Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Nevite nekdo, jak se pouzivat papousek? Naucil jsem se ten skill od trenera, ale nedal mi zadnyho do inventare jako tu opici.
  • Taky jsem mel ze zacatku problem s penezi ale o tom to je si myslim. Nicmene hru jsem pred 5ti minutami dohral a zustalo mi cca 20 000 zlataku :-D
  • NotR mi ani nepřipomínej. *1* Kombinace krásného Jharkendaru, zajímavého příběhového rozšíření zaměřeného na mágy vody a děsivého skoku v obtížnosti, kdy člověk musel mít bojový systém úplně v ruce jinak prostě nepřežil, hra na začátku trestala smrtí každou chybu (naprosto nesmyslné zranění od ostatních postav) a systém dovedností, kde bodů byl zoufalý nedostatek, nakonec mě hra přestala bavit na konci 5. kapitoly, když se mi nedařilo získat sílu na tu poslední sekeru (spočítáno i s tím co dostanu v Hall of Idorath) *9*
  • Skyrim a Risen jsou jine typy her, proto neni dobre je srovnavat. Nesouhlasim s tim, ze je Skyrim spatny, da se tam najit fura zajimavych veci. Snazili se i trochu poladit nektere nedostatky z Oblivionu, a i kdyz to na Morrowind porad nema, tu snahu sem ocenil.
    Risen 1 se mi libil hodne, Gothic 2 vubec, coz je tez zajimave ;-) Nejak me nebralo behat porad tam a zpatky po mape, tak nejak si predstavuju questy ve Wow a ne v single hre. Risen 2 co tak sleduju na youtube tak mi vadi zjednoduseni a silene animace, ale jinak to vypada zajimave a asi to koupim. Pokud lidi tvrdi ze se to podoba jednicce, tak je to jenom dobre.
  • Trojuhelnik nebo Y
  • keby bola moznost hrat prezleceny Gothic, tak by som vsetky ostatne hry odinstaloval :P
  • Keyz
    Naštěstí takové problémy nemám jak píšeš krom občasného spadnutí.Každopádně hratelnost je podobná 1 co jsme zatím viděl.Tedy jsem spokojen.Krom trochu jiného stylu bojování,a některých zjednodušení.

    Btw.Nechápu jak si v recenzi autor stěžoval na prase :)
    1.To prase zde není tak šílené jako v Gothic 3
    2.NPC jasně říká,že prase má ten zuřící útok a jak se mu vyhnout.
    3.Je to prostě divočák tak je jasný,že bude divokej ne? *3*

    ----
    Navíc dabing a keci jsou dobré a vtipné.V risen byl u tábora banditu u jezera tam kde je mlýn jeden makač.A ten když si předním vytáhl zbraň tak udělal vtipnou animaci.Jestli si pamatuji tak se opřel o motyku a řekl naprosto debilním komickým hlasem "Are you f*cking crazy?" :d Ten hlas a ta póza byla opravdu vtipná.
    -To je zoufalé jak člověk nemůže ani přesně citovat co kdo kde řekl :) Jak ve školce kde sprostá slova prostě nejsou.
  • Odulin
    Včera jsem to načal. Podle mě technicky teda žádná sláva....nic moc optimalizace, blikaly mi textury v dálce, rozdílná citlivost u os myši, no a pak ty veletoče, co předvádí místní flóra.

    Myš se vyřešila přes editaci config souboru-->
    http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=2672090

    Blikající textury mi daly pokoj po tomhle (trochu naroste náročnost)-->
    http://forum.deepsilver.com/forum/showthread.php/63106-Tweaking-the-config-files-only-for-adventurous-experts-!

    S hratelnostního hlediska jsem zatím viděl moc málo na nějaký soudy, ale asi se to nebude moc lišit od jedničky, což mi fakt neva.
  • Skyrim pro mě 10/10, Deus ex 6/10
  • Jedna otázka na tých co to hrali..
    Dajú sa zabit neutrálne npc? Zatiaľ som to nikde nevidel. Myslim ako bolo v g/r1 že ich zmlátim a prebodnem ?
  • Máš pravdu,řeším stejný problém. Jsem u Steelbearda a nemumím nic a mám 300 zlatých :-). Hledám a kradu kde mohu....
  • Nj to je proste nevdek, svym zpusobem pirane vdeci za svou slavu komunite ktera i pres vsechny jejich pruse*y jim vzdycky odpustila a doufala ze se napravi protoze meli fakt styl ale co se stane plivnou jim do ksichtu timhletim.... Kde sou ty casy kdy se skalnim fandum snazili jeste stizit obtiznost noci havrana u G2 dneska se staraj hlavne o to jak udelat co nejvic DLC a port na konzole.. je mi z toho smutno.. Me samotnymu uz je to fuk.. na hry stejne nemam cas.. ale bylo by fajn videt ze ta kvalita zustava.. ale tohle se netyka jen her..
  • Tak tak Skyrim byl pro me chvili zabavnej, ale pak hrozne deprasivni, protoze clovek po chvili prokouk tu sablonu a videl tu hroznou povrchnost a prazdnotu.
  • Tak to je bud pokus paradni troling a nebo typickej pripad hrace kvuli kterymu se hc rpg upravujou. Pokud se ti tohle zda tezky, nainstaluj si Gothic 2 a k tomu datadisk Night of raven a velice by me zajimalo co bys rek na to :) Me uz tenhle typ RPG kde si vsechno musis vydrit uplne nebavi, jelikoz mi uplne staci ze to mam v zivote :) ale kdysi me bavilo prave to :) Dyt prece o co tezsi obtiznost o to lepsi pocit z dobre odvedeny prace. Je ale pravda, ze ty mechanismy nesmi bejt nastaveny nesmyslne, aby hra nutila cloveka delat nejaky nezazivny blbosti jenom proto aby se stal silnejsim (napriklad wow). V Gothicu a trochu i v RIsen slo vzdycky o si poradit, nejak se vypracovat a mel si k tomu spoustu moznosti, proste jako v zivote :) V tom je ta zabava. Risen 2 sem nehral nemuzu soudit. Je tam vlastne kovani, stahovani z kuze a tak a treba mistri ke kterym se da prihlisit? Muzu mit vlastni dum a kramek kde bych to prodaval? Takovy veci bych tam celkem uz dneska cekal a spousta dalsiho, ale ja si odpovim sam - neni ze jo:)
  • GuruSerpent
    Vlastně to v komentu právě srovnáváš... Já na Oblivion nedám dopustit, ale stejně tak jsem se královsky bavil u Risenu a Skyrimu.
  • GuruSerpent
    Protože poslední dobou dost tavim Dark Souls, tak mi to zas tak těžké nepřijde (ale jak říkám - asi jde o zvyk ). Nicméně mě mrzí, že se jaksi ztratilo kouzlo soubojů oproti jedničce a taky mi trochu chybí to rozdělení do tříd (mág, bojovník, útočný mág). Postava je takový univerzální, všestranný bojovník... Každopádně stále výborná hra *3*
  • Risen jsem hrál ale nedohrál, přestože jsem milovník RPG, díky poměrně vysoké náročnosti se mi hra zdála až příliš rozvleklá. Těšil jsem se na Risen 2, na možné zjednodušení hratelnosti, na piráty a líbivou grafiku. Dostal jsem ale krom líbivější grafiky to samé co v jedničce. Úvodní kapitolu hraju už přes pět hodin a stále nemám hotovo. Proč? Protože všechny věci a všechny akce jsou neuvěřitelně špatně nastaveny. Vysvětlím: Na začátku neumíte nic, jen se trochu ohánět mečíkem, který sotva něco ubere a střílet pistolkou, kdy jste rádi, že hra aspoň jednou za deset kulek nenapíše MISSED! Všichni naopak umí všechno. Potvory útočí asi sedmkrát rychleji než váš hrdina, což znamená, že i blbá paryba v úvodní hře je schopna vás na tři údery zabít a to nemluvím o tom, když jsou tři naráz. Piráti a další postavy mohou kopat, dávat tvrdé údery, uhýbat apod. A vy? Vy nic, vy se totiž musíte všechno naučit. Jenže tady podle mě přichází další problém. Trenérů je kolem spousta a všichni jsou ochotni vás naučit všechno za pár tisíc zlaťáků. Nejvíc jsem se asi bavil, když mě zabil nějakej kanec a já jsem se chtěl stát silnějším. I běhal jsem po plážích a sbíral lastury, abych našel perly - pravděpodobnost najití perly je asi 15%. Zuřivě jsem sbíral kdeco, abych vydělal první tisícovku a mohl si natrénovat lepší úder mečem. Pak jsem zjistil, že ale potřebuji kopnutí a to je jen další tisícovka. Kde ji ale sakra mám vzít, když na ostrově už nic není? Jediné co mi zbývá je zabíjet prasátka, vařit z nich sekanou a pak ji prodávat po 5 zlaťákách. Takhle se k té tisícovce dohrabu za pár let. Co myslíte vy?
  • Ale i pres to vsechno je to pekny *3*
  • Me 3D vision problemy nedela. Za to se vsim ostatnim souhlasim. Ze zacatku jsem ty textury s listama taky nemoh prekousnout. Ted uz jsem si nejak zvyknul *4*. Ale patch je potreba. Taky je skoda, ze neudelali vic ksichtu. Je trochu divny potkavat furt ty samy lidi. A vubec je tam tech veci pres kopirak vic.
  • Ta hra by si zasloužila 9, kdyby ji PB neušili na míru současnému hráči. Ve stavu v jakém je jí přísluší 7 a je to škoda.

    Soubojový systém v Risen 1 byl v rámci PB her velký krok kupředu. Jenže alespoň občas vyžadoval základy elementární logiky (provokovat sám tři ještěřany není dobrý nápad) a zdá se že to někomu vadilo, takže v risen 2 jdou soupeři hezky jako vepříci jeden po druhém, i když občas se jakoby "prohodí". Nestane se ale, že by všichni soupeři šli do hráče naplno, jak by to bylo ve "hre ako za starych cias".

    Nemluvě o zpracování střelných zbraní, to je vysloveně výsměch staré gardě do tváře. Kde je nějaká taktika co si se zbraní mohu dovolit a co ne, kdy přebít a kdy ne? Stačí běhat po mapě jako splašený kůň, kličkovat a ob každých pár sekund se otočit a vystřelit.

    Žádné "ako za starych cias". Normální moderní mainstreamový produkt, i kadence sprostých slov je správně poplatná době.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit