Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Moc se na hru tesim. Jen si rikam, ze by to byla prd*l, kdyby to byli nejaci vykutaleni podvodnicci s 3D studiem , kteri udelaji par filmecku a sbali prachy a vypadnou.
    • Mezi nama ... me by to ani nijak zvlast neprekvapilo. Jako stricit mega do kapsy a jit ... to uz je celkem lakavy, nemyslis?
      • Jít kam? Dělá to, co ho baví a dostává za to zaplaceno, nemá důvod sbalit prachy a zmizet.
      • Jack1947
        Prestante snivat, Chris Roberts by tohle prece neudelal , Chrisovy na hracich zalezi a ostatnim taky pokud by tohle se stalo tak kdo ma zaruku ze bude neco lepsiho. Lidi co maji penize ne jak my smrtelnici, tvori pro hrace. Nebudou prece si vymyslet takovy projekt aby ho nakonec nechali zbankrotovat kvuli vlastnimu profitu. *7* On svym lidem urcite veri. *4*
  • aby tohle nakonec nebyl prusvich stoleti,,,takových penez,,,aby s toho nakonec nevypadlo něco jako Xrebirth,,,,,de me o to ze lidi ted od toho ocekavaj hodne moc/za ty prachy/ a aby pak nekoukali jak veverky z jara,,, *1* ,,,,me to pomalu zacina smrdet *7*,,,,v poslední době byl okolo vice her takovej humbuk a pak??viz ROME2,,ten je este ted nehratelnej,,,Xrebirth no o tom radsi pomlcim,,,,,
    • ok,,,,dyk ja netvrdim ze to taky pru.s.r bude,,,jen ze mam strach po zkušenostech poslední doby *7* ,,,,ja jinak ty hre fandim ale mam obavy,,,tocej se v tom az moooc velky peníze tak aby to za to taky stalo,,,ja se totiž obavam ze přes veskerej ten humbuk a vynalozeny peníze to dopadne tak nějak nemastně-neslaně,,,,ale jak rikam je to jen obava po zkušenostech z poslední doby *7*
    • Téměř u každého článku o SC, tady na Games, se objeví věta typu: "smrdí to průserem". Nevidím důvod. Ti lidé to dělají pro zábavu a pro peníze. Peníze už mají, takže...? Narozdíl od nás jsou lidé v zahraničí cílevědomí, chtějí něco vytvořit, udělat to co nejlíp a né jen hrabat prachy. Obzvlášť to platí pro SC, protože Roberts sám by vůbec neměl problém prosadit se u velkého vydavatele za slušných podmínek. On touží po jediném, udělat hru tak jak chce on a s ohledem na přání komunity. Má vše co potřebuje, ale především má vizi. Jak už jsem jednou psal nevěřícím Tomášům. Jděte na stránky SC a prohlédněte si dostupný obsah. Podívejte se, kteří lidé se na vývoji podílejí, jak vypadají konceptarty, designy, jak jsou zpracované lodě a co vše se řeší. Nic podobného jsem u vývoje hry ještě nezažil... tedy veřejně. Každý ať posoudí sám *3*
    • Ja nechápem, čo majú niektorí také krámy z toho... SC má IMHO idálne podmienky. Projekt predsa nevedie nejaká banda amatérov, ktorí ani poriadne nevedia, čo robia. Chris už má v tomto žánry niečo za sebou a nikdy nesklamal. Zaplatený vývoj je. Nie je absolútne dôvod robiť nedostatočný betatest, ani vydávať hru predčasne. Ani žiadny kravaťák, zaujímajúci sa len o predajné čísla, ktorý by im stúpal na krk. Toto nemôžeš povedať o žiadnej hre, ktorú si spomenul.

      Naviac hra ešte nie je oficiálne ani v alfe, takže akákoľvek kritika či pochybnosti sú len cucanie z prsta *7* A keď aj hra nakoniec nedopadne, tiež sa svet nezblázni, aj keď verím, že niektorí zamindrákovaní jedinci na tomto webe búdú mať z toho nefalšovaný orgazmus *2*
      • kdyby se ta hra jak tvrdis nepovedla kde sou pak ty prachy???,,,takovej penez,,,me se z toho az dela spatne,,,jak muze stat vyvoj hry takovy prachy???,,,todle me nejde do hlavy,,,,,,
        • walltar
          Úplně stejně, jak když hry jako SWTOR, nebo GTA5 stáli kolem 50-60mil. Ono to není až tak moc ... pracuje na tom hodně lidí a platy game devů v USA sou celkem dost vysoké.
          • SWTOR stal 200.
          • mno a sme u toho,,,,de o platy a ne o to ze chce delat hru podle sebe a prani komunity,,a to ze se muze sledovat vyvoj hry na jejich strankach teda za neakou senzaci nepovazuju když de o takovy prachy *1* ,,,,GTA5-60mil??USD??,,,to sory ale to mluvi za vse!!!!!
            • Ano to samozrejme, ale ja to psal v souvislosti s tim, ze swice se divil, ze Gta5 stalo 60M...ale ve skutecnosti vydavatel uvadi 200+M. Je jedno jestli 80% utratili za reklamu...proste meli balik 200M a ten do toho vrazili
            • U SW:TOR i GTA5 jde na vývoj jen kolem 20% rozpočtu. U Star Citizena je to spíš kolem 80%. To je zásadní rozdíl ve struktuře financování her vydavatelem vs. komunitou. a důvod, proč Chrisovi stačilo 'jen' 23 milionů dolarů (20 milionů šlo na vývoj a 3 na pokrytí souvisejících nákladů, především fyzické zboží a poplatky PayPalu, kickstarteru apod.).

              U velkých vydavatelů jde kolem 50% na marketing, další peníze jdou na licencování všeho možného (U GTA5 dají hodně za hudbu), fyzické zboží a jeho distribuci a tak dále. Takže na vlastní vývoj software a platy vývojářů tolik peněz nezbude. Kromě toho, cokoli dělá vydavatel vyjde podstatně dráž, protože kromě vývojářů platí i své lidi a svou infrastrukturu.
            • walltar
              JJ stáli ale já beru jen peníze, které se mohli utratit za hru samotnou ... Protože u GTA5, nebo SWTOR šlo drtivé množství peněz na reklamu a podobně věci, které se na finální hře jinak nepodepíšou. Tohle u SC není, takže je potřeba porovnat peníze na vývoj hry a peníze na vývoj hry.
            • GTA5 i SWTOR stali pres 200M
            • walltar
              Tak sam,ozřejmě že jde o platy ... udědom si, že většina těch lidí, kteří na SC dělají jsou normální zaměstnanci. A ti pro tebe nebudou dělat pokud jim nedáš standardní plat. Člověk, který dělá HUD pracoval na Iron Manovi 3 ... ten taky nepracuje za dobré slovo, ani ten orchestr ze zlína nenahrává zadarmo.

              Za všechno se dneska musí platit a u AAA her to platí dvojnásob. Ta hra se dělá podobně jako ostatní AAA hry, jen rozhodování ma v rukou Chris a na marketing se nevynakládají skoro žádné peníze.
        • porad je to 3x az 5x min, nez kolik jsou ochotny diky sve neschopnosti, vyhodit jine herni spolecnosti za AAA hru
  • Ten vývoj a tie prezentačky, to už naozaj vyzerá, že si človek stavia tú kozmickú loď, niekde v garáži, a aj im to tak trvá, je to také milé. :D
    • a to jsi tam nevidel Chelsea :)
      • Raději Sandi teda :)
        • no jo mas recht :)
  • mozna jsem divnej, ale mam pocit, ze misto kokpitu a hangaru by se meli venovat radsi strelbe/projektilum, pusobi to na me az zoufale... *6*
  • Jo tahle hra má koule!
    • Jednu , druhou , třetí ... proboha co mi to létá z hlavně ?
  • to USE tam je jak pest na voko, dejte to pryc pls
    • No ono vubec pohyb v hangaru je zatim celkem o nicem. Ale myslim ze je zatim uplne zbytecne to resit.
  • Jsem jedinej, nebo mi tohle prijde zbytecny? Na SC se tesim, ale dafuq? Pocitam, ze jim to nezabralo 2 hodiny na vytvoreni, a plytvat zdrojema na takovouhle... s prominutim blbost? Vzdyt kdybych chtel neco podobnyho, tak pustim Moorhuun. Kdyby radsi makali na samotne hre, at to vyjde rychlejs...
    • Jsou to zbrane ktere budes mit na sve lodi,takze jak zbytecne a narocne? Vzdyt to museli udelat tak nebo tak. Naopak je skvele ze hraci vidi dopredu na cem se pracuje amuzou se k tomu vyjadrit.
    • Blue.Shark
      Podle mě jim to nemohlo zabrat moc "zbytečného" času. Řekl bych, že podobně budou zbraně vypadat i na jednotlivých lodích, takže by se tahle střelnice dala považovat za ukázku toho, v jakém stavu se zrovna v tomhle směru nachází práce.
    • walltar
      Tak čistě technicky ... pokud se k tomu časem připojí další funkce, jako počítání DPS, rozptylu a dalšcí věcí, tak to může být zajímavá pomůcka na fittování lodí ve hře. Ale teď jak to vypustí, tak je to dobré jen aby ses podíval jak vlastně zbraň střílí.

      Jinak to devové používají k testování zbraní.
      • Spades
        Jak sem toto slyšel ve videu, tak sem se musel smát :D
        Proč by devové dělali TOHLE na testování zbraní? braně se obvykle testujou tak, že si lítáš okolo lodi a střílíš z čistého modelu zbraně :D
        • walltar
          Tak asi to tak v CIG nedělají. Ale jak už jsem psal níž. Střelnici si lidi vybrali v pollu, jako první místnost, kterou chtějí v hangáru. Tak na ní asi pracují. Sice si asi většina lidí myslela, že dostanem střelnici na ruční zbraně, ale jak bude ta místnost hotová, tak si myslím že tam bude obojí.
        • Veskoslav
          Nechci být hnidopich, ale víš, jak se testují nové zbraně na stíhačky například? *3* Prvně v "hale" a až pak na samotném stroji.
          • Počkat ... oni to snad staví v reálu ? Buď mi něco uniklo , nebo je zmínka o hale naprosto mimo ...
            • Ba, že uniklo. Celý web RSI je koncepčně pojatý jako "doopravdy" takže testovací střelnici se vůbec nedivím. Je to milá blbinka.
            • Spades
              Přímo... Dělají hru... na testování destrukčního modelu nepotřebují ani model proboha...

              Prostě spawnu loď a klikám na ni pew pew pew dmg dávajícím ukazatelem :D
    • No právě proto, že jim to zabralo jen dvě hodiny (navíc oproti tomu, co by museli stejně dělat) na vytvoření se s tím dělají, moc je to nezdrží a naopak obdrží od hráčů dříve odezvu na to, jak jsou projektily pěkně barevné:)
  • Bude v první verzi dogfightu lítání ve stylu arkády nebo už tam bude pracovat fyzika?
    • Fyzika pracuje už od dema, co ukazoval Chris před rokem. Spousta lidí si myslí, že to je 'arkáda' protože soudí fyziku podle toho co vidí.

      Jde o to, že trysky tryskají jinak, než jakou mají vizualizace. Takže to občas vypadá, že loď třeba zastaví sama, ale na výpočetní úrovni zastaví kvůli protitryskám.
    • walltar
      No tak já doufám, že už tam fyzika pracovat bude ... jinak by to asi bylo pro hodně lidí velké zklamání. Ale pravděpodobně tam zezačátku bude jen F7A hornet ... pochybuju, že tam bude víc lodí.
    • co se tyka ,,zpusobu,, letani, tak by to melo fungovat asi komplet, omezene to asi - urcite, bude mnzostvim lodi...ze zacatku bude nejspis k dispozici pouze jeden typ - hornet
  • Lawliet
    Loading error. 2x kašlu na to.
  • Jack1947
    Virtualni strelnice ve vesmiru... pani tech melounu na tohle padlo alespon 15, ted jeste aby ukazali to hlavni a to boje ve vesmiru. *4*
    • Táhni cvoku.
      • Vrook
        Jackův komentář je tu jeden z nejvtipnějších, ať už si to uvědomuje, nebo ne. Takže táhni ty..
        • To je podle Tebe humorné? No asi mateřská školka, co?.... *7*
          • Jack1947
            Nemas v tom pravdu, pac napsat to kdokoli jiny ma + a uz se dal neresi. Jenze to bych nemohl bejt ja ze. Pak se tu vyroji plno dementiku, --- k minusuuum seda a hle kdo je spatny no samozrejmne Jack, pac Jack zde kali blbosti a zamoruje diskuzi nejhorsi je kdyz si nenecha nic libit. *15* Prosimte, uz je to jak ohrana deska. *4*
            • Máš naprostou pravdu a proto jsem ti věnoval mínusko *1*
            • Jsi nemocny, cim dřív si to uvědomíš, tim lip pro tebe a predevsim pro všechny, kteří ctou tyto diskuze.
          • Vrook
            Ono je právě spíš věcí vyspělosti než zaostalosti najít humor i ve věcech zdánlivě nehumorných. O radosti ze života a schopnosti zasmát se ani nemluvim, tam očividně strádáš, takže nečekám, že bys to pochopil. *15*
            • Bál jsem se, že by Jack cokoliv, co má více jak dvě slova nepochopil. Jack je totiž taková "Bartošová" games diskuzí. Mele pořád blbosti, ale pořád se vrací a myslí si, že to někoho zajímá.
            • Vrook
              To je oblíbený mýtus vás zpruzelých nasranců. *15*

              EDIT: A propos příspěvek "Táhni, cvoku" je opravdu známka složitosti jeho autora. *15* *15*
            • Ty. Protože jednodušší lidé jsou vždycky spokojenější, protože jim ke štěstí stačí opravdu málo;)
            • Vrook
              Opět potvrzuješ, že nejspíše vedeš velice smutný život. Rozčilovat se nad někym v internetový diskuzi? To já si v tom najdu trochu humoru a hned mám lepší den. Kdo z nás je na tom líp? *4*
            • Napsal to Jack, neotravnější člověk, co píše jak silně retardovaný jedinec, většinou o dané hře či problému absolutně nic neví a má potřebu naprosto všechno komentovat.....Takže ne, nepřijde mi to už od něj humorné, jelikož je horší jak mor. Ten se totiž dal vymýtit.
        • Jack1947
          A ti zabednenci tady to neumi ocenit ze ? ( Vlastne umi, naklikat mi poradne minus myslet si ze mne to snad poskodi nejak citelne na srdci nebo co).
          • Na srdci rozhodně ne, spíš na mozku. Ale ty dvě buňky asi netrefíme, takže můžeš zůstat v klidu. *1*

            A tímto se ti rovnou omlouvám za zcela nevhodný vtip. Pardon.
      • Táhni trolle. Ma recht.
        • Jack1947
          No ne Troll me nazyva sam trollem a vyhazuje me ? To jsme to tedy pekne dotrolilly. *7*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit