Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Takže písíčko .... tak to by na tom mohl jet steam, abychom si mohli zahrát nějaké slušné hry *3*
  • Možná mě někdo ukamenuje, ale já jsem v těch videích z těch her neviděl nic, co by mohlo překonat například grafiku z Crysis, které dokážou rozjet i staré konzole.
    • x_ander
      Myslím, že ten skok bude spočívat v něčem jiném, tuším že to popisoval Vávra někde (a nejpíš se trefil). Grafika jako taková nebude oproti současné generaci nějak výrazně lepší (ve smyslu, že by nám padala čelist), ale bude v téhle grafice možné dělat DALEKO větší scény, prostředí, množství postav, detailů, velikost map atd., což dnešní konzole neutáhnou. Takže pokud si vedle sebe dáš screenshoty z PS3 a PS4, tak to asi takový rozdíl nebude, ale při hraní by hry z PS4 měly být graficky daleko bohatší... IMHO bych tedy řekl, že ten rozdíl bude nejvíc vidět na hrách jako je GTA a podobně. U koridorovek typu Crysis se toho tolik nezmění.
    • NonSuch
      Obavam se, ze nejaky vyznamny technologicky skok nemuzes cekat, jasne, stiny budou zase trochu stinovejsi, textury detailnejsi, modely komplexnejsi ale to uz jsou jen drobne zmeny, ktere uz toho moc nezmeni. Ta hlavni revoluce v grafice probehla uz pred lety, ted uz to je jen postupna, pomala evoluce. Grafika se sice zlepsuje, ale nic z ceho by sis sedl na zadek jako kdyz se prechazelo ze spritu na 3D modely nebo kdyz zacinalo hw akcelererovane filtrovani textur.
    • Keyz
      Hodně efektů není dobře vidět a zas takový skok to nebude když konzole bude mít to co se běžně prodává do PC.Jednoduše řečeno.
      Záleží jak to vyžijí.
  • Měl jsem za to, že x86 cpu neumí obsloužit více než 3GB ram, takže z tohoto pohledu zajímavé, dobré je i zmíněná možnost připojit sluchátka z dualshocku, paráda. Na co jsem byl hodně zvědavý je samotný vzhled konzole...škoda. Dohromady neřekli a hlavně neukázali vůbec nic zajímavého.
    • Lol, pleties dohromady hrusky s jablkami a samozrejme ze to je x86_64, kriste sak je to jedna z poslednych rad od AMD. Aspon vidno priemernu uroven konzumenta konzoli.
      • Prumerny konzument konzoli netusi, ze by x86 mohlo mit omezeni ram na 3GB. Tohle je pc uzivatel, ktery se s tim setkal na 32 bit. windows.
      • Jó, pořadně ho dojebej ty šu1ine, je to úplný k0kot, že zrovna tohle nevi, že? Takoví p1čus0vé jako ty jsou v diskusích nejlepší. Hlavně si nezapomeň vyh0n1t nad tím jakej seš frajer, že víš vše o alokaci paměti a znáš specifikace CPU v PS4 - aspoň to bude mít tu správnou úroveň...
  • Podobnost s PC by mohla usnadnit tvorbu PC konverzí playstationových her, což by bylo super.
    • A nebo naopak koverzi PC her na PS4, což by byl úplně nejlepší případ.
  • ruthan
    Specifikace primo on sony:
    http://www.polygon.com/2013/2/20/4009940/playstation-4-tech-specs-hardware-details

    Jinak dobry, ale Sony to stejne nespasi a to je dobre.
  • TheGGG
    Sice neukázali jak ta krabka bude vypadat, ale co raní erekci my ta zpráva posilnila stejně
    • Tak to ti závidím, pro mě jen další zbytečný a nicneříkající článek bez jakéhokoli zajímavého obsahu.
      • TheGGG
        To je zcela tvůj problém že tě nezajímá příchod krále
      • FeebeEWN
        má na fotce Biebera... co bys od takovýho člověka čekal? :D
  • Hmmm CPU od AMD... Kdyby to bylo postavený na architektuře PowerPC tak ani neceknu, ale v x86 je momentálně jasně lepší Intel. A je pro mě záhadou proč CPU nesvěřili právě jemu. Nabízí se jen cena.
    • Usmevne tvrdenie, este mi povec naco ten svoj procesor tak brudalne vyuzivas ze ta to AMD tak strasne limituje. LOL
      • Az budes jednou mozna nekdy na pocitaci delat i neco jinyho nez prohlizet fejsbuk, tak mozna pochopis, kde ma soucasna nabidka AMD limity. Nejsou nijak moc vysoko, takze se vetsina jejich nabidky zadycha i pri extrakci trochu vetsiho archivu (par gigabajtu).
        • Co jsem četl tak na aplikace a 3D programy jsou nové procesory od AMD lepší. Ve hrách je Intel o dost lepší to je fakt....
        • smejki
          bavíme se ještě o PS4?
        • Typická obeť marketingu intelu. Ale inak veľa šťastia prajem pri rozbaľovaní či kompresii archívov na ps4. *15*
          • Aha, aha, marketing, jasne. Momentalne mam pusteny na notebooku s mobilnim Ivy Bridge dve virtualni masiny. Opravdu bych chtel videt, co by s tim udelalo cokoliv od AMD (teda, nechtel, ja to samozrejme vim - na jakoukoliv akci bych cekal dvakrat dyl). Ano, na PS4 asi tezko bude nekdo rozbalovat archivy, nicmene tohle vlakno bylo o necem trochu jinym, zejo.

            Jinak taky mozna stoji za zminku, ze ten "supercharged" procesor, kterym se Sony chlubi, je z rady AMD Panther (aspon podle specifikaci na http://www.polygon.com/2013/2/20/4009940/playstation-4-tech-specs-hardware-details). Panther je nastupce Brazosu, coz je nejslabsi rada od AMD, hodici se tak sotva do netbooku - Brazos je konkurence Intelu Atom ci o kousek nad nim - nekde mezi Atomem a mobilnimi Pentii a Celerony. Grafika je integrovana, takze to taky bude urcite vykonove strasnej narez. Tech 8 giga GDDR5 tomu sice pomuze, ale o nejake "nove generaci" se v kazdym pripade mluvit neda ani omylem - ono z lejna se bic plete fakt tezko.

            U te grafiky je napsany jen udaj o TFLOPS, kterej taky neukazuje na zadnou velkou slavu - 1.84 TFLOPS; highend AMD pro PC, Radeon HD 7990, ma pres 6 TFLOPS (teoreticky: http://cs.wikipedia.org/wiki/AMD_Radeon_HD_7000), tech 1.84 (coz bude taky teoretickej udaj samozrejme) odpovida spis necemu jako Radeon HD 7850 (http://en.wikipedia.org/wiki/Southern_Islands_%28GPU_family%29).

            Takze to vypada, ze procesorova cast bude tezce zaostavat za grafickou. To hodla Sony resit dynamickym prerozdelovanim vypoctu mezi CPU a GPU, coz nezni jako uplne spatnej napad, ale 1) na kompatibilitu s PC (i vzdalenou) rovnou zapomente 2) bych si dovolil tvrdit, ze tam stejne nekde bude minimalne jedno uzky hrdlo jako malo propustna sbernice, ktery celej vykon posle do kytek. Celkove mi to prijde jako ze se Sony snazi stlacovat naklady na minimum, takze vlastne vzali vicemene PC komponenty (jsou levnejsi), vymysleli nesmyslny zapojeni (aby to nebylo PC kompatibilni) a ted pomoci marketingove kampane budou presvedcovat lidi, ze hry sice vypadaj porad stejne jako v minule generaci (hnusne)... "ale to prece nevadi, tohle je uplne nova generace! Podivejte, ma to na ovladaci dotykovou plochu za pet centu!".
    • filias
      Není to jen o procesoru, ale i o grafice.
    • Pravdepodobne nabidli lepsi cenu a mozna pro ne ma velky vyznam vetsi integrace procesoru a grafiky, kde zas vede amd.
  • Pokud pominu PR kydy o excelentnosti zvolených komponent (všude zdůrazněná vysoká čísla a okolo nich samé superlativy), tak i když nejsem konzolista, tak si u mne SONY mírně spravila pověst.

    PS3 éru z pozice pozorovatele vnímám a vždy jsem vnímal jako pokus, jestli jde vydat "divný" HW a dotlačit dostatečný počet zákazníků, aby si ho koupili a tím předvést 3rd party vývojářům, že tvořit hry na "divnou" architekturu se vyplatí. Sedmijaderný CELL, 256 MB paměť pro data, grafika na pomezí NVIDIA 7700 ~ 7800, podpora LINUXU. (to je z Wiki, tak chytrý ani náhodou nejsem).

    Pokus se povedl, ale z mého pohledu za cenu nepěkných ztrát. U multiplatformních titulů mají většinou PS3 verze omezení a nezřídka se ukázalo, že PS3 verzi pro vývojáře obstarávala externí firma zaměřená právě na konverze do PS3 architektury. Nevidím do finančního zákulisí, ale předpokládám, že nemít SONY už vybudovanou pověst z předchozích konzolí, nejedna firma by se rozhodla svůj titul na PS3 nevydávat kvůli extra nákladům na převod do "divné" PS3.

    A tak když vidím, že teď SONY vydává PS4 a (alespoň z mojí pozice laika) se snaží vývojářům zavděčit podobností architektury a usnadněním tvorby pro ni, tak jsem jedině rád.

    Ovšem když tak přemýšlím, zejména na anglofonních fórech se za PS3 éru nashromáždilo dostatečné množství diskutérů, podle kterých byla konzole PS3 symbolikou dokonalosti právě díky odlišné struktuře. Celkem by mne zajímalo, jak teď ponesou reklamní kampaň na PS4, která se nese v duchu "Supercharged PC".
    • Poznámka pod čarou - z jedné anglické diskuse:

      QUOTE: So Destiny for PS4. PS4 is a "supercharged PC" so why the **** is it not coming to PC!?
      ANSWER: Cause PCs ain't fast enough man.


      Jak že to bylo v Kenan&Kel, blahé paměti na Supermaxu? A jo:
      "AWWW, už to začíná!"
  • Tak jsem na to zvědav, potěšila informace o možnosti zpětné komatibility, ale zajímalo by mne jak to bude řešené přes gaikai, jestli tedy půjde takhle hrát pouze obsah stažený digitálně z PSN, nebo i kteroukoliv krabicovou hru. Co mne už tolik netěší, tuším spíš že mne to bude otravovat, je proklamovaná orientace na sociální kraviny a propojování s telefonama a tabletama (k čemu, výkonou konzoli si nepořizuji abych na ni pouštěl trapné aplikace ze smartphonů), a co si myslím mne bude doslova rozčilovat bude "Share" tlačítko na místě PS tlačítka, panebože proč, nebylo by lepší tudle další "sociální featuru" nechat schovanou v menu????? Už vidím jak u toho budu nadávat pokaždé, když na ten čudl omylem kliknu a začne na mne vyskakovat facebook *11*. Také jsem zvědav na to jak bude využívaná ta dotyková plocha na gamepadu, za sebe mohu jen říct, že nejsem fandou dotykového ovládání, ale třeba překvapí a nebude tam tolik "překážet".
    • Jestli to bude realizovany jak u Vity, tak to bude jen moznost bez otravovani. Ty u dualshocku 3 omylem tisknčs ps tlacitko? Jestli ne, tak proc bys mel zde?
  • God-of-War
    Epický!!!!!!!!!!! AAAAAAAAAAAA *14*

    Trapny pcckari minusujou.. jak jinak:)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit