Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • StykPohlafson
    Super rozhovor *4*
  • Překlady sice moc nečtu protože je nepotřebuju, ale sem tam něco zahlídnu. Dost mě pobavilo "a to už nebude taková prča" někde po 5. minutě.


    *1*
    • Edit: Pěknej rozhovor.
  • Konečně pořádně RPG po dlouhé době. Doufám, že bude polský dabing.
    • Fordzy
      Polština bude určitě, bez ní by to nebyl ten pořádnej Wiedźmin Geralt.
      • A hlavně samé, "k*rwa", bez toho bych si Wiedzmina nedokázal už ani představit *15* .
        • Yes!
        • Fordzy
          Jo Zoltanovo k*rwa mať nebo Foltestovo každý 2. slovo k*rwa. Geralt v 1. díle "Szukam Salamandru". :D
          • Nebo "czego tu robić"? Getalt: "Szukam Triss" *15* *15*
    • dlouhá doba = měsíc od Divinity *3*
      • Možná myslel RPG, které nevypadá jako pro Disney Channel...
        • A Witcher snad nevypadá jak z Disney Kanálu (pozn.: kanál má zde dva významy)?
          • wenceslaus
            http://images6.alphacoders.com/418/418407.jpg

            LoL. To opravdu ne. A nebo myslíš ty scény z bordelu? :-D Fakt Disney...
            • místní trolové zkouší nový trik - ohání se abstrakntními pojmy, u kterých jim nikdo nemůže na místě dokázat že nemají pravdu, ale i tak jim to nějak moc nejde *3*
        • možná, ale jednak se nebavíme o hře Epic Mickey ale o nádherně vypadajícím Divinity s perfektní detailní a propracovanou grafikou, druhak napsal "pořádné RPG" a to je taky
          • propracovaná grafika bude v Zaklínačí. Divinity je koridor s dětinskou grafiku a vypadá to spíše jako parodie na fantasy. Chápu, že se někomu může líbít infantilní fantasy stylizace a rozhodně bych si nedovolil tady vykřikovat něco o propracovanosti grafiky, když textury jsou v rozlišení 512krát 512
            • chápu, že existují lidé co nevědí co výraz "infantilní stylizace" znamená (nápověda: to že na středomořsky laděném ostrově svíti sluníčko a jsou tam domy s bílejma zdma to fakt není ) ale měl bys přestat používat cizí slova co neznáš, je to směšné

              ještě vtipnější jsou noobové co se ani za ten první tutoriálový ostrov nedostali a myslí si že tak vypadá celý zbytek hry

              a úplně nejvtipnější jsou hloupí trapni neustále se opakujicí trolové, tak čau
  • 95martin
    Tak konečně rozhovor z E3 o zaklínači kde zazněly zajímavé otázky a já jsem se tím dozvěděl něco nového *4*
  • jackherrer
    Díky za rozhovor. A teď si rejpnu do diskuze:
    Nemůžu si pomoct, ale když čtu ty anonymní příspěvky, tak mi to příjde jak když se nějakej šílenej schizofrenik hádá sám se sebou. Checht, takový místní Glumové.
    • Jack1947
      Spíš ghůlové, ale i tak brý no. Tak aspon se tadyc člověk tolik nenudí... ber to tak.
  • lelanka
    Chtěla jsem se zeptat a zároveň Vás poprosit, jestli by nebylo možný, že bych si tenhle rozhovor dala na svůj vlastní blog o Zaklínači 3 a jejich další hře Cyberpunku 2077 ? Samozřejmě se zdrojem.

    Jinak mě mrzí, že se do Nilfgaardu nepodíváme, snad konec bude dobrý přinejmenším a snad Geralt a další postavy na konci neumřou, jak tomu bylo v Mass Effectu. Každopádně se i tak těším. :) Každopádně si tu knížku musím pořídit. Musím ji mít! :D
    • Ať klidně umře kdo chce hlavně ať nezabijou Geralta. To bych si za něma osobně zajel do polska *1*
    • TheGGG
      Já naopak doufám že jich zomre hodně. Nevím proč by všechno mělo končit hepyjendama.
      Vytáčí mě fanboys co tak přilnou k nějaký herní, knižní, komixový sérii, nebo ser0šu, že pak začnou brečet a vztekat se když tam někdo umře. Nejhůř pak když otravujou tvůrce. Nic tak nenabuší děj jako pár mrtvejch klaďasů.
      • Tak Sapkowski konec taky nezvládl a pozábijel všechny postavy. Zabít postavy není umění. Chce to správně nadávkovat. CD Project to bude mít těžké. Geralt už jednou umřel a našel klid na ostrově jabloní, čili zabít ho natvralo si netroufnou i vůči předloze, že by se vrátil na ostrov? Jedna možnost, trochu přepálená ale jo. No zatím to CD project nezvládál ukočirovat, pochybuji, že zvládnou konec, ale třeba překvapí...
        • Jack1947
          Děkuji za spojler, to jsem potřeboval slyšet...aspon vím že Zaklínače si asi už nikdy nepřečtu. *4*
          • Fordzy
            Já jsem zaklínače ještě nedočetl, ale to že umřel se hodně probírá v 1 a ve 2 ještě víc.
          • Klidne si ho precti. Konec v knize je nejasny a muze mit nekolik vysvetleni. Smrt je jen jedno z nich.
            • Svatbou se zaklínačem?? Jo, ale ne Ciri ale Geralt s Yeneffer a tahle povídka původně neměla ani vyjít, jakože autor jí zavrhl, ale do reedice povídek se hodila, protože prachy, a lidi rádi zaplatí za něco navíc
            • Nesrovnalosti jsou mezi povidkami a romanem a to proto,ze nemel puvodne v umyslu roman vubec psat. Az touha po penezich ho k tomu donutila.
              Napriklad povidky konci svatbou Ciri s jinym zaklinacem. Roman konci jak konci,ale uplne jinak:)
            • No smrt to je, ale je potřeba k tomu vzít povídku Něco končí a něco začíná nebo jak se přesně jmenuje, kterou Szapkovski neměl v plánu vydat pro veřejnost.

              Pravda je že konec je jakýsí divný a pár nesrovnalostí v ději v knihách taky je.
              • Fordzy

                Reakce na příspěvek:

                Povídka "Něco končí, něco začíná" není brána jako kánon. Sapkowski ji napsal jako vtip.
      • Jack1947
        To se ti líbí jo? Když se upneš na nějakou postavu a ta pak umře nesmyslně většinou... *7* To mě vždycky zamrzí... když umře nějaká oblíbená postava ale přeci jenom (je to hra no) a kolik těch konců dnerska za něco stálo. (Nepočítaje srajdy tyopu COD kde vás to ani moc nezajimá).
        • TheGGG
          když umře nějaká dobrá postava, alespoň tě to přiměje bát se o ty ostatní. Optimálně, pokud neumřou až na konci, ale kdekoliv v průběhu děje. Není nic horšího než předvidatelný děj, kde umíraj jen padouši. I to CoD co tak bezdůvodně hatuješ ve snaze mě potrollit dokázalo přinést pár nečekaných úmrtí.
          • Jack1947
            Tak to zase jo no, COD sem neplet tam si žádný cit ani člověk nemůže vytvořit... (i když rip GHOST... občas to zamrzelo no).
    • blixa
      Není problém. Využít můžeš embed z našeho Youtube: http://www.youtube.com/watch?v=BXR9HyTB95M
  • Super rozhovor a dobrá otázka na Nilfgaard, kde bylo naznačeno, že pravděpodobně plánují někdy v budoucnu asi datadisky s přívalem dalších regionů. Moc by se mi líbilo, kdyby nás nechali hrát i za jiné postavy v jiné časové ose. Třeba za Yen, když byla vězněná na hradě nebo třeba za Ciri v bažinách a na útěku před Bonhartem. Silných momentů by se našlo opravdu mnoho...
    • mirekdusinojc
      Jedna věc, kterou oceňuji na přístupu lidí z CD Projektu RED je i to, že Sapkowského dílo berou jako svůj stavební kámen, ale nesnaží se hru násilně vroubovat na už existující děj. Ten je pevně dán, což odporuje představě hry jakožto interaktivního média a především herní Zaklínač se svým větvením by byl knižním Zaklínačem dosti svázán. Krom toho příklady, které si uvedl, patří mezi ty nejstatičtější a naprosto nevhodné k nějaké herní adaptaci. Když už, tak lidí z CD Projektu rozvinou dějovou linku, která byla v knize třebas jen nastíněna. Konec konců Sapkowsky sám v knihám vytváří svět, který nestojí jen kolem Geralta a jeho věštby, ale existuje jak daleko v minulosti, tak daleko v budoucnosti.
      • To je asi věcí vkusu. Beru v potaz, že TW3 bude open world s hromadou "zásadních" rozhodnutí, ale klidně bych nepohrdl 3 hodinovým koridorem (silně příběhovým s absencí zásadních voleb), který by interpretoval některé zásadní okamžiky z knih jako nadstavbu (instanci) původní hry. Možná s něčím takovým přijde komunita, ale když vidím, jak málo se udělalo pro TW2, zřejmě kvůli složitosti REDkitu tak si moc naděje nedělám... je to škoda.
    • Pochybuji, že budou dělat dlc (datadisky se už neříká) a pochybuji, že budou provázet hry s knihami tak úzce (většina budoucích hráčů TW3 nikdy knihy nečetla). Spíš čekám, že začnou pracovat na nové hře s jinou hlavní postavou (možná Ciri), která se bude odehrávat pár let po TW3.
      • CD Projekt právě v některém z rozhovoru řekl, že DLC budou zdarma, ale že placený bude jen takový obsah, který hodně obohatí původní hru. V tomhle slova smyslu mi přijde právě datadisk vhodnější termín, než DLC, které evokuje spíše drobný obsah.

        Tím vlastně i sami říkají, že TW3 budou nějakým způsobem nadále rozvíjet a i na to naráží/m v rozhovoru :-).
  • mirekdusinojc
    Díky za svěží otázky, které jdou rovnou k jádru věci. Je to příjemná změna od všech těch předchozích rozhovorů povětšinou od amíků, kteří tápali a nejčastěji se ptali ha kraviny typu "jak dlouho potrvá přejet z jednoho konce světa na druhý".
  • O jake nove knizce o Zaklinaci to tam mluvi?
    • 95martin
      povídková kniha Sezona bouří která u nas vyjde 6. listopadu
      • Fordzy
        Spíše to bude samostatný román, než povídková sbírka.
      • Super. Povidkovy Zaklinac byl stejne lepsi nez roman.

        EDIT: kdo to vydava? Pan google mi tentokrat moc nepomaha
        Respektive kde se to da koupit?
        • Colby.Sawyer
          zde něco je http://wulfrion.blog.cz/1310/novinky-o-zaklinaci
    • MickeyMutant
      • Jako ho člověka ho nemám moc rád, ale co naplat, když umí skvěle psát. *4* Zas mu přisypu do kafemlejnku.
        • MickeyMutant
          Nečetl jsem zdaleka všechno, ale těch pár povídek a románů mi přišlo docela prima. Jako člověka ho neznám, co ti na něm vadí?
          • Je to narcis.
            • Jak to myslíš?
            • MickeyMutant
              To je možné. Nějaká autogramiáda osobně, nebo televize? Co naděláš, Alexandr Dumas měl zase babičku černošku*4*
            • Jack1947
              Prodejnej *7*
        • No nevim. Zaklinac je skvely a hltal jsem ho,ale treba ta husitska trilogie (nebo chcete-li fantasy na pozadi realnych historickych udalosti z dob husitu), tak to je podle me pekna hloupost.
          Na jeho dalsi knihy uz jsem nenasel odvahu,abych si uplne nezkazil iluze.
          • Cože? Reynevanova trilogie, že je hloupost? Stále se nemohu rozhodnout, která sága se mi líbí víc (no nejspíš ta Geraltova), ale říct o ní jen tak, že je to hloupost? To si nezaslouží.
  • Dost mně vadí, že používají knihu, tam kde nemají a tam kde mají, tak ji naopak nepoužijí. Hned vysvětlím. V prvním případě do hry dost uměle a násilně kopírují scény, dialogy a události, které se objevili v předloze. V druhém případě je to ignorace kličových prvků postav. Triss má kaštanové vlasy a v trojce vypadá jako by ji vlasy začly korodovat(nic proti zrzkám samozřejmě) Dále je to sám Geralt, který v žádném případě neměl stříbrné vlasy, ale bílé jako mléko a samozřejmě jeho vzhled nebyl tak mainstreamový, jak nám ho předkládá CD Project. Vypadal jako dravec, žádný pigment a ne, aby byl opálený, jak nám to prezentují v traileru.
    • Vzhled postav se má řídit tím, co vypadá lépe ve hře, ne tím, jak jej autor popíše v knize. Drtivá většina budoucích hráčů TW3 ani knihy nikdy nečetla. Já je četl a stejně se mi ty změny líbí. Kromě toho, říkat jak by to měli udělat a jak by to neměli udělat je dost mimo. Není žádné ultimátní měli nebo neměli. Prostě to nějak udělali. A malá rada, čím víc se budeš stavět na hlavu a stěžovat si na nesmysli, tím míň si tu hru užiješ.
    • Jako jo, ale nedělal bych z toho nic velkého. Mě třeba mnohem víc vadí ta kuš(kterou by Geralt nikdy nepoužil) a ten cheat mód. Ani jedno neplánuji používat.
    • Triss je v knize popisovana s hnedymi vlasy a taky me to stvalo. Ale jednou! je tam popsana i jako rusovlaska. Ale jde jen o vlasy. Koneckoncu zenske si barvi vlasy porad:)
      Mnohem horsi je, ze nema v dekoltu spaleninu z bitvy U pahorku,protoze co se pamatuji na knihy, ta spalenina ji dost ovlivnovala a diky ni nikdy nenosila saty s vystrihem. Bez ni to neni ta prava Triss *2*
      S Geraltem problemy nemam.
      • Nejsem si jist jestli je opravdu někde popisováná jako zrzka, jelikož její kaštanové vlasy byly vyhlášeny a pochybuji, že by si je barvila. Ten dekolt - Triss se stala lepší v magii, takže si mohla uzdravit, to se dá nějak okecat. Geralt mi vadí hodně, takhle jsem si ho vůbec nepředstavoval. Pak bych mohl dále psát o chybných příběhových premisách a hlavně o tom, že CD Project hodně moralizuje na rozdíl od Sápka, který se tomu tu nešvaru velice dobře vyhýbal. Hra je to dobrá, ale jako pokračovaní knihy je to velice špatné.
        • Triss se nikdy nemohla uzdravit. Byla to lecitelka a lecila lidi magii,ale mela tu zvlastnost, ze na ni ta magie nepusobila(Divim se ze ti to uniklo,kdyz tak lpis na detailech.). Neumela si vylecit ani blby prujem (zminuji to schvalne,protoze o tom je v podstate cela jedna povidka nebo kapitola v romanu). Chybejici jizva,ktera ji navzdy poznamenala na dusi i tele, je podle me mnohem vetsi chyba nez barva vlasu.
          • samozřejmě to vím, ale museli ji upravit, když chtěli, aby tam dováděla náha. Navíc magie se pořád vyvíjí nebo to může být celé iluze.
            • mirekdusinojc
              Samozřejmě se to dá okecat iluzorní magií, kterou konec konců po bitvě na Soddenském pahorku využívala valná většina přeživších čarodějek a čarodějů.
            • Kdo se baví o léčivé magii. Já se bavím o tom, že její kozy můžou být krásna iluze což je taky druh magie, který by mohl fungovat.
            • Vis to,ale stejne se zase opakujes. Na Triss leciva magie nefunguje a nikdy nefungovala. Je to jeji "prokleti". Co na tom je k nepochopeni?
        • mirekdusinojc
          V knize je její barva popisovaná jako kaštanová -> http://bit.ly/UvMEgd (a to je to ještě k tomu tmavá kaštanová). Krom toho ji na konci Yenefer ve zlosti nazve zrzkou, takže myslim, že její barva je ok.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit