Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Inquisitor
    Jsem radikální zastánce prvních tří dílů. Čtyrka ještě s přivřenýma očima, ale ostatní díly už pro mě nejsou Resident Evil.
    • Já si to naopak s chutí zahraju, o příběhu to opět asi nebude, ale což.
      Až na ten nablblej příběh-nepříběh (zřejmě je třeba hrát starší díly aby to dávalo nějakej smysl) a pár drobností byla pětka solidní akce. Čtyřku jsem letmo zkoušel na emulátoru a taky to nevypadá vůbec zle.

      Zato trojka... Hraje se to pravda jinak, ale jestli je to nějak výrazně lepší než nový díly nemůžu posoudit. Nedostal jsem se totiž ani přes prvního bosse; chcípl jsem u něj snad třicetkrát po sobě, stačí dvakrát zaváhat a je konec. :( Rozdíl mezi obtížností hry samotný (dětsky snadná) a bossfightů je vážně na posrání, ale rozhodně ne strachy, a to mám jinak hry co představujou výzvu (Inquisitor :), Super Meat Boy, Binding of Issac) rád. Zatím jsem to z disku nesmazal, ale moc se mi k tomu vracet nechce.
    • palce hóre i na nohou ... Crues ...
  • Nic nepřekoná když jsem na začátku roku 1999 hrál demo na RE2 (z CD přílohy v Levelu) a bylo omezené myslím na 15 minut. Hrál jsem to pořád dokola a snažil jsem se pokaždé dostat co nejdál do policejní stanice, to bylo opravdu něco, znal jsem každou obrazovku nazpaměť :-) od té doby jsem projel skoro všechny RE hry, na RE6 jsem hrál obě dvě dema a docela se mi hra líbí, jasně, nemá už to tu atmosféru a chytlavý příběh, ale hrát se to dá celkem v pohodě, člověk se aspoň nenudí.

    P.S. - teď jsem si vzpoměl na zajímavý "RE" zážitek, koukal jsem se asi před dvěma měsíci na zprávy na Nově nebo na Primě a jako podkladová hudba pro nějaký kriminální případ tam asi 20sec hrála melodie právě z RE2 z vstupní haly policejní stanice, asi tam mají nějakého RE fanouška, který to tam vecpal :-)
    • Také si pamatuji to demo, bylo to tušim prvně v PSM (oficiální playstation magazín), to číslo mám myslím archívované doma, demo bohužel už ne. Musím přiznat, že za těch deset minut se dalo dostat hodně daleko, dodnes si pamatuji, když jsem dostal do rukou plnou verzi jak jsem v úvodu hry stále spěchal XD RE 2 pro mne rozhodně nepřekonatelná věc :-) Největší šok byl režim za druhou postavu, kdy se hrála druhá strana příběhu.
    • ZvacA
      Spíše náhoda. Každá televize ty reportáže barví vším možným a náhodně, co se jim dostane zrovna za skladbu pod ruku, jak řekl kolega nahoře. Nova nedávno k jednomu kriminálnímu případu dokonce nasomrovala i soundtrack z Modern warfare. :)

      Ale je fakt, že obecně soundtrack z RE2 je kvalita sama o sobě. Škoda, že už člověk v novějších dílech nemá možnost slyšet něco takovýho ( http://youtu.be/53aDI5K49F4 ) nebo ( http://www.youtube.com/watch?v=SppXtBx5xEE&feature=share&list=PLAA0FBCBA781416DC ) s ještě typickým alarmovým motivem.
      • Ronox
        Ona to není náhoda, protože v Primě ve videodivizi a pak kompletně v cool divizi pracuje hodně herních a filmových nadšenců. Já pracuji pro Seznam a Impuls a když mám volnou ruku, tak dávám mírné odkazy na různé věci co mám rád ať už něco z komixů her a nebo filmů.
    • Ronox
      Prima hodně používá soundtracky z her. Znělky z RE2 a RE3, hodně taky trailerovky two steps from hell a tak.
      • nemaji si spravne koupit prava na to aby tu hudbu mohli vysilat ? kdyz si vzpomenu ze na youtube treba vymazali zvukovou stopu kvuli pravum
  • jabbo126
    Nevím co si o tom mám myslet - na drtivé většině zahraničních webů, včetně Giantbomb (kde pouštějí na ukázku i půlhodinové komentované záběry ze hry) hra propadla na plné čáře 3/10 není nic výjimečného. A tady na games a na hrej to dostalo tak vysoké hodnocení? Podle toho co jsem na Giantbombu viděl, bych se o tuhle hru nechtěl ani omylem otřít. Podle téhle recenze to zase vypadá, že jsem musel vidět nějakou osekanou betaverzi, nebo nevím ... babo raď.
    • By ma zaujimalo, kolko by na tom tebou spominanom webe dostal RE Operation Racoon City, ked tento ma 3/10...
    • kennyB
      Zahrál jsem si demo a RE6 nevypadá zase tak zle. Propadák to podle mě rozhodně nebude. Jen mě ale trochu štve, že se RE vydává akčnějším směrem.
      • ZvacA
        Problém dema je, že neukázal hru v jádru zajímavou. Plná sice je plná dalších chujovin, jak jsem psal níže, ale člověk má ze hry lepší pocit, než právě z dema.
    • ZvacA
      RE6 je velmi polarizovanou záležitostí, dokonce i větší než byl RE5. Záleží na každým, jestli ten díl přijme nebo ne. Pokud vyloženě nemáš nutkání šestý díl hrát nebo očekáváš návrat kořenů nebo nemáš nic, co by tě ke hře alespoň trochu přitáhlo, tedy zejména zájem o Biohazard univerzum, pak asi nemá cenu RE6 nějak hrotit. Nelze prostě jednoznačně doporučit každýmu a vše je podřízeno jen subjektivnosti jedince, jak se ke hře postaví a zda ji bude akceptovat a to se projevuje i v číselných verdiktech, ve kterých se ještě nenašel a dle mýho ani nenajde objektivní číslo, aby vyjadřovalo vše. Buď je to moc přemrštěný, protože v tom lítá nostalgie a přílišné srovnávání z původními díly a nebo v tom zase lítá přílišné nadšení. Ta hra je dobrá v závislosti na tom, kdo ji hraje a chápe a hlavně ji odpouští to všechno, co v ní je a naopak ani nelze říct, že by to byla tak vyložená žumpa, jak se můžeš někde dočíst, to není pravda. Zkrátka jak to každýmu sedne.

      Já osobně bych řekl, že pokud ti už herně neměl Resident evil co říct posledními díly, tak šestý díl tě rozhodně nevytrhne a nejspíš ho pošleš do zatracení. Na číselné hodnocení, ať už u nás nebo v zahraničí každopádně hoď bobek,, pokud máš možnost, u někoho vyzkoušej, čti ty recenze ( a hlavně se vyvaruj těch, kde frčí přílišná afektovanost to potopit za každou cenu ) a texty a sleduj videa, z toho si uděláš obrázek a pak už jen záleží na tobě, zda ta hra má cenu nebo ne.
      • jabbo126
        Tohle všechno chápu - já apriori proti modernizaci nic nemám i když bych byl neskonale radši, kdyby udělali zase klasický survival horor. Pětku jsem hrál s kamarádem v coopu a královsky jsem se bavil. Nebál, ale bavil :-). Mě spíš jde o to, že ve spoustě videí to hodnotí i to tak vypadá dost uboze po gameplay stránce - že je to horší než pátý díl, mnohem. Nepřátelé nereagují adekvátně na střelbu, je to přeplácané quick-time eventy, zakončovačky se pořád dokola opakují, nepřátelé se v některých lokacích respawnují uplně nesmyslně a tak dále. Je možné, že to co jsem viděl hráli nějací lameři a tak to tak blbě i vypadalo (ale u GB?). Mě by vlastně stačil jediný verdikt k rozhodnutí - funguje coop hratelnost a zábavnost na takové úrovni jako pátý díl? To by mi k životu bohatě stačilo. To že nemám koukat na čísla a že se každá recenze a každý recenzent liší, to my vysvětlovat nemusíš :-) - spíš jsem z těch zahraničních recenzí opravdu nabyl dojmu že to je vyloženě zprzněná hra i po gameplay a příběhové stránce. Beztak si počkám na PC verzi, takže je ještě času dost, třeba vyjde i nějaké demo.
        • Uhrál jsem za Leona první dvě kapitoly a mohu říct, že jsem plný rozporů. Dosavadní příběh i atmosféra je za Leona slušná (ozvučení laboratoří pod kostelem působí velkolepě), ale hratelnost mě prozatím mučí. Hraji to na normalu a docela zápřah. S tím souvisí to respawnování, zakončování, soustavné quick-time eventy a nicotná reakce potvor na dobře mířenou střelbu. Zatím bez vylepšení skill mi připadá hratelnost velmi neohrabaná, velmi jednotvárná, předvídatelná, stereotypní a frustrující. Přeci jen útok 8 potvor najednou, které skákají jak žáby, běhají rychleji než Bolt působí nepřehlednost a guláš, který spíše než baví, štve a hru kazí. Uvidíme dál.
  • Tak jsem se pustil do hraní a bohužel už v prvních kapitolách Leonovy kampaně se dostavilo zklamání.

    Zlomem byla úroveň u katerály, kde je jasně vidět, že těžkopádné ovládání, které tolik fungovalo před lety už prostě nestačí ambicím vývojářů z Capcomu, kteří z Resiho chtějí udělat akční hru. Nic proti tomu, ale ať tomu přizpůsobí ovládání.

    Nejsem žádný progamer, ale dokážu si v klidu poradit s kdejakou akční hrou na těžší obtížnost. Resi je ale plný tzv. Cheap Deaths - tedy smrti s kterými hráč nic neudělá, obvykle přijdou nečekaně jakoby odnikud (auto u benzínky). Zkrátka frustrace a otrava.

    Nejsem ani Resi purista ať lidé z Capcomu zkusí nový přístup, ale tohle je prostě mix všemožných designových a technických problémů. Nad vodou hru drží její délka a samozřejmě grafika, hodnocení 8/10 přesto nechápu, tenhle kousek nemůže stačit ani těm nejoddanějším fandům série.
    • Atmo dělá hru ať chcete nebo ne, 5 a 6 je akce líznutá horrorem, která vykrádá čtvrtý díl ( kde bylo nápadů na tři residenty.), když už maj zombie automaty, tak ať se to alespoň líp ovládá, kde jinde než tady měl být silnej příběh?, kdy se setkávají hlavní hrdinové předešlých sérií...příběh slabej jak namočenej toaleťák s dialogy typu: hmmm, nevíš náhodou mezi kterym párem nohou má stonožka kundu?. Chápu a fandim pokusům o změnu nicméně tady o5 vítězí forma nad obsahem.
  • MidnighT91
    Jsem velkým fandem prvních tří dílů... Ty nové 3 jsou ale taky perfektní, i když je to jiná hra... Strašne se těším na pc verzi...
  • residentevilfans
    Takze nova generace residenta evila je tu.Ale i po letech citim misty tu atmosferu.Nekteri ho budou hrat znova a znova a nekteri nenavidet.Ale re6 je tady a jinaci nebude.Ted uz jen doufam v re2 remake ktery bude snad sakra nostalgicky. *5*
    • ZvacA
      Těžko říct, zda je to ona "atmosféra", která je typická pro první díly. Člověk v BH6 sice cítí jakousi atmosféru, ale není to ta " atmosféra ". RE6 má slušné momenty, to třeba uznat - sice ne tak překvapující a ne tak strachy frustrující, ale zajímavé jsou, ať u v Leonově kampani ( a v té obzvlášť ) nebo místy v té za Sherry, případně Jakea. Jenže, obecně celkově se tě hra nesnaží udržovat pod nějakým feelingem bezmoci, nedrží tě v šachu a ze strachu z neznáma od začátku do konce. Předhodí pár zajímavých míst, doplní ho jakože mírně deprimující melodií ( soundtrack sám o sobě se bohužel nezdá být nějak zajímavým, což se snad stalo poprvé v historii Biohazardu - má pár tracků typických pro sérii, které se uchytí, ale jinak nic co by člověka chytlo i při samotném poslechu a dávalo mu vzpomenout na pasáže ze hry ), ale nezbavíš se zkrátka dojmu, že je to jen na krátko a působí to navíc dost uměle. Možná zajímavě, ale uměle, ke všemu pod taktovkou skriptů. Prostě, atmosféra a zajímavosti jsou zde budovány jen na oko, než aby to pro hru mělo být primárem, což je škoda.

      A RE2 remake snad raději ne. Jednak si nejsem jistej, co by s tím Capcom udělal a taky souhlasím s jedním kolegou ze zahraničí, který prohlásil, že Capcom by se měl raději soustředit na vypilování a propracování nových dílů, než aby se pokusil předělávat - dokonalost - . Ačkoli se zdá, že jinak než Remaky starých dílů se reputace značky u řady lidí těžko momentálně zlepší.
      • Ronox
        Kdyby udělali remake ale čistě jen engininově a zanechali soundtrack, dabing ale doopravdy čistě udělali jen nextgen vizáž, tak by na tom slušně vydělali podle mě. Stejně jako kdyby Square udělal přesně takovýto remake Final Fantasy VII a VIII. Hlavně nemusí řešit script, zvuky jen zremasterujou takže defakto práce jen pro programátory a modeláře.
      • residentevilfans
        Souhlasim hlavne ta hudba v menu ci nekterych pasazich je dobra a atmosfericka.Ta disco ci akcni hudba je priserna.
        • Remake by mohl být dobrý, kdo ho nechce, hrát ho nemusí. Myslím, že ho nakonec přeci jen udělají, byť mají mnoho materiálu, který k tomu nasvědčuje např. lokace a potvory ze hry Resident Evil Operation Raccoon City a Resident Evil Dakrside Chronicles.
          Remake jedničky se mi líbil, pravda však je, že nostalgii z července roku 1998 na PSX nepřekonal. Pamatuji jak jsem si pořídil první díl, dohrál ho a v zápětí tu byl jako horká novinka díl druhý.
  • Já jsem se o tuto serii začal zajímat až s příchodem božího RE4 a protože nevím jaké byly první díly neměl jsem ani problém s RE5 a RE6 si rozhodně koupím.
  • ZvacA
    Resi 6 rozhodně nelze škatulkovat jen pro ty, kteří nemají v nostalgii první tři, respektivě čtyři díly ( Code Veronica ). Již se nechali slyšet lidé, kteří jsou kovanými zastánci původní hry a přesto si RE6 pochvalovali, alespoň v některých částech z příslušné kampaně. Prostě, kdo chce, ten si RE6 užije, ale je střízlivě třeba říct, že přestože sám se řadím v komunitě k těm, kteří stále v srdci drží odkaz původních dílů a přitom jsou bez problémů schopni akceptovat a hrát novější díly, ať už z jakéhokoliv důvodu, tak za RE6 bych ruku do ohně nedal, natož k tomuto dílu zkoušel přemlouvat kolegy, jenž chtějí návrat starých principů.

    Musím uznat, že RE6 umí překvapovat nápady a zajímavými situacemi, plno prvků je třeba překousnout, ale i tak jsou momenty, kdy si člověk řekně: " To nebylo vůbec špatný ". Jenže vzápětí vždy přijde úder z druhé strany a objeví se taková pasáž nebo moment, který je ztelesněnou lineární a vybíjecí nudou a nepochopitelnou ukázkou " zastřílej si do zblbnutí " bez logiky, bez pocitu ohrožení . To by se dalo spolknout, jen kdyby to alespoň bylo zajímavý a celý scénář dané situace nepůsobil tak prvoplánovitě a o ničem s věčně nabíhajícím protivníkem. Všechno je tady tak děsně cool a na efekt, lidi skáčí z vrtulníku na vrtulník za letu, z jednoho věžáku na druhý, nechávají se zasypávat a zaplavovat a bohují opět proti všem, kteří jsou větší než tři paneláky na sobě ( ano, promyšlenost, propracovanost a uvěřitelnost takových bosů jakým bývaly Tyrani a nebo mutující Birkin, nejspíše v očích Capcomu odzvonilo a naopak pokračuje mechanismus z posledních Biohazard titulů - co není jako Godzilla, jako by nebylo ). Problém je v celém podání - situace, které by jakože měly fungovat, fungují jen částečně, řádka z nich je bez nápadu a nějakého feelingu a pokud se v tom hráč začne více šťourat, tak je zle s celým zamýšleným konceptem. Navíc hra sama o sobě v každé kampani začíná ztrácet dech a spíše jde vidět typický syndrom vývoje, kdy se závěry už jen tak tak dopíkají, aby něco bylo a nechává se to na co nejakčnější metodě podání, aby se neřeklo.

    RE6 není tím dílem, jak se předpokládalo, že se šestý titul s Biohazard značkou stane. A už vůbec nebude sjednotitelem celé komunity, naopak - ještě více rozšíří všechny tábory interpretací a postujů vůči RE, přičemž to tvrdé jádro nostalgiků nejspíše definitivně postaví velký kříž sérii. Příběh, který sice odkazuje na všechno možné, ale předkládá takovou myšlenku a komplot, které jsou spíše usměvné a opět si vynutí srovnání s jinou hrou, hratelnost, která dala sbohem žánru survivalu a přestože přináší svou verzi, není rozhodně pro každýho, mechanismy a viditelná snaha přiblížit hru tam, kde se údajně snadno vydělá a celek, který působí " divně ". A ta linearita, to je panečku věc - od použití, jak se má hráč pohybovat, kam má čumět a koho může, nemůže zastřelit, aby ho mohl jen zlikvidovat v QTE momentu. Tohle není k potlesku. A přestože se vědělo, co se bude hrát, vědělo se, že nebude žádný návrat ke kořenům, přesto jsem si to stále představoval tak trochu jinak - tak nějak lépe. Dle mýho - RE6 to bude mít hodně těžký - není to vyloženě kakastrofa a lhal bych, kdybych se osobně vyloženě nebavil, ale i v případě že se na něj dívá jako na Biohazard titul, který neměl přímo reinkarnovat staré zásady, tak stále umí zanechat tolik negativního a to je špatně.
    • MrSanta
      Je v šestce podobná perla jako střelba z RPG ve vrtulníku v pátém díle? *1*
      Přátelské upozornění: v závorkách se nepíše mezera na začátku a na konci. Psát se má takto (blah blah moudro blah blah). *3*
      • ZvacA
        V šestce je takových perel, že se ani nestačíš divit. Dík za upozornění...
    • Pekne napsane. Do sestky nejdu. Neudelam stejnou chybu jako u petky. Ctyrka je super pokud ji clovek nazve Resident Evil - Leon's Parallel Reality Shooting Sidequest.
  • Uz zitra si pro to jedu a nemuzu se dockat az si postavim svuj vlastni pribeh. *14* Budu si to maximalne vychutnavat - za Leona nebudu behat, pokud to nebude nutne, budu prohlizet kazdy roh, abych nasel vsechny ty modre talismany ci co to je, jednou si dam random kampan s kamerou pres prave rameno only, pak druhou zas s levym ramenem only, za Leona nebudu pouzivat HUD atd. Proste zda se, ze znovuhratelnost je tu zarucena hned nekolikrat kvuli mnoha vecem, a to nepocitam jeste mini kampan za Adu. Zkratka parada!
    • súhlasím a hlavne hovoria o tom že hra je fakt natrieskaná obsahom, takže díky tomuto sa dá par chybiek odpustit. Moc sa tešim
  • S remakem RE2 to asi bude jako s remakem FFVII, nikdy pořádný nevyjde,přesně jak říká ZvacA *9* "Západní výpomocníci" jsou opravdu zhoubou japonských sériií, příklady - DMC - absolutní děs, Silent Hill - ten si podle mě (na hlavní lince) po posledních propadácích dlouho poleží u ledu, FF - potácí se na hraně průměrnosti a neví jak dál a z RE je už skoro béčková akčňárna. Jediný MGS, který drží pevně v rukou Kojima snad bude do budoucna za něco stát. No a bohu díky za Zeldu a Mária, které ještě taky drží pevně v rukou japonci.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit