Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Se zasekáváním ve dveřích jsem problémy neměl, o fyzice tanků vím z doslechu, stále si ale stojím za svým, i protože si vzpomínám na launch stav Arma 1 (nehratelná) a 2 (hratelná s obtížemi). Trojka byla už v betě prudce hratelná, chyby tam byly, ale byly dány spíše rozsahem  - je to primárně simulátor pěchoty, že jo...


    Teď jsem se ke kampani vrátil, vanilla s replacementem zbraní a uniforem, a je to paráda. Všechno kromě spojenecké AI šlape jak má, neustálé taktické rozhodování, obrovská svoboda v pohybu a pozicích těla, obrovský rozsah (jenom IPSC střelnice jsou na hodiny / desítky hodin zábavy)...


    Ta hra nemá konkurenci.

  • twicer

    Musím uznat že první dva příklady módů vypadají docela k světu, to gta je hrozný ale chápu tvou pointu, rozhodně půjde prodloužit životnost hry o desítky či stovky hodin.

  • Row
    Jedna stará kočičí moudrost, která se sem teď moc hezky hodí, říká: „Co to sakra meleš, ty vořechu?“
  • Jack1947

    Nojo ale bez VBS by nebylo Aemy ? hrál si VBS to je strašné, to není hra ale trénink jednotek a ještě ta ohyzdná grafika...


    Flashpoint teda ne ten je z roku 2001, tak je to naopak že OFP byl pervní pak VBS a no a potom se z něho stala samostatná odnož. Tak je to správně😉

  • radim.zaty

    Jacku mě se líbí, jak dokážeš neboť svůj názor a popřít své předchozí tvrzení :-)

  • Jack1947

    Operation flashpoint je jmenuje i Arma . VBS souhlas to je samostatná větev.

  • Row

    WTF? Co to placas? Arma je pokracovani Operation Flashpoint, jen ten nazev zustal za nehtama "Codies" a proto se pro dalsi dily nasel novej - ArmA (resp. puvodne Armed Assault). A3 je tedy 4. dilem v kmenove serii.

     VBS1 vychazelo z pozadavku tusim US Army (nebo prvotne spis Australske) na nejake upravy pro ucely treninku... z toho pak vzesel celej novej produkt VBS, ktery vychazel samosebou z Flaspointu. Co akorat nevim a nehodlam ted hledat je, kdy presne se vyclenil BISim do samostatne firmy, ale predpokladam ze uz se vznikem VBS1 jako samostatneho produktu. Vyvoj VBS2 pak uz bezel paralelne s druhou Armou a plne oddelenymi teamy byt na stejnem zakladu engine s A2.

  • Jack1947

    Zaskávání ve dveřích, létajicí tanky aano ta proklatá AI!

  • Jack1947

    Arma vychází z VBS🙂

  • Stojí za to všechny, které jsem vyjmenoval. Ale těch modů je opravdu mraky, tohle je jen minimum. Na druhou stranu záleží také na tom, jak s nimi naložíš. Zda je budeš hrát online a nebo si budeš vytvářet vlastní scénáře.

    Ale pro lepší představu nejnovější online rpg v imitaci Stalkera: https://www.youtube.com/watch?v=omyeedF4OWQ

    Druhá světová: https://www.youtube.com/watch?v=Eqp3L9Beqhw

    Jedna z mnoha imitací GTA: https://www.youtube.com/watch?v=QeyWKCn7bGI

  • twicer

    Stím výčtem her které lze imitovat v armě, jsem trošku skeptický.. Můžeš zmínit třeba 3 mody které opravdu stojí za to, abych si udělal lepší představu o tvém tvrzení? Dík

  • TheGGG

    + pořád je tady spousta věcí, které arma bohužel neumožňuje... melee je tragické i s mody

  • TheGGG

    sám mám v arma serii asi 1000 hodin a je to rozhodně pecka, kór díky úžasné moderské komunitě, která si dokáže poradit snad se vším, ale přesto... já jakožto člověk co ve hře hledá i příběh a dobré postavy a mám rád když si pro mě devs něco připravý, bych teda jen u army zkysnou nemohl... proto si s chutí dám  i jakoukoliv jinou dobrou hru.

    pokud jde o armu 3, MP jsem nikdy nehrál, ale přiznám, že je fakt cool, vidět youtubery ex-military jak tuto hru hrají PvP, PvE a roleplayjujou u toho se vším všudy... anglicky umím, no ale desítky volacích znaků a vojenské hantýrky, na to bych asi potřeboval týdení školení

  • tomekbobek

    To jsem nevěděl. Díky za info :)

  • Arma 3 měla nejhladší start z celé série, co se bugů týče. Problém je spíše s nízkou AI.

  • K.Mirek

    Arma 3 je pro mě nejlepší hra co kdy vyšla. Sice sem z hranim začal trochu pozdějc, 1, herní počítač sem si koupil až z první vejplaty v roce 2006, a rok hrál dokola jenom Fallout 2 a Fallout tactics, ale od tý doby sem toho zkusil hodně. TES Oblivion, skirim, Assasins creed, Crysis, CoD, BF, Hitman, Rainbow six ravenshield, Il2, W40K - DoW a Dow2, Dragon Age, Všechny Masseffecty Borderlands, MSflight, Orbiter, Alan Wake, Planetside 2, Kerbal SpaceProgram,  OpFp, Arma2, Arma3, Insurgency, Fallout 3, Fallout NV, Fallout 4, SpaceEngineers, Medieval Engineers, COnflict Desert Storm, a spoustu dalších. 

    Každá měla spoustu vad každá byla více či méně zabugovaná, ale co mě na většině štvalo nejvíc byla omezenost. Většina těch her je úzce zaměřená, maj žádnou nebo dost mizernou podporu Modů, a dost málo svobody. Některejm se ani nedá říkat hra, ale spíš "tak trochu interaktivní film". Některý sou vyloženě tupý (CoD, BF, MoH, Crysis). 

    Arma má taky svoje chyby a bugy, Ale nabízí tolik volnosti a možností hraní, že Kupovat další hry skoro nemá cenu. 

    Největší silou Army je bezesporu Editor a  Modding. ACE a ACRE bylo to co mě zaháčkovalo v armě 2, a ACE3 a TFAR sou pro mě prostě nepostradatelný.

    Díky ACE-Medical, a COOP MP  začala kdysi Armu hrát i moje Manželka, která jinak Hry považuje za strátu času.  Dodnes mám ale problém jí naučit  jakoukoli jinou hru, obvykle to končí hláškou: "Jakto že to tady nejde? v armě to de, tohle je blbost poďme radši na armu."


  • Ani se nedivím, v editoru Arma 3 jsem strávil tisíce hodin a pokud budu počítat všechny díly od Operace Flashpoint, tak to budou desetitisíce. Ta hra i po tolika letech nemá konkurenci.


    Svoji dlouhodobou životnost si udržuje neustálým vytvářením komunitních scenářů a modů. A to díky přívětivému editoru, či scriptování a modování. Kde jinde si můžete zahrát druhou světovou, Vietnam, GTA, Stalkera a nebo Star Wars či snad Mass Effect v jedné hře...


    Každopádně tak jako tak se na Armu 4 těším, přeci jen už i trojce dochází dech...

  • Jack1947

    Ted ještě kdnyby to používali na něco smysluplného, ae ne oni rozjedou 50 novejch er a ještě expandujou někam bůhví kam.

  • Jack1947

    Já se ani nedivím, proč by se namáhali mají už tolik nadějných projektů proč to kazit nějakou "novou"ARMOU🙂

  • TheGGG

    no já doporučuji přejít na armu 3, tam je modu požehnaně a dají se většinou dobře tahat z workshopu na steamu (kromě pár ruských modů, který je třeba googlit např. star wars, mass effect oppossition nebo cod AW), ty mody o kterých jsem psal jsou hlavně pro armu 3, i když pro armu 2 taky vyšlo požehnaně modifikací...

    pokud jde tedy o armu 2, tak tam je skoro nutnost mít i oficiální přídavek operation arrowhead což hodně modu vyžaduje, pak ale určitě stojí za zkoušku např. mega promakaný mod The Unsung Vietnam War Mod který do army dvě přidává vietnamskou válku (obdobný je i pro armu 3). Bohužel ale scifi mody pro armu 2 jsou docela omezené a přidávají jen par jednotek (lze si vygooglit halo mod, w40k mod, stargate mod), každopádně fakt doporučuji armu 3, ta umožnila moderum neskutečný věci, včetně mecha modu atd. já právě sleduji w40k mod pro armu 3 nazývaný theres only war, který brzy dostane velký update a který již nyní přidává nějaké fakt cool jednotky IG (včetně Kriegu), orků a renegátů....

    nejlépe je mody pro armu 2 (a všechny ostatní army) hledat na armaholic.com

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit