Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • i586

    Souhlas. Při problémech se zrakem a motorikou je to asi dostačující.

  • No jo, ale 10 min. benchmark u par kousku her je jedna vec a hrani ruznych tituly po dobu x let, druha. Specialne se zkusenosti s AMD, ktere jsem mel. Vyvojari proste nerespektovali HW od AMD a to pak cisla muzou byt jaka chteji.. plus teploty, a neustale huceni vetrkau u Radeonu, to me vyzacelo do bela. Ale to je doba 10 let zpet, mozna, ze uz je vsechno jinak. Pri stavbe noveho PC mozna AMD sanci dam, minimalni ji zvazim, ale pres Qcheck tusim neprojde.

  • Dnešní 13 letý Franta na ty Pentia atd. bude dívat jako na zjevení oprávněně, protože to jsou zastaralé krámy. Zas se tu přestaň sebeukájet z toho, že jsi odebíral nějaký blbý časáky, hrál na totálních křápech a semtam jsi šel do biosu.

    Jako, dnešní děcka, alespoň co pozoruju ze svého okolí, se zajímají aktivněji o počítače (že by řešili sestavy, HW atd) ve stejné míře, jako  když jsem byl děcko já. Většina děcek z mé třídy akorát hrála, což je teďka také a jen opravdu pár lidí řešilo HW atd.

    Tady nějaké zhoršení ve znalosti HW u staších vs. mladších opravdu nevidím. Naprostá většina se z mé generae o hloubější poznání kompů nezajímala a to samé teď platí taky.


  • Veskoslav

    Včera jsem vyhazoval flopinu. Chudák už nečetla. Ukázat to nějakému děcku, tak netuší, která bije. Už pomalu DVD mechanika je něco archaického:)

  • ještě je možnost za těch 9 tisíc odkoupit bazarový stroj, ale radši od známého nebo přes důvěryhodný zdroj.

  • V tomhle máme my "mileniálové" (Ročníky 1985-1995) obrovskou výhodu. Zažili jsme floppy disky, 386, 486, P90 atd. Pamatujeme Atari a Amigy, černobílé monitory. Jako malý jsme pravdielně odebírali Level, Gamestar, Score, Excalibur, Chip atd., kde byly články věnující se HW+SW úpravám. Dávám ti za pravdu, že dnešní děti jsou v tomto už, jak to říct kulantně, nevyzrálé. Pro nás je to prostě stavebnice, protože se ve své podstatě uvnitř case 30 let nic nezměnilo, principy jsou pořád stejné. jako bunus zvládáme ovládat i ty dnešní, pokrokovější přístroje. Dnešní 13 letý Franta už bude na PII, nebo Macintosh či G3 iMac koukat jako na zjevení

  • TheGGG

    30 fps pro většinu her naprosto dostačující... pokud fps nedropuje, víc většinou není třeba

  • TheGGG

    hahaha ty hejhulo... každý kdo trochu sleduje benchmarky ví, že ty v ubisoftích hrách jsou mnohem méně náročné jak samotná hra, takže ten test o ničen nevypovídá... a 4k nebo ne, pokud se GTX 1080 Ti na low pohybuje kolem 70 Fps tak to je hodně patetické...

    devs a výrobci HW tě pěkně oj***u a ty si to ještě pochvaluješ

  • Veskoslav

    No tak ono minimálně 50 % nezvládne ani to LEGO, natož si sestavit pc. Když jsme nedávno pořádali turnaj v SC pro děcka ročníky 2000/2001, tak polovina z nich ani nevěděla, co je to BIOS.

  • Veskoslav

    Upgrade beru. To je ideální. Protože většinou zůstávají paměti nebo procák a člověk doplňuje. Ale čistě nové "herní" pc za 9 je tak trochu nesmysl. Podle mě je lepší počkat, našetřit celkově a pak koupit z té druhé tabulky, co zde redakce má. Jako já jsem měl donedávka i3450 v pc, teď jsem vyměnil za AMD 2600x, což byla jednorázová investice 11 táců (člověk musí koupit DDR4 paměti a novou desku:-D). Ale postupně jsem vždycky měnil, dokupoval atd. 


  • vždycky budu kopat za PC za jeho univerzálnost a možnosti budoucích obměn HW součástek (za předpokladu, že má uživatel alespoň základní povědomí o komponentech, nastavování bios atd.........vždyť je to stavebnice lego a postavit to zvládne cvičená vopice)

  • Vím jak to myslíš a dávám ti za pravdu, na druhou stranu - když to vezmeš z druhé strany. Je spoustu lidí, kteří už doma PC mají (nemusí tak řešit nákup příslušenství, case atd.) a tam už těch 9 000kč bohatě stačí na upgrade stávajícího PC (pokud se nejedná o kancelářskej sh*t, kde je nesmyslnej motherboard bez PCi E, popřípadě jen s dvěma sloty na RAM atd.)

    V tu chvíli mi přijde pitomé kupovat krabičku, když můžeš mít stejně výkonné PC, na kterém jako bonus můžeš pohodlně surfovat, používat Photoshop, Office, editovat videa, pohodlně posílat maily, diskutovat na fórech atd. atd......a samozřejmě taky pařit (pokud člověk nemá přehnané nároky a nepožaduje to nejlepší nastavení grafiky).

    Já mám v počítači desku už asi 8 let. Jednou za 4 roky jsem koupil jinej procák, pak vyhodil ATI 1950, GTX 280, GTX 580 a strčil tam před rokem GTX 1080 (kterou v práci označili za nefunkční a dali mi jí zdarma a já jí nechal za 590kč vč. poštovného opravit v Brně - nějaký vadný spoj) Asi před 5 lety jsem koupil 256Gb SSD a takhle to pořád postupně obměňuju. Case mám už z dob PII :-D (stejně je ve skříni pod stolem a není vidět) náklady v horizontu x let nula nula prd.

    Ale pokud člověk začíná na výchozí, startovní pozici, kdy drží v ruce 9 000kč a nemá PC, pak ano - konzole je levnější řešení

  • to by prvně musely vycházet nějaké nové hry, které stojí za to hrát.

  • MickeyMutant

    Stabilních 30 FPS, co se neseká, je rozkošná mantra. Jako když krátkozraký povídá: "Vidím perfektně. Teda asi do dvou metrů."

  • Veskoslav

    Kupovat do 10 táců "herní" pc je nesmysl. Tam se vyplatí PS4 nebo Xko (ve slevě 1 TB se teď dají sehnat včetně nějakého Bundle okolo 7-9 000 max.) 


    Nevím, jak je to teď, ale jelikož roky střídám karty, tak u AMD karet se mi stávalo, že odešly do křemíkového nebe ještě před koncem záruky. Výhodu to mělo, že jsem se postupně například dostal z 270x až na 290x během roku a půl (samozřejmě tam byla i 280X OC). Vždycky na výměnu+doplatek. Bylo to "fajn", ale pořád to měnit taky nebylo ideální. Nakonec karta šla za nejvýkonnější 1060, co byla na trhu, kdy cena ještě nebyla pokřivena těžební debilitou. V akci za 9 000, o tři měsíce už byla za 12. A i ta se bude měnit, protože byla v akci na Amazonu za 340 dollarů GTX 1070 Ti a na 1060 mám kupce za 3800:)


    Co se týče grafiky a člověk nechce mít problém, tak cokoliv, pod 4 GB, Vám budou nejnovější hry dělat už problém při vyšších detailech. 


    Ideální mít i 16 GB RAM, 8 GB RAM je základ. Níž už půjde jenom masochista. Minimálně mít malý klidně i 128 GB SSD disk na systém, ale prostě jej tam mít. 

  • i586

    Miluju tyhle GGGho mentální kotrmelce.

    https://m.youtube.com/watch?v=1xT5sIfXP0U

    40+fps a to je 4K + VERY HIGH... lol

  • skaven

    tazko povedat, ked mas budget X: u nvidie kupis silnu kartu, a k nej sheet monitor. u amd kupis slabsiu kartu a lepsi monitor. zalezi na preferenciach


  • JakubT

    Pokud nepotřebuješ hrát jenom nejnovější hry na plnou grafiku, tak klidně 6-7.

  • Tady je diskuze o hrani her a tam je dojmologie a pocitologie nejdulezitejsi.

  • risa2000

    Těžko říct. Obecně bych asi nešetřil na tom, co vím, že nebudu měnit (zdroj, deska, paměti), a kdyžtak slevil na tom, co vím, že měnit budu, takže pro hráče asi grafika a pak možná CPU, ale to asi jen v případě AMD, protože u Intelu se mi nezdá, že by na stávajícím socketu šel v budoucnu za něco lepšího vyměnit.

    Nebo, napsal bych to jinak. Na svém novém kompu, počítám, budu upgradovat časem grafiku a nejspíš i CPU, takže jsem je nevybíral tak, "aby mi vydržely", zatímco u ostatních komponent, jsem byl velkorysejší. Ale jestli se to nakonec potvrdí je ve hvězdách :).

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit