Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • takže jak to tak čtu je to jen další wow clonpřinášející drobné změny, akorát je to sci-fi místo fantasy *9*
    • MrSanta
      A co je na tom špatného? I kdyby to byl jenom WoW klon, tak to pořád přináší zábavné MMO z pro někoho (jako jsem já) oblíbeného světa Star Wars a navíc s tradičním důrazem BioWare na příběh a jeho podání. Já si tu hru naprosto užívám. Hraju tanka a nemusím se tahat se štítem a jsem ranged *2*
      PS: BioWare nikdy žádnou revoluci nesliboval. Od začátku tvrdili že se snaží použít to nejoblíbenější ze světa MMO her a k tomu přidat svůj styl vyprávění příběhu, aby příběh nehrál druhé housle. Tak aby se hráč cítil zainteresován. Dalším cílem bylo, aby se hráč cítil jako hrdina. Nevím jak vy, ale já se jako hrdina cítím, když od záčátku demoluju se svým statečným vanguardem přesilu nepřátel.
      FOR THE REPUBLIC
      Pro mě je SW:TOR velkou zábavou a o tu zábavu snad ve hrách jde především *1*
    • Ctes blbe.
  • Zda se mi to nebo na tech screenech ten tlusty jedi vypada presne jako Dan Vavra? :D
  • Tak neco uz sem odehral takze nejake me dojmy:komu se libily KoTORy bude se mu libit i tohle,rozhodne to neni uplne klasicke mmorpg.At uz jde o rozhovory,volnost map danych prostredim.Vpodstate jste schopni celou hru projet sami(s pridelenym partakem)ale vse si samo uzijete vice s partyjou lidi,q rozhovory ve skupine se mi moc libi.Stejne jako nektere epicke souboje Jedi x Sith(opravdu pekne udelane).Grafika rozhodne neni spatna a plne dostacujici bych rekl.Zatim jsem mile prekvapen komunitou,poradi,loot tak jak ma byt atd.Nemile jsem prekvapen obtiznosti-nektere solo q mi prijdou nesmyslne tezke,naproti tomu instance kdy skupinu tvori max 4 hraci je jako healer uplne easy.Uplne jine nez zkusenosti z LOTRa kde bylo healovani podle me narocne a skupinu tvori 6 hracu,je treba i lepsi kooperace atd-mno uvidime.Mapa i journal jsou perfektne zpracovany,stejne jako vse kolem vaseho spolecnika.Vybral jsme si light server PvE a absolutne bez technickych problemu(jednou se mi zasekl rozhovor)hra mi nepada,nelaguje tady se Bioware predvedlo
    • S tymi rozhovormi to nieje az take ruzove. Vo vacsine sidequestov zacnete po lvli 30 vypinat odpovede vasho avatara lebo su to tie iste hlasky furt dookola ("You reek of fear", "I dont like where this is going", "Time for a bloodbath" "This better not be a waste of my time" a par dalsich za sith warriora).

      Hlavna class story, co som sa rozpraval aj s kamaratmi aj z vlastnej skusenosti, je nieco za co by sa skutocne ani KOTORy nemuseli hanbit, sam som ostal s otvorenymi ustami a skvelim pocitom sediet asi 3 min pred pocitacom po konci prvej kapitoli a vstrebaval som vsetko co sa stalo.
  • neprijde vam ani trochu divny ze vsechny planety maji permanentni den? Nejake Day/Night cycles ktere byly bezne uz pred 10 lety v ultime (a snad neni MMO kde by nebyly...) v SW Toru nejsou.
    A na neco jako je pocasi zapomente uplne. Pokud zijete v predstave, ze si vyberete z nekolika lodicek a vybavite si ji zbranemi, generatory, stity... dle vseho gustaa budete litat z planety na planetu a bojovat ve vesmiru napr v PvP, opet zapomente.
    Dostanete pridelenou konkretni lod odpovidajici vasemu povolani. "Vesmirne souboje" da li se to tak nazvat, jsou arkadove strilecky v predscriptovanem cca 5 minutovem tulenu. Jedno tlacitko blaster druhe rakety (tech je omezene mnozstvi) lodni upgrady jsou "vic raket, silnejsi stity, silnejsi verze blasteru atd."
    Kladne hodnotim napady s companiony a zajimave pribehove zvraty i questy. AI je tupa jako v jinych MMO, aggro-range a spawn system je roky pozadu - mordujete granaty a raketomety 3 clenou skupinku imperialu a asi 3 metry vedle nich je druha takova skupinka ktera stoji a hledi. je to jiny "spawn pack" a vy nejste v jeho agro dosahu. Tech "masarek" je tam asi vic nez ve Skyrimu.

    Kde je recenze Dana vavry? *1*
    • Pocasie ani day/night cycles tam asi nebudu, Chapem ze na niektorych planetach to vadi a teoreticky by to mohli spravit (alderan napr.), ale niekde sa to podla loru spravit ani nemoze. Na Dromund Kass je permanentne sero, koli burkovym oblakom ktore su manifestaciou temnej strany sily, na Hothe je stale svetlo lebo su tam podla lore 3 slnka a je tam taka zima lebo je od nich sakra daleko. Mne osobne to nevadi, skor ma striedanie dna a noci dost stvalo, WoW som mal cas hrat isty cas len po veceroch a to som asi dva roky nevidel v tej hre slnko *3*

      A so spacecombatom suhlasim, je to arkadovy railshooter, nastastie ho nemusis hrat aby si postupil dalej v pribehu. Cakal som od toho nieco v style freelancera aspon, ale urcite to nebol pre mna hlavny tahak hry (a koluju drby na forach ze ho budu prekopavat lebo do launchu im na to nevysiel cas kedze chceli stihnut vianoce... ale tomu moc neverim).

      To ze lod dostane kazda classa inu je preto ze pre kazdu classu je ta lod specialne spravena, Bounty Hunter dostane lod ktora vyzera ako lod Boba Fetta, Sithovia zas lod ktora ma zaklad v Tie Fighter stihacke atd.
    • ja to hraju a souhlasim, ze zadny zazrak to neni.. takovy lepsi wowko, 6z10. Az mi vyprsi karta - budu to mit prolezeny + nejaky insty a sbohem...vyjde ME3
      Navic nepocitam tu prasarnu s tim, ze pry dostanes 30 dni zdarma ( pritom hru jsi normalne zaplatil .. tak jaky zdarma?) ale hrat muzes az si prikoupis dalsi mesice...
      Co se pocasi tyka, myslim, ze to opravi patchem, ale az v dobe co to budou hrat jen Wow noliferi (tzn. za rok) *1*

      Navic je to cely zoufale casual (narocny hrat asi jako farmville)
      • nevim co tu meles za nesmysli ano zadaval sem kreditku ale mel sem nani jen 50kc a jakto teda ze hraju ??
        • ja nevim, hrajes asi proto, ze jsi nenasel smysluplnejsi vyuziti casu, nebo fakt nevim...
          • hmm co delam ve volnem casu je moje vec a aspon nelzu lidem jako nekdo treba ty tebe bych dal do politiky sorry za moji cz jen nemam rad lidi co lzou a jeste ktomu to klidne napisou pravej polityk
      • Jednoducha, jo?

        To ja mam odehrany snad kazdy vetsi RPG vcetne tech od Bioware, a spousta veci mi neni uplne jasna ani po nejakych deseti hodinach hrani.
        Souhlasil bych, ze je celkem jednoducha ve smyslu narocnosti souboju (az na ty heroicke, samozrejme), ale pokud by chtel clovek opravdu vyuzivat vsech moznosti, ktery hra nabizi, perfektne rozumet vsem mechanismum, atd., ...
        No za casual bych to neoznacil ani omylem : )
      • se jim nediv ze je hra nenarocna, kdyz je nekde neco trosku slozitejsiho, napr. udelat to tak, aby jsi dostal 30dni zdarma a neplatil zadny dalsi mesic hrani, tak uz to lidi neumi a nadavaji na foru
        • Zase tak uplne bych nesouhlasil. Tahle hra je tak narocna,jak chces ty. Nechapu treba proc vsichni porad chodi s partaky. Ja jsem na 21 lvl a mnohem,mnohem zabavnejsi je delat solo questy bez nich a jde to uplne v pohode. Partaky beru jen na elite moby.
          To same heroic ukoly. Pokud si na kazdy vezmes full partu a cekas az je mas v quest logu zelene,pak si asi moc vzruseni neuzijes.
      • takhle hra je bohuzel tak lehka, ze v ni zadny noliferi nebudou, protoze v hrani neni zadny vyzva. vanilla WoW se mohl aspon opirat o velky raidy, kde bylo obtizne jen ziskat pristup do nich.
        • hahaha musim se smat asi si nehral wow kdiz zacinalo raidy tam byli ale malo srovnavas wow ktere uz ma 4 datadisky s hrou co teprve visla sorry ale musim se smat
          • Jimei
            Jiste že jsem wow nikdy nehrál ... Ty všechny raidy od vanily po Cata šel můj imaginrání Friend...

            Bad trolling bro

            PS:dávat sobe + ? že se nestydíš
            • haha vtipne jak ponosky de videt zesi nepamatujes wow jaki stim meli problemy a asi az po 3 mesicich to poradne udelaly pvp taky nebylo vyvazene reidy ?? si moch chodit prvni od levelu 10 a bilo to jednoduche jak prtsorry za moji cz sem pol. a od lich king dal po cata uz to stratilo uplne vsecko pvp vyvazene postavi hruza se nedalo ani hrat hral sem wow 4 roky raci si pockej na PANDU
        • Jimei
          Vanila wow byla vyzva maximálně pro moje nervy a čas
  • jake to je v porovnaní s wow? oplatí se presedlat?
    • vcera kdyz meli vyple servery jsem jen na chvili zapl WOW a hned ho zase vypl, protoze se to se SW nedalo srovnat...SWTOR ma jeste spoustu nedodelku a vychytavek, ktere je potreba oproti WOW doladit, ale ten potencial je uz ted jasne videt a pokud to Bioware nepodelaji tak maji zadelano na velky uspech
    • Jestli od toho cekas neco lepsiho jak wow, tak asi budes zklamany. Jestli cekas neco jako kotor v mmo, relativne kvalitni story, dialogy, atd. a jsi fanda SW tak se ti to muze libit. Nektery veci jsou o hodne lepsi jak ve wowku - tradeskilly, system gearovani se mi libi vic, atd. ale nektery hlavni veci jsou horsi - ovladani, optimalizace, obtiznost je vyssi...
      • Ovladani budiz,to je vec nazoru. Ale optimalizace? Na plne detaily to bezi naprosto plynule i na mem 2 roky starem pocitaci,bez sebemensiho zaskubu.
        Vyssi obtiznost? To0snad taky ne. Ze zacatku to dokaze hrat i 7 lete dite a pozdeji to prece jen trochu pritvrzuje,ale i kdyby to bylo obtiznejsi,tak to je klad,nikoliv zapor.
        • Bohuzel, a neni to muj vymysl, stezuje si na to hromada lidi na forech. Brutalni fps dropy, normalne mam 30-40 fps, nekdy to pada az k nule. Mam i7 a gtx295, BF3 mi jede na ultra na 50-60 fps. Wow na 120 fps. Tohle 30-40.
          • No ja treba FPS dropy nemam, jede to naprosto plynule. Coz samozrejme neznamena, ze nekdo jiny je nema, jen tim chci rict, ze jim to asi chvili zabere najit problem. Ja mam nejvetsi problem s grafikou zelene artefakty v obraze u stanovist taxi. Na Tatooinu je to fakt silene. Ale to maji lide s Ati i nVidii a pry je to tam uz od bety. K cemu pak ta beta byla, tot otazka.
        • Prave optimalizacia je zla, napr ked prides na Fleet tak mas permanentne lagspiky, v hutballe obcas atd a to nema nic spolocne s hardwerom. Taktiez odozva charu je asi 0.15s takze celkom dlha a niekomu to moze vadit.
          • O nicem takovem nevim. Nemuze byt problem treba u tebe. nebo pretizene servery? Ja hraji na serveru s light populaci a zadny problem nikdy a nikde.
      • obtížnost je vyšší a to vidíš jako zápor?
        • Ne, to jsem napsal spatne, osobne mi to nevadi, ale hodne lidem co prisli z wowka to jako minus muze prijit, neni to takovy easy mod. Taky je kvuli tomu hodne QQ na forech.
  • Aha. Vypadek serveru a najednou je tu 12 novych postu. To myslim mluvi samo za sebe:)
    • dneska byla mainetance od 11 - 17 a jeste to ennahodili
      • A ted se omlouvaj ze nestihaji, ze downtime prodluzuji. Nejvic mne ale dostalo, to, jak pro vice informaci mame jit na fora a bum, due to high volume of traffic bla bla. To jsou totalni amateri, to se jinak nazvat neda.
        • miker17
          To killer: měl 5 dní EA a to jsem objednal v listopadu
        • miker17
          taky když se na tu jejich stránky nacpe přes milion lidí....tak se nediv
          • @ Killer:

            BW slubili 5 dni, zvysili to na 7 s tym ze hracov pozyvali v troch vlnach takze tretina sa pozvala prvy den, tretina druhy den a tretina treti den (bolo to rozdelene asi na 30 vln kazdy den). Ak tebe dosla early acces invite 2 dni pred launchom, tak si BW asi uvedomili ze tebe to nema zmysel davat a poslali ti ho len zlutosti, lebo vsetci ostatny mali minimalne 5 dni.
          • Nedivim se, meli to predpokladat a zaridit se podle toho. Jak rikam, amateri.
            • No vidis, ja byl take v early accessu a slibili nam dva dny navic, ze kterych byl nakonec jen jeden, ale to je jedno. A kdyz jsem si rano 22.12. nahodil jejich web, tak neslo nic. Spustili to az vecer. A koneckoncu i ted, pokud kliknes, ze chces zmenit zpusob platby, tak ti nabehne nesmyslna stranka s divnym errorem.
              A ne, zbytecne se mi to nezda, protoze porad je mozne, ze si to prectou lide, co o koupi uvazuji a pochybuji, ze neexistenci zakaznicke podpory, totalni nezajem o platici zakazniky a jejich amaterismus nekdo nekdy zmini v recenzi. Pokud se ti me prispevky nelibi, tak je necti.
            • miker17
              to Killer: nevím jak ty ale ja jsem byl v Early Acessu a v of. datum vydání jsem neměl žádný problém...a ješte jedna věc proč nám tady cpeš ty svoje názory nikoho nezajímají a jediný kdo ti odepisuje jsou dva lidi co tě nemůžou vystát, nezdá se ti to zbytečné...
            • Prozivam? To ze v den launche jim to spadlo totalne a neslo nic je normalni? A argumentovat tim, ze pres 8mi lety pri startu WoWka je dost divne nemyslite? Jak muze MMO provozovat firma, ktera neni ani schopna zajistit funkcnost sveho webu? A to nemluvim o tom jejich genialnim tahu delat udrzby behem dne v Evrope. A kdyz na to upozornite na foru, tak vam to vlakno zavrou. Skvely pristup k platicimu zakaznikovi, prima. Ale co, dojedu ten mesic zadara a koncim. Jsem zvedavy, kolik jim tam po tom mesici zbyde lidi.
            • miker17
              Řeknu ti tohle....když se spouštelo WoW(kterým se tu všecí furt oháníte) tak to byl takový bordel že byste se hleděli. Ti co to zažily musí uznat že SWTor je v tomhle ohledu 100x lepší
            • Moc to prozivas. *7*
      • Asi jsi me spatne pochopil. Nevysmivam se hracum ze jim padl server. Na tomhle foru je mrtvo a najednou,kdyz nejedou servery ,tak je tu x novych postu. Tzn ze kdyz hra jede,vsichni hraji a nespamuji na forech. To mluvi o kvalitach hry myslim samo za sebe.
        Pokud tedy nejsou vsichni zavislaci,co hraji hru i kdyz je nebavi *2*
  • Jestli myslíš T7-01 pak to, že k sobě přitahuje ostatní je dobře, je to "ranged-tank" a pro Tebe pak zbyde trocha času na to, aby jsi ostatní sesmahl než se na Tebe vrhnou. Jinak si jeho vlastnosti můžeš i nastavit = co Tě otravuje vypni a ten výhled ... no nevím, ale nehraj to v 3D pohledu, ale měj postavičky viditelně a nic se Ti plést nebude
  • tak co, jeste to nekdo hraje? :)
  • Vy vsichni co kritizujete budte radi ze se za svoje tezce vydelane penizky do hry aspon podivate a zkusite si ji nez ty chyby odladi. Me po instalaci a registraci nejde pustit ani launcher. Takze se za 1100 koukam na obal *16*
    • Podmínkou pro hraní je mít vyplněné údaje o kreditní kartě, nebo zadaný kód alespoň z jedné 60-denní karty. Máš?
  • Ataker
    Nemám zkušenosti, jak takovou hru platit.. jde to i tak, že si ji stáhnu z oficiálních stránek hru a nějak kreditkou platit?
    • uplne jednoduse to mzues platit kreditkou, jako kdyz nakupujes v nejakem e-shopu, on to vlastne e-shop je
    • Samozrejme. Az na to ze si ji jen tak nestahnes. Napred si ji musis koupit(klidne opet platebni kartou)

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit