Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Na Valve se mi libi, ze evidentne nedelaji vyplasena rozhodnuti, ale maji ty plany pripravene a postupne odhaluji to, co uz se da vypustit mezi lidi. V kontextu Source 2 enginu zadarmo uz ty "faily" SteamOS a SteamBox celkem davaji smysl. Navic predpokladam, ze Source 2 bude prvni engine, ktery bude maximalne vyuzivat toho VR systemu od Valve/HTC. Ze by se ta "mrtva herni platforma" opet nechystala umrit, navzdory tem, kteri ji uz nekolikrat pohrbili ? :)
    • Jakože myslíš GreenLight nebo Steam Kurátory ? Nebo to že steam chat stále nemá chat log (protože Gaben), nebo fakt, že si streamer nebo game developer nemůže přidat víc jak 350 přátel protože neplní ty rádoby komunitní výměny kartiček a podobně ? jakožto Technical Support mám 200+ lidí a stále jich přibývá, co mám jako dělat až hitnu ten nelogický strop ?

      Já myslím, že ty tady přehlížíš poměrně důležitá fakta a Valve má za sebou spoustu vyplašených a polovičatých rozhodnutí. VAC taky není neomylnej...

      SteamOS není blbost ani omylem, je to snaha o prosazení Linuxu jako herní platformy a na tom nic špatného není, spousta lidí na to čeká (včetně mě).
      SteamMachines mi až tak dobrý nápad nepřijdou už jen z toho důvodu, že nejsi omezen jejich modifikací ani tím OS.
  • morokura
    Ne že bych to uplně nečekal, ale i tak mě to překvapilo. Na druhou stranu to, že je Valve v neotřesitelný pozici a můžou si dovolit vydat prvotřídní engine uplně zdarma, víme. Tohle ovšem může znamenat konec Cryteku a velký problémy pro Epic. Nejvíc bude asi záležet na tom, jak moc se rozšíří mezi komunitu. A nejlepší způsob prezentace a propagace je co? Half-Life 3 Confirmed!
    • podle zvěstí to zas tak prvotřídní engine nebude, ale uvidíme :)
    • HL3? Pochybuju a když už tak kvůli Vive VR...
    • Vojta_Ilavsky
      Half-Life 3 je pasé, radši bych novou značku. Pro mě HF série skončila.
      • morokura
        Je to asi 14 dní co jsem si dal podruhý HL2 s epizodama a musim říct, že za posledních 7 let jsem lepší FPS nehrál. Univerzum, charaktery, příběh, hratelnost.. ve všech produkčních vlastnostech tyhle hry drtí všechno ostatní. Proto všichni chtěji návrat týhle série, protože žádná lepší ještě nevyšla. Podle mě se už Valve do žádný nový série nepustí. Vydali se už jiným směrrem než je tvorba her a navíc maj živý značky jako Portal, L4D, Dotu, CS, TF nebo Half-Life. Já pořád věřim že s novým enginem vyjde nová hra a myslim si, že to už konečně bude novej Half. Navíc by to mohla bejt první hra, kterou optimalizujou pro SteamVR, Steam Controller a vydaj pro SteamOS. Tenhle rok mi to dává větší smysl než jindy :)
        • Jack1947
          Fůů takže ty rád SteamOS jo. *7*
    • Jack1947
      Problém bych v tom zase až tak neviděl vždyt, každý jde jinou cestou a hry se taky od toho odvijí... naopak je to chvályhodný krok a zlepší to tak i celkově image (pro některé) této firmy.
      • morokura
        Já to neberu jako negativní krok to vůbec ne, ale přece jenom jak už padlo v článku, většinu příjmů pro firmy nabízející enginy plyne od indie vývojářů. Tak proč platit 5% Epicu nebo poplatky Cryteku když si můžu vzít (univerzální?) engine uplně zdarma a ještě vydat svojí hru na platformu kterou používá 125 milionu lidí? Jestli se Source 2 povedl (univerzálnost, uživatelský rozhraní, přístupnost..) tak je to podle mě konec pro Crytek a Epicu to zrovna taky nepomůže..
  • Nevíte kdy by se mohli objevit první ukázky ze Source 2? Je sice hezké, že ho oznámili, ale mohli si připravit nějaké demo, jsem poměrně zvědavý.
    • Gambit92
      Zapni si Dotu 2 ... popřípadě její authoring tools ... tam máš novej engine už nějakou chvíli k dispozici
    • Jack1947
      Taky požadavky by bodli (možná).
  • Vojta_Ilavsky
    Chtějí si potvrdit monopol na distribuci her.
    Už jenom kvůli tomu že mně nutí abych ditribuoval svoji hru pouze na jejich platformě, bych si radši vybral UE4, který je mi ostatně i tak daleko bližší.
    EDIT: K ničemu mně nenutí, pravda, ale vyloženě mě se*e ten jejich monopol na distribuci her, chci hrát pěkně postaru, stáhnu a hraju, žádnej program na pozadí, CD Projekt ukazuje že to jde.
    • Foxtrot_cz
      Měl by ses naučit význam slova monopol...
    • Jack1947
      Vojto vojto, jejdasek nám myslím už jako Steam hejtr stačí nepotřebujeme mít tady víc podobných. *3*
    • Veskoslav
      A jak chce malý distributor prodávat hru? Přes GoG? Origin? Na svých stránkách? A většina velkých distributorů jede stejně přes Steam. Těch pár her od EA a Ubisoftu nikoho netrápí, že nebudou používat Source.
      • Většina malých distributorů prodává hry na svých stránkách
      • Vojta_Ilavsky
        Já osobně bych rád viděl víc menších vývojářů na GOGu, tam když je ta hra prostě dobrá, tak se tam kupuje.
        Ale pravda, na Steamu si ji spíš někdo koupí, než na GOGu. Ale pro mě jako pro uživatele, je GOG daleko vstřícnější.
        Origin a Uplay pro mně neexistujou, hry od nich prostě nekupuju, protože jsou špatný.
        • Veskoslav
          To si klidně pak můžeš vydat i pro Jupitérskou důlní společnost.
        • Ale vsak ty hry budou moct vydat i na GOG, tak vo co gou. Nikdo vam nic zadarmo neda a tu povinnost vydat hru i na Steamu ja povazuji za win-win situaci.
        • Jack1947
          Zadarmo ale jejich nabídku využiješ ne? *3*
    • morokura
      Tak Vojtíku a teď se to přečti znova.. A jen tak BTW proč je ti bližší UE4 když o Source enginu jako takovým (nástroje, uživatelský rozhraní...) nevíme nic víc než že bude naprosto zdarma?
      • Mozna treba protoze o nem nevime nic, naproti tomu s UE mohl pracovat roky uz od UDK? Naprosto zadarmo? No ty jsi dobry, co tech 30%+ z toho co zere steam?
    • Nečetl jsi článek. Nenutí tě k ničemu.
  • Nejaky jiny, nez rok stary obrazek by nebyl?
  • Jack1947
    Správně. *3*
  • nevíte proč si tvůrci Titanfallu vybrali zrovna starý Source 1? že nešly radši do Unity a ostatních enginu, co měl ten Source 1 na víc než ty ostatní?
    • Protože jako team jsou celkem neschopní používat moderní technologie :)
    • Jack1947
      Protože vypadá i na dnešní dobu famozně a kdybych neveděl že to Source řekl bych že je to snad jejich vlastní ale neboj Titanfall2 už pojede na 2enginu. *4*
      • Takže opět nulová destrukce herního prostředí? *7*
        • Jack1947
          To má (měl) Frostbite ne, dá se říct že bez destrukce to je lepší k čemu být na mapě která bude pak jen jeden velký kráter.
          • Frostbite ano, s výhradami a spoustou zlepšování před sebou. Ovšem ani v BF není mapa po dohrání kola jeden velký kráter. Jde hlavně o to že bulik s RPG na mě nemůže dělat dlouhý nos jen proto že roh za kterým je schovaný a občas na mě vykoukne aby mi pocuchal pancíř tanku je nezničitelný. Stejně tak mohu v klidu vykouřit zakempeného snipera který decimuje spoluhráče, nemluvě o soubojích samotných obrněnců. Destrukce dává střílečce uplně jiný náboj. V singlech jsou to tvůrci schopni často ošidit a navodit aspoň pocit že se nelze beztrestně krýt za každou papírovou krabicí ale MP jsou v tomhle směru značně sterilní.
            Bohužel hráčům dnes stačí naservírovat hezoučký vizuál a oni jsou happy, že je AI blbá jak šumící tráva, fyzika za nic nestojí a destrukční model se nevyrovná ani průvanu je netrápí, že? *6*
            • Jack1947
              Zase se snažíme vecpat své názory někomu že? Titanfall mi to nevadí (kupodivu) pokud máš problém s tím že tě masí kemper mimochodem v Titanfall kempit? si spad z višně ne. Ohoho kempí no vyšší lvly a já jsem je pěkně rozsekal v hardpointu hehe takže ne nevadí.

              Prosím si nech tyhle bláboly pro někoho kdo jim bude ještě rád věřit...
      • tak to by vypadalo i na Cryenginu, ale co byl ten důvod zrovna pro Source. Tak na Source vychází cca 2-3 hry do roka. Tak by mě zajímala ten důvod proč zrovna Source a ne Unity
  • Není skutečnost, že musíte hru prodávat i na Steamu výhodná pro uživatele samotného? Čím více míst, kde se hra dá koupit, tím větší bude potencionální výdělek, není-liž pravda? Takže, pokud není uživatel naprostý steam-hater, nemělo by se jednat o takový problém. Opravte mě, jestli se mýlím, protože

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit