velkejch stránek stačí jen rotovat bannery a sbírat statisíce, zatímco redaktoři zoufale úpí, protože do jejich projektů nejde ani vindra. Těžko se bavit "na úrovni" v diskuzi, kde si zisky a provoz webu představuješ jak Hurvínek válku.

              Vyhodit tě může kdokoliv kdykoliv, to nemá s nějakým řezáním větví společnýho nic (v mým případě už proto, že jako externista nemám v nápadu s příspěvky byť jedinej prst).
    • janchor
      Sorry, ale to "tváření se" nám podsouváš ty. Nikdo se tu jako chudáček netváří, nikdo příspěvek nevyžaduje, pouze nabízíme tu možnost a konstatujeme, na co pak vybraný peníze jdou & půjdou. A profitujou z toho všichni čtenáři / posluchači, nezávisle na tom, jestli přispěli. Sprostota?
      • :) Zasponzorujte svého oblíbeného pisálka ... ZN: Nikomu nic nevnucujeme ;)
    • "(...)vrchol nevkusu a ukázka do očí bijící nenasytnosti."

      Pokud to ovšem před začátkem nenavrhlo několik uživatelů a pokud by to nemělo výhodu v omezení reklam.
      V každé diskuzi o donátorství se najde někdo, kdo o tom nic neví a přesto prská. Skandál todleto.

      Mimochodem, docela tu chybí srovnávací screenshoty.
      • Omezení reklam ? To myslíte tu v adresním řádku ? ... Tak to pěkně děkujem .
        • Sorry ale na reklamy stejne neklikam, nikdy, takze to ma uplne stejny efekt jako kdybych je mel zapli s tim rozdilem, ze se me neserou do podvedomi. Reklamy jsou uplne vsude, aspon na internetu od toho chci mit pokoj. Kdyby to aspon necpaly do flashe aby mi to nebrzdilo muj uz tak pomali netbook. Jestlize by byla moznost vypnout si v tv reklamy neudelal by jste to snad? Pochybuji...
        • Omezení se týká všech reklam, ale jenom pro ty, co přispějí, to, že ty změnu nepozoruješ je tudíž z jednoduchého důvodu......
          • Omezeni reklam? Staci si stahnout AdBlock, nemusite nic platit a odstrani vam to 90% vsech reklam na netu...
            • Pak ovšem Tiscali ztrácí příjmy, že? A tím i Games. Ale hlavně že pán může pohodlně browsit bez reklam.

              Je úžasné, jak tolik čechů věří na perpetuum mobile.
            • A ty zbylý odstraní "Pomocník skrývání prvlů pro Adblock Plus".
    • Mně je to jedno. Stejně jim nic nedám i kdyby to byla banda nadšenců, jsem svině, ale stačí mi, že do sebe nechám ochotně pálit reklamy z každýho koutku.
    • no presne, asi tak.
  • risa2000
    Jsem rád, že se něco vybralo a že to hoši investovali do lepší audio techniky. Pokud něco považuji za hit games.cz, tak je to právě podcast. Ale poté, co jsem si ho jednou zkusil pustit z iPodu v autě, tak jsem zjistil, že to ještě pořád má mušky :). Jestli se tím zvuk zlepší o 10, 20, 50, 100 % uvidíme v příštím podcastu, nebo dalších, (můžete kdyžtak zkusit "car test" - viz "Once" ;-)), nicméně není to podstatné. Líbí se mi možnost přispět na něco, co se mi líbí a vidět, že jsem přispěl na něco konkrétního ku prospěchu věci.

    Na druhou stranu, doufal jsem, že se vybere víc, ani ne tak na průměrné částce, ale v počtu přispívatelů. Protože mám zato, že games čte daleko víc lidí, a zdaleka ne všichni chodí do školy (i když se možná pletu). Teď by mě zajímalo, jestli v tom hodláte nějak pokračovat, nebo to byla nárazová akce.
    • Na slušné podcasty chodím k Hrej ;)
      • hjnvrn
        Jardo, jsi to ty?
      • lol, ten byl dobrej
  • Tak to nak nechapu, vyberou naky penize a rozeslou darky za dvojnasobek? Tady se musela stat nekde chyba -> EA
    • Pro EA je to reklama, která je nestojí naprosto nic.
  • místo článku inzerce na kterou se nedá reagovat. proto píšu sem. to není normální, co už děláte. nejdřív chcete po čtenářích příspěvek a pak místo kvalitnějších článků, koukám na to, jak propagujete něčí obchod.
    • Propagují svůj vlastní obchod na svých vlastních stránkách, co s tím? Takhle to máš i na ostatních herních webech, které propagují své spřátelené obchody.....
    • To neni neci obchod, ale jejich :-).
  • Už příští týden si tak budete moci vychutnat podcast v té nejlepší možné technické kvalitě, jakou lze dosáhnout mimo profesionální studia!

    <---- Nezlobte se na mě , ale v práci jsem používál techniku za desetinásobek ceny a přesto to nemělo studiovou kvalitu :D Je hezké, že máte radost, ale zase se to nesmí přehnět :))) ... Samozřejmě máte o něco kvalitnější mixážní pult, ale pouze dva kvalitní mikrfony stojí 15 tisíc :)))

    Nechci být hnidopich, ale tohle je do očí bijící :o))) Přeji hezký den a nezlobte se na můj názor ;)
    • ales.smutny
      " jakou lze dosáhnout mimo profesionální studia!"

      Tedy ne studiovou kvalitu...:) Ono to v natáčecí místnosti není tak nějak akusticky...možné:))
    • No jo, slavné mikrofony MKH od Sennheiseru stojí myslím i víc a jen jeden :)
    • Jestli jsi v práci používal techniku za 100+ táců a nebyl z toho schopný dostat něco kloudného, pak nejspíš nebyla chyba v pultu... Od jaké cenové relace je podle tebe zařízení tohoto typu "studiové", od 1 melounu či co? *8* Jejdamane...
  • kostejnesmrtelny
    Cool!
    Čekal jsem teda o něco větší částku, ale na druhou stranu je fakt, že sem chodí především děcka (bez urážky) a co si tak vzpomínám, na SŠ má těch 150 Kč úplně jinou hodnotu *4*

    Mimochodem, taky mám přebytečnej klíč na DA:O. Když jsem si stáhl "demo", strašně mě to nebavilo a navíc mi Origin nesmí do kompu, takže jestli někdo chcete, napište mi mailovou adresu...
    • tak jestli mas navic kod na DA, posilej na grifus@seznam.cz, vyuziju
      pripadne diky
    • diky@ale.ne *4*
  • mirekdusinojc
    Pardáda, doufam, že ti lolani, co označovali donate systém za jasný znak úpadku serveru teď chytnou na nějakou dobu zánět středního ucha. Mír všem
    PS: Ještě taková technická, co když vás bude víc jak 5?
    • Jestli nakoupili takové ty mikrofonky co se uchycují na oblečení a pokud tam bude zase Alžběta, tak se stejně zbývající čtyři záhadně pokazí a ostatním nezbude nic jiného než se naklánět k tomu Bětčinému, když budou mít slovo.... *3*
    • Tak se tam nevejdou. *16*
    • janchor
      Sníme psy.
      • Slotermeyer
        Hlavně nezapomeň, že Varel pořád má toho housera.
      • MrSanta
        Ale náčelníku, my žádné psy nemáme *8*
        • RakeW
          Bylo by dobré nesníst je všechny najednou. Jíst je po částech, aby byl zbytek spřežení schopen tahu.
  • morik
    Doufám, že přítomnost tohoto přístroje nezapříčiní nahrání těch zvuků, které jako posluchač nechci slyšet, zejména těch tělesných ( flatulence, říhání, pocení, škrábání varlat...)
    • smejki
      už teď jim vržou židle... aspoň si to namlouvám *1*
      • To nejsou židle, to jsou Danovy pouta ze kterých se snaží dostat, proč myslíš, že ho nikdo tři týdny neviděl. *8* *16*
    • Ještě aby to nahrávalo zvuk dopadajících slunečních paprsků, to by byla teprv hrůza.
      • bobsh
        budeme umláceni proudem fotonů, pomoc!
  • Ona zábavnost podcastu nezáleží ani tak na technické kvalitě ( obávám se že já hluchoň si patrně žádného rozdílu ani nevšimnu) jako spíše na složení debatujících a ruku na srdce poslední dobou je to docela bída,jakmile neni v podcastu Dan (kterého ale tedka stejnak vetsina ctenaru nenavidí ) nebo Farid (který je bohužel zaměstnán v EA-čili i když je tak ho nejde dost dobře brát jako nestranného) tak to zkrátka není ono.Čili spíše než nový hardware bych ocenil kdyby jste se více snažili dostat do podcastu nějaké nové zajímavé hosty,já sám sem do podcastu asi 3 díly zpátky posílal pár tipů koho bych si rád poslechl-Vaška Rybáře, Jiřího Pavlovského či třeba Karla Drdu...
    • mirekdusinojc
      Sry, ale nesouhlasím, i bez hostů má podcast drive a šťávu. Poslouchám i některé konkurenční a ty jsou bídné. Dan dělá podcást možná zábavnější, ale na úkor určité bulvárnosti. A co se týče ostatních hostů, tak myslím, že je jich poslední dobou opravdu dostatek. Nemusí být v každém dílu super unikátní host. Předně je potřeba říct, že podcast je stále dělán zdarma a ani hosti za účast nic nedostanou, takže prostě musí mít čas a náladu.
      • Si právě říkám jestli by se za učast v podcastu opravdu nemělo diskutérům platit,pro mě je například takový poslech podcastu pokud je vydařené osazenstvo mnohem zábavnější a mnohem víc mě motivuje k návštěvě tohoto webu než četba článků a recenzí.Jinak s tou bulvárností rozhodně nesouhlasím,Dan je jediný který se kouká na hry střízlivým pohledem nic víc nic mín...
        • Wyder
          Dan se nekouká na hry "střízlivým pohledem". Musíme rozlišovat recenzi a komentář, protože to druhé je ryzí publicistika, se vším, co k tomu patří...

          Kdyby měl za úkol napsat recenzi, tak mu ji v tomhle stylu tady, ani jinde, nevydají, protože by to muselo splňovat trochu jiný kritéria.

          P.S. Tím ten článek nehodnotím, pouze upozorňuju, že se tu neustále opakují stejné omyly...
          • Tou větou že se Dan kouká na hry střízlivým pohledem sem ale ani nenarážel na ten jeho (dnes již patrně legendární) článek o Skyrimu. Jen sem chtěl říct(resp.napsat) že Dan je zkrátka o něco kritičtější než ostatní,má mnohdy zajímavé postřehy a celkově se nebojí jít proti proudu/do hádky což ale podle mě ještě neznamená že je jeho projev "bulvární" .Zkrátka nemyslim že Dan má za cíl být samoučelně "proti všem"(jako husité),ale že to co píše a řiká si opravdu myslí.To že danův článek je komentář a ne recenze jsem si zcela vědom ,dokonce myslím že sem tam o tom i něco psal do té dlouhatánské diskuse...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit