Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ze dvou obrázků startovní pozice se fakt těžko něco soudí (je to přesaturované jak LCD televize ve výloze obchodu)...

    Ale podle mě to může skončit jedině pjůserem...
    • mozna by sis mel postelovat svuj Ezio Foris, ty klaune.
    • proc?
      • Jde o princip, těžko prekročíš stín legendy jakými byly System Shocky, pokud chceš zároveň komerční úspěch - tolik nástupcům (NDS za sebou navíc nemají žádnou původní hru)...

        A k remaku - sytost barev na zde zveřejněných obrázcích vyvolává pochybnosti, ale když se posuneme dále - těžko zvládnou plný přechod do zcela nové technologie bez výraznějších změn v hratelnosti, tohle není jen kosmetický remaster, tohle je remake a to neznamená jen překreslit grafiku...
        • Ano, System Shock 1 i 2 se neprodavaly nijak zavratne, spise naopak. Zejmena ve srovnani s Doom, respektive Half-Life, aj tituly te doby. Legendou se tak staly zpusobem jaky dnes asi mozny neni.
          • Možné to je, ale prakticky jen na okraji s menší produkcí - crowdfunding, indie scéně. Velký vydavatelský dům o hardcore hru ani nezavadí pohledem. U prvního System Shocku to nebylo tak markantní, ale v době vydání druhého dílu už se to začalo opravdu lámat (masovost, náklady)...
            • Souhlas... Levin jestli vtrhne na Kickstarter, tak s největší pravděpodobností "utrhne strop"...
            • Co ted dela pan Levin? Ta "legenda" by mozna na kickstater konecne prodala to co neprodala pred 20-ti lety ;)
  • Zmena barevneho vyzneni se mi nelibi.
  • kulhy_parici_spici
    Forma původního SS1 je sama sobě ilustrací – hlavně v kontextu dnešní doby. Ten šílený computer-feel z toho prostě cáká a krkolomné ovládání je jak hacking. Jsem trochu skeptický, že remake toto odstraní a nezvládne nic přidat. Jsem zvědav jak to dopadne.
    • Výborně řečeno. SS1 je sám o sobě "cyberpunk" a to jak obsahem, tak provedením. Ten feel je prostě něco, co moderní fotorealistický engine jen těžko dokáže zreprodukovat.
      • To je nesmysl. Nebuď starej páprda. Fotorealistická grafika může atmosféře klidně pomoct. Jasně není to o grafice. SS1 jsem hrál v době vydání, takže pro mě je ta grafika v pohodě i teď, ale i "návrat" na Citadel Station ve dvojce působil příjemně. Jednu dobu byla snaha modifikova SS1 na idtech 4 a vypadalo to taky super. Prostě grafika může a nebo naopak vůbec nemusí pomoct. Ale například realtime stíny můžou dát hře dost. Samozřejmě záleží jak se celkově povede udržet atmosféru. Mě sedí i ten nádech do modra. Proč ne.

        Remake by mohl bejt víc survival. Bez respawnu. Nebo ho výrazně minimalizovat.

        No každopádně uvidíme co z toho vyleze.
        • kulhy_parici_spici
          Jasný, já mám hezkou grafiku rád a SS2, která tehdy přinesla nablýskaný kabátek, mám ještě radši než první díl. Jen mi SS1 přijde jako klenot, který funguje sám o sobě mimo rovinu technologického pokroku.

          Aby to nevyznělo špatně – já budu rád, když se to povede a fandím jim. Jen mi přišlo dobré upozornit na fakt, že ta nepřístupnost je součástí kouzla, které dělá titul legendou. Vnímám to jako experiment a jsem zvědav na výsledky. :)
  • Raději bych se přimlouval za "agresivnější" předělání designu. Hra je stará 20 let a design místností byl příliš minimalistický (z ohledem na tehdejší HW) viz. nakloněná podlaha na snímku, hranaté rohy apod. Tato hra je podle mého názoru příliš významná na to, aby se jen předělávaly textury. Chci vidět "reálnou" stanici Citadel.
    • Souhlasím. Proč mít vše ploché a s ostrými přechody jen proto, že takový byl originál (a to jen proto, že víc tehdejší počítače nezvládaly)?
  • BangMeInBangladesh
    Je to pekne, ale na grafice az tak nezalezi, hlavni problem SS1 je podle me pro soucasne hrace ovladani, ktere je straslive, nebo lepe receno, tak odlisne od dnesnich her, ze odradi 95% lidi, kteri si to budou chtit dnes zahrat.
    • GOG verze System Shocku má upravené ovládání (klasický mouselook) - doporučuji!
      • Tady bych opatrně nesouhlasil. Původní podivné ovládání je pro mě nerozlučně spojeno se zážitkem, který mi ta hra přinesla (někdo další hrál SS1 společně s kamarádem na jednom PC? - Jeden chodil a druhý střílel :) ?)
  • klidne bych si to umel predstavit o neco tmavsi. vic stinnych zakouti, at je poradna atmoska.
  • Corvus
    Naprostý orgasmus. Tohle oznámení a ukázky strčily do kapsy všechno, co se tento rok událo. Aspoň u mě. Holt naprostá srdcovka! :) Už aby byla venku trojka i remake!
    • Kinet1c
      To iste, ale z jednej miestnosti sa neda vycitat co stou hrou porobia. Snad to bude skvele, ja teda hlboko dufam :D. Tato uvodna miestnost je nadhera, presne ako by som to chcel vidiet, uz len ten zvysok nech je skvely a bude hej. :D
  • kubi-wan
    Podle mě to vypadá super. A hlavně mě to snad konečně přiměje si první System Shock zahrát, protože do tý starý verze jsem prostě nebyl schopnej proniknout...
    • Mě System Shock 1 v době své slávy minul, ale v téhle podobě bych mu dal šanci.

      V té původní ne, protože jeho grafika bohužel hodně utrpěla zubem času a musím přiznat, že bych se na to asi nevydržel dívat :) .
      Ale to se mi stalo i u spousty mých kdysi oblíbených her (například na Incubation se dnes už nezvládnu ani podívat a přitom jak mě kdysi bavil a líbil se :) ), holt 3D grafika a zvlášť ta nekreslená rychle stárne.
      • kubi-wan
        Já právě u původního System Shocku nemám ani tak problém s grafikou (s tou často nemám problém, teď třeba hraju prvního DooMa v jeho vanilla verzi a má to graficky pořád koule), jako s - pro mě - těžkopádnýma a možná dnes už překombinovanýma herníma mechanismama. A ta hudba je tam vtipná.
        • si dej radsi brutal dooma, tam se da postelovat i obtiznost, ze je to vyzva (kdyz jsem kdysi cistyho dooma daval i na klavesnici, tak to musi bejt snadny s mysi)
          • kubi-wan
            No právěže to hraju jen na klávesnici, přesně tak jako kdysi... Byly doby, kdy jsem to spouštěl přes různý vylepšováky (doomsday engine třeba), ale to už mě nebaví... třeba HD textury a 3D modely potvor mi teď přijdou mnohonásobně hnusnější, než ta původní grafika... a já už dospěl do stádia, kdy tyhle starý hry chci hrát tak, jak se hrály tenkrát (a to zapříčinilo, že je pro mě SS1 nestravitelnej) :)
  • Za me bych bych se nebal to udelat jeste o malicko clenitejsi... tim nemyslim predelavat level design, to v zadnem pripade! Jen si nemyslim ze je nutne dodrzovat, ten stary "sachovnicovy vzor" dany dobou vzniku a omezenim tehdejsiho enginu. Nekde neco zakulatit, zkosit hranu, pridat nejake to zebro, nosnik, schudek (viz ten nesmyslny pristup ke skrinkam). Sem tam nejaky stolecek ci proprietu a jsme doma na svem a vsichni budou spokojeni *5* A ted na odlehceni - hlavne zachody! *1* Citadela ma kino, mistnost s nizsi gravitaci, kancly, hajky a kdo vi co vsechno ale na cele stanici neni jedine socialni zarizeni *8* *1*
    • na citadele sa predsa narodil ten slavny (SVK) HOVNOMAN, to vysvetluje tie toalety
    • presne to ma napadlo. Zbytocne sa az prilis riadia prelohou. Aj co sa tyka svetla a farebnosti. Objekty by mohli mat kludne zlozitejsi dizajn a geometriu.Takto to trosku posobi len ako stara hra vo vyssom rozliseni a v nomvom engine.
      Nechcem tu machrovat alebo co ale takuto scenu by som dal za den bez problemov.
      Ale samozrejme drzim palce ludom ktorym sa to chce robit a musia obetovat svoj volny cas.
  • Coffin.Corner
    Takže první místnost by byla, teď ještě těch několik stovek dalších...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit