Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Pokud se urcity mobil prodava v Cechach za 10 000 Kc, ale pri nakupu v Anglii mne vyjde na 6 000 Kc, tak bych byl ***, abych si ho koupil v Cechach.

    Pokud se slunecni clona na objektiv Canon prodava v Cechach za 1 000 Kc, ale pri nakupu v Cine vyjde ta sama na 150 Kc, tak bych byl ***, abych si ji koupil v Cechach.

    Pokud se boty na basketball prodavaji v Cechach za 2 000 Kc, ale pri nakupu v Nemecku se da novejsi model sehnat za 1 000 Kc, tak bych byl ***, abych si je koupil v Cechach.

    Atd., atd., atd. *12* *12* *12*
    • aha, kdyz to bude exluzivka zamcena na nejakeho angllickeho operatora, tak to nechas nekde pokoutne odemknout a pak se budes domahat treba zaruky?
    • ucho
      Pravdu díš, jenže u těch klíčů to tak jednoduché není. Někdy je původ toho klíče pochybný a z principu věci přeprodávání lze ty klíče někde sehnat skoro vždy levněji (jen ne kdykoli). Takže většina zákazníků těchto obchodů jsou ***, protože si připlácí za jednoduchost a protože se neorientují obecně v daných cenách.
      Pokud tě před nějakým supermarketem zastaví na parkovišti snědý muž a nabízí ti holicí strojek značně pod cenou, byl bys ***, kdybys ho nekoupil, nebo kdybys ho koupil?
      • 1 procento je pochybne
      • imho neexistuje dovod preco by digitalny kluc (anglickej verzie) v jednotlivych teritoriach mal mat rozdielnu cenu.

        Pri fyzickych veciach ako pisal Martin sa da pochopit ze tovar v CZ/SK moze stat o nieco viac (ale lokalny predajcovia si prihadzuju niekedy az velmi velku marzu) pretoze sa to da zdovodnit logistikou,distribuciou atd.

        Ale napr pri klucoch je uplne irelevantne odkial si ich kupis, pretoze ci eshop,distributor,vydavatel posle email s klucom do chille,cz,ruska alebo do australie ho stoji uplne rovnako.
        Tak isto ako si ja mozem ist cez hranice do rakuska kupit nejake potraviny ktore su lacnejsie ako u nas, pripadne natankovat - a nikto mi nema do toho co kecat - tak isto by nemal nikto kecat ludom co si chcu kupit kluce z ineho "regionu"

        A ten tvoj priklad s holiacim strojcekom je uplne mimo, pretoze kratnutych klucov je mizive percento. A hlavne neviem co ma spolocne s tym co pisal Martin

        Inak dobry clanek
    • mne* -> me *6*
  • Osobně třeba nemám problém zaplatit za hudbu v rámci Spotify. Nabízené služby odpovídají měsíčnímu paušálu €6. Ale platit hry za €60, když polovina z toho jde vydavateli? Ne... děkuji.
    • A máš tušení, kolik dává Spotify umělci? Pokud vládneš angličtinou, můžeš si počíst zde.

      Je to dost smutné počtení btw.
      • Presne tolik, jaka je hodnota jeho vytvoru.
  • Nevidím jediný důvod platit za už tak předraženou hru více, než je nutné jen abych měl nějakou stupidní krabičku, která stejně skončí druhý den v popelnici.
    Tohle je stejné jako s hudbou. Buď budou soudní a cena bude odpovídající našemu trhu nebo se jednoduše podíváme po nejlevnější možnosti.
    A jestli mě zajímá co se děje s penězi? Ne nezajímá. Proč by mělo? Raději podpořím někoho, kdo se snaží nabídnout normální cenu než vydavatelé potažmo ofi překupníky, kteří nevědí kolik si naúčtovat.
  • Jsem student na vysoké škole, a hry pirátím. Přesto jsem si třeba takový Grimrock 2 koupil za plnou cenu, protože jsem věděl, že dostanu kvalitu a k tomu jen za 20 dolarů. Dávat míň, cítil bych se jako zloděj.
    Naopak firmám, které za hry učtují 60euro, nedám ani korunu, dokud cena neklesne (a ani potom ne, protože jsem hru už přehrál na piratebay). Je to jejich chyba, dávají příliš mnoho na marketing a přílš málo na vývoj, takže hra pak není hodna té ceny (popravdě, žádná hra není hodna 60euro). CD Projekt RED vydává Zaklínače 3, hru, která by mohla mít obsah i na těch 50 euro, za nějakých 40, tak mi neříkejte, že ty šmejdy na steamu, co mají 8 hodin i s titulky a loadingovými obrazovkami, mají cenu více než 20, možná 30 euro. Viz novej evolve, 60euro za 4classy, 3 monstra a pár map? No, thanks.
    • Still
      Nj, filozofická fakulta.... *7* Ti studenti se prostě nezapřou! :D
    • je treba si uvedomit, ze kupujici pouze rozhoduje, za kolik je ochoten zbozi koupit, a ne za kolik ho prodejce musi prodat
      BTW vykriky obycejnyho zlodeje fakt dodavaji tematu "odpovidajici ceny za hry" vahu
    • ty budeš plzenskej právních tzv. vychcánek a zloděj
    • Jack1947
      Ještě si nezaplatíš na mikrotransakce. *2*
    • .... a ani potom ne, protože jsem hru už přehrál na piratebay ...
      FUJ FUJ FUJ
      Pirátim hry? ano. Dohraji maximálně do poloviny a pak jdou z disku. Později zakoupím ( až je rozumnější cena ) a dohraji. Ráda podpořím vývojáře alespoň pár korunami. Stejně tak nemíním kupovat zajíce v pytli. Jeli hra očekávaná, tak kupuji hned, jinak nejdříve vyzkouším.

      Co ale píšeš ty, že si zahraješ upirátěnou hru a ikdyž je dobrá víc neřešíš. To je fakt ale FUJ
      • Zajíc v pitli. A načo sú potom recenzie keď nie na to aby ťa udvrdili alebo odradili od kúpi. Poprípade si zapni youtube a uvidíš ako hra vizerá za behu.
    • Mart9
      Pozavírat takový lidi, co kradou a ještě se tím chlubí. Proč prostě nepřijdeš rovnou do JRC a nestrčís si krabici s hrou pod bundu? Máš hru hned, ani nemusíš stahovat.
      • Protoze tak by okradl JRC.
        Stazenim vytvari kopii, cili nevznika zadna skoda. Ani nemuze, kdyby ano, muselo by byt vyfoceni ciziho auta jeho kradez a to neni.
        Ale nepredpokladam ze to demagogove pochopi.
        • Tilwaen
          Takže by bylo naprosto v pořádku, kdyby Ti jen tak na zahradu nakráčela banda mladíků a cachtala se ve Tvém bazénu, protože se přeci nejedná o krádež a nevzniká Ti tím žádná škoda?

          Máš pravdu v tom, že o krádež se v případě pirátění her nejedná, jedná se totiž o bezdůvodné obohacení.
          • kostejnesmrtelny
            Za předpokladu, že by nedošlo k žádnýmu poškození bazénu, mýmu omezení (nemožnost chodit se koupat jak se mi zamane), zkrátká žádnýmu negativnímu ovlivnění ničeho: ne, nevadilo.
        • Mart9
          další vysokoškolák *15*
          • za to ty by si se mel do ty skoly vratit (jakoze si zrejme asi nevychodil ani zakladni skolu) s tema kecama co tu blejes a ze kterejch je videt jak vagni je tvoje mysleni, protoze pravdepodobne myslis tim tvym avatarkem co tady mas a cislickem v nicku. Pitomce
    • Keď podľa teba nejaká hra nemá takú hodnotu ako stojí tak ju nehraj. Je veľká drzosť si tú hru stiahnuť, dohrať a ešte povedať to za tú cenu nestojí. V dnešnej dobe keď sú hry na steame za 5€ tak to stojí za to.
    • Chim
      Nějaká vysoká škola sociálních věd, že?
    • Robotron3
      V jakých bludech to prosimtě žiješ? Kde vidíš, že by hry stály 60€?
      • Asi nepoužíváš... ehm, jak se tomu říká, aha STEAM... Ano, tam hry stojí 60 euro..
        • Robotron3
          Na Steamu je za 60€ naprostý minimum her, prakticky jen pár, co se dá na prstech spočítat. Ale jakmile někdo chce argumentovat vysokou cenou her, tak si samozřejmě vybere ten nejvyšší extrém, který najde, jako Call of Duty, nebo GTA, a tvrdí, že tolik hry normálně stojí. Ne, novinky velkých AAA her v průměru na Steamu jsou tak do 50€, spíš těch 40€, a každý rozumný člověk stejně kupuje ve slevách do 10€...
          • bavime se tu samozrejme o novinkach, cili 50-60 Euro.
    • ucho
      Neuvěřitelné, jací lidé se dnes dostanou na vysokou školu. To školství jde fakt do háje...
      • to mas pravdu, drive nehrozilo, aby nejaky student piratil
        • ucho
          no popravdě jsem vůbec nenarážel na to pirátění. studenti pirátí, to je normální. ale snad průměrně inteligentní člověk by mohl mít nějaké povědomí o tom, jak se utváří cena, a že se vše neřídí podle toho, jak moc vysoká se ta cena zdá nějakému studentovi, který si hry ani nekupuje...
          • Za to ty si do ty skoly zjevne nechodil
            • ucho
              :D
              No ale vlastně nechodil, ani na cvika. Vždy jen na zkoušky :D
  • nvm co je komu do toho KDE si hru kupuju. hadry nebo jidlo na dovoleny si taky koupim kdekoli a platim dane jen v dany zemi. misto aby byli radi ze to aspon koupim za par korun a nestahnu zadarmo z torentu, zase nekdo hladovej chce sroubovat ceny. pokud jim hry nevynasej, tak at je vyvojari nedelaj a pecou treba chleba. hotovo.
    • nelibi se ti cena, nekupuj, nevim co je komu do toho, za kolik to chce distributor prodat a jaky si stanovi podminky, je to jeho riziko, jeho zisk ci ztrata...takhle obracene to uz tak super nevypada, ze?
    • Prečo si hry kupuješ? Ja preto aby som podporil vývojárov a keď to kúpiš cez nejakú "stránku" tak z toho veľa neuvidia.
      • Hm beztak ti vyvojari dostanou stejnou castku, at uz to prodaji v Evrope nebo Rusku, jen si vydavatele na zapade vic namasti do kapsy.
  • Když nakupuji na G2A tak nakonec si to řekne o daň. V přípaě ČR je tam 21%. Já pokaždé vyměknu a tu daň si tam přidám což samozřejmě zvedá nepříjemně cenu. Je tam ale i možnost zaplatit 0% daň pro outside of EU,EU Business VAT registred a EU business VAT unregistred. Co se stane pokud zvolím tuto možnost a DPH prostě nezaplatím? U nás je krácení daně horší než vražda.....
    • po me to dan nikdy nechtelo, ale platim paypalem...
  • Dlouho jsem přemýšlel, kde jsem ten článek prvně četl. Pak mi to došlo. Kotaku!
    • jisteze, grygar je ukazkovy anti gamergate, takze kotaku je pro nej neco jako bible
  • Oprava nektere platy z roku 2000 se nehly, aby me zas lidi nechytali za slovo.. od roku az v roce 2015 se minimalni mzda hla o 500 vejs to je od roku 2005.. o 500,- ...

    Opravdu. Máte na výběr bud piratit, nebo kupvoat hry z jinejch statu Rusko Brazilie.. A pokud chcete riskovat tak zalozte novej steam a pres VPN...
    Kdyt, i kdyby jste meli hru koupit za 24 kc tak vam to utrhne ruce--A kolik z vas si doopravdu koupi unu hru za 100% predrazenou cenu hm ? ...

    A kdo dneska má cas porad hrat hry ? Pokud makate od nevidim do nevidim, aby jste zaplatily poplatky tak denne mate tak 2-3h na hraní pokud nemate rodinu ci druzku.
    A nebo tu bude další moralista a bude rikat, kdybys chtel tak muzes byt v te vasi prdeli reditelem te firmy, kde delas ? ..A muzes mit tech 100k mesicne,,, Nejvic, co jsem mel tak bylo 18000 hrubeho delal jsem vedouciho prodejny a delal jsem od 5-6 rana do 19-20 vecera ...

    Dneska lidi máte na výběr dřív ne ;) to je ten rozdíl, proč hry na pc už nestojí 2000 vyjmka CoD a Gta 5 na steamu ;)
  • Nevím, proč řešíte platy, pokud nejste hloupý, tak si ruskey key koupíte a ty vaše hry za 300 mít budete a většinou to není žadné vpn či region lock... Děláte si to složité.. Proč kupovat hru za 999?-, když jí můžete mít za 350,-.. Tohle je Váš problém, že neumíte nakupovat..
    Chápu lidi, co nemaj paypal či kreditní kartu tak ti jsou dost omezeni.. Ale nerozumím té demenci, že člověk, co vydělává těch 25 000 nemá na hru za 300,- ... Dnešní platy jsou stejne, jako v roce 2000.. Prodavacka ma kolem 10-12500 hrubeho.. Delnik ma 10-20 000.. Pokud jste znali tak vetsinou sezete praci jen pres agenturu, ktera si z vase koalce dost ukrojí v mém případe treba 6000,-..

    A ano lidi musí platit najmy, jidlo, energie, cesty... Uvedomte si, ze jsme taky taci, co dojizdi do prace destiky kilometru, ze musíte zivit auto platit opravy, ze bydle v ruznejch prdelich sveta.. A spousta z nas bydli u rodicu, protoze v dnesni dobe sehnat byt... Je fakt nemozne... Mit 2mega tak mam stova na malej baracek..
    Teplice 1+kk 2+1 1+1 najmy bez energii kolem 5000-10000 asi malo, co? ... Vydelam si 14 000 v hrubem a pulku dam na bydleni ctvrtku na benzin apd..Dojizdim 17 km do práce-zeru jen jogurty piju jen vodu..
    Pokud chci hru, kupuje jedine ve slevach, casy kdy jsem kupoval za plnou palku jsou davno pryc.. A pokud vim, kde nakupovat coz vim tak usetrim nespocet penez...
    Na vic i pres to VPN to jde... Vetsinou jsou banovani jen ti, co se prokecnou , a nebo jim steam zkratku hru odebre lepsi nez mít bloklej celej účet. ne ? ...
    A kdo dneska nepirátí ? Hrát online hry? Za rok si chci zahrát tu online hru a servery jsou mrtvé měsičně vychazí podle steamu pres 100 her. od A az po indie.. Dneska clovek neví, co driv..
    • Co kdybys misto hrani her venoval cas zvysovani svych profesionalnich kvalifikaci, abys nemusel pracovat za 14 hrubyho? Jen takovej napad. *3*
  • Prosim autora, aby me uvedl minimalne jednu dalsi stranku SROVNATELNOU s Humble Bundle, kdyz uz o tom pise tak, jako ze je jich hodne. Rad bych je znal. Snazil jsem s neco najit, ale nenasel. Tak bych byl za to opravdu rad.
    • http://www.indiegamebundles.com
      tady ti vyplivnou aktuální bandly z hafo různejch webů..
    • jnsCZ
      V článku jsem nikde neuvedl, že je hodně stránek SROVNATELNÝCH s Humble Bundle. Konkrétní věta zněla: "Zapomínat nesmíme ani na takzvané „bundly“, z nichž nejznámější je patrně Humble Bundle." To jenom aby nedošlo k nějakému nedorozumění a lidi mi pak neomlátili o hlavu, že na stránce XY jsou přece horší hry, tudíž se to nedá srovnat

      Namátkou:

      Bundle Stars, Indie Gala, Daily Indie Game, Groupees, BundleBandits, občas Desura. Samozřejmě je to většinou jen Humble Bundle, kdo má AAA hry, ale třeba BundleStars měl všechny tři STALKERy atd.
      • V poradku, ono to tak mohlo vyznit, ze jsou nejake dalsi srovnatelne a jen nejznamejsi je HB. Kazdopadne autorovi i vsem dekuji za reakce, moc rad si to projdu! (a urcite nejen ja). Mozna by nebylo marny obecne jeste nejaky clanek, kde jdou shanet hry levneji (i kdyby to bylo jen nejake shrnuti).
    • http://www.epicbundle.com/game-bundle, http://www.reddit.com/r/GameBundles- výsledek pěti vteřin v Google. *8*
    • Bundlestars.com *1*
      Znal jsem ještě další, ale teď si nevzpomínám.
      Nejsem autor. *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit