Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • smejki
    to skoro vypadá jako nejvíc Aliens hra v historii.
    • Nejvíc co? Nejvíc čeho? Nejvíc koho? *8*
      • smejki
        Tak já ti to rozepíšu.
        Temná biomechanika. Splněno. Horor. Splněno. Osamění. Splněno. Atmosféra zmaru. Splněno. Není to dudebro shooter s gigerovejma potvorama. Splněno. Tohle se mi opravdu jeví jako hra, která zatím nejvíc vystihuje to, na čem imho Vetřelci nejvíc stojí.
        • Janun
          Me spis prijde ze se mu jen nelibilo pouzití slova nejvic...
        • ucho
          hlavní postava žena. nesplněno. vetřelci. nesplněno... :) lidi, neblbněte, a nedělejte nesmyslný přirovnání. vetřelci není jedinej temnej horor s atmosférou zmaru...
          • GlaDOS
            Nevíš, jestli hlavní postava nebude žena. Postava z traileru nebude herní postava ve hře.
            • MickeyMutant
              Nebude, žena jako hlavní postava nosí smůlu. Ale půjde zachránit.
          • smejki
            Dyť to píšu. Tahle hra vystihuje Vetřelce líp, než jakákoliv jiná hra s oficiální licencí, ačkoliv se značkou Aliens nic společného nemá. Ano, přestože hlavní postavou není žena a přestože tam není jedinej vetřelec. Což je takové tragikomické. Tahle debata (která vůbec nemá bejt debata, ale jen můj pobavený výkřik do tmy) není o vetřelčích filmech, ale o vetřelčích hrách, které vesměs všechny byly principiálně o tom, že se podle licence přeskinovala nějaká pifanda a aby to bylo originální, dal se tam radar (přeháním).
            Kdybys chtěl tuhle zbytečnou debatu roztáhnout ještě dál, tak ano, je mi jasné, že soudím z kraťoučkého promovidea a těžce předjímám. A je mi to úplně jedno a ani nikomu neříkám, co si má myslet.
            • smejki
              začátek prvního AvP je rozhodně dobrý.
            • C-BEAM
              neviem o čom píšeš, už prvý avp má viac k aliens ako kedy Soma bude mať.
          • C-BEAM
            neviem za čo tie mínusky, celá sága alien/aliens bola o strete s inteligentnou agresívnou mimozemskou formou života špecifického charakteru, to je to čo definuje aliens, nie nejaké chodby plné trubiek krucinál... Horor, osamění, atmosféra zmaru je snáď v každom horore, že je tam biomechanika z toho nerobí aliens. Ako film má k Some bližšie matrix, kde dochádzalo k spojeniu ľudského vedomia so strojom, respektíve k fyzickému spojeniu ľudského mozgu so strojom. A giger to je predovšetkým sex, satanizmus, fetišizmus, metamorfózy, obskurné a mimozemské formy života.
      • MickeyMutant
        Nejvíc Gigera.
        • C-BEAM
          mne to gigera moc nepripomýna, všade kde sa objaví niečo biomechanické a chodby prepletené drôtmi a hadicami hneď každý ako zmyslovzbavený kričí giger, giger ! *7*
  • Ach jo, a já se těšil, že podle toho hypu a videí, bychom to mohli dostat jako dárek k halloweenu *13* Co mě ovšem dost zaráží, je vzhled prostředí. Jistě, viděl jsem asi 40metrů chodeb, ale přesto jsem očekával spíše něco ve stylu Routine a hraných trailerů.
    Prostředí vem ale čert, hlavně ať to nedělají moc AMFP like a zachovají zdravý mix Amnesie/Penumbry.
  • MickeyMutant
    Z těch prvních dvou virálních videí jsem měl dojem, že budou chtít zaujmout něčím jiným než obnaženými mozky, ocelovými bodci a spoustou krve. Ale možná to k tomu patří a vzájemně se to nebude vylučovat. Je to přece jenom trailer, který musí upoutat a do vydání ještě daleko.
    • C-BEAM
      Môžem sa mýliť keďže ukázali veľmi málo ale zatial mi to pripadá ako klasická amnesiacká lakačka v trochu inom kabáte, možno s dobrým príbehom a atmosférou ale mechaniky zostanú rovnako povrchné a hru budú skôr tlačiť k filmovému zážitku (nič pre mňa).

      čakal som trochu inteligentnejšie uchopeniu žánru. Nejaké to doťahovanie sa s umelou inteligenciou alebo ľudským vedomím v počítačovom systéme napojenom na nejakú vesmírnu loď v ktorej by sa dej odohrával. Hráčovi by vkladal do cesty prekážky ktoré by musel rozumom prekonať, odhaliť čo zamýšla, nevkročiť do pripravenej pasce, oklamať ho. Postupne by sa snažil hráča viac a viac vystrašiť, rozhodiť ho, prinútiť k chybám. Ale ktovie, možno to tak nejak aj bude.
      • MickeyMutant
        Soma je božský nápoj a je zajímavé, že Thomas Grip z Frictional Games zmiňuje mimo jiných Philipa Dicka a ptá se: "Do we have free will?" a "Can machines be conscious?", což směřuje k otázkám duše, existence Boha a podobným veselým jednohubkám. Když je totiž Bůh vševědoucí a zná všechno, co se stalo a stane, kde je pak naše svobodná vůle?

        Zrod vlastního vědomí, hranice identity, osud - tam to směřuje, jak jsem pochopil z informací, co jsem zatím četl. Jestli mě k tomu povedou přes krev, domácí neurochirurgii a nedobrovolný piercing je mi srdečně jedno, ale jestli bude jenom tohle bez obsahu, tak to trochu zamrzí.
        • C-BEAM
          Soma (biology) (or perikaryon), the cell body of a neuron.
          • MickeyMutant
            V češtině i "živé nebo i mrtvé lidské tělo" nebo "tělo v protikladu k duši". Právě tahle mnohoznačnost může být dobrým důvodem pro tenhle titul.
        • GlaDOS
          Frictional Games se už dlouho nechávají slyšet, že nechtějí jen pouťový strašidelný dům, ale horor se hlubším a inteligentněji vedeným příběhem. Takže v tomto ohledu bych se moc nebál. A kdyby to nedopadlo a vzešla z toho jen Amnesia ve scifi, pořád si to rád zahraji jen kvůli atmosféře. Kromě toho, tohle video ani není přímo ze hry. Ten level byl vytvořen jen pro tento teaser, dokonce i hratelná postava bude jiná.
          • MickeyMutant
            Mají ještě spoustu času, ale právě ta náplň bude nejchoulostivější. Formu umí, to už dokázali.
  • Ronox
    Tohle vypadá prostě parádně. Super zvuk, atmosféra a celkový zpracování. Ten feeling se mi hodně líbí. Sice 2015, ale doufám, že to bude stát za to.
  • Dabing postavy je asi fajn, ale nutno říct, že co do celkové interakce prostředí a postavy jsem dost rozmlsaný Outlastem.
  • Super! Po pravdě, první díl Penumbry mě bavil o něco víc než Amnesia, právě i díky prostředí. Středověký hrad mě prostě moc nechytnul. Ale tenhle přechod do sci-fi, za to jsem jedině rád. A postava s dabingem? Taky dobře!
  • tomocz
    Jejich hry miluju, ale jediná, kterou jsem dohrál byla první Penumbra... na zbytek jsem neměl koule dohrát to až do konce :D
    • To ti je 10 ? tyhle kecy upřímně vůbec nechápu.. nebo ti to spíš nevěřím, protože mít až takový strach ze hry ?? Nespíš náhodou s s lampičkou ? *15*
      • ucho
        já u postele rozsvícený takový to tlumený světlo třeba mám, a co :D
        • To já taky usínám s tlumeným světlem v místnosti, ale ne z důvodu, že bych se tmy bál, ale ty idiotas osvětlujou přechod na silnici, jako kdyby to měl být stadion.
          • Jack1947
            Tak v tom pripade mam , obden taky "tlumene" svetylko. Sousedi nejsou doma a myslej ze kdyz budou vecne svitit pred domem ze je nikdo nevykrade. *15*
        • Jack1947
          Presne jen dalsi trol. Ja taky tmu nemam rad, Donedavna jsem usinal se svetlem.
      • tomocz
        Nu dobrá, špatně jsem se vyjádřil. Rád trošku zveličuju... :D Já mám rád horový, super strašidelný hry/filmy. Jenom prostě po nějaký době když tu hru hraju, po tolika lekačkách a strašidelných pasážích už prostě nemám vůbec chuť navodit si ten pocit strachu znovu. Ale jinak samozřejmě když to hraju, tak jsem "masochista", zvuk na plno, zhasnuto - chybí jen světlo svíček :D Jenom už mi pak prostě po čase chybí ta vůle, to znovu zapnout a znovu se bát. Ale do tohohle stejně půjdu a rád si to zahraju :D
        • Tvl neprožívej to tolik chceš snad dostat infarkt ? *1* Na tebe někdo ze zadu vybafne a skončíš pod drnem v takové atmosféře *15*
  • Jack1947
    Wow, takto vypada nadejne, paradne a atmosfera tak husta ze by se ani krajet nedala. To tema ala AVP taky muze bejt dobre vyuzity. No nezbyva nez se pekne tesit protoze zatim je naco , 2015 je celkem daleko takto jeste toho urcite furu uvidime. *4*
    • GlaDOS
      Téma ala AVP to nebude. "The subject that SOMA will discuss is consciousness. Personally, I find it the most profound questions that it is possible to ask. “How can the feeling of subjective experience arise from a chunk of flesh?” Exploring this further takes us to questions such as “Can machines be conscious?” and “Do we have free will?” It quickly gets very disturbing, and is ideal for a futuristic horror setting. It is the kind of sci-fi that we want to make."
      • Jack1947
        Me to trosku pripomnelo to prostredi te lodi/stanice. Tak je mi jasne ze to bude trosku o necem jinem ale i tak je ta zmena vitana a od stroje pro prasata a nezajimavemu hradu z jednicky.
        Skok nekam trosicku jinam , doufam ze pristani bude vicemene hladke...
        • GlaDOS
          Prostředí gigerovsky vypadá, to zase jo. Taky jsem rád za změnu. Hrad mi taky nepřišel moc zajímavý.
          • Jack1947
            Taak vidis , to nejsem zadnej znalec Gigera a trefil jsem to. *3* Kazdopadne , to tak je ze to je podobne .
  • C-BEAM
    už teraz viem že to dychčanie a keci hlavného protagonistu mi budu liezť na nervy ... ale inak atmosféru to má slušnú.
  • mmm .. po prvním virál videjku zůstala na patře chuť nudy ale druhý virál ji naštěstí odstavil na druhou kolej no a tenhle gameplay mě rovnou katapultoval do stanice plné Švédských stolů! *14*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit