Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • ták nech to neposerkajúúúú,vyzerá to konečne podla mojich predstáv...teším teším.:D *1*
  • Veskoslav
    Maxíku, jdi spinkat.
  • TheGGG
    gaunt's ghosts je jedna z nejlepších military sci-fi co jsem četl, že nenadchla tebe neznamená, že ho máš od toho odrazovat...
  • Jasne, londyn, a ted tu pohadku o karlickovi;)
  • Největší počtení jsou myslím "kodexy" k samotné deskové hře. Jsem die hard fan W40K ale přiznám se, že knižní tvorba mě nikdy nenadchla. Ale zato skupuji kodexy a krom žasnutí nad perfektně nabarvených miniaturami z deskové hry se tam člověk dozví lore psané skutečnými autory.
  • Veskoslav
    Já vždycky, když jsem v Londýně, tak si tam koupím další várku knížek. Ale většinu mám i v češtině, když to jde. Je to pohodlnější a překlad je opravdu dobrý. Ze série o Gotrekovi u nás je poslední Cesta lebek, co vyšla.
  • TheGGG
    Po zabíječi lidí ještě ale v češtině nějaké díly vyšly... mě připadá že poslední co bylo, byla ta série povídek o Gotrekovi a Felixovi, před tím bylo to o tom nekromantovi... ale hlavně by mohli vyjít další Ghousti, znám dost lidí co by to ocenili a já už sice čtu tudle sérii v AJ pokoutně staženou z internetu, ale kdyby vyšla v češtině, tak hned kupuju...
  • Veskoslav
    No psal jsem kvůli knize Zabíječ lidí, protože mi chybí fyzicky v knihovně. Tak jsem si psal a získali práva na další knížky a dotisk, protože původně vůbec už neměly vycházet další knihy a ani dotisk dle GW a jejich dvorního vydavatele Black Libary a to platilo od roku 2012. Ale Polaris získal opět práva. Proto u nás vyjde i poslední část Gotreka, má být i o Šedém věštci atd. Primárně zatím Warhammer, W40k se chystá později.
  • TheGGG
    počkat, takže zase bude překlad?
  • Veskoslav
    Vzhledem k tomu, že získali opět práva na Warhammer i Warhammer 40k (po třech letech vyjednávání) a tento rok už jede dotisk+nové knížky, tak zase tak moc spěchat nemusí.
  • TheGGG
    vzhledem k tomu, že už se asi žádné další knihy do češtiny nepřeloží bych mu spíš doporučoval naučit se anglicky, jinak bude mít hodně rozečtených sérií, které si nebude moc dočíst, protože skončil překlad (nová politika těch anglických šašků).
  • TheGGG
    to je jasný no, ale co jsem slyšel, tak v těch starých SH stačil i jeden stealer, aby tě zabil... a já prostě beru terminátory jako něco fakt OP (jestli znáš nějakou knížku, kde terminátoři dostanou nakládačku rád si přečtu) a pravidla deskovky prostě neberu. Chápu že u těch figurek to musejí udělat nějak vyrovnaný, aby jeden člověk s třema řadovejma necronama nesejmul jinýho co má 40 gardistů, ale v rámci lore jsou prostě terminátoři elita nad elitu (ostatně jsou to vždy veteráni z 1. roty dané kapituly, kdo nosí terminátorskou zbroj). A nezapomeň, že terminátorská zbroj má v sobě mít odštěpek císařovi zbroje... ale tak je jasný, že swarmlord je trochu vyšší liga jak stealer... lordi přeseknou snad všechno na jednu ránu, kromě landraidera... ale prostě mě de o to, že terminátorů zas není tolik a bylo by divný, kdyby je sejmul takovej póvl jak stealer... ale jo, kouknul jsem se na lexicanum a stealeři jsou přeci jen dost hrozba... asi nejsou tak nízko mezi ostatními tyranidi...
  • Veskoslav
    No i v knížkách atd. mají SM atd. docela smůlu občas. Navíc klasické terminátorské zbroje například probiješ autokanónem, pokud dostanou plný zásah. A když jde kapitula do války, tak jdou všichni včetně Prastarých. Navíc mi přijde, že polovina vojáků má aspoň 300 let:-D A Padlí od Temných andělů mají pár tisíc let a to je ještě k tomu loví jako zvěř jejich bývalá kapitula. Takže dlouhověkost mi přijde přeceňovaná. Pak to dopadne tak, že tě přejede tank *1*

    Navíc mi přišlo, že když potkáš Tyranid Swarmlord či něco obdobného, tak je jedno, jestli máš na sobě klasickou terminátorskou zbroj, zbroj typu Dreadnought terminátorskou nebo klasickou, co mají řádoví členové kapitul. Umřeš tak jako tak. U genestealerů podle mě hlavní roli hraje počet. To i v knížkách vydrží stovky bitev a pak jej někdo otevře jako konzervu.
  • Warhammer knih jsou mraky, dokonce i těch přeložených. Být tebou tak si najdu Eisenhorna a Gauntovi duchy, to jsou velice dobré scifi kousky sami o sobě a najít je přeložené by neměl být sebemenší problém.
  • TheGGG
    já teda pravidla deskové hry a vůbec věci kolem figurek neznám, řidím se jen lore a někde co jsem četl posílali na stealery i arbitry, pokud se loď kterou stealeři obsadili objevila někde blízko nějaké planety. No a arbitři jsou fakt badassové, co dokáží bitkařit s půlkou planety, když je třeba, ale prostě terminátoři, to jsou skoro bohové i na poměry astartes... veteráni, někteří i pár set let staří a prostě mi logicky nejde pod nos, že by je mohl zabít jeden stealer, což je prostě pořád ve srovnání s nekronským válečníkem, šampionem chaosu, orčím meganobem či lictorem (což jsou pořád nepřátelé, které by terminátor měl porazit) pěknej póvl...
  • Veskoslav
    No někde jsem četl (fakt si nevzpomenu), že Genestealer (genolupič pro neznalé v češtině) uzpůsobil v rámci genetického vývoje chytit na svých čepelích tak, aby prostě prorazil ty adamantiové zbroje Terminátorů. Přeci jenom jsou to nejhorší nepřátelé v tom, že se snadno přizpůsobují a každá generace je odolnější a odolnější. Osobně bych moc neposílal normální gardu nebo SM proti nim. Navíc mě vždycky přišlo strašně hlupé, že spousta z nich nenosí helmy a Space Wolfs obzvlášť. Jako jo, spoléhají na své dary od Russe, ale taková zranitelnost mi přijde plýtváním.

    No měly by mít jinou roli jako podpůrné těžké jednotky s palebnou silou mezi tankem a Titánem, ale pořád se jede balanc, aspoň v deskovce. Mě to přijde jako větší mech IK, ale jako figurky na barvení patří podle mě k nejlepším.
  • TheGGG
    zrovna pokud jde o Duchy a 13. tak tam se mariňáci moc neobjevovali... v tom díle 13. legie kde bojovali proti Tau byl snad jeden mariňák a ten byl nějak moc OP i na astartes...
    Jinak já Dredy bral vždy jak chodící tanky, podle mě maj dost jinou roli na bojišti než terminátoři. No ale z nějakýho mě neznámýho důvodu bere impérium GStealery jako velkou hrozbu... tak asi ti terminátoři dávaj smysl... jen ale moc nedává smysl, aby běžnej Stealer prosekl terminátorskou zbroj...
  • Veskoslav
    Maxíčku, jdi spinkat. Stejně je to 16+, takže ve tvých 12 máš ještě čas.
  • Veskoslav
    Jak kdy. Někdy to jde jako silná podpora, kde normální vojáci kapituly a Garda nestačí. Do nejtěžších bojů jsou podle mě spíše posílání Dreadnoughti než Terminátoři. Aspoň v knížkách to tak je (Vlci, Duchové, 13. legie). Mě spíše přišlo, že se vysazují tam, kde potřebují 100% zvítězit a musí mít mobilní palebnou sílu. Navíc poslední dobou je stejně nahrazují Imperial Knight.


    Maxíčku, jdi spinkat a nepleť se mezi dospělé.
  • Zdravim, asi to tu uz kolikrat zaznelo, ale zminujete tu knizni predlohu, je mozny to nekde zakoupit v CZ jazyce? Prijde mi, ze by to mohlo byt pekny pocteni.
    Diky

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit