Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Tak proc si teda PS3 kupujeme kdyz si s nimi nemuzem delat co chcem *4* Podle meho nazoru kdyz si clovek koupi PS3 za sve penize tak si s tim muze delat co chce to uz spolecnost sony nemusi zajimat co si clovek s konzoli udela,Sony za PS3 dostala zaplaceno tak v cem je problem.Spravna otazka byla jestli PS3 konzoli opravdu vlastnime nebo ne. *4*
    • Vlastnis hardware, nikoli software, to zustava ve vlastnictvi sony. Ty mas pouze licenci opravnujici k urcitemu pouzivani software a to co udelal hacker je uz mimo toto opravneni a poskodil jim celou platformu, to jest síny, herni vyvojare i hrace.

      Tohle je jeden z dusledku: http://ps3.novinky.org/view.php?cisloclanku=2011010079
      • Pěkné. A vsadím se, že většina z těch poškozených hráčů fandila tomu přizdisráčovi. Hold všichni dělají ramena, dokud se to nestane jim.
  • Tak mu treba pičusovi a radsej nech sa da ostrihať.
  • to tak vidim: ho zrovna zazalovali a on jim hack doma lednicky, sporaky atd. je to borec. jen tak dal. Hoyte nebo jak se jmenujes. pujdem do ulic jestli ti najdou i toho crackleho Super Maria
  • tohle je mimo tema ale DNESKA VAM KOMUNITA CRYSIS VYTRVALIM BOJEM ZARIDILA PC MP DEMO tak proc to tu jeste neni? :D nicmene majitele PS3 nebylo dostatek aby udelaly takovy natlak na foru a tak ti zatim demo nemaji...
    • To akoze myslis vazne s tym demom!!! WAU pust sem link ak ho mas. DIKESS!!
  • Na jednu stranu je mě to buřt, na stranu druhou ten frajer nejenom nadrbal PSko, ale i iphony....

    utok pravníků moh čekat rep. jeho rodiče , protože byl nezletily v době hacku PS3. ( co já vím ).
    A věřím tomu, že se i dnes najdou lidi co zničí svoji konzoli za svobodu. A sony to pocítí.

    Sem zarytej PCčkář už od mala, model - hry co mě baví si kupuji, ale pokud nevím do čeho jdu ....

    Sem vlastníkem iPhone, špica foun, ale nelíbí se mě marketing Apple, tak mam jailbreak...
    A díky takovym frajerum jako je geohot je potřeba se ptat zda je spravné co Sony dělá i vice versa.... z těch 10miliard lidí je mě jasny je geohot není jedinej kdo tady for fun hackuje konzone etc. etc. spousta lidí soi to nechá pro sebe
    • Ale na planetě žije asi 7 miliard lidí. Pokud jsi počítal i neobjevené světy, tak beru zpět.
    • A bez jailbreaku by bol nas iPhone asi tak polovicny fon :D
      Takze do toho GeoHot nandaj to aj Sony ako sa nandalo aj Apple-u.

      Ja uznavam takychto sikovnych ludi a mali by mu dat radsej pracu nez ho buzerovat sudom...kreteni

      Holt sikovnost sa v dnesnom svete nevyplaca,a ukazovat to na verejnosti este viac
  • Vytrtkane SONY , vytrtkana konzola-kto kupi nerozmyšla.
    Ale takych je bohužial vela, bude len dobre ked si urobia negativnu reklamu.
    • ááááá, pan provokatér, určitě jsi tu konzoli nikdy ani neviděl, že?
      • Nie :D čo už je zaujimave na hriankovači ??
        Mam sa tu rozpisovať o tom ako grciate nekresťanske prachy za kktske hry pre retardovane deti ??
        DOVI DOPO
  • Inu, $ony má teď docela velký problém, a to na více frontách. Subjektivní odhad:

    Nejvíce Sony vadí možnost poškození pověsti, ztráta renomé bezpečného systému; v tomto bodě si ale sama herní divize Sony podkopla vlastní židli, když (dle výsledků snah GeoHota a Fail0verflow) fatálně podcenila zabezpečení své konzole kvůli fixnímu bezpečnostnímu klíči.

    Další problém je obecně současný stav. Masivní kampaň proti jednotlivci (skloňuje se GeoHot, skupina Fail0verflow je v pozadí) dává tušit snahu o exemplární trest a zastrašování. To ale po kotrmelcích typu odstranění OtherOS (reklamou propagovaná funkce je zákazníkům odebrána "pro jejich bezpečí") nebo zjištění průstřelnosti PSN (viz hacky v Modern Warfare 2) působí spíš jako zoufalé kousání do jediného možného slabého místa ve snaze zachovat si vlastní tvář v průmyslu digitální zábavy.

    Tady nejde jen o o jednoho šedého klobouka a jeho ego. Tady jde o několik fatálních chyb herní divize Sony, které kvůli jejich vlastní politice vyplavaly na povrch. Ano, GeoHot začal, zkoušel do konzole zasahovat přes OtherOS, tak tu funkci kvůli němu Sony zrušila. JENŽE. Mne jako platícího zákazníka nezajímá, že má Sony problém s nějakým hackerem. Mne zajímá, kam se poděla reklamou slibovaná funkce. Aha, Sony mi ji zatrhlo, protože má problém s někým, koho osobně neznám, prý pro "moje bezpečí".

    A co takhle vrátit pětinu ceny? A jo, to nejde, transakce je jednou daná a nevratná. Tak si OtherOS podomácku vrátím zpátky a bude. To pro mne znamená rozpoznat architekturu, abych si tuto funkci mohl povolit. Co? To se nesmí? Tak kde je ta pětina ceny za funkci, která mi byla odebrána? Aha, nikde, dávno zaúčtovaná v transakcích $ony. A proč se to vlastně nesmí, když mi nevrátí peníze? Jo tak, mám konzoli vlastně pouze v jakémsi druhu nájmu. Takže Sony má právo ji klidně třeba znehodnotit (prostě protože se pracovník Sony takto rozhodl a já využívám služeb PSN) a donutit mne koupit si novou konzoli, jestliže chci tento systém používat?
    Ne ne, tohle je rvačka o víc, než o pár let za mřížemi. Tohle je opravdu boj o postavení zákazníka. Přeji GeoHotovi aby tento spor ustál. Nejde o pálenky, jde o přístup firmy k zákazníkům. Jestliže firma tvrdě upřednostňuje své finanční zájmy na úkor zájmů svých zákazníků (kteřížto mají být spokojeným zdrojem financí), tak je něco v nepořádku. A že $ony v této při není úplně pevné v botách je vidět z nedávné kauzy s jedním dolarem, poslaným na Geohotův účet. Howgh.
    • Nejde o exemplární příklad, ten ňouma se u hackování PS3 nahrál na video, proto můžou vést spor jen s ním. Other OS není v základní nabídce a byl to jen bonus. O peníze jde všem, nebuď naivní. :)
      • Bonus? OtherOS byl jeden ze zasadnich bodu pri vsech tiskovkach v Evrope! PS3 bylo prezentovano jako domaci pocitac s moznosti her, multimedii a BR prehravacem. Zkus hadat proc... Protoze v EU maji pocitace nizsi clo nez herni konzole.
      • ňouma co může snížit výdělky sony o h´´odně
  • Nevím proč ale predstavuju si ho jak ho nekde ve vezeni znasilnuji svalnati cernosi. je to takovej ten typ.
    • možná by sis měl sehnat holku
      • nebo svalnatýho černocha *1*
        • LOL tak tieto dva prispevky boli gooood :D
  • Ocelot23
    Je to jedině dobře... ať si vyrobí vlastní konzoli když není s PS3 spokojen... Udělal to jen pro slávu a prachy...neni o nic lepší než Sony nebo Microsoft...
    • To NIE JE absolutne to iste.
      Ako uz napisal MANER. Predajca auta ma hlavny zisk za predaj samostatneho vozidla. Tam to cele konci. Ked si uz dany zakaznik kupi po buracke original diely tak je to este pre danu firmu bonus naviac . Ak nie , nic sa nedeje.
      KDEZTO SONY ma hlavne zisky z predaja hier a nie z konzoly.
      Taktiez si mozes na PS3 kupit neoficialny ovladac , volant alebo nemusis mat LCD televizor od SONY. Ale ak chces original tak si SONY vdaka tebe financne polepsi, no zalezi to len na tebe.

      OMG ako to mozes porovnat so stolnym PC :) Dell to predava len pod svojou znackou a ruci za stabilitu a kvalitu. Teda vybera komponenty a zostavuje to co najoptimalnejsie.
      Pokial by si to nasledne reklamoval ,ze ti te pocitac pada, prehrieva sa tak ti to urcite vyreklamuju. Ale ak si tam zmenis graficku kartu tak to TAZKO. Samozrejme nebude ta zalovat a podobne. Pretoze ich nepripravujes o ZISK. Pricom ak PS3 softwerovo upravis a pridas tam moznost PIRATIT /pre verejnos/ tak tym padom SONY pripravujes o pekne prachy.

      AK SI TO NEPOCHOPIL NEVADI, ONO TO CASOM PRIDE.
      • *7* A není už Sony s PS3 v černých číslech ? Možná to nebude s morálkou komunity tak špatné . První funkční hacky se "kupodivu" objevili ve stejné době kdy Sony oznámila že se PS3 začala rentovat (toliko k dotacím) .
    • Samozrejme -je to jeho konicek + bude naviac znamy. Tak preco sa neukazat, aky som sikovny.
      Absolutne s tym nesuhlasim co spravil !

      Nema predsa 5 rokov a vedel co robil a aky to bude mat dopad -teda aj to ,ze vo velkej miere uskodi.

      Teraz tie socky co budu piratit nebudu vediet co skor hrat a na ktorom servery budu oje...vat a skodit.
      A SOny sa bude ohanat ako to pojde //aj ked to nebude mat zrejme ziaden efekt// a my bezni hraci co sme si vedeli zaobstarat sem tam tu originalku /ci uz bazarovu alebo nie/ tak nato samozrejme doplatime !!

      No pockat, ja som hlupak . Ved hlavne ze mozem pouzivat Linux a rozne dalsie aplikacie + ako taky vedlajsi zanedbatelny bonusik stahovat do aleluja a mat kazdu PS3hru co vysla aj ked ma nebavi.
    • Hlupaku... Kdyz si koupime auto a vyrobce nam s nim zakaze jezdit rychlej jak 150kM/h, udelali bychom vsichni to same...
      • Ano, zvláště když maximální povolená rychlost je 130 km/h. Ale nač si lámat hlavu s dodržováním zákonů, že?
        • A kdo říká, že chce jezdit 150 u nás na dálnici? třeba chce na okruh, na soukromý pozemek nebo do zahraničí, po tom už je každýmu kulový a výrobci obzvlášť, když si koupim auto, tak mi s nim po jeho zaplacení nemá nikdo právo co dělat, analogie se Sony je snad jasná.
          • Blbost, jezdit rychleji autem rovna se pretaktovat konzoli, to by sony nevadilo. Prolomit ochrany je neco uplne jineho. Neco jako prolomit bezpecnostni system nejake automobilky a zverejnit klic, kterym pujdou odemknout vsechna auta co vyrobila. A to si pis, ze by se automobilka branila.
          • Stane je to preci jinak kdyby mel vyrobce aut tolik z nahradnich dilu co ma sony z prodeje
            her tak ti auto prodaj za polovinu ceny *7* u vyrobce hardwaru tam nahradni dily nehrozi ze *2*.Tak pro tebe jeste jednou Vyrobci vozu a hardwaru maji penize HLAVNE za prodej vyrobku kdezto sony HLAVNE z prodeje her *11* Na ten dalsi odstavec nebudu ani reagovat sveci to o tvoji uvaze na celou vec.
          • Spatne prirovnani zase ty auta jablka/hrusky.Výrobce vozu ti proda auto vydela penize a tim to pro nej konci a jestli si nekde jezdis 150 nebo 350 je mu uplne jedno i kdyby to bylo na verejny komunikaci protoze skoda pri prestupku nebo nehody vznikne jen zakaznikovi /a na nahradnich dilech vydela zase vyrobce :D/.Kdezto u konzole dostane vyrobce zaplaceno za ps3 kterou sama Sony par let dotovala s tim ze nejvetsi zisky bude mit z prodeje her a o tom to je o penezich.
            • Manere, stejně jako Sony má peníze z her, tak výrobce aut i výrobce hardwaru má peníze z prodeje náhradních dílů apod. takže analogie je zde jasná, stejně jako podle tebe Sony okrádá o zisk ten kdo si to hackne a údajně může hrát nelegální hry, tak okrádá o zisk výrobce ten kdo si nekupuje originální díly do auta či počítače.

              A ten tvůj argument, že Sony něco dotuje apod. to je přece mě jako zákazníkovi úplně u prdele, to maji jako právo srát se do mých práv při nakládání se svým majetkem jen proto, že jejich podniková strategie stojí za hovno? to si děláš srandu ne? mě jako zákazníka vůbec nezajímá jak sony vede svý investice a pokud něco dotuje, jejich minus, nemaji ale právo porušovat má práva.
            • Jo a stim vyfukem jsi zase uplne mimo copad ti sony zaluje za jakou znacku HDD tam mas dat nebo klavesnici,mys,ovladac,usb atd.? V tomhle je sony mnohem otevrenejsi nez konkurence
            • Na vyzkum sony musela zainvestovat take dost penez nemyslis to same co u vyrobce aut ach jo.A Dellu tim vznika nejaka skoda????Dell dostal za kompa co chtel a vic na nem nevydelava dej si do nej treba vysavac ale to same muzez klido udelat z PS3 ach jo pochop ze nikdo te nebude zalovat za nic kdyz neohrozis jeho zisky.Ty porad nechapes co se snazim vysvetlit.Sony ma zisky ne jenom z prodeje konzole ale HLAVNE z prodeje her tim padem stali prisun penez ktery vyrobce vozu ani dellu nema.Vuz ani vyrobce hardwaru ti nic nedotuje jako v pripade sony protoze maji penize jen za prodej vyrobku.Ale to porad opakuju dokola. *11*
            • Kupujes si konzolu ako HW alebo iba si ju prenajimas??? Ak to prve tak tu nieje co riesit!!! Iba ak si prenajimas nemozes robit co chces lebo to nieje tvoje vlastnictvo. To ze Sony je blbe a musi dotovat niekolko rokov co vyrobilo abyu na tom vobec zarobili je ich chyba. Ale jablka/hrusky sa tu vobec nemiesaju. S tym prikladom ohladne aut je to uplne OK!Ina vec je ak sony pri predaji svojej PS3 upozornuje kupujuceho na zakaz zasahovania do svojho SW pod hrozbou zaloby alebo penaznej pokuty tak potom v tom vidim problem ale potom je blbec ten kto si to PS3 kupi.
            • ach jo, to co popisuješ je přece to samý jako když výrobce auta několik let dotuje výzkum a vývoj auta pak ho prodá a následně by zákazníka buzeroval, že si s autem dělá něco co výrobce údajně poškozuje, třeba si tam prdnu jinej výfuk, a výrobce mě zažaluje, že oni to auto prodávaji s tim aby pak vydělávali na prodeji autodílů a co si to jako dovoluju tam dát výfuk od jiný firmy.

              Je libo další příklad? Koupim stanici od Dellu, doma otevřu a hodim tam grafárnu od jiný firmy, Dell mě zažaluje že jsem je poškodil, na hlavu? samozřejmě. Ať přijdu o záruku, o servis, ale taková žaloba? nesmysl.

              Tohle je fakt na palici, to jak si to vysvětlil, je nesmysl na entou.
        • a když s ním pojedeš v německu
    • To mi pověz kolik za ten hack dostal a od koho, když to dělal údajně pro ty prachy.
      • Minimálně jeden dollar od Sony, aby mohli tvrdit, že měl z hacku zisk :D :D :D
        • *1* já myslel, že si děláš prču, to jsem netušil, i když možná je to kachna? těžko říct *4*

          http://www.maxconsole.net/content.php?44034-Sony-sent-Geohot-1-to-prove-he-was-profiting-from-PS3-hacking&commentid=1294848
          • No těžko říct, jestli je to pravda nebo ne, v dnešní době nemůžeš věřit ničemu a nikomu, každej má nějaký postranní úmysly, a bůhví, komu ty média co tu zprávu šíří patří. Myslím, že u Sony aspoň jedno PR oddělení mají, a ti by jim snad vysvětlili, co by to udělale s jejich renomé v očích společnosti :)
  • Zase hloupé zákony. Proboha už zruště všechny tyhlé idiotské zákony chránící jakési duševní vlastnictví a patenty podporující monopoly.
    • Rozhodně to stojí za zamyšlení, představa, že člověk platí za právo užívat nebo vyrábět např. vše co je kulaté nebo za elektřinu či za ty desítky předmětů, které člověk denně využívá je absurdní.

      Holt je to asi tak, že většina rozhodla, že něco je ve veřejném zájmu a bez nároku na vlastnictví a něco si člověk může nárokovat pro sebe.
      • Jen pro úplnost to ještě možná příde a říká se tomu technokracie. ;)
    • http://www.libinst.cz/tl/tl_12_2001.pdf
      Doporučuji přečíst.
    • Jen pro toho, kdo mi dal "mínusko" - lidstvo došlo tam, kde teď je právě díky tomu, že patenty apod. dřívě nebyli - představte si, že by kolo, kladívko nebo třeba vůz mohl užívat (resp. prodávat práva na užívání) jen ten, co ho vymyslel a jeho potomci.
      • To se krute pletes, investice do vyvoje se rapidne zvedly teprve po te, co zacaly byt zakonem chraneny. Jdou ruku v ruce s prumyslovou revoluci a vznikem soukromeho sektoru. Jsou pro dnesni spolecnost naprosto nezbytne a nevyhnutelne. Neco vyrobit dnes umi kazdy nouma a polovzdelany cinsky venkovan, ale vymyslet to, to je kumst. Proto tady mame spoustu lacinych vyrobku z ciny, ale do herniho prumyslu cina nezasahuje. A proto je potreba ty investice do vymysleni (ktere zacinaji uz drahym skolstvim) chranit. Bez toho napr. celou evropu asiati vcuku letu prevalcuji.
      • smejki
        největší technologický boom nastal v době, kdy se patenty zavedly, ty rozumbrado
        • A díky patentům mohli vydělávat i ti co nebyli schopni věc dostat do konečné produkční fáze . Hle vznikl nový trh . Bohužel dnešní patentové právo je rejdištěm spekulantů a výlučnost software a multimédií vede k pokřivení reálného obrazu trhu .

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit