Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • kiro_lyriq
    Upřímně mi tam hodně chybí Original War (Poslední den stvoření - Wolfgang Jeschke), série Metro (Dmitry Glukhovsky) a Bioshock (Atlasova vzpoura - Ayn Randová)... Myslím, že kulatá desítka by neškodila :)
    • KrPa
      ze vsech zde jmenovanych se metro nejvice a nejlepe drzelo knizni predlohy, to v tom clanku melo byt
      • Ačkoliv souhlasím, že Metra 203... zde chybí, tak nesouhlasím, že by se drželo knižní předlohy. V knize Arťom zastřelí snad jen toho nacistického důstojníka ve hře jich je o "trochu" víc. (Což chápu, nechtěl bych, aby z výborné hry byl jen interaktivní film). V knize jsou tunely většinou prázdné (vlaky rozebrané) a ve hře je tam všude plno mrtvol, vlaky v podstatě všude mimo stanice. V knize se za dne nesmí vyjít na povrch, ve hře tam Arťom vychází v podstatě pořád.
      • kiro_lyriq
        Hlavně od druhého dílu herní Metro funguje jako doplňující příběh, autor předlohy s tvůrci her spolupracuje a tudíž Last Light vyplnilo události mezi první a třetí knihou (druhá kniha se netýkala Artyoma), nové Metro pak má navazovat na třetí knihu. *4*
        • Last Light nefunguje jako výplň mezi knihami, je to zcela alternativní příběhová linie.
          • To sice autor říká, ale přesto 2035 dost navazuje na události, které se dějí v Last Light.
            • kiro_lyriq
              Pravdu díš, 2035 zběžně popisuje, co se odehrálo v Last Light a často na to odkazuje. :)
    • jamar28
      Bioshock bych tam nedával, protože to není podle knihy Atlasova vzpoura ani trochu, to jen zakladatel Rapture Andrew Ryan byl objektivista (tedy vycházel z Randové).
      • Těch spojení je tam víc, hlavně ve jménech postav. A vzhledem k tomu, že nadpis hlásá "chytře se inspirovaly", bych neviděl problém v tom, že to není přímo adaptace. Je fakt, že to, jak Bioshock s Atlasem pracuje, je na poměry herního světa dost unikátní a sofistikovaný :)
  • Kdyz uz se v tom uvodu zminil Tolkien, byla by take skoda nezminit LOTRO. Protoze ac hrac nekopiroval osudy Spolecenstva, vzdy je na patricnych mistech potkaval a dej se drzel knih velice dobre. Navic k tomu Turbine dokazali rozpracovat dalsi vedlejsi pribehy v duchu knih, drzeli se lore jak to jen slo a zapracovali tam i radu drobnych detailu, ktere v knihach nebyly a byly jen v poznamkach pane Tolkiena. Jestli bych mel jmenovat jedinou hru, ktera ke knizni predloze pristupovala s uctou, respektem a nebala se na ni uveritelnym zpusobem stavet dal, aniz by z ni delala paskvil a ohybala ji, pak je to prave Lord of the Rings Online.
  • Tak ten link Half-life a Mlha od Kinga je tedy hodně na sílu :-)
  • Magister_Peditum
    Tak podobnost Mlhy a HL je pro mě tedy novinka.
    • taky wowko je podle knih
      • opet mimo jako vzdy
      • Kompost
        svet warcraftu vznikol podstatne skorej ako knihy. prvy warcraft bol vydany v roku 1994 a prva kniha 2001. do vydania WoW bolo vonku 5 knih z 24. nehovoriac o dalsich formatoch ktore sa nazbierali za tie roky. WoW kazdopadne nieje podla knih, knihy rozsiruju warcraft ako taky.
    • jamar28
      Mlha se zabývá úplně totožnou událostí jako HL, jenže ne z pohledu přímých "viníků", ale z pohledu obyč. lidí. Ale taky slyším poprvé, že by se tím tvůrci inspirovali.
  • Llour
    Nejlépe se inspiroval Lord of the Rings Online. Neskutečně přesný a obrovský svět, kde je spousta detailů z knih (a pouze z knih). *14*
  • dobre vy. vic podobnych clanku, ktere nejsou jen prevzate informace odjinud.
    sice treba nemusim souhlasit s vyberem, nebo zhodnocenim, ale kazdej podobnej clanek je vytanej. *3*
    no a taky mam proste rad clanky/videa typu X veci, ktere Y
  • Pamatuji si, jak jsem četl tuhle povídku od Harlana Ellisona, to bylo maso. Díky za tip, teď jsem zjistil, že to je na gogu, takže dávám na seznam přání.

    Díky za tehle článek, více takových
  • Bioshock - město Rapture bylo vytvořeno podle fantasmagorických dystopií té psychopatky Ayn Randové
    Betrayl at Krondor - podle Trhlinových válek Raymonda E. Feista
    Metro 2033 - podle Glukhovského
    • Podpisujem ten Betrayal at Krondor. Pre mna jedno z najlepsich spracovani knizneho sveta do hry. Specificke aj tym ze Feist neskuor tento herny pribeh pouzil ako zaklad pre knihu Betrayal at Krondor vramci serie Odkaz Trhlinove Valky.
      • jojo, on Feist tu hru tuším sám napsal. Feště jsem si vzpomněl na Shannaru - adventura celkem věrná stejnojmenné knižní předloze, teď běží i seriál Shannara, ale ten jsem neviděl.
  • Piknik u cesty jsem jako fanda Strugackých četl několikrát a měl bych chuť zahrát si Stalkera, který by byl věrnější své knižní předloze.
  • ješte American McGee´s Alice, Discworld nebo výborná rts War of the World podle H.G. Wellse

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit