Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Lima
    Hrál a dohrál jsem všechny Gothic a Risen hry. A nejraději mám díl, na který spousta lidí nadává a mě je to líto - Gothic 3. To je naprosto hardcore RPG, které tě hodí do otevřeného světa, neřekne ti co máš dělat a plav. A tak se teda učíš plavat, postupnými krůčky, kdy tě může v klidu zabít i jeden divočák, na kterého narazíš a je to prostě nádhera. Ten obrovský, otevřený svět, ta výzva dojít až do konce. Svýho času jsem nad tím strávil 2 měsíce.
    • owny
      Gothic 3 je velmi specifický, je to prostě sandbox, nějaký příběh tam prakticky není. Přesto jsem to dohrál několikrát, protože např. to rozmanité prostředí nebo hudba jsou kouzelné.
    • RazorProduction
      Promne sice to neni nej,ale jako jedinej sem ho dohral prve,fakt moje celkem prve dohrane Gothic bolo 3 *15* zboznoval sem tu krajinu,lesy,a v prve rade to hornate snehem pokrite udolie,a ta muzika !!! OMG lahoda hlavne solovka gitary https://www.youtube.com/watch?v=bfL1x19cSP8 *14* az pak nasledovalo Gothic 1 a 2 a dvojku pokladam z DLC NH za jednu nej hier unas v EU *5*
      • RazorProduction
        Ku 3 jeste bonus https://www.youtube.com/watch?v=wCtV4DYZkK0 *3*
    • oni nadavaji protože je to taky hardcore zabugovane ješte i dnes
      • Když si stáhneš poslední Community patch, tak je to hratelný bez jakýchkoliv bugů. Já to hrál s tehdy posledním CP někdy v létě 2009, nevím jestli od té doby vyšly další....A souhlas s Limou - je to nejlepší Gothic. Jestli chceš vidět fail, tak si nainstaluj Gothic 4: Arcania.
        • ja ho hral asi dva mesice po tom co vysel, nejaky bugy tam byli, ale hrat se to dalo. Spis byl problém ze jsem tenkrat mel slabej pocitac a škubalo to jak nepodojena koza. Clovek nesmi bejt citlivka a neutikat se schovat mame pod zasteru když se mu postava parkrat propadne skrz texturu nebo nemůže dokoncit úkol:)
  • ted dorusta generace co tuhle hru hrala když jim bylo 14, tak ji mají za legendu.Obvzlast u nas v cechach je Gothic nesmirne popularni, zejména proto ze první dil vysel v cestine. jen bohužel, jak ukazala serie Risen je uz tahle hratelnost trosku mimo, skoda ze to v Piranha bytes nepochopily a delaji porad to same dokola jen v bledemodrem. U me osobne boduje vice serie TES, která dokázala prestat celou herni historii a porad to je jedno z nejprodavanejsich rpg. I když je fakt ze třeba Gothica 3 mam taky moc rad:)
    • CrocoRay
      Té generaci, co bylo tehdy 14 teď pomalu táhne na 30, tak nevím jestli dorůstáním myslíš zrovna tohle :-)

      Ale na první i druhý Gothic mám dobré vzpomínky. První Gothic bylo snad moje první RPG a já osobně to hrál v angličtině, i když přiznávám, že jsem tehdy anglicky moc neuměl, protože ve škole jsem se dal na němčinu a angličtinu jsem začal až později ve svém volném čase a teď jsem zaměřený už spíše jen na tu angličtinu, ale to je vedlejší. Jde o to, že tehdy jsem ani té hře moc nerozuměl a hrál to s návodem, takže jsem si dost domýšlel, ale to mi tehdy ani tak nevadilo a i přesto mě hra hodně chytla svou ponurou atmosférou a celkově zpracováním. Dvojku už jsem hrál s češtinou a taky moje oblíbená hra, kterou jsem snad dokončil 7x či kolikrát. Trojka mi špatná nepřišla a taky jsem ji dohrál, ale podle mě už neměla tu atmosféru jako první a druhý díl. Graficky sice mohla být o hodně vyspělejší, ale měl jsem pocit, že jí něco chybí a už není tak prošpikovaná do detailu jako její dva předchůdci.

      A riseny jsem dohrál všecky tři, i když musím uznat, že ke dvojce jsem si musel najít cestu až napodruhé, protože při prvním hraní mě znechutila svým odlišným zpracováním a i po dohrání se mi moc nelíbil vývoj postavy, který mohl být propracovanější, ale i tak to nemění nic na tom, že i u hraní dvojky jsem pak docela bavil. Já proti Piranha bytes nic nemám :-)
      • No vzdyt jo..dnesni tricatnici uz dorostli do doby kdy si muzou dovolit povazazovat něco za legendarni.
        • CrocoRay
          Jop, chápu. Jen bych to spíše formuloval, že je to už generace těch odrostlejších než dorůstajících :-) Ale chápu tě, neber si to nějak osobně, že tě opravuju. Nemyslím to špatně, že bych chtěl působit hádky nebo tak *3*
          • V poho, ja jsem uz krapet staršího data, tak tricatnici jsou pro me dorustajici *1*
  • Gothic 2 pro mě asi nejlepší RPG. Jednička také dobrá, ale o trochu horší než dvojka.
  • Gothic je skvely, legenda zanru. Dneska sa uz take hry nerobia... Ale uz ked v Gothic v retru, skuste nabuduce Fallout1/2, pre mna najlepsie hry vobec :)
  • archie777
    Sakra, ajm sóu óld. Nejlepší RPG jaké jsem kdy hrál. Skyrim i Dragon Age jsou umělohmotný produkty oproti tomuhle živoucímu světu. Na ten pocit, kdy jsem se poprvé stal Stínem a běhal po Old Campu jako největší frajer v uniformě nezapomenu... *14*
    • Já mám podobný vzpomínky na první setkání s kostlivcem, kterej mě vzal obouručákem na jednu ránu. Sakra to jsem se tak vyděsil jako v žádné jiné hře. *1* *14*
  • jedna z mála sérií ktoré sa dali -a dajú- hrať viackrát a stále ma to bavilo,na najtažšej obtiažnosti to bola super výzva. *2* ...najlepšie bolo že to čo vás inde zdržuje-nebaví-tu to nebolo poznať :)ked som to hral 2-3tíkrát tak so si vravel :nebudem zbierat tie zbytočnosti ako pri prvom hraní-len to prebehnem..a hla..na konci som mal zase batoh plný zbytočností a flóry z ktorých som 90%nepoužil.:),ale nenudilo ma to,proste to patrilo a patrí ku goticu,super hra naveky.
    *1*
  • Na Gothic 2 mám z dětství krásný vzpomínky - třeba první návštěva lesa před Khorinisem. Ujdu pár metrů kolem hradeb a bác! stádo chňapavců. Tak chcípnu, načtu to a jdu víc doleva a flák! stínová šelma. Tak to zase načtu, objedu šelmu a vyskočí na mě skřetí průzkumník :D Taky jsem zapisoval kombinace do sešitku LLPPPLP - levá, pravá.
  • Gothic v retru? No jsem trochu uražen, ale budiž. Pokud do retra dáte i Warcraft 3 a Operaci Flashpoint, tak to už mě pěkně namíchne, a pokud to přejmenujete na Pro pamětníky, tak si půjdu udělat penzijní připojištění.
    • Mart9
      Měl by ses s tím vyrovnat dědku. 15 let je v herní branži strašně moc.
  • Coffin.Corner
    Na tenhle letsplay jsem se sice těšil, ale třeba Discworld jako vzpomínku na Pratchetta jste mimořádně dát mohli...
    • Mart9
      To už čtu poněkolikáté. Zahraj si to sám.
  • Dolero
    Na žádných jiných hrách nemám odehráno tolik, co na G1/2A...
    Doteď jsou pro mě tyto RPG nepřekonatelné, úplně jiný zážitek, jak DA či Skyrim, na rozdíl od těchto her je to uvěřitelné, člověk si říká, že nebýt magie a pár příšer, tak se přesunul do minulosti :) To mě na Gothicu vždy uchvátilo nejvíce - ta hra se spíše žije :)
    • V Gothicu magie nebyla? Sakra chlape, 2 ze 3 frakci, ke kterym se muzes pridat, maji kouzla. Nepletes si to s jinou hrou?
      • Dolero
        Všiml sem si, to "bez magie a příšer" možná nedávalo moc smysl, tak sem to upravil :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit