Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • alien5
    Pro lidi co to zajima proc to jede na malo fps : https://robertsspaceindustries.com/spectrum/community/SC/forum/3/thread/starcitizen-performance-what-really-is-going-on-an
    • to nezajima nikoho
      • alien5
        Samozrejme ale plkat umeji *1* *1*
        • ja jsem zakaznik a chci plynulých 140 fps v ultra hd. vyvojarske plky mne nezajímají
          • ty ses zakaznik jedine kdyz od matky dostanes 20 kacek na svacu do skoly
          • Tak si kup leporelo a pust ho z okna vlaku. :) Zakazniku
  • Máte 60 FPS, ale ne v multiplayeru respektive v Persistence univerze, tam hráči mají tak 15 FPS a s PU se má vyvinout Star Citizen a upřímně bojovat v 15 FPS se nedá
    • walltar
      Jak kdy a jak na jakém serveru... Měl jsem servery na kterých bylo 2 FPS a servery na kterých bylo skoro 60.

      Podle mě se jim to podaří vyřešit... Je to netcode. Neřekl bych, že jsou první MMO s rychlým bojem. Takže něco jako tohle museli řešit i ostatní.
      • tomu nerozumíš
        • dik ze tu mame tebe abys nam to vysvetlil jako vzdy a vsechno
        • Tak nam to vysvetli, at to pochopime. Zacni u terminu Alpha. Ledacos to vysvetli.
  • ja nevim co ten Roberts furt blbne, at to uz konecne dokonci a vyda a prestane vymejslet hovadiny.
  • Ještě by mohli zavést mechaniku, že každý nový hráč musí být zplozen současnou herní komunitou. Budou se tak moci vytvářet rodiny. Pokud by případně "rodiče" narozeného dítěte nevydrželi spolu. Dostával by tento nový hráč alimenty. S tím by souviselo přidání soudů a škol. Nevidím důvod proč ne. Však už teď se z toho snaží dělat všehochuť.
  • Kdo vůbec bude cílová skupina pro tuto hru? Milovníci vesmírných simulátorů, fps, rpg nebo sandbox hráči? Nemůžou přece cílit na všechny. Pochybuji, že hráč CoD nebo BF si koupí tuto hru, aby obchodoval s pozemky a prozkoumával světy. Takhle jim akorát vzniknou ve hře rozdílné komunity a zavděčovat všem se prostě nedá.
    • alien5
      No ja hraji BF vsechny dily od 1 ho pak eve online a wingo commander atd.. a tohle je vse dohoromady, nez si pustit specializovanej simulator jako DCS tak si pustim battlefield kde muzu litat se vsim a je to zabavne... pro me je hra idealni mix a HLAVNE kazdy si vybere co ho bavi a muze to stridat. !!! Ted hraji na stridacku xcom 2 witcher 3 a BF 3 *1*
      • tím bych se moc nechlubil. jsou to špatné hry
        • a ktere jsou ty dobre??
        • A ted vyjmenuj vsechny ty dobre hry, ano? No a pak te mamka prikreje, da ti pusu a pujdeme spinkat. :D
    • walltar
      Hráč COD, nebo BF není cílovka... Spíš hráči MMOFPS a podobně.

      Celkově si myslím, že hra je dneska už dost cílená na hráče všech možných MMORPG. Rozdílné komunity určitě vzniknou... Otázka je, jestli se CIG podaří podpořit kooperaci těch komunit.

      Kapitána kapitálky zajímají FPS hráči, protože potřebuje ochránit loď před výsadkama a zajímají ho i hráči Space Simů, protože samotná kapitálka bez doprovodu dostane nakopáno.

      Osobně největší problém vidím v downtimu... co bude takovej hráč FPS dělat když se zrovna nebojuje? Chození po lodi a hledění z oken asi brzo omrzí. Takže to spíš vidím, že dost rolí budou plnit NPC, které si člověk najme a FPS bude spíš okrajová činnost.
      • Však ještě nedávno jsem viděl, že tam celkem těžce propagovali fps prvky. Z toho se dá vyvodit, že na takové hráče se snaží cílit
        • walltar
          To si spíš myslím, že to bylo proto že zrovna do hry přidali FPS gameplay... Jako Star Marine, pokud ho vydají standalone, nebo pokud bude dostupný i mimo hru, by mohl pro hráče BF, nebo COD fungovat... ale pochybuju, že by takoví hráči zvládnuli MMO část, kde cesta od planety k planetě může trvat klidně 10 minut.

          Nebude to prostě pro lidi, kteří čekají nepřetržitou akci a boj... Si myslím, že ve hře toho downtimu bude celkem dost.
          • MartinStary
            možností by bylo udělat pro ně fps action klienta kde by proti sobě hráli v bitvách dějově zasazených do ingamespace děje a případně měli možnost přidat se do boje hráče-kapitána místo NPC nebo by bily nalockovaný v rámci posádky k okamžitému přepojení do kapitánova boje z bitvy jako v planetside 2 ale to už moc fantazíruji jak by tvůrci mohly oslovit FPS action hráče.
            • walltar
              No to je skoro ten Star Marine... Bude to hra ve hře. Takže každý vlastník SC si bude moct zapnout simulaci, která se bude chovat jako COD, nebo BF MP... ale otázka je jestli si lidi co hrajou primárně BF a COD koupí velký MMO jen kvůli něčemu takovýmu.

              S tím připojováním do boje... taky se něco takovýho plánuje. Hráči by měli mít možnost ovládat NPC, který máš zaměstnaný na lodi, takže technicky FPS hráč by mohl jen skákat z NPC na NPC a pomáhat různým lidem v Organizaci a tam mít minimální downtime.
  • Co to takhle prvně vydat a pak teprve přidávat věci. Mám takový pocit, že z tohoto bude ještě pořádný pr*ser.
  • A este pre tie nonstop clanky kollo vybrali...140 mega neznamena nic! Justice League stalo 300 mega a ako dopadlo, ako cisty zbastleny poskladany ceckovy hnoj a podla vsetkeho Roberts tiez len sklada na seba nezmyselne moduly, ani jeden nefunguje za cele roky poriadne a dokopy ako ucelena hra nebudu fungovat nikdy lebo vsetko je podriadene a obalene tristnymi mikrotransakciami a p2w mechanikami.
    • walltar
      Já nechápu kde se to s těma modulama vzalo a proč se toho dodnes lidi drží... Dneska už je ta hra dávno jeden celek a moduly jsou jen pozůstatky hodně raného vývoje.

      3.0 funguje dohromady a obsahuje všechno co jde najít ve starých modulech.
      • Thyrmael
        Většinou s tvými názory souhlasím, ale toto asi nebude ten případ.
        Mohl by si prosím vysvětlit co podle Tebe znamená, že hra je jako jeden celek? Shodou okolností jsem se v poslední době o SC dost zajímal (v drobných pauzách ho sleduji od začátku), ale rozhodně nemám pocit, že by to byl jeden celek. Dříve jsem četl články o tom, že Chris Roberts je sice rešepktovaný a šikovný vývojář, ale zároveň je v jeho perfekcionismu riziko, že kvůli neustálému přidávání nových funkcí se vydání hry posouvá o roky bez záruky, že to bude někdy dokončeno. Plus podle některých výběr nevhodného enginu na tento typ hry (Cryengine) a potřeba velkých úprav. Nic dobré nevěstí ani tento výmysl s prodejem pozemků nebo neustále přidávání nových lodí v obchodě za šílené částky ke hře, která už má vybraných 140 milionů dolarů. Netřeba zapomínat, že Chris už v podobné situaci byl při tvorbě Freelancer-u. Skončilo to jeho odchodem a následným zošrtaním funkcí Microsoftem který vývoj přebral, aby hru mohli vůbec vydat.
        Jedna z věcí kterou jsem ale zjistil je, že SC má fanatických fanoušků, za kterých by se nemuseli stydět některé radikální náboženské skupiny.
        • Na to mohu odpovedet jen jednim slovem. CROWDFUNDING! Jasny? Rozumis tomu? Chris ma velke plany bez kompromisu. Pod vydavatelem by si to dovolit nemohl. Vsichni to vime a proto ho lide stale podporuji. Chteji hru bez kompromisu. Chteji svet SC. Ale chodim ja na jina fora kafrat o nejakem failu stoleti nebo v jine diskusi nekomu cpat SC? Ne! Tak proc se tu kumuluje banda jelit, ktery uz tri roky omilaji pohadku a failu stoleti? Navic jen na zaklade toho, ze o tom vyvoji vedi starou belu. Jednou za uherak si tu prectou clanek a pak jdou rejpat protoze si dvakrat precetli, ze SC se protahuje. Ale to PROC se protahuje chape malokdo z nich. Neni to lodema ani pozemkama, ani prenosem hlasu a vyrazu obliceje. Je to pouze a jen jadrem hry, ktere musi byt robustni, rychle a komplexni. Hra jede, se vsim vsudy, bez upload screenu jako jeden kontinualni zazitek. Kody, ktere se o to staraji jsou zatracene slozite. NIKDO nikdy nic takoveho nezkusil. Uz ted prinesli do herniho vyvoje tolik funkcnich inovaci, ze jim to muzou ostatni jen zavidet. Ano jsem fanboy, protoze mne to bavi a fandim tomu projektu. Ale jsem zaroven realista a ne slepy nasledovac. Vidim enormni usili a dilci vysledky v nekompromisni kvalite. To mne zajima, to beru.
        • walltar
          Co znamená, že hra funguje jako jeden celek? Zapneš PU a najdeš v něm všechno co obsahují jakékoliv moduly...

          Celé to s modulama vzniklo v době, kdy existoval Hangar Modul, potom přidali Arena Commander (dogfighting modul), Star marine (FPS modul), Arc Corp (Social modul).
          3.0 Obsahuje všechno co můžeš najít v těch modulech... Není tam stejný content, ale najdeš v ní stejné mechaniky. Můžeš vyvolat loď, letět na planetu (měsíc), na ní přistát, po cestě bojovat s jinou lodí a po přistání bojovat s jiným člověkem.

          S prodejem lodí a pozemků a všeho je to jednoduchý... Prostě potřebuje stálý přísun peněz aby mohl zaměstnávat tolik lidí kolik zaměstnává... to znamená, že musí vymýšlet nové způsoby jak vydělat. Celkem normální ekonomika větší firmy. Ať prodává co chce, každej ať si co chce koupí... zrovna pozemky jsou z ohledu gameplaye zanedbatelný...
          To máš jak s tím výběrem enginu... Zatím jsem slyšel od hromady lidí, kteří nemají rádi CryEngine, že to byla hrozná volba atd... Ale už nikdo nepřišel z nějakou alternativou. Engine, který by byl ready pro něco takového jako SC není na trhu... stejně by museli udělat engine vlastní a to by trvalo možná ještě dýl.

          A s tím freelancerem je to imho přesné srovnání... a je to třeba i důvod proč jsem původně ty peníze na vývoj dal. Freelancer byl i přes to jak to s ním dopadlo úžasná hra. A já chci vidět co se stane, když ten vydavatel tu hru neoseká a nevydá ji hned... podaří se udělat něco opravu výjimečného, nebo to celý shoří? Celý crowdfunding je pro mě přesně o tom... dát lidem peníze aby zkusili udělat to co oni chtějí... A pokud se to nepodaří, tak se nic tak hroznýho nestalo... nedal jsem tam částku co my mě nějak bolela.
        • jeden celek je jeden celek...litas lodema, pristavas na planetach, plnis questy, nakupujes.
          • MartinStary
            To mluvíš o No man sky nebo elite dangerous či space engeniers atd.(dosaď další)
            ......
            je problém že Roberts je až fanatický perfekcionalista a má řídit společnou práci dejme tomu už 500 lidí a kompletovat z toho jeden vesmír. (Já osobně bych to vzdal po řízení 200 a nápadů na vesmír o minimálně 12 přístupných a obydlených planetách - jinak řečeno na úrovni okolo vesmíru MS 1-3)
        • Upálit!
  • Wau nedivim sa ze herny biznis ide do hnedky kadivej ked citam tento obskurny smrdlavy PR vyplod velebiaci mikrotransakcie ad absurdum v nevydanej hre. Toto je uz fakt sila a aj na games.cz by s mali zamysliet ci vobec daco taketo uverejnit je koser voci hracom.
  • Hlavní problém je, že za tři roky vývoje zatím neudělali typ, který by měl stabilních 30 FPS. Takže je fajn budete mít simulátor, kde chodit, ale pokud dojde na vesmírnou bitku tak je nehratelná kvůli velmi nízkým FPS a to je hlavní problém
    • Alphu 2.6 hrám plynule na full HD s very high nastavením, to že nieje plno funkčná AI mi nevadí, bojujem proti živím hráčom *3*
    • Nevím jak teď ale před půl rokem jsem hrál Arena Commander ještě na R290 a nešlo mi to pod 60.
      • alien5
        Presne je to netkodem a enginem z dob DX9 musi na tom zapracovat ale prvni implentace uz je ve 3.0 je omezeno posilani dat klint vs server na 20 metru atd..
  • Snad si to stihnu zahrát než půjdu do důchodu.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit