Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Raziel_cz
    Zase už jsme viděli, že i hodinu a půl dlouhá cutscéná prošpikovaná QTE může fungovat (The Wolf Among Us, The Walking Dead), jenom bych tomu neříkal hra.
  • "Ono dožít se doby kdy nám budou vládnout "kreslené" hry by asi chtěl málokdo."

    Já se zase nechci dožít doby, kdy bude hra trvat 1 hodinu (a hrát = odmačkávat QTE) a 2 hodiny budou cutscény.
  • Raziel_cz
    Jo, je fakt, že pixelových věcí jsou stejné tři zadele jako dřív her z druhé světové války a většina z nich není tak stylová jako Hotline Miami ani tak krásná jako Gods Will Be Watching – a to píšu, přestože jsem pixelartový onanista –, ale i když s crowdfundingem máš na jednu stranu pravdu, na Kickstarteru nebo i v early accessu na Steamu najdeš spoustu (možná ne úplně běžných – zdravím tvůrce The Long Dark – , ale přesto) 3D věcí, byť třeba častěji od zkušenějších vývojářů, co opustili známá studia, protože jejich kreativitu svazoval vydavatel. Množství pixelových her ostatně souvisí s více faktory a nejvíc si myslím s tím, že díky nástrojům jako GameMaker (dneska jsem o něm mimochodem četl pěkný článek na PC Gameru) svůj titul zvládne vyvinout vážně každý a pixel art, pokud má nějak vypadat, je sice těžký jako prase, ale pro někoho, kdo nedělá grafiku, přístupnější než 3D.

    Jinak 3D verze Hotline Miami de facto existuje, jmenuje se Manhunt.

    P.S.: Cením si reakce s vlastním názorem podloženým argumenty od člověka, co chápe, že diskuze není to samé jako hádka.
  • mirekdusinojc
    Chvilku sem si říkal, že začně mluvit česky
  • Mart9
    Dávám ti like. Jednička byla hrozná hra, po tom obecnym hypu jsem ji vyzkoušel, hudba hrozná, hratelnost hrozná, grafika hrozná. Vůbec mi to nesedlo.
  • Jack1947
    AAA možná ne ale rozmáhá se to díky crowdfoundingu a kickstartru až raketovou rychlostí... takže zachvíly to vidím nedejbože tak že tyhle hry budou stejně tak oblíbené jako klasické "3D" a néé opravdu mě nerzajimá poslední orgasmický fotorealistický ejakulant... jen těch pixelovin je poslední dobou až moc a opět to pak vypadá tak jak se řiká všeho moc škodí.

    Avšak nemíním psát nějaké urážlivé komentáře na stránku indie "2D" vývojářů jen echm... mohli by i zvolnit a o tom že indie může být rovna AAA scéně už se např dávno ví, tudíž soustředění na nějaké ty pecky co ocení i ostatní hráči. ( nemám na mysli - horory beze zbraně a adventury beze smyslu)

    Např... indie by nebylo zlé třeba tohle (ač kvalityto má nedocenitelné) i ve 3D a kfdyby si to zachovalo tenhle top-down pohled.
    (Ta poslední věta je taková spíše rádoby vize... že co by bylo -kdyby...)

    At žijí pixely, jen střídměji. *5*
  • Raziel_cz
    Osobně na tom nevidím nic špatného – pokud budeme řešit čistě grafiku, v tomhle souhlasím s tím, co už mnohokrát padlo nejen v místním podcastu: realistické vizuály mi připadají nudné. Samozřejmě pokud někdo preferuje poslední technologie, je to nic proti ničemu, a až jednou vyjde hra, co vážně nepůjde rozeznat od kamerového záznamu, budu uchcávat jako úplně všichni, ale v současnosti se mi mnohem víc líbí vysoce stylizované hry (tady nutno podotknout, že ačkoliv miluju pixel art, není to vztažené jenom na něj – screenshoty z Bulletstormu se mi vždycky budou líbit víc než z Battlefieldu 3, přestože s oběma hrami jsem si užil hodiny zábavy).

    Vlády dvou rozměrů bych se nebál, velké společnosti vždycky budou vydávat velké hry (Ubi sice sem tam udělá 2D Raymana nebo Valiant Hearts, ale značky jako Splinter Cell nebo Ghost Recon určitě nehodlá zahodit ve prospěch pixelů, to by byla sebevražda) a nezávislí vývojáři budou zase často sázet na pixely, ať už proto, že se k jejím nápadům hodí víc (autorský záměr je spojení, které bohužel mnoho čtenářů Games nezná), nebo proto, že nemají prostředky či dovednosti pro tvorbu 3D.
  • davidBray
    tři
  • Pixel art je technicky nejjednodušší grafická disciplína v porovnání se zpracováním v realistické 3D grafice, stylizované 3D grafice nebo ruční malbě/kresbě. Taky vlastní zkušenost.
  • kubi-wan
    Já na takový věci používám malování z windowsů 98, to nic nepřekoná *4*
  • Tak to jste dva.
  • Jack1947
    Taky proti tomu nic nemám, (aspon neměl) jenže třeba souhlasit s tím... že poslední dobou se tento fenomén šíří jak nákaza eboly, nutno podotknout zdali je toto uplně nejlepší... pro herní průmysl a hlavně hráče obecně. Ono dožít se doby kdy nám budou vládnout "kreslené" hry by asi chtěl málokdo.

    Pixelizace mě osobně nevadí ale jak se řiká něco na tom šprochu je a néé že néé. *3*
  • Paulcz
    óóó ty jsi ale vtipný hoch :)
  • Raziel_cz
    Pixel art = špatná hra. Já vás, lidi, žeru. Že se to někomu nelíbí beru, ale proč se do toho musíte neustále navážet a proč to odsuzujete, když existuje spousta hráčů, co mají tenhle styl grafiky rádi, fakt nechápu. Nemluvě o tom, že titul jako takový je hratelnostně prostě super a tvorba pixel artu vážně není nic lehkého – vlastní zkušenost, ostatně každý si může zdarma stáhnout Aseprite a vyzkoušet si to.
  • Raziel_cz
    Jediné, co jsem si z tohohle komentu odnesl, je, že jsi nehrál Hotline Miami a že si moc nepamatuješ, jaké je první GTA.
  • Raziel_cz
    To jsme dva. *3*
  • kubi-wan
    Na tuhle hru se těšim jak na máloco.
  • Hotline Miama...ty vole, to jsem hrál v roce 1992, jmenovalo se to GTA 1 a už tenkrát to bylo nic moc...
  • ringmancz
    když to zvládne sousedovic kluk, tak ty to dokážeš ještě líp, ne? tak kde je tvoje hra?
  • hm, tak škoda že to ten sousedovic syn nenamaloval, mohl mít hru která má na metacritic přes 80 od recenzentů a přes 8 od hráčů. a já už myslel, že od inteligentů kteří když něčemu nerozumí, tak to mají za debilitu, bude klid... *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit