Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
 • Když instalujete např. Avast antivir, tak se vás zeptá odkud jste se o něm dozvěděli. Mít pár mega na investování, zaplatím si vývoj aplikace do instalátoru her, kde bych se ptal hráčú na základě jaké reklamy si hru koupili. Data by se pak dala použit jako důkaz u soudu.
 • Zoberme si Prey 2 http://games.tiscali.cz/tv/prey-2-gamescom-2011-rozhovor-4519
  kolko sa o tej hre popisalo...aka pokročila a vynikajuca hra to mala byť, pokial viem vyvoj sa zastavil, hra je zrušena...nooo a čo by sa stalo, keby sa toho chytila nejaka ina firma a vydala by tuto hru, ale bolo by to niečo odlišne ako to čo tvrdili pôvodny tvorcovia...a presne toto sa stalo s Col.Marines !!
  • Pěkný kraviny tu říkáš...
 • Pěkný kraviny tu říkáš...
 • Hra neni uplne hrozna je jen bez napadu a recenzent mnel pravdu v tom ze na ferofku z alienem to je cira blbost kdyz ve filmu na nej nestacil ani predator mozna jsou ti marinaci kulturisti nebo v budoucnu lidska rasa podstatne zesili bez coop modu by tahle strilecka neobstala vubec
 • Celý tyhle spory se mi zdají naprosto absurdní. Zajímalo by mě, co by tihle lidi dělali v době Dune II, Star Craft, atp. Všechno filmový trailery a sprite grafika. No to by jim asi hráblo.
  • Tehdy ovsem nikdo netvrdil, ze kde o ingame zabery, vime?
   • No a co? O to vůbec nejde. Ještě snad nikdy jsem neviděl "ingame" video, který by vypadalo stejně jako výsledná hra. Ono je to totiž sice ze hry, ale i tak je to všechno nascriptovaný, renderuje se to na šíleným děle kdo ví jak dlouho, a beztak to ještě projde postrodukcí kde se to doladí. Pokud je někdo tak zaměřenej na grafiku, že je schopen hru nehrát jen proto, že video vypadalo o něco líp, tak si má počkat na gamesplay kde opravdu uvidí reálnou hru, a ne to kupovat v předprodeji kdy ještě nikdo neví jak to ve skutečnosti vypadá.
    V každým případě je to jen a jen o debilitě, kdy se někdo snažil na uplné hovadině něco vydělat. Opravdu pochybuju že se soudili aby jim vrátili těch pár dolarů za hru. Tyhle "spory" jsou, jedním slovem, absurdní.
 • R-BLOG
  Sega VS Gearbox

  Domnívám se,že v tomto soudním sporu jde už jen o princip.Společnost sega se oprávněně cítí poškozena pochybným managmentem studia gearbox a jeho machinací se značkou aliens,kterou dostala na starost.

  .Alien isolation se prodalo/zatím/ cca 2 m. kusů.Aliens colonial marines se prodalo cca 1,2 m. kusů.Srovnejte zakládní rozpočty obou her a zjistíte,že tolik nenáviděný ACM vydělal více peněz než všemi medii protlačovaný Alien isolation.Jaký to paradox.Já osobně jsem s oběma počiny spokojen.Stačí jen žít bez zbytečných předsudků a uvědomit si,že ACM nebyl zas tak špatný titul s ohledem na problematický vývoj a podobně je to u Alien isolation.Tento neotřelý pokus o vzkříšení žánru stealht ztroskotal na nezkušenostech studia creative assembly.Snahu jim ale upřít nelze.
 • Je jedno jak tato kauza dopadne ... všichni by touhle dobou už měli vědět že se vydavatelům prostě nedá věřit ani slovo ... a proto si hry kupovat až po vydání potom co si ověříte že je opravdu o co stát ...
  • No to maš celkom pravdu, ale z čoho žiju herni novinari? Za 5 rokov vyjde 10 člankov o hre, ktora sa chysta, no a my sa tešime, ako male deti...a nakoniec je to trochu, celkom inak :D
 • No jedna věc se musí nechat a to že by se v podobných případech měla dát do traileru jasně a viditelně informace, že daná ukázka nereprezentuje finální produkt a byl by klid...
  • Blbý že to už je jako psat na balíček párků že je před konzumací mám z toho balíčku vytáhnout.
 • Reklama:
  Re - předpona pre nieco opakujuce sa
  Klam
  Ma

  co viac k tomu chcete dodat?
  • Slovník mediální komunikace (Irena Reifová a kolektiv, 2004) u hesla reklama uvádí, že pochází z latinského reclamare. Toto tvrzení je dost problematické, protože takovéto slovo se v dostupných slovnících latinsko-českých nevyskytuje. Blízko tomuto pojmu se nachází například re-cito, tj. předčítat a vůbec nejpodobnější je re-clamo, což znamená podle slovníků hlasitě odporovat, popřípadě ozvěnou se ozývat.

   Přestože musíme základ slova reklama hledat v latině, do českého jazyka se dostalo z jiného románského jazyka a to z francouzštiny. V tomto jazyce se vyskytuje slovo réclamer, které je překládáno jako hlásit se, dožadovat se, stěžovat si, žádat, vyžadovat, reklamovat a podobně. V některých spojeních, jako réclamer bruyamment – tj. hartusit, francouzština odkazuje k povaze reklamy, jako nepochybně v mnoha případech hodně hlasitého vychvalování čehosi. Ottův slovník naučný z roku 1888 skutečně označuje slovo reklama (fr. réclame) jako přejaté do češtiny z francouzštiny ve významu “veřejného vychvalování”, jak definuje jádro pojmu reklama, což je pravděpodobně první definice reklamy v české historii.
  • Samariel
   Přesně tohle jsem měl na mysli.
 • Myslim, že reklama je velmi dôležita, ako môže byť aj zavadzajuca...Tato hra sa varila vela rokov, už to vizeralo že ani nebude a nakoniec ju aj tak spravil niekto iny...a prečo nie ved tolko ludi na ňu čakalo s očakavanim a nakoniec to bolo sproste Bčko na jeden večer. To je hra z prostredia Alen, to ludia kupia tak to zbuchame budu prašule...ako aj ine hry podla filmov, neviem, či tato žaloba je pravne opodstatnena, aj ked v USA sa kludne môžte sudiť kôli citovej ujme, ale myslim si že SEGA by mala dostať riadne po čuni !!
  • Spominam si na par člankov, ktore vyšli okolo tejto hry, no neskutočne to malo byť, ale to sa niekto s niekym pohada, niekto s niekym nedohodne, nakoniec to robi niekto iny a NIKTO už potom nenapiše, že to bude vlastne INA hra od INYCH tvorcov, lebo načo ved luďom netreba brať iluzie, šak sa nam to ZASE prepečie, tak takto KUR*VA, NIE...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit