Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Totální nehratelná, chaotická a neskutečně ukecaná blbost! *9*
  • proč je pro mě dragon age lepší baldurs gate 2? záměrně beru druhej díl, kterej byl lepší

    předně bych všem osvěžil paměť, baldurs gate 2 nebyla žádná bomba (dnešnim pohledem), jedno "velký" město, v něm drtvá většina questů a jakmile ste opustili město, tak většina map byla jenom choď a rubej to, to jsou fakta, pokud ste hru hráli jako já, to znamená splnit všechno co se dá a pak teprve jít dál (tzn zabít i licha kangaxe apod), tak v momentě, kdy ste vypadli z města, tak z vás byl superman a nebyl soupeř, ani se nemusela pauzovat hra, toto je v pořádku, o tom rpg je, nabouchám se abych furt neumíral a hurá na hlavního bosse, všechny strasti z města vynahradila lehká jízda ve zbytku hry, nutno ovšem dodat, že v datadisku pěkně přituhlo

    ale co mě neuvěřitelně iritovalo byly kouzla, měli ste pouze omezený počet kouzel, pokud ste je večerpali, museli ste se vyspat, jinak byl kouzelník NAPROSTO nepoužitelnej, různý praky, hůlky, to vše byl vtip, pokud ste to nehráli na dětskou obtížnost, asi namítnete, že to je v pořádku, budiž, ale tento naprosto stupidní systém udělal ze soubojů se silnou přesilou doslova muka, všechny kouzla padly na jednoho dva nepřítele a zbytek souboje ste se modlili, aby to nějak dorubali bojovníci, pamatuju na level za magickou barierou ve městě, kde na vás naskočili kouzelníci a nějaký nestvůry...radši bez komentáře haha, naprosto stupidní systém vyspání se a nabytí kouzel kazil dojem ze hry

    to samý bylo i v planescape torment, tu hru sem si užíval, ale konec hry, kdy jedete sám a NEMŮŽETE SE VYSPAT V CELYM LEVELU, desítky duchů nebo co to bylo a všechny kouzla ste vyplácali na jednoho dva soupeře a zbytek sem měl dělat jako co? ano, uhodli ste, naprosto zbaběle save load sem přede všema utíkal, vyhnutí se souboji znamenlo přežít, toto má jako člověka bavit? phe

    toto dragon age vyřešil (konečně), stačilo se poučit od ostatních, zavést manu a cooldown kouzel a zábava a hratelnost vystoupaly do výšin, o kterých se baldurs gate ani nezdálo
    • Ale systém vyspání byl v BG dokonalý. Musel jsi správně šetřit kouzla a dávat na to pozor. Rozhodně je to lepší než ubohá samostatná regenerace životů v Dragon age. Navíc jak zmiňuješ to rubání. Mě celé Dragon age přišlo jako jedna velká rubačka s úkolem vybij armádu zplozenců *4*
    • Holt nejsi HC hráč BG serie je hlavně o taktizování a používání mozku takže si bud naprosto vymletej nebo jednoduchej.
      • chlapci chlapci, jasně jsem napsal, že sem například splnil všechny úkoly a až pak šel dál, ještě jsem dal do závorky příklad, já zabíjel nestvůry na levelu daleko daleko menšim než obecně třeba návody radí, je to moje úchylka, chci nepřítele kuchnout hned, klidně na dvacet pokusů, čtete vůbec co sem psal? a jak jinak než taktizovánim bych toho dosáhl? jediná jasná výtka padla na to, že stupidní systém omezení počtu seslání kouzel skoro znemožňuje povodit si lepší nepřátele, navíc pokud jsou ve většim počtu, můžete se rozkrájet na kousíčky, ale omezený počet kouzel=omezený počet kol, po který je mág použitelnej, a když na nepřátele potřebuju dejme tomu třicet kol a mág má kol jenom pět (PŘÍKLAD), tak si můžete šachovat s kombinacema kouzel jak chcete, neuděláte nic
    • ano, D&D ve starších verzích nebyly pro každého. asi tě to dopálí, ale evidetně si je (minimálně za mága) neuměl moc hrát. osobně jsem si vypracoval takového mága, se kterým jsem se spelly vůbec neměl potíže - hodně spelů a možností jejich kombinace do pár zapamatovaných kouzel dělali hru zajímavou - navíc s možností poctivého dualclassu! vysypat se s mágem na začátku jeskyně, to je lamerství - nejprve je potřeba prostředí proskautovat, nalíčit pasti, rozmyslet strategii boje a s máge zasáhnout až ve správnou chvíli - není to kulomet....ale právě kulomet do ruky, a nejlépe do každé, hráči chtějí, dobře jsi to prezentoval na klasice klasik...btw, jestli ti souboje s draky mimo město připadali jako slabota, nebo procházení katakomb, měl si nastavit přepočty hry podle D&D pravidel ;)

      btw, myslel jsem si, že každý ví, že mág nese starffku, protože je v ní zakletá čarovná moc, která mu dává sílu a nějaký ten bonus spell....ale asi se najdou i tací, kteří se tahali s prakem :-D

      baldur byl právě poctivým tahovým rpg, takové se už dnes nevydává, protože i tehdy neměl mnoho hráčů
      • chytrej jak rádio, jak můžeš vědět, jakýho sem měl mága, dualclass sem neznímil, takže logicky odvodim co? no že sem měl čistokrevnýho mága a vůbec, záleží s jakou partou hraješ, takový chytrolíny miluju

        vysypat se na začátku jeskyně, prozkoumat prostředí, nastražit pasti, zaátočit ve správnou chvíli, muhahahaha, hele víš co, zahraj si planescape torment za mága a pak si vzpomeň, co sem tu napsal *3*

        ps už je to dávno, ale co si pamatuju tak jediná opravdová výzva v bg byl v datadisku demogorgon a poslední boss
  • ja bych rekl, ze diablo a da sou uz ted podobne hry :) kdyz se vynecha pauza a 3 postavy navic, tak se to hraje skoro stejne. rikat diablu akcni rpg me prijde ponekud mimo. akcni rpg byl spise gothic 1,2 kde se dalo tim jak umite hrat(bojovat) neco ovlivnit a porazit treba daleko silnejsii nepratele. zatimco u da, diabla jen zmacknete tlacitko pro skill a cekate jak to pocitac spocita. navic bych rekl, ze diablo je daleko tezsi hra a kazda chyba pri tvorbe postavy se vam na konci seredne vrati narozdil od da a dnesnich her, kde je vpodstate jedno kam investuje bodiky zkusenosti. tim rozhodne nemyslim, ze da je horsi hra.
    k videu bych jen rekl, ze naprosto stejnym zpusobem slo hrat i da na nejtezsi obtiznost. stacilo jen dobre nastavit postavam v parte co maji delat a nemuseli ste se o ne starat, tak neni treba se bat.
    • že bylo diablo těžší hra je poměrně odvážné tvrzení, vzhledem k tomu že musel bioware vydat po cca týdnu patch pro DA jelikož si hráči stěžovali že souboje jsou moc těžké a neprošli ani přes prvního bosse :-D
    • Primární rozdíl mezi DA a Diablem je ten, že DA klade důraz na postavy a na příběh. Jestli někdo nevidí rozdíl mezi DA a Diablem v příběhu, jeho podání, interakci postav a samotné hloubce, pak je mi ho líto, protože pravděpodobně prodělal lobotomii.

      Neřekl bych, že je Diablo těžší hra.

      Postavám šlo nastavit kde co, ale nic se nevyrovnalo ovládání ze strany hráče.
  • nějak to nechápu
    proč bych měl taktizovat
    když ten samí souboj jde vyhrát rambo stylem ?
    ale tak mě je to vlastně šumák DAO byla kravina dvojka mě netankuje
    zlatý BG
    • Pozor právě si urazil lidi který považujou DA za HC rpg kde člověk musí přemejšlet a taktizovat :D
      • O tohle nejde, nepovažuju ho za hc hru (i když na nightmare uř jsem se docela zapotil). Spíš mi nejde do hlavy to, jak může pán nade mnou vědět, že rambo styl bude platit i na nejtěžší obtížnost. Přitom se dole v diskuzi právě tohle řešilo. Asi patří mezi ty typy, co diskuzi nečtou, pouze zde vyblejou nějaký nicneříkající a na faktech nezaložený blábol...má snad věšteckou kouli??
    • *7*
  • Dragon age 1 jsem dohral už 6-krát. Z toho jsem to 5x vyhral na nightmare a nezdálo se mi to nějak moc těžké. U některých bossů sice párkrát load, ale jinak pohoda. Ale u DAO:2 se bojím že obtížnost pude ještě dolů, což by me moc nepotěšilo. Uvítal bych spíš opak. Já jsem vyrůstal na Baldur's gate a Icewind Dale, takže bych spíše uvítal příklon k taktičtějšímu stylu ,větší obtížnosti a více možnostem při tvorbě skupiny(3 rasy a 3 povolání + 12 specializací je celkem málo). DAO:2 bude asi další tuctové RPG, ale hra zatím nevyšla, takže se toho muže ještě hodně změnit, ikdyž tomu už moc něvěřím. Jak to tak vypadá tak BG zustane navždy nejlepší RPG jaké kdy bylo vytvořeno.
    • Tak já měl na Nightmare docela problémy - asi stejné jako v BG. BG nabízelo větší taktické možnosti, ale rozhodně mi nepřipadalo těžší. Vlastně si myslím, že ty hry jsou na úplně stejné úrovni (ve všech ohledech). Jediný rozdíl je ten, že v BG mohl hráč lépe proniknout do systému hry, kdežto v DA mu spousta věcí týkající se jádra systému zůstává skryta - jediné výrazné mínus.
      • Pokud chtel clovek hrat s postavama, ktery se mu libily podle pribehu a ne podle takticky vhodnosti, tak byly mista, kde se clovek zapotil i na normal *1*. Kombinace Dualista, Bard s lukem, Golem, Shifter neni zrovna idealni. Bez healu, s krehkejma roguema ...
        Treba jsem uplne levej na "klasicky" RPGcka. *1* Mass Effecty hraju zasadne na Hardcore a nemam problem, teprove Insane je vazne o tom co clovek umi. DA jsem hral celou cestu na Normal a obcas jsem docela klel.
  • Souboje v DA2 nejsou ani akční ani strategické, ale hlavně infantilní.. ten tajtrlík co skáče 3 metry do dálky a 2 do výšky má být jako hlavní hrdina..*8* Je tam vidět snaha být strašně cool: všechny ty pózy, protáčení meče v ruce , kopnutí bomby vyznívá to moc chtěně až křečovitě.. no děti budou jistě výskat, ale já chci hru, kde se lidi budou pohybovat a bojovat jako lidi a ne jak naspeedovaná veverka z animáku.. Ještě k taktice: pauzování a rozmyšlení postupu přece bylo kvůli tomu, že když jste do souboje naběhli Rambo stylem, byli jste za 5 sekund mrtví, ale proč bych měl taktizovat ve hře, kde to stačí poskákat tajtrdlíkem a výsledek bude stejný, mi nějak uniká *9*
    • Vy jste ale trapky...to jsou děti sem, děti tam. Tohle je fantasy, Geralt předváděl ještě větší akrobatické kousky, Legolas v Pánovi prstenů měl taky dost. Ty asi prostě nemáš rád Dragon Age, a tak platí, že kdo chce psa bít, hůl si vždy najde. Podle mě řešíš naprosté kraviny a to podstatné přehlížíš...Co se týče taktiky, tak tam ještě není jasno, že ano? Takže je hloupé dělat předčasné záběry, že ano?? Je totiž dost dobře možné, že se jedná o kompromis a Rambo styl ti bude fungovat jen na lehké obtížnosti, kdežto na těžkou už bude třeba taktizovat. Ve svém příspěvku se stavíš do pozice pozéra, který se vysmívá všem těm rádoby cool pokusům, ale snahu být cool cítím pouze z tebe.
      • Geralt byl mutant,ne clovek. Legolas v Panovi Prstenu neskace jako opice,to byl pouze ulet rezisera. Za to kniha nemuze. Takze spatne priklady. Pokud jde o taktiku tak nevim co vsichni porad resite Ja stejne uz od dob BG nehraji na kola a nehraji ani ''real time''. Na zacatku boje rozdam prikazy a hru spustim. Behem hrani upravuji prikazy a hru stopuji jen ve chvili,kdy se nejaka postava dostane do nesnazi,nebo kdyz dela vylozenou blbost.
        A narazky na deti mi taky prijdou hloupe.
        • Hawke je taky zmutovanej....to už je jedno, za co to schováš. Prostě a jednoduše to dobře vypadá a do té reality to nemá zas tak moc daleko, jako třímetrové meče v rukou emo dětiček (jprg) - a ani náhodou to není tak iritují a hloupé.
          • pesir
            Nějak mi ušlo, že je Hawke zmutovaný. Jak? A Geralt v knížkách nijak neskákal, jen měl superrychlé reflexy.
            • Všimni si jeho ruky...zbytek najdeš na googlu, hledej šmudlo. A co se týče Geralta, tak jsem mluvil o hře. Požadovat reálné souboje u rpg je prostě hovadina. I v DnD mají postavy na nejvyšších úrovních natolik nadpřirozené schopnosti, že už to s realitou nemá nic společnýho.
      • ja napr DA miluju ale tohle vypada jak hroznej odpad :/
        • Mně se to zase líbí...Uvidíme po vydání. Ale mě prostě ty jasnovidecké kecy založené na čtyřminutových videích lezou krkem.
    • Jo, krásně jsi to vystihl .... místo dark WRPG dostaneme JRPG reject, v těch se taky všichni snaží být hrozně cool.

      Je jedna věc být drsňák, jako například renegade Shepard z Mass Effectu. Tohle je něco úplně jiného. Musím říct že mé nadšení z DA2 začalo opadat ohlášením dialogové růžice a teď s každou novinkou klesá víc ke dnu.
    • Jo, působí to na mě uplně stejně. Asi musí výrobce hry nějak přesvědčit děti, že stojí za to vysomrovat na rodičích peníze na tuhle hru. Vždyť je to tak krásně barevné a tak krásně se ti panáčci hýbou *2*
      • Neni DA2 18+ stejne jako 1ka?
    • Ja ocekavam, ze hrdinove jez maji zachranit cely svet jsou na top artisticke i fyzicke urovni. Cili nejake kopani bomb a 3 metrove skoky do dalky by pro ne mely byt hracka. Ale jestli chcete frantu, ktery se teda zvedne od piva a svym pupkem vsechn naprosto prirozenym pohybem zlikviduje tak oka. Je to fanatasy a ja chci fantasy hrdinu, ktery umi ladne proplynout neprateli a pritom jim vsem podriznout hrdla .)
      • Je úplně jedno jestli jsi na fyzickém vrcholu nebo ne, tohle je naprosto mimo.
        • Hmm, tak to jsi asi nic z bojové akrobacie nebo gymnastiky nikdy neviděl...
          • Škoda že bojová akrobacie a gymnastika nemají se skutečným bojem moc společného... ale proti gustu... *6*
            • Ale ve filmech se objevují často, že jo. Tony Jaa, Jet Li - vypadá to atraktivně a lidi na to rádi koukají, zároveň to hrdinům dodává jakýsi nádech nadlidskosti....a o tohle jde asi i v Dragon Age.
      • Zkus nějakou konzoli. Tam máš takových her tunu
  • Tahle hra mi přišla celou dobu fakt divná, ale co vidím tady, se mi kupodivu líbí!
  • nvm,ale ty barevny linky u jmen a to menu skillu vypadaj jak omalovanky... kde je ten peknej styl jako byl v DA1? ... tahle hra je shit proste... doufam ze to vylepsej nebo budu fakt nasranej...
    • Ten HUD který vidíš a stěžuješ si na něj, tak ten je jen jako předváděčka. Pamatuju si na první předváděčku MASS EFFECT a bylo to stejně vymyšlené jako tohle. Podle mě to je jen něco jako jejich prvotní soubojovej systém, přes kterej dělají hry a pak podle hry udělají ve finální fázi HUD (to jsou ty různé HP, MANA, SKILL, POINTY atd) který se hodí ke hře. Jinak soubojovej systém se mi docela líbí, je to v duchu BioWare, ale je v tom větší akčnost. To samé udělali z MASS EFFECT na pokračování a podle mého MASS EFFECT 2 je mnohem propracovanější svět než jednička. Ale je pravda, že INVENTÁŘ a RPG POINTS, TALLENTY byli osekané... Každej kdo chce tak si na hře najde to co se mu nelíbí a zase co je dobré ;)
      • Mam dojem uz v nejakym starsim videu HUD byl a dokonce o nem rikali, ze si ho nemame vsimat, ze je testovaci.

        Kdyz zminujes ME2, tak ja bych uved, ze na nem nemam rad jen jednu vec. Zbrane prisly o modifikace a ty se preradily k postavam a nebo do vyzkumu. Osobne bych v ME3 uvital kompromis mezi tim co bylo v ME1 a ME2. Jednacka se utapela v polozkach inventare, kterej byl stejne plnej srotu. Ve dvojce mi zase schazely moje napric partou sladeny zbrane.
  • U DA:O mě souboje neskutečně iritovaly a ani jsem to kvůli nim nedohrál. Real-time styl byl hrozně zmatený, na tahy to zase bylo neskutečně nudné, takže nějaký kompromis mezi tím rozhodně ocením. Teď ještě překousnout tu hnusnou komiksovou grafiku.
    • Ona měla jednička systém na tahy? *8* Že jsem ho neobjevil
      • Tak doporučuji otevřít menu a mrknout na nastavení pauzy.
        • Já si teda tahový sytém představuju jako ve Falloutu nebo Arcanu, ne pauzování alá BG
          • Tak vzhledem k tomu, že BG využívá pravidla D&D, tak i tam je všechno na tahy, v podstatě stejně jako je to ve Falloutu.
            • DA rozhodně není podle pravidel D&D. Každopádně chápu kam tím míříš, akorát je velký rozdíl mezi tahama v D&D hrách a vyloženě tahovkách, protože D&D hry sice jsou na tahy, ale v real timu to skoro není poznat, takže nechápu jak si někdo může stěžovat na "tahový systém" který probíhá i v real timu, kde mu to nevadí.
  • Nvm Mozna sem sám ale mě se ta Dvojka nějak nelíbí.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit