Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Podtitulek "konečně dostupná grafika " je celkem slušný trolling. 

  • Veskoslav

    To už rovnou můžete psát recenze na jednorožce a podobné kraviny....Celé těžební šílenství dojebalo celou sérii karet a zároveň poslalo do pekla i předchozí. Nikdy bych nevěřil, že jsem rád, že jsem stihl přítelkyni koupit obyčejnou 1650 kartu.

    • Taky tomu moc nerozumím, proč těžaři nesáhnou raději po ASIC systémech.

      • Ethereum (tedy to, co žene ceny grafik nahoru) se na ASIC nevyplatí
        těžit. Celý výpočet byl vlastně navržen přesně proto, aby se to na klasických ASIC mašinách nevyplatilo. Dedikovaný stroj jen na ethereum (se spoustou paměti a vysoké paměťové propustnosti) by byl moc "drahý" a i při dnešních cenách je pořád levnější to počítat na GPU. Bohužel.

  • Známému se podařilo koupit asi 20 3070tek za cenu, za kterou šli prvně do distribuce. Je pochopitelně těžař. řekl jsem mu, že pak chudáci hráči nemají na čem hrát

    • Maxianimal

      Dej známému jménem hráčů jednu zleva prosím.

    • rudysakal

      https://www.youtube.com/watch?v=-DT7bX-B1Mg

    • asi tak, haha, btw vsichni (povinne ?) shlednout prvni minutku zde: It's gone

  • 3060 dopadla tak, že 6 sekund po jejím vydání byla vyprodána. Takže cenovka aktuálně vůbec nesedí. Kvůli poptávce ji obchody prodávají i za 20 000 kč. Už jsem ji viděl i na prodej v aukcích a bazarech za dvojnásobnou cenu. :D

    • Kabutops

      já viděl na bazoši 1660 za 13000 CZK :D

      • Asi nějakej exot. Viděl jsem na bazoši i na sbazar i na aukru za 24 000

        • Kabutops

          wow

    • Fakt dvojnásobek? To je lepší si koupit 3090 už. :D Osobně čekám na 3080 ale spíš se dočkám vyprodané další řady než té karty. :D

      • Inquisitor

        Ale to je právě to, že ji nekoupíš.

        • Aha když jsem to naposled sledoval tak byly skladem ty 3090 asi protože je to moc drahé. A to jsem si skládal PC před rokem v lednu a dal jsem do toho 5700 od AMD. Pořád jsem četl jak bude 3xxx řada dobrá tak jsem to chtěl do té doby přečkat a ted nic. :D Ale zase nebudu si stěžovat ta od AMD není tak špatná.

          • Nebojte, 3090 taky nebudou. Oproti 3080 mají pro těžení etherea trojnásobný hash rate. Popravdě 3090 je těžařská bestie.

            • Jj koukal jsem že už nejsou. Já si radši počkám než to přeplácet dvojnásobně. Akorát nechápu tu strategii jejich nestíhají vyrábět a ještě přidají další model. 

          • Pred tezari nebylo problem 3090 u nas sehnat, vidaval jsem ji skladem pomerne casto. Ale ted nejde koupit opravdu nic.

  • LadaVanBar

    takze si zatim na vsechny hry porad vystacim s 1070ti (ve 120 FHD na 24 monitoru)  a pristi rok az/jestli budou dostupny pujdu do novy 4060 :)

    • Už 5 let mám 1080 a furt v poho.

    • Nj škoda. Pomalu už jsem pokukoval že má smysl jít za normální peníze do upgradu z 1070. 4k, Raytracing a DLSS už za to stojí.

      • unicz

        A při tom vlastně ani jedno za to nestojí:) RT upravuje procenta obrazu, žere desítky procent výkonu, to je hodně špatný deal:) Než 4k (resp. UHD) tak radši 2k a plynulou hru, to docení 9 hráčů z 10ti. Resample obrazu nechme bez komentáře, to nechme kde do začalo, v konzolích:)

        • ano toto !

  • x_ander

    Já jsem teď v klidu, jedu obgeneraci. Před rokem jsem 970 vyměnil za 2070 a na QHD hraju zatím všechno na 60 fps+, takže si počkám na 4070 :) 

    • u mne to samy, z 2x 970 ve SLI jsem stihnul skok na 2060super, ve vetsine her mam temer 2-nasobek Fps, v RDR2 tak o 50% vice, v ACO samozrejme jenom asi o 5? FPS vice, takze zatim v pohode

    • Derp_1337

      No já jsem si minulý rok řekl, že ještě jednu generaci počkám a teď lituji. Kdo mohl tušit, že se to tak sesmolí kvůli těžbě kryptoměn. 😂

      • to není je díky těžařům, čipů je teď nedostatek obecně. Patrně díky covidu jsou nižší výrobní kapacity a máme problém sehnat i routery a switche.

        • Derp_1337

          To je výmluva, že jsou nižší výrobní kapacity. Továrny byly zavřené minulý rok v březnu a dubnu... od té doby všechny fabriky jedou na plno. Nejdůležitější asi je, že hlavně v Číně jedou fabriky na plno, kde se dělá většina HW.

          • radim.zaty

            Ale nejedou, viz https://archiv.ihned.cz/c7-66889000-r5ucq-f1e2d2aa2a51147

            • Derp_1337

              V článků se píše o tom, že teď v únoru měli tchajvanské firmy snížit spotřebu vody o více než 10%. V předchozích měsících žádné omezení ještě neměli, takže za ten předchozí nedostatek čipů opravdu nemůžou.

              Ale máš pravdu, že v následujících měsících určitě pocítíme ještě větší dopad nedostatku čipů kvůli Tchaj-wanu.

  • Rostej

    tato recenze mi prijde zbytecne prehustena nepotrebnymi informacemi.

    zcela by stacila informace o spotrebe a rychlosti tezeni bitcoinu.

    hrat hry na nich stejne nikdo nebude. 😐

  • 0011

    Jediná šance jak koupit RTX 3XXX je prebuild PC nebo notebook, ale na samostatnou kartu zapomeňte.

    • v prebuild PC jsou spis 2060super, 2070 a 2080 co se neprodaly loni

      • 0011

        V době, kdy jsem psal svůj komentář měla Alza skladem 3 počítače s RTX 3080 (jejich vlastní sestavy), už skladem nejsou, ale máš pravdu většina je minulá generace grafik. Prebuild sestavy s novou řadou ale občas sehnat jdou, proč by ti mimozemšťan prodával kartu, když ti k tomu může prodat celé PC za 90k a lidi to stejně koupí... teď tam mají bazarové msi s 3070 za lidových 93k, ale i to se brzy prodá.

  • Jsem rád, že jsem v prosinci ukořistil 3070 :) 

    • SudcaNajvyssiehoSudu

      kde sa ti podarilo taký kus hw zohnať? Ja čakám na rtx 3080 Ti a dúfam, že sa na mňa dostane , siete sú rozhodené

      • U České "dvojky" na trhu s elektronikou :) 

        S 3080Ti držim pěsti ! 

        • Derp_1337

          Přesně tak. Ta 3070 se dá ještě sehnat v sestavách, ale 3080Ti to jsem fakt nikde neviděl.

          • SudcaNajvyssiehoSudu

            lebo ešte nevyšla, ale v kuloároch sa povráva že v lete, resp koncom leta by mala vyjsť

    • Inquisitor

      To ti přeju. To je teď něco jako výhra v loterii :D

      • Radši bych teda těch 10M v loterii než RTX 3070, ale co už :D

        • Inquisitor

          To jo, ale ani za těch 10M si teď novou grafiku nekoupíš:D

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit