Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • LessPh

    i7 je samozrejme lepsi, cisla mluvi naprosto jasne.. a o penize zase tolik nejde. O strategii s objednavkou a oznameni AMD jsem se rozepsal nekde tady v diskuzi, takze vlastne pockam, ale uz budu mit objednany intel;-) 

    Od AMD ale nic moc neocekavam.. max. dorovnani intelu..

  • LessPh

    Timhle prispevkem uz opravdu plytvam svoji energii a casem:D

    Prece nebudu srovnavat i7 s r7, kdyz se ani r9 nedokaze postavit i7, to je jasny ne?:D

    A o penize zase tolik nejde, proste si kupuju po 5ti letech novy komp a pro sebe chci vzdycky to nejlepsi;-)

    PS: RTX 2080 kterou mam v hledacku nestoji 15T, ale 24T.. za 15T nekoupis ani FE:D

  • LessPh

    Objednavku na nove PC odbouchnu zitra, at se dostanu do poradniku na RTX, behem rijna uz snad dostupnost RTX bude lepsi.

    Budu chtit dodat  vsechny komponenty najednou a to se urcite stane az po AMD oznameni s ohledem na aktualni dostupnost RTX, takze bude prostor pro pripadnou upravu objednavky.

    Ale od AMD ocekavam, ze spis dotahnou Intel, ale ten bude v MSFS stejne lepsi..

    Zadni vratka mam otevreny;-)

  • Derp_1337

    Pozor. To, že byl hardware konzolí vždy dotován, není pravda.

    Možná tomu tak bylo u prvních generací PS a Xbox, ale od dob PS4 a Xbox One už ani jedna firma nejde cestou dotace hardwaru. Konzoli prodávají za takovou cenu, aby se jim zaplatil HW, který použili.

    Akurát na tom prodeji HW nezbohatnou, protože tam mají minimální marži. Ty firmy vydělávají hlavně na dražších hrách, atd.

  • U konzolí byl vlastní HW vždy dotován, aby to na oko bylo levnější než PC, ale pak to z vás tahají v dražších hrách, měsíčních poplatcích za služby a dalších ne zrovna levných věcech. U Xbox ovladače mne překvapilo, že nemá v základu nabíjecí baterie a ani adaptér.

  • a vic jak dvojnasobna spotreba problem neni?  budes potrebovat velmi slusne chlazeni oproti amd...ale budes mit tech svych 6% up ;)

  • ty konzole stojej min nez ta grafika samotna, ta naroznost zavratne nevzroste.

  • Hidden

    Jasne, tve penize, tve rozhodnuti, do toho ti nema kdo co kecat. :)

    Ale vzhledem k tomu, ze nove RTX stejne zatim nejsou skladem a AMD oznami nove veci za dva tydny a benchmarky jiste na sebe nedaji dlouho cekat, prijde mi i rozumne pockat alespon do te doby. I treba jen proto se ujistit, ze ta i7 je ted skutecne pro tve potreby nejlepsi volba.

  • Veskoslav

    A ty furt meleš dokola a dokola jak pokažený gramofon....7 % rozdíl není žádné trhání. A nevím proč sis nevzal porovnání s 3700, která je nejenom o 2 levnější například a jak píše dole Unicz a A4y4s6. Ty ses už dávno rozhodl, nevím, proč si zakládal tohle vlákno. Aby ses pochlubil, že budeš mít procák za 10 a grafiku za 15? 

  • unicz

    Ano. Jak jsem již psal. Ale jedinec výše ignoruje.

  • unicz

    Ano. Jak jsem již psal. Ale jedinec výše ignoruje.

  • já koukal jak srovnával founders s nějakou už od výrobců a ta byla tišší a chladnejsi takze ono to zase tak prevratne neni :-D

  • tak snad vám ta rtx do vánoc přijde :-D

  • r9 stoji 10k stejně jako vas intel ...počítám, že nová generace se mu minmálně vyrovná s lepší spotřebou a využitím u her do budoucna takže tak. Když jste rozhodnutý tak proč se na to ptáte? :D

  • rozhodně bych počkal ten měsíc minimálně to už vás nezabije a třeba AMD překvapí...jejich hláška je že gamers budou nadšeni takže očekávám nějaký feature pro hráče. Jinak kupovat dražší a horší procesor kvůli 1 fps je podle mě blbost ale jsou to vaše peníze

  • rozhodně bych počkal ten měsíc minimálně to už vás nezabije a třeba AMD překvapí...jejich hláška je že gamers budou nadšeni takže očekávám nějaký feature pro hráče. Jinak kupovat dražší a horší procesor kvůli 1 fps je podle mě blbost ale jsou to vaše peníze

  • LessPh

    Jenze to bych zase cekal do ledna a to ja nechci, to pak zase muzu cekat na novy intel a pak treba na novou RTX Super, proste je potreba udelat caru a ta je ted.. navic z trendlinu opravdu nevychazi, ze by amd s novou generaci predcilo intel.. mozna v dalsi generaci, ale ted rozhodne ne.

    Bavim se jen o hrach, nic jinyho me nezajima..

  • LessPh

    Tak jeste jednou, kdyz to nestacilo... ano, i7 trha k snidani o tridu vyssi r9 ve hrach a na ty ja cilim. Klidne to napisu jeste jednou, pokud to jeste nebude stacit..

  • Veskoslav

    Trhá? Od 3 % do 15 % v FPS při 1440p? Asi máš jiný význam pro slovo trhat....

    3700X vs to tvoje slavné Intel v tom grafu 7 her v 1080

    - průměrný rozdíl 7% v FPS...

    3700X vs to tvoje slavné Intel v tom grafu 7 her v 1440

    - průměrný rozdíl 6% v FPS...

    Prostě řekni, chci si koupit Intel a nemusíš tady házet naprosto zbytečné vlákno o tom, že uvažuješ o AMD. O tom si nikdy neuvažoval...

  • Hidden

    Jen poznamka - muzes mit samozrejme pravdu a vykonove mohou nove AMD procesory skoncit na urovni uvadeneho i7 (ve hrach, samozrejme, to je to oc tu jde). Ovsem i kdyz nebudu brat v potaz cenu (jak nakupni, tak provozni), odhaduju, ze nove AMD procesory budou mit lepsi provozni vlastnosti (mensi topeni) a vetsi uzitnou hodnotu (vykon jinde, nez ve hrach) a dalsi benefity v porovnani se soucasnymi Intely. Dle meho skromneho nazoru je ted opravdu nejlepsi strategii proste pockat co AMD uvede, pockat si na review, testy, benchmarky, zkusenosti a az pak se definitivne rozhodnout o nakupu toho ci ono. I jako dlouhodoby zastance Intelu musim uznat, ze jim proste ujizdi vlak a nove procesory od AMD mohou a pravdepodobne i budou skvela volba i pro uzivatele, hledici na vykon primarne ve hrach. Ano, nemusi to byt hned, ale lepsi nez to uspechat a o par mesicu pozdeji si ukvapeny nakup vycitat. :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit