Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Má tenhle článek nějaký jiný smysl než vyvolat diskusní flamewar?

    • Jack1947

      M$ projíždí válku už nějakou dobu... takže nevím o jaký Flame se jedná 🙂

  • No, co na to říct? Přišli jste o pravidelného čtenáře 😀

    • Jack1947

      Takovýhle lozjy co se regnou jen proto aby napsali že končí, vždycky pobaví 😛

    • iSpirit

      Sbohem. 

  • Tyjo tady je nadšenců Game passu. 😀

    Já jsem teď dostal k základní desce 3 měsíce zdarma a upřímně 260 měsíčně bych za to nedal. 

    Asi kdybych se zajímal o Microsoft hry typu Halo, Gears a Forza, tak je to fajn služba, ale jinak nic moc. 

    • iSpirit

      neumím si představit využívat herní předplatné. Už ta myšlenka je ubíjející pro mě. 

      • Mě to také nevyhovuje, být v hraní závislý na tom co je aktuálně v nabídce. Mám mnohem raději ty staré hry a svobodu si je kdykoliv budu chtít, zahrát.

        Jsem ale také dosti povrchní, dám hodně na vzhled, takže kdybych vybíral konzoli, vezmu PS5. Černou kostku už doma mám 😉

        Bohužel hraní je pro mě jen tak 5% strojového času, takže budu nucen zůstat na PC platformě...

        • Paul_cz

          Mít za 90 eur všechny MS hry day 1 na dva roky dopředu je dost dobrá nabídka. Cena jedný a půl hry. Vzhledem k tomu kolik studií pod sebou MS teď má..dost dobrá nabídka.

          • Já neříkám že to je špatná nabídka, spoustě lidí to vyhovuje. Někdo zase ocení PS exclusivive.

            Já  nejvíce "hraju hry" od siemensu , ty mi zaberou tak 40% strojového času, pak nějaký ten film a různé xcasty o deskových hrách.

            Co se týče PC her, hodně se vracím do minulosti a nejnovější pecky mě většinou nechávají chladným. To je asi hlavní důvod proč se mi game pass nevyplatí. Ale určitě bych ho nikomu nerozlmlouval, pro velkou  skupinu hráčů to je určitě dobrý Kauf...


    • Veskoslav

      Taky proč by si za to dával tolik, když na pc to stojí 119...Jinak já jsem kromě těch tvých her dohrál díku tomu i Metro nebo A Plague Tale.

      • Ale dočasně... 

        • Já si platím Game pass nějakých 6 měsíců (714 Kč) a za tu dobu jsem si tam zahrál nového Oriho, Gears 5, Forza Horizon 4, Shadow Tactics, Kingdom Come: Deliverance a teď se chystám na Gears tactics.

          Když bych měl všechny tyhle hry kupovat tak by mě to vyšlo na pěkných pár tisíc oproti těm 714 korunám, které jsem zaplatil dotěď.

          • Kingdom come i Shadow Tactics se dokonce rozdávaly zadarmo, ale na ty Microsoft hry je to dobrá služba, to musím uznat. 


            Jenom ty hry prostě nejsou nic pro mě. Zkusil jsem Halo a Forzu a nevydržel jsem. 


            Na druhou stranu jsem díky tomu zkusil pár malých her jako My friend Pedro nebo Superhot, který bych si asi sám nekoupil. 

        • Veskoslav

          A? Kdybych si obě hry koupil je to jako dvouleté předplatné. A ani jednu z nich nějak nebudu hrát podruhé. Metro pak koupím v akci na Steamu až bude do sbírky.

          • Vážně jsi upravil svůj komentář po tom, co jsem na něj reagoval a pak mi odepišeš jako bych reagoval na ten upravený komentář? 😀


            Jinak v pořádku, že jsi se službou spokojen, ale přijde mi, že to tu zbytečně hrotíš a nejsi teda jediný. 

            • Veskoslav

              Nic jsem neupravoval:)

              • Reakce na příspěvek:

                Proč lžeš? Víš že máš pod komentářem napsáno "upraveno"? 

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Ten jsem upravil asi tak 2 vteřiny po tom, co jsem ho dopsal, protože pak nejde upravit. A toho hned prvního jsem si nevšiml, že ho myslíš, já myslel ten, na který reaguješ.


  • Otázka na pána šéfredaktora Smutného. Je vhodné zveřejňovat takovéto
    články s osobnímy názory pána Homoly, které jsou navíc vytržené z
    kontextu nebo jsou zavádějící? Příklady:

    Sony se navíc Microsoftu mezi řádky hezky vysmála, když se nebála ukázat ani „nudnou“ gameplay, například záběry z hlavního menu Gran Turismo 7.
    Ale to je přesně ono! Pak se totiž nedivím, že někteří hráči se mohou
    cítit Microsoftem oklamáni, zatímco Sony se nebojí jít s kůží na trh a
    ukázat nejen hezké trailery, ale i opravdu autentickou hratelnost.
    - Microsoft ještě novou Forzu neukázal ale podle pana Homoly se mu už Sony vysmála a hráči už prý byli Microsoftem podvedeni.

    Microsoft si s myšlenkou Xboxu bez mechaniky pohrával nějakou dobu a
    dnes si můžete pořídit Xbox One (S All-Digital) bez mechaniky a kupovat
    si tam hry pouze digitálně. Jenže tenhle Xbox přišel výrazně později a
    čistě subjektivně mi přijde, že ho Microsoft ani nějak zvlášť
    nepropaguje, nijak moc o něm nemluví a že to působí jen jako
    alternativní doplněk portfolia.
    - Proč by Microsoft měl investovat
    peníze do propagace v podstatě končící generace konzole, nehledě na to,
    že pokud vím tak Xbox One S All-Digital byl o Vánocích u nás
    nejprodávanější konzolí.

    Uznávám, že je to trochu slovíčkaření, jenže to nic nemění
    na tom, že pokud jsem to správně pochopil, nebude mít Xbox Series X
    minimálně rok/dva žádnou exkluzivní hru. Alespoň tedy od first party studií. Jestliže tedy další
    Forza Horizon vyjde na PC, Xbox One (X/S) i Xbox Series X, tak je to
    sice sympatický krok, ale v takovém případě si může MS strčit XSX za
    klobouk – raději sáhnu po PC verzi.
    Na rozdíl od Sony pro
    Microsoft exkluzivní hra neznamená hra pouze pro jeho konzoli, ale pro
    jeho platformy zahrnující Xbox, Windows 10 a jeho streamovací platformu.
    Což je pro hráče samozřejmě mnohem výhodnější.

    Těch věcí vytržených z kontextu nebo dokonce záměrně zavadějících je v tomto
    článku více. Viz hodnocení nedávné akce Xbox Inside u které bylo jasně
    předem řečeno, že budou ukázány pouze některé third párty hry a že hry
    od Microsoftu budou představeny později. Mě to prostě připadá tak, že
    většina redakce games se už předem rozhodla, že Playstation je prostě
    lepší, nehledě na to co Microsoft představí. Což je podle mě u profesionálního novináře zásadní chyba. U
    youtubera nebo streamera se to dá pochopit, ale ne u profesionálního
    novináře, který by měl především hodnoti podle získaných faktů. A faktem
    podle mě je, že je na takováto hodnocení ještě příliš brzy.

    • iSpirit

      Promiň, ale máme tu 7 let konferencí, kde slibují nové hry, nové IP, nové světy, nové spolupráce a pak tu máme výsledek Gears of War, Forza a Halo už přes deset let dokola. Tohle jsou fakta. Když pak mají další konferenci k nové generaci a je to zase fiasko, tak snad už můžeš objektivně zhodnotit, že jsou úplně v prdeli, ne?

      Na co měli Xbox One X?  Na to nevyšla jediná slušná hra od nich. Ten výkon úplně zabili. Ani jedna hra. Ani jedna hra. 

      Pak tu máme Game Pass. Ok. Lidi asi mají čas hrát x her. Gratuluji Vám. Já stihnu dohrát pět her ročně, nepotřebuji, aby mně někdo něco předhazoval. Raději si vezmu ten remake Demon Souls než 50 her, co mě nezajímají. 

      • Když pak mají další konferenci k nové generaci a je to zase fiasko, tak
        snad už můžeš objektivně zhodnotit, že jsou úplně v prdeli, ne?

        Ale o to tu jde. Oni tu konferenci ještě neměli.

        • redicius

          konferenci ne, ale měli představení her pro Xko - ANI JEDNA nejela na xku (všude bylo napsáno, že je to PC a pouze adekvátní výkonu) a co se gameplayů samotných týče, ty tam v podstatě nebyly .. když pominu, že se jednalo o multiplatformy a hry, který budou všechny na PC .. Sony ukázala mimo jiné i věci, který jsou pouze PS5, takový Xko nemělo zatím ani jednu ... promarněná šance jak blázen, sony tak dlouho byla ticho a MS to totálně nevyužil ..

          ..a to píšu jako majitel XOX a budoucí kupujíxí XSX

          • Ano, byla to promarnena sance, ale nastesti tam povetsinou byly indie tituly, od kterych opravdu next gen  zalezitosti zas tak necekam (i kdyz tady se Microsoft strelil do nohy tak trochu sam, protoze vsechny jeho hry budou par let designovany s omezenimi xbox one). Proto si pockame, az nam Microsoft novou produkci tech svych zakoupenych studii predvede, ted aspon vi, cemu se vyvarovat.

  • jack

    Byl jsem zklamaný z obojího.  Mám XB1, PS3, PS4 a stejně nejvíce hraji na PC. Žádná WOW grafika s fyzikou a raytracingem.  Žádné super hry.  

    GT7 vypadá jako všechny ostatní závodní hry, kde auta jen kloužou po silnici bez jakýchkoli realných deformací či fyziky. 

    Sony má asi opravdu větší počet hezčích exkluzivit, ale hodně z nich se s odstupem času stejně ukáží na PC a pak si je opravdu člověk zahraje ve 4K se 60fps.

    Play Anywhere od MS nefunguje zdaleka u všech her. Naštval mě nedávno Minecraft Dungeon, kde by to člověk čekal, že to bude. Hry z Xbox Live Gold Vám zmizí, když to přestanete platit. 

    Těším se na NVIDIA Ampere a Cyberpunk.

    • Jack1947

      Nebudeš k tomu mít přístup ale nezmizí :D

    • Veskoslav

      To ti zmizí i z PS+.


  • Guntro

    Pan Homola evidentně nepochopil strategii MS. Jim je úplně jedno, jestli si koupíte xbox nebo ne. Z toho žádnej profit nemají a nebo úplně minimální.  Jim jde o to, ať si pořídíte subscription na Game Pass. To jim generuje miliony dolarů měsíčně a následně si to hrejte klidně na mobilu. Series X je jen způsob jak dostat lidi k SW ale pokud máte PC a Game Pass tak taky máte vlastně Xbox.

    • iSpirit

      můžeš prosím někde odkaz na výdělky Game Passu? Pořád jsem v hlavě měl za to, že je to spíše prodělečné.

      • Veskoslav

        V současné chvíli máš 10 miliónů předplatitelů (duben 2020). Ale není rozlišeno, kdo má čistý Game Pass PC (119 Kč) a Game Pass Konzole (259 Kč) a kdo má Game Pass Ultimate (339 Kč). Ale když uděláme, že nejlevnější má 50 % a obě dražší 25 %, tak ti vychází, že měsíčně teď MS vydělá (neplést se ziskem:))

        595 000 000 za PC, 647 500 000 za konzole a 847 500 000 za kombinaci. Takže teoreticky měsíčně vydělá něco k necelým 89 miliónům dollarů:) 

        • iSpirit

          nesmyslné počítaní.  Takhle to nefunguje, to snad víš, ne?  Můžeme si dát příklad na Netflixu, který se obrací do plusu až poslední měsíce.  

          • Veskoslav

            Však ano. Není započítána počáteční investice, investice do her, infrastruktury atd. Ale měsíčně je aktivních 10 miliónů předplatitelů a do konce roku se očekává 20. 

            • iSpirit

              samozřejmě to mi nemusíš psát. Je mi jasné, že příspěvek Guntra je naprostý nesmysl a celý jeho příspěvek je postaven na vodě. Jinak Netflix byl prodělečný i se 100 miliony předplatiteli a to mají nastavenou mnohem vyšší cenu předplatného. Jak někoho může vlastně napadnout, že MS vydělává miliony dolarů nad předplatném, které stoji 125 Kč? Tohle neni Spotifiy ani Apple Music. Trošku rozumu do hrsti lidi.

    • misk

      No ale ide o to že Microsoft nemá žiadne zaujímavé hry ani v tandeme PC+xbox, snáď jediná kvalitná vec čo sa tam dá čakať je forza, PS5 už teraz má plno hier, len tento rok vyjdu killer tituly ako Last of us 2 a ghost of tsushima ktoré pôjdu aj na PS5, Microsoft sa proste nechytá, a pre Sony bude skôr konkurencia nintendo 

      • pro každého jsou zajímavé hry něco jiného. Já dávám přednost třeba Factoriu, hrám od Paradoxu, Mashinky už taky vypadjí k světu a Workers&Resources od kolegů z Košic je taky zajímavý projekt. Jenže tohle si nezahrajete ani na PS ani na Xboxu.

        • misk

          Ak niekto hráva len stratégie tak mu stačí priemerný notebook a konzoly vôbec nepotrebuje, o tom sa nikto hádať nebude 

          • Tak i strategie ti dokážou zatopit s HW, zejména pokud toho postavíš hodně. Transport Fever nebo Cities Skylines. Ale je pravda, že teď díky konzolím spustím na průměrném ntb (výkonostně mezi Xbox S a X - blíž xku) taky všechno, protože všechno se dělá s ohledem na to, aby to současné konzole udýchaly. Je jasné, že teď to zase chvíli budu mít horší s další generací konzolí, ale už plánuju upgrade výhledově za rok až 2.

    • Krásně napsané, MS už závod vyhrál a to ani nezačal.

    • Děkuji za tento příspěvek. Má mnohem větší váhu, než celý článek pod kterým je. 

    • Veskoslav

      Homolovi doteď nedošlo, že MS naprosto rozdrtil PS, co se týče služeb. PS+ je občas fajn, ale kombo u MS je naprosto brutální. Navíc PS Now jim moc v Evropě nefunguje. A to, že udělaly digitál? Proč asi, aby jim neutíkaly peníze z bazarů a půjčování her. A Homola ještě z toho pomalu teče, jak to udělalo Sony pro "zákazníky". Kromě ceny nebude mít pouze online PS5 žádnou výhodu. 

      • Jack1947

        Jo no, a hlavně ten "výčet her" v těch službách 😂😛

        • Veskoslav

          Co myslíš Jacku? V Game Pass máš v současné chvíli více než dost kvalitních titulů za mizernou cenu. Ale ty o tom opět víš naprosté kulové, jak je u tebe zvykem a klasikou.


          • Jack1947

            M$ těma hrama fakt přetejká jinak nic 🙂

            • Veskoslav

              Co si tím chtěl říct?

              • Jack1947

                Reakce na příspěvek:

                Jediné s čím souhlasím zahrát si nové M$ "pecky" takřka zadarmo no spíše vyzkoušet ale jinak M$ bude vždy spíše Windows a nic víc možná Microsoft FLight simulator ale i to už je docela utopie.

                • Veskoslav

                  Reakce na příspěvek:

                  Naprosto netušíš, která bije, tak si jdi zase hačnout. Mimochodem na Game Pass nejsou jenom hry od MS, to jenom tak na okraj, ale myslíš, že je zbytečné ti cokoliv říkat.

                  • Jack1947

                    Reakce na příspěvek:

                    Jsou to hlavně hry od M$ a těch fakt moc není. PS+ je obdoba ale nejsou tam nové hry... všechno má svý no...

                    Nicméně Gamepass taková peka není, jak se tu snažíš vehementně prosadit. Tak hlavně že něco z tebe mají aspon🙂Uplay+ a Origin a všechno je lepší než M$ už kvůli hrám... Jednou nastane doba kdy i EPIC příjde s troškou... ale chápu že něčím Xbone a a ten novej box nakrmit musej aby si obhájili nákup a vlastně i to že ta konzole vůbec spatřila světlo světa.

                    • Veskoslav

                      Reakce na příspěvek:

                      PS+ a Game Pass jsou naprosto odlišné věci proboha....Ten zbytek ani nemá cenu řešit, protože jako obvykle meleš z cesty. První si zjisti, co a jaké hry jsou v Game Pass a pak se můžeme bavit....Mimochodem obdoba nebo chceš dvojče pro PS+ je na Xboxu Xbox Live Gold.

                      • Jack1947

                        Reakce na příspěvek:

                        Možná kdybys neměl omezený pohled věděl bys že se nezastávám PS ale prostě M$ game pass je slabota kvůli hrám který nabízí. Já vím co je tam za hry každý nová i stará, ale exkluzivně od Mrkvostu.

                        • Veskoslav

                          Reakce na příspěvek:

                          Metro je exkluzivita od Microsoftu například Jacku? Nebo Mech Warrior poslední?

                          • Jack1947

                            Reakce na příspěvek:

                            No jasně protože to tam vyšlo dříve než Na Stýmu, nicméně opravdu hamepass není tak parádní... ale neberu ti to pro fandy M$ her se to vyplatí no.

                            Já bych si z jejich portfolia moc nezahrál. Abych to ukončil Uplay+ se jeví kvůli Ubisoftím her lépe třeba;)

                            • Veskoslav

                              Reakce na příspěvek:

                              Metro vyšlo nejprve na Epicu a následně v Microsoft Store a pak v Game Pass, mnohem dříve než vyšel na Steamu například. Takže jak říkám, jsi mimoň a tím i zůstaneš....

                              • Jack1947

                                Reakce na příspěvek:

                                Ledaže bys chtěl hrát hry dříve a ještě za měsíc takovéhle tlačení na čas by mě nebavilo. Dojdou argumenty a jedeme urážením. Tak jo it was Great while it lasted... 😉

                                • Veskoslav

                                  Reakce na příspěvek:

                                  Jaké argumenty? Ty jsi naprosto mimo, o tématu víš naprosto kulové a to, že si mimoň je prostě fakt.

  • Thanquol

    Dobrej nadpis (Y) 😁 i ta ps5 pak vypadá, jak toustovač. 

  • Veskoslav

    Asi jsme každý sledovali jinou konferenci...Sony si nikoho nenamazala na chleba. Mimochodem MS teď naprosto smázl Sony ve formě služeb, co poskytuje. PS Now prakticky neexistuje, za to Game Pass od MS je úplně někde jinde. Ještě ani nevyšly konzole a Homola už ví, že si Sony namazalo něco na chleba.

  • jindra.veliky

    Sony včera stejnej fail jak MS. Samé kreslené blbosti, GT vypadá jak minulej díl a nic neříkající tender trailer na HZD, kterej vyjde kdo ví kdy. Pak ještě 8 let starý remasterovany GTA a DLC do Spidermana. Wau. Snad bude PC gaming show příští čtvrtek lepší. 

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit