Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Hanzales

    Opravdu? :D zase kb+m gamepad ?

    Když pominu, že každý to má jinak, vychází mi nejlépe na FPS KB+M, a na third person ala TR hry gamepad (na PC). Na simulátory volant, na arkády gamepad. Kdybych hrál Fifu, tak gamepad. Zaklínač? Gamepad. Nedokázal bych si PC bez gamepadu představit. 

    Ale drtivu většinu hraju na myši a G19(kb). A třeba u GTA bych nejraději chodil kb+m a jezdil s gamepadem, ale přehazovat je to opruz, tak hraju kb+m. Jiný to ale celé odehraje i na PC na padu. A co?


  • Hanzales

    Co to meleš? To u mně platilo se starým Q9550 a 760Ti. Třeba Metro redux jsem hrál na medium/high s AA nad 40 fps. 

    Teď mám na čas i7-6700@3.7 Boost 4GHz a 1060 6GB a zatím v drtivé většině her dávám plné detaly s tím, že to pak občas spadne pod 60fps. Ano, je tu pár hůře optimalizovaných her jako poslední Assasin, nebo Tomb Raider, kde si ty plné detaily nedám, ale ani tam to není tak zléPro porovnání LVho 3GB verze 

    Asi záleží, jak to podáš. Co vidím já, tak si kolem 60fps zahraju všechno multiplatformní v trochu lepší kvalitě, než na konzoli. 

    Netvrdím ale, že třeba LV nemá tak trochu zkreslené představy. Přijde mi, že třeba takové GT, GOW, Uncharted4 atp. na opravdu kvalitní 4k televizi s nativním HDR ještě neviděl, protože potom by neblábolil nic o rozmazané low quality 30fps experience.

  • Kompost

    povodne som chcel napisat zdlhavu odpoved k teme, ale kaslem na to. na teba je to stratene. nie si ani zdaleka tak zaujimavy alebo dolezity aby som pred tebou musel cokolvek zdovodnovat. tvoje nazory ti neupieram, nech uz su akokolvek iracionalne. rozumnejsiu diskusiu nez ty by dokazala viest snad aj zvetrana tehla. len tak dalej, raz to mozno dotiahnes na prezidenta. v poslednej dobe su pitomci na cele naroda v mode.

  • TheGGG

    a btw: jak by si tvoje 980ti dávala toto, když gtx1080 OC má problémy se udržet na 60fps? https://www.youtube.com/watch?v=YOZzR2bjMDs

    Takových videí je na netu tuna... takže sedmilháři s pět let starým pc a stabilním framem už nemají žádnou váhu

  • TheGGG

    ano, pohádky tady vykládáš pěkně... stačí se podívat na jakékoliv benchmarky na YT a uvidíš... gtx1060 si to ve FullHD nedává vůbec, gtx1070 stěží a gtx1080 jak u které hry a jak na které detaily...

    připomínáš mě ty směšné chytrolínky na steam forech co mají xx let staré pc ale vše jim běží ve 4k na 160fps a kdo jim to nevěří je hater... LoL

    prober se.... 980ti je o trošku slabší jak gtx1070, takže bych chtěl vidět, jak si dává třeba poslední dva assassiny... odpověď: blbě

  • Kompost

    uhm. pohadky, vse na low, 30 fps. daj este nejaku perlu, normalne som sa takto dobre pri diskusii uz davno nepobavil. nepremyslal si nad stand-up? pocul som ze sa na tom da spravit celkom meno a IT je diera na trhu.

  • Duncan66

    A v kolika dnesnich hrach a enginech  ti tech 6/12 da lepsi vykon nez 6/6? Dneska se porad v drtive vetsine pripadu vyplati silnejsi jednovlaknovy vykon, nez milion pomalych jader.

  • Duncan66

    Co by se jako melo palit? Drtiva vetsina grafik na tezbu kryptomen jede na nizsim napeti a nizsi frekcvenci, kvuli optimalnimu pomeru vykon/spotreba, navic jedou nonstop a jsou dobre vetrane, takze tem grafikam nic neni a dnesni komponenty bez problemu vydrzi deset i vice let, takze sance, ze se ti spali bazarovka je v podstate stejna, jako ze ti odejde novy kus.

  • 1060 je super pokud nemas 4K monitor je cokoliv lepsiho jen vyhozene prachy

  • konzole je levnější, ale jen do doby než si koupíš pár her pak na každý tratíš 300-800 takze za 10 her si koupis novou grafiku/procak/a v neposledni rade ta rychlost ssd disku kam se hrabou lowzole

  • TheGGG

    Tyhle pohádky ti nikdo nebaští... buď hraješ vše na low, nebo ve 30fps, nebo hraješ jen indie 16bit blbiny...

    Moje pc: gtx1080, i7 6700k, 32gb ram 2400 frekvence...

    Všechny poslední tři hry od ubisoftu měly problémy s fps (GRW, AC i FAR CRY 5), Hunt framedropuje, poslední tomb raider taky, evil within 2 taky problémy mám i v pár dalších hrách no naštěstí je i kopa AAA her co běží dobře.

    Ale celkově otrava trávit hodiny testováním a tvíkováním...

  • Kompost

    to je zaujimavy nazor. ja bezim uz peknych par rokov na kombinaci i7-6800 + 980Ti a nemam problem rozbehat absolutne vsetko. mal by si ten svoj imaginarny vrak radsej predat vile zubnicke nez ti z neho praskne cievka.

  • Oki, dava mi to smysl, az budu v budoucnu kupovat novy pc, tak AMD zahrnu do vyberu, ted se ti do detailu nechci pitvat.. buh vi co bude ta par let, az budu premyslet o novym pc.

  • Huceni vetraku je technicke provedeni karty, AMD vs Nvidia to moc neovlivni, protoze proste ty levnejsi modely pro stejny cip maji to chlazeni horsi a za ticho a nizsi teploty si priplacis u obou. Dalsi vec je gsync/freesync, kde pokud te zajima jedno ci druhe, mas vyber pomerne jednoduchy. Drivery jsou na tom dnes podobne, jednou jsou zabugovane ty, jednou ony. Z tech jednoduchych voleb nam zbyvaji tak akorat proprietarni technologie Nvidie. Je pravda, ze tim, ze Nvidia ma ted lepsi spotrebu/vykon, je snadnejsi je uchladit tisseji, ale vetsinu lidi tohle vsechno zas tak moc nezajima a tedy mohou resit cena/vykon.

     Procesory jsou na tom ve stredni tride v ramci Intelu pomerne spatne, protoze se zacinaji objevovat hry, ktere tech 8 vlaken proste chcou (Battlefield V, hry od Ubisoftu), potom ti ta 4/6 jadrova i5 proste stihat nebude a i kdyz budes mit v prumeru treba o 5-10% vyssi fps, frametimy budou hrozne a ve hre pocitis velmi neprijemny stuttering. To se ti u AMD uplne tak casto nestane, ale objevuji se i hry (prevazne hry, ktere maji problem s SMT), ktere zas da Intel plynuleji nez AMD. Dnes a do budoucna ale v ramci stredni tridy bych ty i5 kvuli zminenym problemum vyse proste nedoporucoval, navic tu mame mnohem lepsi podporu procesoru dalsich generaci v ramci socketu AM4 (az do roku 2020).

  • TheGGG

    no používám ho na hraní her, ale vzhledem k tomu, že uměle navyšovaná HW náročnost her, dělá s gtx1080 pomalu nepoužitelný vrak i ve FullHD, tak ten office je asi nejlepší možnost nyní...

  • Murlock

    No, technicky jsem ten upgrade plánoval už od vánoc 2016 takže...

  • Kompost

    aspon vieme na co pouzivas to svoje "PC za 50k". len ta budem musiet sklamat, office helper by fakt ako hra neustal ani v kategorii vizualnych noviel.

  • jiri.svak

    Ale to sis nadělil nějak brzo, ne? :-)))

  • Murlock

    Výborně načasováno chlapci. Zrovna o víkendu před podcastem jsem si do compu narval 1060. Ale což.

  • TheGGG

    taková doba a takový trapný comeback...

    jak přesně problémy s motorikou souvisí s vnímáním počtu framů...? hmmm no já mám motoriku v cajku, já si FPS na gamepadu dávám... ale ty se asi celý klepeš z toho jak tě výrobci PC HW pravidelně o*******í a tak ani s těmi páčkami nic netrefíš...

    no smutné, eště smutnější je, jak lidi na steam forech často zjišťují, jestli hru na svým PC rozjedou na 30fps... a pak tráví hodiny tweakováním aby jim to na FullHD jejich 5 let starý kompl rozjel...

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit