Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Viktor_H
    PS4 a nová architektura: Jako laik se ptám (neukamenujte mě, jestli říkám blbosti), mohlo by to znamenat, že i next-gen hry by mohly být na PC mnohem lépe optimalizované??
    • Vzhledem k podobne architekture se nektere optimalizace mohou vyplatit i u pc, ale jine optimalizace psane na konkretni hardware se uplatnit nemohou. Nicmene hardware od amd by mel byt zvyhodnen
    • jak optimalizovane dit je to PC architektura hry se jen "mirne upravi"? v dobe vydani PS4 bude mit vpodstate hw jako bezne herni PC a jak pujde cas PS4 zustane ten starsi hw zatimco PC bude lepsi a lepsi
      • walltar
        To že má něco Hw jako PC, neznamená, že se to chová stejně jako PC s winem. Celé optimalizace prostě bude fungovat jinak. Portování možná bude lehčí, ale zase né o tolik protože to co museli přepsat dřív budou muset přepsat i teď. PS4 pořád nebude používat věci jako DX3D protože to nebude potřebovat a tak hra se bude muset upravit tak aby ho byužívala.
        • Robotron3
          Ale to je přece jedno, jestli je to DirectX, nebo OpenGL, dyť je to podobný. Pro ty lidi, co s tim už mají zkušenosti je to rutina. Tam jde spíš o ty věci, které na konzoli fungují už z principu jinak, protože jsou víc vázané na hardware. A to by opravdu při změně na x64 mohlo znamenat ulehčení vývoje i portování her. Proto s tim Sony taky předpokládám přišla a vykašlala se na Cell.
          • walltar
            No právě Konzole ale D3D ani OpenGL nepoužívá ... takže když portuješ hru tak ji budeš muset předělat tak aby tyhle Api využívala. Taky si myslím, že portování jako takové se ulehčí, ale pokud se bavíme o optimalizaci tak jsme někde jinde ... vždyť tu někdy nezvládají ani PC only tituly. A potkud neumíš optimalizovat tak ti to, že se hra portuje líp (a tím i optimalizuje) moc nepomůže. Bude to pořád kus od kusu. Ti co měli dobrou optimalizaci ji možná budou mít o trochu lepší a ti co ji měli špatnou tak těm pomůže jedině vyměnit lidi co na ní dělají.
            • walltar
              Pokud vím, tak PS3 používá vlastní API, které je sice založené na OpenGL ES 1.0, ale je hodně upravené pro HW. Navíc některé hry vůbec to jejich api nepoužívají. Je to s tím programováním složitější a asi by to musel vysvětlit někdo kdo se v tom vyzná.
            • Robotron3
              Vývoj hry na PS3 jsem samo nikdy neviděl, ale čet sem, že PS3 používá jako api upravené OpenGL ES, tak předpokládám, že u PS4 to bude stejné. Vždyť co jiného by to mělo mít, jako zobrazovadlo?
              Ale jinak souhlasím. Ono samotné OpenGL stejně nemá s optimalizací hry asi moc společného, to je jen vizuální stránka. Ale uvidíme. Já si myslim, že o něco vstřícnější to bude, tak snad... :)
    • x_ander
      Napadla mě stejná otázka a taky by mě zajímala odpověď :)
    • walltar
      Myslím, že ani ne ... pořád to bude jidný styl optimalizace. U jedné se hra optimalizuje jen na jeden HW a u druhého se bude muset optimalizovat na velkou řadu kombinací a využívat DX3D a OpenGL ...
    • Robotron3
      To už záleží na těch vývojářích, jakou si s tím dají práci, ale samozřejmě se to nabízí.
  • tak doufam, ze kdyz uz ty hry budou programovat na 8 jadrovy x86 cpu, ze port na PC bude naprogramovany tak, aby vyuzil i to moje 4-jadro
    • Už dnešné modernejné hry s kvalitným enginom dokážu využívať 4 a viac jadier.

      Pozri si napríklad nový crysis3, battlefield3 alebo aj skoro 2 roky starého zaklínača2 - tam 8 jadrové (vláknové) procesory rozdupú 4 jadro ako nič - len to trochu ustupuje do úzadia, lebo sú to hry, ktoré sú viac závislé na grafickom výkone.

      Nepochybujem o tom, že každý "nextgen" port už bude podporovať 4 a viac jadier a keďže architektúra nových konzol bude x86, portovanie by malo byť jednoduchšie a efektívnejšie.

      Aby si nakoniec ešte neľutoval, že si si nekúpil 8 jadro. *15*
      • ja uz ho mam prece jen trochu starsi ;] kdyz bude duvod k upgr. tak se zlobit nebudu
      • 8 jadro od intelu stoji asi jak cely herni pc.
        "8" jadrovy Bulldozer od amd ma srovnatelny vykon s Thubanem cili 6 jadrem minule generace, muze za to hlavne mizerny vykon na takt.
        4 jadro od intelu, jako i5-2500K a i5-3xxx ve hrach Bulldozer naprosto drti. BD to dotahuje v renderovani atd, kde se da naplno vyuzit vsech jader.

        (ne)Koupe kteryho 8 jadra by mel litovat?
        • V každej hre, čo dokáže využiť viac ako 4 jadrá je 8 jadro od amd porovnateľné a výkonnejšie (a lacnejšie) ako intel i5. To isté platí o vzťahu i7 (ak hra dokáže využiť ht).

          Vzhľadom na to, že väčšina pc hier sú (a budú) konzolové porty a že obe nextgen konzoly využívajú x86 8 jadro, existuje opodstatnený predpoklad, že väčšina pc hier bude vedieť natívne využívať 8 jadrové cpu (či aj ht to je ťažko povedať).

          Tu máš príklad next gen hry :
          http://www.pcgameshardware.de/Crysis-3-PC-235317/Tests/Crysis-3-Test-CPU-Benchmark-1056578/
          Amd 8350 bok po boku s o 100€ drahšou i7. A i3ka niekde dole plece pri pleci so 4 roky starým core 2 quad.
          • Jasny, porovnavej CPU v koridorove konzolove strilecce. *7*

            Tady vysledky z hry co opravdu CPU pouziva a jde to videt:
            http://www.behardware.com/articles/880-16/amd-fx-8350-review-is-amd-back.html

            Takze si muzes dal snit vlhky sen o tom jak je BD lepsi jak i5. *15*
  • Jsem stejně hrdý na náš malý národ kolik dokáže splodit geniálních mozků, oni už nyní vědí mnohem víc než lidé pracující x let v herní branži a zastávající vedoucí pozice u největších světových firem . A to je ještě musí živit rodiče, co až teprve vyrazí do světa? Celý svět před námi padne zadek. *8*
    • Ja ti nevim, ale tvrdit, ze hlavouni v tehle firmach vzdy vedi co je pro jejich firmu nejlepsi a ze delaji vzdy spravna rozhodnuti zni zhruba stejne hloupe, jako kdyz se nekteri mistni radoby odbornici pousteji do radoby fundovanzch posudku a prognoz.
      Kdyby to totiz bylo tak, jak ty rikas, tak by sme tady nemeli zivorici az krachujci nekdejsi giganty jako napr Nokia. A i to Sony je na tom v porovnani s dobou drivejsi celkem bidne.
    • Ty si fakt myslis, ze kdyz je nekdo manazer v sony tak to znamena ze dela ty nejlepsi rozhodnuti a kroky co se tykaj konzoli, elektroniky atd.? Ze kdyz by byl v nokii tak to samy ohledne telefonu? Tak proc obe firmy padaj na hubu kdyz to umi nejlip?
      Kecat do vseho umi kazdej, to je pravda. Ale verit ze nekdo to dela nejlip protoze je to jeho prace? Vubec.
      • Rozhdne do toho vic vidi a vidi to i z jinych uhlu pohledu o kterych mnoho chytroli u ani nevi, ze existuji. Spousta lidi napr. neresi naklady, vyrobni omezeni nebo konstrukcni omezeni typu odvod tepla.
  • pavel.sterba1
    Myslim, ze vydavatelske domy jasaji. Muzou pokracovat ve vydavani grafickych pozlatek s nulovou hratelnosti a zabavou. Uz se nemuzu dockat, jeste vice dementnich titulu v jeste lepsim kabatku. Call of Duty 8, max payne 6, MOH 12 a pod...To bude krasa...Cekam, ze herni cas se zkrati tak na 2 hodiny, za to cena za hru se vysplha na dvojnasobek..Huraaaaaaaa! Jen nechapu proc tolik tlacitek na ovladaci. V posledni dobe si clovek vystaci s tlacitke "vpred" a krizkem, kdyz uz zacina o neco jit, tak se prida i kolecko, u naslaplejsich titulu se mackaji obe tlacitka naraz.
    • Robotron3
      Kdyby se vydávaly jen hry s nulovou hratelností a zábavou, tak by herní průmysl zkrachoval, protože by to nikdo nekupoval a nehrál. To je teda divný, že nezkrachoval :)
    • x_ander
      Tak zrovna Maxe bych za dementní titul nepovažoval. Máš jinak sice pravdu, že sice vychází hodně her s grafickým pozlátkem a nulovou hratelností, ale i v tom balastu se najdou kvalitní tituly (a to i na konzolích), takže bych to tak černě neviděl... Já se naučil odfiltrovat CoD, MoH a podobně, zbytečně se kvůli nim nevztekám a hledám si jiné hry, které mě budou bavit. A když je zrovna sucho, tak to jistí GoG nebo indie scéna...
      • tak schvalne skus jmenovat nejake kvalitni tituly ja teda o zadnych nevim, a to i na pc
        • starcraft 2, legend of grimlok atd.
        • Robotron3
          Naposled jsem hrál Binary Domain. To byl sice trochu krátkej, ale velice kvalitní titul.
        • x_ander
          Teď si nejsem jistý jestli netrolíš, ale budiž. Metal gear solid série, Dark Souls, Uncharted série, Shadow of Collosus, God of War série, Dishonored, Far Cry 3, Heavy Rain atd. atd. Je to samozřejmě o vkusu, každému sedne něco jiného, ale myslím, že o žádné z těch her se nedá říct, že je to dementní hra s nulovou hratelností a zábavou...
        • walltar
          Kvalitní tytul je relativní a subjektivní pojem ... co jednomu příjde kvalitní je pro druhého sra*ka ... muíš najít nějaké objektivní měřítko kvality her.
  • walltar
    Hak teď už jen oznámit pořádnou podporu klasického PC příšlušenství ... jako například myši a klávesnice a budu první z Console haterů, který si koupí novou PS4. Pc si nechám na indie a MMO a zbytek bych hrál na PS4 připojené k normálnímu 24" monitoru.
    • V dobách PS2 jsem viděl krabičku, do které se připojila myš a klávesnice a dalo se s tím hrát. Nevýhodou byla nižší citlivost myši (emulovalo to otáčení pomocí tlačítek/analogů).
    • To uz prece podporuje i ps3 :-).
  • Radioaktivni_surikata
    Haleluja, tři krát sláva. To bude snad definitivní konec megahnusným texturám u jakýkoliv portovaný hry. Jestli budou mít konzolisti hladší stíny nebo víc post-proces efektů, to je mi šumák. Ale jednu věc bych jim vřele přál. 60 fps. Snad to vývojářům dojde a nebudou se trumfovat, kdo dostane na monitor víc otravnejch efektů najednou. Obětování hlaďoučkýho gameplaye za to nikdy nestojí, tím spíš, že hlavně ze začátku bude výkonu k dispozici i tak dost *3* Vivat Carmack.
    • S gpu aký bude mať ps4 (podtaktovaná hd7900m) dá vo väčšine hier 1080p/60 aj herný notebook. Pre konzolu to nebude problém.
      • Radioaktivni_surikata
        Tak já jsem to myslel hlavně tak, že si to musí uvědomit vývojáři. Na 1080p/60 sáhne hravě i PS3, jenže je zapotřebí obětovat vzhled, a to by v prvních letech neměl bejt relativně problém. Jenže až bude zas PC o pořádnej kus napřed, tak pochybuju, že si někdo bude hrát na 60 snímků a prostě z toho podojí, co to půjde. Mě by spíš mrzelo, kdyby to takhle dělali už od začátku.
        • Väčšina ľudí uprednostní vyššie detaily ako viac snímkov za sekundu. Aj na pc. Jednoducho preto, že to lepšie vyzerá.
          • presne ja si taky na PC radsi nastavim vsechno na max. a jedu na 30fps nez mit hnusnou grafiku a falesny pocit ze je to rychlejsi
            • TheGGG
              Já hraji na 120 FPS na max a neřeším. Na konzolích hraji jen singleplayer a je mi jedno jestli to dá 30 nebo 60
            • Radioaktivni_surikata
              Falešný? Tak to potom jo no. To spolu musíme někdy zahrát nějakou online střílečku, abych se taky trochu pobavil *1* A takovej BF3 je na high opravdu hnsunej, to jo. Těch 30 fps za ultra prostě stojí
  • Kr.Pa
    Takze jediny rozdil oproti PC bude jen ovladac a pripojeni k televizi? To asi PS5 bude uz jen PC s nalepkou sony.
    • Rozdiel oproti pc je direct to metal programovanie, čo znamená, že programy nemusia využívať api ako directx či opengl a sú špecificky vytvorené pre konkrétny hardware. A cena.

      Samozrejme pc môžeš bez problémov pripojiť k tv a podobne na ňom môžeš používať aj takmer akýkoľvek konzolový ovládač.
      • Kr.Pa
        Cena bude mala, vzdyt sony prodej dotuje
        • To je dobre.
          • jasne nejak jim musi zduvodnit ty mega predrazeny hry na ps3/ps4 prece hracum nereknou ze na nich jen pekne rejzujou *1* ono se staci zamyslet nad tim kolik stoji ps3 a kolik stoji vykonejsi notebook ty ceny elektroniky klesaj silene rychle a pri milionech ks jde vyrobni cena hooodne dolu ale hlavne zadny manager vam ji nerekne *1*
    • no nevim když si chci zahrát fifu tak si tu TV s gamepadem připojim k PC kdykoliv :)
  • Dříve, když vyšla konzole, tak její možnosti všem vyrazily dech a žádné PC se na ní nehrabalo. Pamatujete, když vyšlo 3DO, Atari Jaguar, nebo PS1? Dneska už 1,84 TFlops nikomu dech nevyrazí a projektanti těch nových veselých krabiček jsou spoutáni požadavky na spolehlivost, spotřebu, potažmo nedostatečnými možnostmi dobrého chlazení jejich HW. Jejich jedinou výhodu oproti PC vidim v dedikovanosti a unifikovanosti jejich HW a v absenci přebujelého a neefektivního OS.
  • Ať čtu jak čtu, tak mi pc pořád připadá lepší(nejen hardwarově).
    • Na to, že je to můj první trolling se docela povedl ne?rozproudila se konverzace a prozatím žádné mínuska :D. Nebojte už se to nebude opakovat.
      • walltar
        No tak potom to není moc trolling....
        Mě taky PC připadá lepší (nejen HW) .. to je vyjádření názoru né trolling.
    • Prianie otcom myšlienky...

      8 jadrové cpu, pričom hry budú vedieť každé jadro využiť, ddr5 pamäť, ktorá je asi tak 2x rýchlejšia ako najdrahšie ddr3 a gpu založená na 7900m - a to všetko samozrejme bez nutnosti používať directx či opengl a dokonale optimalizované pre hardware.

      Pc, čo sa s touto konzolou bude rovnať v hrách, bude stáť veselo cez 1000€ a to je veľmi konzervatívny odhad.
      • Ono když si spočteš cenu konzole + televize > 1000 eur PC...a takové Pc taky neni žádný hit..
        • nehovoriac o tom ze celkom dost ludi doma ten pocitac uz ma a kludne by im aj stacil.
        • RodneY55
          jenze zas ber, ze na konzoli si po koupi zahrajes hry jeste tak za 5-7 let (pokud to bude jako ted).
          tezko budes hrat nove hry na tak starem PC.
          • To je diskutabilní ale nejspíš to je pravda..Na druhou stranu..kde může bejt za 5-7 let PC, respektive majitel konzole si nepořídí nic nového zatímco PC hráč bude tu volbu mít. Taky ho to ale bude stát..no to je na delší laborování..při tempu v jakém se na PC kradou hry už bychom pak mohli řešit kolik za hry utratí PC uživatel a PS3/PS4 uživatel. Já jsem hodně value buyer protože než sem začal vydělávat tak sem měl pomalu 8 let staré PC..pak když jsem koupil nové loni tak najednou bylo k hraní tolik titulů a drtivá většina mě nestálá víc jak 5eur. A už sme zase u otázky..zahraješ si na PS4 10let starou hru?

            Jinak poznámka že monitor za 3000,- je šunt je mimo...můj Iyama Full HD 24" monitor stál necelé 4 000,- a je to velmi dobře hodnocený monitor..to je jen neakceptování faktu, že monitor prostě stoí podstatně méně než Full HD TV.
            • walltar
              Pokud si člověk nekoupí 30" za 30K *5* ... potom už bude TV levnější.
          • walltar
            Pokud se bude všechno zase portovat z konzolí tak skoro jo. Tady dost her jede na konzoli 30@720 a lidi to potom na PC spustí s lepšíma texturama na 1080p. Plus společnosti se nějak moc nese*ou s optimalizací. Za 5-7let bude stejný problém ... Pc pojedou na QHD a lidi budou chtít 120fps a konzole bude mít 1080p a 60FPS

            Ale každopádně nevidím důvod nemít doma PS4, X720 a výkoné herní PC a potom hrát na tom, kde je ta hra nejlepší. Mě v tom zatím bránilo hlavně to, že na TV nehraju a gamepad nepoužívám. A na součastných konzolích člověk musí laborovat aby zprovoznil klávesnici a myš.
            • A pak je ještě ten druhý rozdíl.Už teď má PC naskok v grafice pár let.Jak to asi bude vypadat za těch 7 lugal ? :)
            • Rozdiel je ten, že ak si na jeseň 2013 kúpiš ps4 za 450€, tak ti tých 7 rokov vydrží. Ak si na jeseň kúpiš pc za 450€, tak ti postačí možno na nejaké ľahšie hranie a o dva roky mu dôjde dych. Ak si kúpiš pc za 1000€, tak vydrží dlhšie (graficky sa na ps4 chytať ale nebude), no o 7 rokov si na ňom žiadnu novšiu hru nespustíš...

              Každopádne tiež nevidím dôvod nemať doma ps, xbox čo pc, ak to človek využije.
        • A kábel z grafiky počítača si zasuhieš rovno do tvojho mozgového interface, čo? *15*
          • PC za 25 000,- počítám i s monitorem..to je 3000,- marginálie oproti 10-15 000 FULL HD TV ..
            Jinak ono když se řekne PC chápu to se všemi periferiemi protože bez monitoru je ti k prdu, že...tak jako konzole bez TV...
            • Walter: kdyz je to pro tebe lepsi, tak si k nemu muzes pripojit i tu konzoli. Konzole nemusi byt pripojena k drahemu televizoru.
            • Tak vidíš, ak to preferuje aj hráč123, tak o to lepšie pre neho, zapojí šitný monitorík za 3k do playstationu a ušetrí 12k.
            • walltar
              Tak já mám FullHd plazmu a už nebyla 3měsíce zapnutá ... je to jenom o preferencích. Radši hraju na monitoru než na TV. I na filmy se dívám na monitoru. Imho je to lepší.
            • Ty tu chceš porovnávať tv za 15k s nejakým šitným tn pidimonitoríkom za 3 litre? *15*

              No ale veď keď je ten monitor pre teba také terno, tak odporúčam vymeniť hdtv za neho, nepochybujem, že vizuálny zážitok sa minimálne zdvojnásobí. *15* *15*
          • Ony monitory jsou trošku levnější jak TV podporující "Full HáDé" víš :)
            • Radioaktivni_surikata
              To víš, Ulice, Ordinace... Jo jo, moje srdcovky *1* Radši si fakt vychutnám film na gauči u telky než před monitorem, a je mi jedno, jak blízko ho mám :) Rodina se na bednu kouká docela často. Mě to čeká až v půlce března, bude velká cena Austrálie *3*
            • To bohužel surikato záleží na tom z jaké vzdálenosti se na tu TV nebo monitor díváš víš :)
              Že je 110cm Tv lepší jak 23' monitor to je jasné ale tomu taky odpovídá cena :o)
              A to, že se TV nepožívá jen na hry ale na dívání TV jako takové je fajn, ale zamyslete se koliv pořadů tam sledujete :) Ono dneska někoho ještě baví sledovat reklamy přerusované filmy ? :))
            • Radioaktivni_surikata
              Jenže podle mýho skromnýho odhadu naprostá většina používá TV i jako TV, a ne jen jako monitor. Navíc jestli si mám pustit Vetřelce na 23'' monitoru nebo na televizi s 110 cm úhlopříčkou a domácím kinem, tak v tom mám docela jasno *4* Zas se musíte hádat o blbostech, co *2*
            • Toto je skutočne odzbrojujúca blbosť. *15*

              Ide o to, že obe zariadenia potrebujú nejaký grafický výstup. Záleží len na zákazníkovi, či si k nim vyberie nejaký tn monitor, kvalitný ips, lcdtv, plazmu, projektor či hmd.
  • Keyz
    Jestli Xbox bude mít Intel CPU + Nvidia GPU tak mohou využít PhysX.
    Dost lidí to potěší když na TV uvidí jak hodně věcí bouchá a různě se drolí. I když bych raději viděl lépe využité tak lepší než nic.
    • "He showcased the potential with a demo involving Havok, a physics simulation engine, that dropped 1 million objects onto the environment. The simulation was powered by the GPU."

      http://www.polygon.com/2013/2/20/4009940/playstation-4-tech-specs-hardware-details

      Aby si mohol kľudne spávať. Xbox bude vedieť to isté len s trochu slabšou grafikou. Ale vidno, že nvidia marketing robí svoju robotu dobre, keď si ľudia myslia, že na fyziku je potrebná nvidia karta.
    • Bude mat tak isto amd 8 jadro 1.6 Jaguar s 800mhr cgn grafikou, 8g ramiek, specialita 32m esram a dlasie rozne kusky hw na specificke ulohy.
      PS a X budu viac menej to iste, len s inym OS a hrami.
      • Xbox má mať o triedu nižšiu grafiku (ps4 bude mať grafu podobnú 7900m, xbox asi 7800m).
    • xbox ma mat tiez AMD cpu+gpu a preco by MS platil Nvidii za physx, povedz jeden dovod :)
      • Lebo si myslí, že fyziku vie počítať len nvidia gpu a vôbec netuší, že to dokáže aj akýkoľvek procesor, zvlášť ak má 8 jadier.
        • Radioaktivni_surikata
          Fyziku dokáže samozřejmě počítat i procesor, ale GPU je na to s mnohem větším počtem jader přeci jen vhodnější. Bráno obecně.
        • Navíc physX není jedíná fyzika na trhu :)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit