Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • xixixao
    Recenze na Section 8: Prejudice úplně k ničemu... Nedozvěděl jsem se, jaký jsou novinky oproti původní hře, jestli je lepší, nebo horší...
    • Mě to strašně připomnělo hru Tribes: vengeneance. Jak grafikou, tak herními prvky(až na ty vozidla).
      • ona se ta hra taky u tribes inspirovala, měl to být něco jako její nastupce, nevím proč tam píšou srance o Halo když to není pravda. *3*
        • Nedělali na tom přímo lidi, co dělali Tribes? Jen se ptám. *4*
          • myslím že jo, ale nechce se mi to hledat *1*
    • Je to prakticky to stejný, herní mechanismy zůstali stejný akorát je trošku vylepšenej MP, každopádně jestli tě bavila jednička tak dvojka je o pár bodů lepší
      • xixixao
        Právě, že co mě taky zarazilo na tý recenzi bylo hodnocení, protože co si pamatuju, tak Section 8 byla čistě MP zaléžitost, ale výborně chytlavá (a tehdy i pěkná)...
  • Ahaha, tak to vypadá že už jí Tukan uzmul její "kouzlo" *3* *12*
  • hm tak z toho jak to píšeš máš s tvorbou webu asi takovou zkušenost jako Mgr Kaluža...

    Končim nehodlal jsem tu vyvolat flame na téma prohlížečů.
  • co sa da robit ma pekne kozy aj tucek to zahlasil no ;)
  • smejki
    tvrdit, že si obsidiani nezaslouží kritiku snad nemůže ani jejich největší fanoušek, ale to, co tady zaznělo, bylo hodně přestřelené. Ano, dělají druhé a třetí díly, ale možná právě krom DS3 byly všechny jejich sequely lepší původních her... krom bugů, kterými jsou povětsní. Nicméně i ty mají svůj logický původ - nikdo nedělá tak komplexní RPG jako oni.
    • tak treba se mi libil az moc nerealnej pribeh Falloutu 3 (kde ste pronasledovali sveho postarsiho otce a museli ste se divit jak dokazal projit takovejma vecma u kterych ste vy meli problem jen v kombineze vaultu hasakem a revolverem coz je pravda na te hre minus) u NV se mi libilo jen dosazeni tech veci jako treba hezci grafika lepsi animace postav,mireni,vylepsovani zbrani,spolecnici(xp vam to dava i kdyz nekoho zabijou oni,noseni veci) atd. ale poust mojave nebyla aspon pro me tak zajimava jako trosky DC a i ten pribeh mi prisel proste nudnej i kdyz ma Fallout 3 spoustu chyb a blbosti dokazal sem u nej stravit mnohem vic casu nez u NV nevim neudelal sem vsechny vedlejsi ukoly v NV (porad se snazim k nejakym se dostat) u NV ano kazdej vedlejsi ukol znamenal achievement takze sem se na to i dost tesil ale u NV za vedlejsi ukoly byli tak 4 achievmenty jsou to jen malickosti ja vim po technicke strance nemuzu nic odeprit NV u F3 mi vadi GfWL ridil sem se v NV podle NCR F3 jsem dohral 2x (i z DLC) porad premyslim jestli dohrat NV znova ale kdyz si vzpomenu jak sem ho dohral uz jednou nejak se mi do toho nechce dokonce uz me to tak nudilo ze sem to nedotahl ani do max. levelu a jeste jedna vec jako rozdil v F3 se mi libi ta predvalecna doba na kterou narazite skoro vsude ve hre v NV se mi to nestalo ani jednou vlastnim obe hry a nelituju koupe ale pribeh NV mi proste prijde horsi pokud to je Obsidianem byl to muj duvod proc sem vubec neco psal pokud ne tak pardon zaroven si se ptal i na jiny hry hry ktere me svym pribehem bavili byli napr. Bioshock,Half-Life,Half-Life 2,Dead Space,Dead Space 2,Assassins Creed 2, SW:KotOR,Legacy of Kain:Soul Reaver 2,TES IV:Oblivion a Fallout jednicku ani dvojku jsem bohuzel zatim nehral mozna proto se neshoduju z hodne lidma kvuli memu nazoru na Fallout 3

      Omlouvam se za svoji cestinu pokud to nekdo nezvladne prekousnout.
      • smejki
        jo, tohle jsem si myslel. preferuješ intenzivně vyprávěný lineární příběh, kde narativní prvky hrají prim a vše ostatní může jít směle stranou. To se nedivím, že tě FNV neoslovilo. Ono stojí na na rozdílném základě (a je nutné poznamenat, že ctí kánon). Jsou v něm desítky, ba stovky malých příběhů, vzájemně provázaných a hlavní linie je rozdílná prakticky jen v tom, že nabízí nejvíce voleb a má největší dopad na budoucnost celé Mojave. Hlavní snahou není vecpat hráči navrženou motivaci ale dát mu svobodu zvolit si vlastní a poté zároveň umožnit její praktické vyústění. Je to o poznávání světa, skupin a jejich filozofie a politiky, ne o omračujícím vyprávění nalajnovaného příběhu tu dobrého (Bioshock, Half-Life, Kotor, Morrowind), tu špatného (Oblivion, Fallout 3). Je to o svobodě a o volbách, kterých jsou stovky a mají signifikantní dopad, nezřídka nepřímý. Díky tomu ani nelze přistoupit k nějak intenzivní naraci, kterou ty hledáš a preferuješ.

        Pro hodnocení příběhu Falloutu 3 budu citovat jednoho mnou velmi ctěného chlapíka:
        "Dad killed himself rather than let his broken machine fall into the hands of people trying to fix it. As a result, a water purifier that has no reason to exist released radiation it shouldn’t have, thus killing Colonel Autumn, who had no reason to be there. Then later we got through a village of children who fdso gah frrzlmpr blaaa huygggnl asdf;lj so we could enter vault 87 and recover a GECK, a device which would be better put to use in virtually any possible manner besides the one for which we had acquired it. Then Colonel Autumn, who shouldn’t be alive, captured us with a flash grenade that shouldn’t have worked in a place he shouldn’t have been able to reach, so he could stop us from fixing the machine he wanted fixed. He then tortured us for a code that didn’t matter and which we had no reason to not give him. Then the president set us free to enact his plan which was of no benefit to anyone, ourselves least of all.

        At the final battle, everyone in the world had the same goal: Turn on the water purifier. Due to this overwhelming consensus, we were obliged to fight a massive war. Finally, Colonel Autumn gave his life to stop us from turning on the machine he was trying to turn on. At the end, the Enclave defeated themselves by sabotaging the machine they were trying to activate, causing it to explode even though it shouldn’t, and obliging us to enter the purifier and die to radiation that wasn’t actually lethal. At least until the DLC retconned our death and…"

        Fallout 1 i 2 můžeš zkusit, ale (možná i spolu s obstarožním interfacem) tě, vsadím boty, odradí právě design velmi podobný FNV a hrozně líný začátek. Příběhy obou jsou prostinké a dají se shrnout pěti větami. On totiž hlavní příběh všech Falloutů (1,2,NV) funguje jen jako důvod k vykročení do světa, který pak poznáváš, ne jako středobod všeho, okolo čehož by byla navěšena jen nějaká cingrlátka jménem "side quest". Možná tě ty staré díly osloví, ale upřímně o tom pochybuji. Když už staré věci od Black Isle, tak radši sáhni po lineárnějších a akčnějších Icewind Dale (1 a 2), Baldurs Gate (1 i 2) a pokud by tě zajímal řádně psychedelický příběh ve zvráceném fantasy světě, sáhni po Planescape: Torment. *3*
      • pardon cast z achievmentama mela byt ze F3 jich melo vic
    • Black_Hand
      presne tak. ja si jen preju, aby parkrat dostali obsidiani fakt volnou ruku. ne jak alpha protocol, kdy jim do toho kecal kazdej pitomec. ne jak kotor II, kde nemeli cas to poctive dotahnout. a koneckoncu kvalitni beta testing by jim taky prospel... aspon u New Vegas se trochu blyskli.
      • me sosobne new vegas zklamalo hlavne pribehem
        • smejki
          mohl bych poprosit o příklady her s nejlepším příběhem (podle tebe)? Jen abych věděl, z čeho vycházíš.
          • To bude vzdycky subjektivni, takze tim tezko nekoho setres, a ani on asi nebude schopnej ti neco uzitecnyho doporucit (kor kdyz mas urcite velkej prehled)

            Ja bych treba taky nerekl, ze je to s pribehem FNV nejak slavny (lepsi nez F3 jo, ale o TOLIK?)
            Vzdyt pribeh je vlastne uplne prostouckej, ze zacatku ma takovej klasickej nadech tajemna, kterej se ale rychle ztrati, a od chvile kdy mam chip u sebe, se uz zajimavyho nedeje vubec nic - uz to jen smeruje k nevyhnutelnymu (nepatrim mezi radoby chytraky, co se snazej hadat co bude dal, ale tady to slo samo...)
            FNV je bombasticka hra, ale sam zakladni dej ma podle me spis prumernej. Nahoru to tahne samozrejme stylizace, svet, a nektery zajimavy postavy. Jinak si misto platinovyho zetonu dosad treba libovolnou magickou serepeticku, a velmi podobnej pribeh jsi urcite sam hral/videl/cetl uz nescetnekrat...
            Na druhou stranu (aspon pro me) neni ta hlavni linka v pripade takhle giganticky hry to hlavni. Tam uplynuly nekdy snad i desitky hodin aniz bych ji jakkoli posunul. Miluju tam hlavne to putovani pustinou, vymetani kazdy rozpadly kulny, hromadeni uzitecnejch veci, vedlejsi questy, atd. atd. atd.
            • smejki
              ale já přeci nepotřebuju hru, kterou neznám, já chci znát jeho vkus
            • ...ze nebude schopnej protoze se na to asi diva jinak nez ty, a ze tezko asi vytahne hru, o ktery bys nikdy neslysel...

              Nic zlyho jsem tim nemyslel
              ...prokrista : D
            • ..."a ani on asi nebude schopnej ti neco uzitecnyho doporucit"
              Proto jsem psal obe moznosti, kvuli kterejm jsi tu otazku mohl pokladat...
            • smejki
              koho tady stírám? já se ho ptám, prokrista. New vegas má dost specifický koncept, takže pokud mu sedí, co já vím, Gothic, DA1, Icewind Dale, Diablo, Neverwinter Nights, kde jsou příběhy dost lineární jen s dílčími obměnami, ta se mu divit nebudu. Pokud ale řekne třeba Fallout 2, tak už je jasné, že mu je ten koncept blízký, což už pro New Vegas nevyzní tak dobře.

              Nevím, kde se bere tenhle pocit, že diskuse musí být o poměřování údú. *7*
            • Vlastne kdyz vemu, jak jsem nakonec s zetonem nalozil ja, tak to celkem zajimavy bylo. Teda spis je super, ze takovy klicky hra umoznuje.
              Pokud ale nekdo celou hru skace jak House nebo NCR piska, urcite chapu ze muze byt zklamanej..
    • Přesně... tak moc pindat na Obsidian nemuseli... jo, jejich hry mají bugy, někdy musejí hodně hry i vynechat (KotOR II) a prostě se s nimi vlečou různé problémy, ale dělají nejlepší příběhy vůbec (např. MWN2: MotB).
  • kde je ta slibovana recenze Xperie??nato jediny sem se tesil a vono nic ...
    • Archengel
      byla dneska, koukej na TV
      • namam Tv
  • To pomlouvání obsidianu si mohli odpustit,navím jak se vyvedl nový dungeon siege(a vzhledem k tomu že mě celá serie vubec nezajímá tak se to ani nedozvím),ale obsidian entertaiment je jedno z mých nejoblýbenějších vývojářských studií,minimálně kvuli sw kotor II a skvělému alpha protocolu
    • Pro mne KotoR 2 jedno z největších herních zklamání, původně jsem ani nevěděl, že to nedělal BioWare, teprve když jsem dva večery hrál a přišlo mi to celý "nějaký divný", podíval jsem se pořádně na krabici a s překvapením zjistil, že je tam podepsaný někdo jiný. Alpha Protocol jsem nehrál, tam neposoudím.
  • Chtěl bych reagovat na to, že podle replaye se Section 8 inspirovalo u Halo, není to vůbec pravda hra se inspirovala(je spíše volné pokračování) u Tribes. mám takovej dojem že mají i společný vývojáře.
  • WTF, Internet explorer sponzorem replay? To si vazne mysli ze tim prinuti nekoho pouzivat ten tragicky browser od MS *1*
    • I když IE nepoužívám tak IE9 je už prohlížeč na srovnatelné úrovni. Nicméně image bejt za každou cenu proti je pro tebe asi důležitá.
      • Na srovnatelné úrovni pokud by IE9 přišel tak před třemi lety. Dokud nebude mít v acid3 testu 100/100 tak se nemůže s ničím rovnat. MS si zřejmě kromě reklamy platí i lidi v dikuzích...
        • ehm aha odborník. ..

          Ano v Acid testu asi nejlepší není. Nicméně 99% stránek zobrazí naprosto korektně. Pro tebe jako pro obyčejného usera je výsledek acid testu skutečně důležitý.

          Ach jo když už tobě podbní začnou používat vlstní mozek...
          • Já nejsem obyčejný user, pro mě jako pro webdesignera je to důležitý parametr. Občas je až neuvěřitelné jak IE dokáže zpraseně zobrazit stránky, přičemž všechny ostatní prohlížeče na všech systémech to zobrazí správně. Fakt velká zábava pak doprogramovávat něco speciálně pro IE ... Navíc IE je ve srovnání s ostatními pomalý, hraje si na silné zabezpečení neustálým zobrazovaním upozornění přičemž skze díry v kodu IE se do pc dostane mírně pokročilý hacker atd.
            • a v čem je ta mozila 3roky napřed?
      • přesně, nevím za co máš ty mínuska...hold, argumentovat je těžké *5*
  • mne se zase libily ty recenze: world of tanks, zaklinac 2 a tak
    • Nezájem, nevíš, co je to za písničku? Game Page bylo stejně lepší, moderátorka je má velké, omg ta víslovnost!!!
      • smejki
        O_o
      • Cosi
        omg, tvoje čeština!!!
        • Konečně jsem potkal dobrého čestina.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit