Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Homola zase včera chlastal, žejo.
  • Morraw
    Pro velké vydavatele je to logický vývoj, když nechcou nechávat peníze Steamu za jejich největší značky. U nich si to také můžou dovolit. Většina herní produkce ale zůstane na Steamu. Pochybuju, že ostatní klienti se dokážou dostat na úroveň Steamu. Nejblíže je GoG, ale ten má unikátní obsah a jeho podporu a jako takovým konkurentem stále není.

    Samozřejmě mít jen jednoho klienta by bylo fajn, ale vztekat se kvůli dalšímu nebudu. První mám Steam, Uplay. Něco málo na Originu a na GoGu jsem hrál jen Zaklínače.
    • CRYPT
      Muzes mi rict v cem ma GOG unikatni obsah? Vsechno co je na GOGu je i na steamu
      • Morraw
        Všechno ne (namátkou Black Isle rpg, neverwinter nights, ultima a hromada dalších). GoG se hlavně specializuje na starší a nezávislé hry a jejich podporu podpořenou extra obsahem (manuály, mapy, soundtrack atd).
  • Ano, jen víc této rakoviny, třeba to nakonec herní průmysl zabije a bude klid. Zbudou jen média z doby doby předparní, která si budou věčně uhrovití mladíci vyměňovat v zapadlých uličkách.
    • nebo by mohla vzniknout nejaka společná nezávislá platforma pro velke firmy, ktere nechteji platit steamu.
      • ucho
        mám takový pocit, žes objevil díru na trhu. ale raději o tom nikde nemluv, ještě by tě s realizací mohl někdo předběhnout. milióny už čekají. jen je sebrat ze země.
      • ehm.. gog?
        • ne diky
    • test
  • jamar28
    Jenom teď mám asi 4 klienty. Je to mor. Ale jestli si Steam účtuje 30 %, tak je naprosto chápu a je spíš chyba Steamu, že tu vzniká takový chaos.
    • Presne tak. Steam je super klient ale nedivim se ze velke firmy nechcou platit vypalny. Podle mne je 30% uzera a za to je kriminal. Nebo alespon nemoralni obchodni praktika.
  • Co to je za kravsona? 2K nema s Rockstarem nic spolecneho, krome toho, ze je oba vlastni Take Two :D Ta ale zadnej klient nema a Rockstar ma vlastniho klienta :D
  • Proboha, nechte těch slohovek, dokud je čas!
    To je děs, nejdřív "úvaha", že hry jsou lehké, což je problém proto, že jsou pak lehké (konec úvahy), a teď s prominutím naprosto trhlá "argumentace", že by měl mít 2K svůj klient, protože: " " (to v uvozovkách byl seznam argumentů). Pardon vlastně, jeden argument tam byl, že totiž ušetří 30 % ceny, které musí dávat Steamu. Bezvadný nápad, proč taková hloupá Olma Olomouc (náhodný příklad, vzniký náhodným pohledem na náhodný jogurt) prodává v Kafladnu a Lidlu? Vždyť by mohla postavit po celé zemi síť vlastních Olma prodejen a ušetřila by 50 % ceny!! Nebo... nebo... nebo snad ne?? (Spoiler: ne.)
    • jamar28
      Srovnej množstřví peněz, které ušetří Rockstar a které by ušetřila Olma Olomouc.

      Srovnej náklady na vytvoření vlastního klienta s náklady na vytvoření vlastní sítě prodejen.

      Takže asi tak...
      • Ehm. Vlastního klienta. Obří serverové infrastruktury. Obřího úložiště. Obřího support týmu (Blizzard má například na support dva tisíce lidí). Přidej dvacet let zkušeností a máš to hotový. Zadarmo!
        (Ono když si má pět miliónů lidí koupit a stáhnout padesátigigovou hru, tak to prostě není, že jim student napíše apku, která umí html a šifrovat platby kartou.)
        • jamar28
          A kdo tvrdí, že je to zadarmo? *7* Oni sami si spočítají, jestli se jim to vyplatí. Stačí, aby jim to, co ušetří na Steamu, pokrylo náklady na vlastního klienta a už generují větší zisk. Řekl bych, že Rockstars si na ten výpočet asi najme někoho lepšího než nějakého studentíka.
        • Měl bys poslat nabídku práce do Olmy, určitě tam tvoje marketingové perly moudrosti ocení. Doufám, že to přijmou. Už se nemůžu dočkat, až budu jezdit někam do řitě pro jogurt a mlíko, abych ušetřil 5 korun...
  • A jsi si Adame jist, že těmi 30 procenty ? Ta částka mi přijde poměrně vysoká a divil bych se kdyby byla velká studia ochotná platit Steamu tolik...
    • Těch 30% NENÍ pravda.. Autor článku má pravdu jen částečně. Různí vývojáři a distributoři mají různé ceny - mám info lidí co na Steamu hry prodávají.

      30% je +- u indie scény a malých vydavatelů, kterým se to i tak vyplatí (snadné prodeje + žádné další náklady na distribuci). Je jisté, že velcí hráči a AAA hry mají lepší podmínky pro prodej, než 30%
  • Rockstarům to možná ještě odpustim, když teda vydaj RDR2 a GTA 6 na PC, sice mě štvou jak dělaj jen online obsah a kašlou na single dlc, ale aspoň ten content na PC jde diky modům odemknout i do singlu, na konzolích smolík. Ostatní jako Ubihnus a Origin ignoruju a jejich hry nehraju
  • Osobně mám her s DRM minimum, takže mi to nevadí. Uplay, Origin, Bethesdanet ani nic podobnýho nepoužívám. Bnet na Starcraft a Diablo, jsem neměl nainstalovanej už minimálně rok a pár her, kde jsem chtěl multiplayer nebo nebyli na GOG mám na Steamu a toť vše. Pokud to vyjde dřív na konzole, tak si to na PC stejně pravděpodobně nepořídim a když jo, tak tu aplikaci po dohrání hned odinstaluju a je to.

    Pro hráče je myslim mnohem důležitější si uvědomit, že ty klienty nevznikají s cílem konkurovat Steamu, ale spíš protože nechtějí platit Gabenovi desátky. Evidentně je to pro velký vydavatele výhodnější než mít hru na největšim storu. To je atraktivní hlavně pro všechny ty "anime nudity sexual content" nesmysly a jim podobný, kterýma je ten store zaplevelenej.
  • Adame, občas ty tvoje hezky-česky brainstormy stojí fakt za to :D

    Moc nechápu proč se tu řeší nějaký nový 2k klient co by přinesl společnosti akorát spoustu starostí, když RDR2 bude na socialclubu od rockstaru stejně jako všechny předchozí hry. Však i GtaV na pc se kupovalo přes socialclub než to vyšlo na steamu. Už je to ustálená platforma s vlastním supportem, není co řešit.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit