Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Jsme zvědav jak bude vypadat recenze.Co jsem mohl shlédnout tak RAGE nevypadá na dílo které bych si představil když se řekne ID SOFTWARE.Nejde o žánr ani styl hry,ale o diskutované grafické problémy.Když jsem prvně zapnul DOOM 3,tak to probíhalo následovně.Zapnul->nastavil ->spojeně hrál->šel se podívat na "hovno z pekla" které bylo vyfoceno a popsáno v recenzi časopisem LEVEL atd.Proto jsem nečekal malé možnosti grafického nastavení,závažné problémy na kartách ATI a okaté nahrávání textur.Schválně mluvím pouze grafické stránce hry, protože když se řeklo ID SOFWARE,tak jsem si představil hratelnost a právě grafickou stránku hry.Tedy zapnout->nastavit->spokojeně hrát a hledat překvapení *1* .Zde to dobře nejde.Dá se namítnou, že patche jsou na cestě,ale hra se hodnoti v přítomném čase a ne v budoucím.Navíc pro potencionální body + a - ,zde leží na grafické stránce větší váha než u jiné FPS.Stejně jako očekávám od starého autobusu KAROSA,že to snad někam dojede a naopak, od kamiónu Kenworth,že po cestě vše projede,přejede,zajede a do cíle navíc dojede.Tak od ID SOFTWARE a slavného ID TECH X jsem očekával v době vydáni něco trochu jiného.
  • Spustím hru a hned v menu vytížení procesoru 100%. Ve hře mám cca 1fps za 15sec. Používám nejnovější ovladače a procesor E6850 (core2duo 3GHz). Doposud jsem se nesetkal s tak bídně odladěnou hrou. Carmacka respektuji jako herního guru, ale tohle je vážně FAIL. Uvažuji nad koupí PS3 verze.
    • AMD 64 X2 6000+ 4GB DDR2 a GTX460 s 1Gb pameti, hra přes Config nastavená na max, AA 2x AF 8x a hra jede naprosto plynule bez jakehokoli kousnutí nebo poklesu framrate.
      • Zvlastni, videl jsem tuhle nejaky benchmark jehoz vysledkem bylo, ze je hra na cemkoli co ma mene nez 3 jadra nehratelna. Ale mozna to bylo dano tim, ze tam byla grafika od AMD HD6950.
        Mozna streamovani textur o ktere se u nVidie stara Cuda dela u ATI treti jadro na CPU. To by vysvetlovalo ty vyrazne rozdily.
        • taky sem se pravě divil, řikal sem si tak aspon na střední by to jet mohlo. Ale pak sem se dozvěděl že žádný nastavení grafiky ve hře neni, nastavil sem to tedy přes config na max, Jen multisampling (nebo jak to je) nemam na 32 (to už bylo trošku pomalejší) ale na 8 a vizualni rozdil žádný a hejbe se to naprosto svižně, tudíž já sem moc spokojen!
    • jen takovy stournuti: mas ve hre 1 frame per second za 15 sec? :)
      • hoops, chybka :) - fp15s Grafická karta ati HD 6850.
  • Musim souhlasit ta hra ma potencial uvazoval jsem o koupi, ale nepritomnost deatmatche , docitani textur, ta pruhledna linka v pulce obrazovky co se obcas objevi (gtx 460), nulova fyzika to jsou veci ktere nelze prehlednout jako budget za 300 max. Osobne pujdu radeji do Battlefield 3, rekl bych ze celej id a carmack tak trochu zaspali dobu.
  • - Dojdi tamhle a daj ti tamto.
    - My ti to radi dame, ale nejdriv pro nas musis udelat tohleto.
    A tak porad dokola :( Nuda.
    • Řekni mi hru kde to je jinak...
      • Tak uz jsem ve druhem mestecku a hra me konecne chytla, problem je na zacatku - prijde mi ze hrac neni poradne uveden do deje, chybela mi motivace cokoliv delat, ted uz mi hezky vysvetlili ze existuje zla Authority a je potreba si s ni vyridit ucty :) Jinak engine je masterpiece, jestli takhle bude vypadat D4 nebo Q5, tak to bude mazec.
      • freecell
  • po pěti letech vývoje NEDODĚLANÝ ZMETEK u kterého všichni doufaji že to patch spraví *11*
  • Vidim, ze stale spousta lidi bojuje s grafikou. Osobne jsem na GTX260 trpel neustalym zaostrovanim textur vsude kam jsem se podival. Jednoduchy navod, ktery mozna vyresi i dalsi neduhy: vytvorte si v x:\Rage\base soubor rageconfig.cfg a do nej vlozte tohle:
    vt_pageimagesizeuniquediffuseonly2 8192
    vt_pageimagesizeuniquediffuseonly 8192
    vt_pageimagesizeunique 8192
    vt_pageimagesizevmtr 8192
    vt_restart
    vt_maxaniso 4
    image_anisotropy 4
    • Pro me byl celkem zasadni parametr +vt_maxPPF 8 (pokud vlastnite 2 jadro a mene). Dale doporucuji +fs_cachepath D:\rage ,nastaveni cache na druhem/vybranem disku (ve slozce by se mely vytvorit 2 soubory, prvni o velikosti cca 1GB). jinak hru soustim pres .bat, normalne vytvorite novy textak, ulozit jako blablabla.bat a do samotneho souboru ulozite stejne parametry, jako do zastupce pro rage.exe (target/cilova adresa). Bat soubor pouzijte v pripade, ze target/cilova adresa ma prilis mnoho parametru a vsechny se nechcou vlezt do jednoho radku.
      • Takze jako za komousu zalozime svepomocnou dilnu a trochu si to doma doladime?! Polotovar za plnou cenu. Co bude priste, nove auto s petistupnovou prevodovkou a mi si schrastime par ozubenych kolecek a doma v garazi si k tomu pridelame sestku?! *8* *11*
    • jesusek
      Dík za radu, fakt to funguje. Ty textury už se tak debi*ně nedočítají. Taky mám nvidii. A procák od intelu, takže bych neřekl, že problém s tím maji jen ti, co mají amd/ati. Doufám, že to pořeší nějaký patch. Jinak můj první dojem je parádní. Ale chápu, že někdo čekal asi něco jiného, protože já taky. Dost mi to připomína Borderlands, akorát je to spíš čistokrevná střílečka (ze staré školy?!) a ne RPG jako BL. A to megatexture je zajímavý. To prostředí je hodně detailní, akorát ty textury by mohly mít větší rozlišení no. Každopádně ale nechápu, jak mohli po 5 letech vydat tak neodladěnou hru. *1*
  • kurna draaaat!!!! mne to nefacha ani po nainastalovani drivers 11.10, diapozitivy jak vino!!! mam radeon hd 6850 1gb, dufam ze vydaju niaky patch na ten nedorobek!!!!
  • Co mi zatím vadi u Rage je dočítaní textur(i když to jde dost rychle,nejde si toho nevšimnout).
    Ještě bych uvital rozsahlejší nastaveni u grafiky(videa).Rád bych si nastavil hru podle sveho a ne nějakym souborem vše na high. No uvidíme co přinese patch....
  • Kdybych se v poslednim mesici nevenoval intenzivne Borderlands, mozna by me to chytlo, ale tohle se proste nepovedlo. Naprosto nechutny koridor, uplne vsude. Prosel jsem asi prvnich 20 questu a ve srovnani s Borderlands, o ktere si prostredi primo rika, nema Rage nejmensi sanci obstat. Nulova svoboda, AI k smichu (vsichni nepratele se zbrani jsou porad schovani a staticti) a celkove je to nemastne/neslane. Navic pro ty, kteri doufali v coop muzou prestat doufat - coop se nekona :/ Rage je predevsim typicka FPS konzolovka napasovana na PC, ktera je level designem a vsim co vas ve hre ceka sita na miru tomu debilnimu "kniplu", ktery ma u FPS nahradit klavesnici+mys z pohodli gauce, coz se nikdy nemuze povest. Za sebe 4/10 za grafiku a atmosferu...
  • Jsem udiven, kolik lidí tu nadává. Hrál to vůbec někdo z nich? Co je to za kecy že to je jen střílečka? Vždyť je tam tolik miniher, nestřílecích příběhových questů a závody, které by sami o sobě vydali na samostatnou oddělenou hru (Dead Rally 3D ;) Super detailní svět že jen čumim, super AI nepřátel, hudba a zvuk a hlavně mi to běží konstantně na 60 FPS, kdy blitky jako bulletstorm, dead island nebo hard reset nezvládaly. ID soft vždy uměl, pro mě hra desetiletí! Očekávám hodnocení 9. Mínusy: statické prostředí, některé questy zbytečné (dojdi tam a zpět), načítání textur. PS: chlápek z ID softu se jmenuje Tim Willits a ne Tom, PROBOHA!

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit