Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • radim.zaty

    No to byla podstatně jiná doba. Tam jsem se Slot 1 (chipset BX440) vydržel od Celeronu 366 bez cache takovaného na 500(Mendocino tuším) až po Coppermine 633 přetaktovaným na 950. 

  • radim.zaty

    Užiju, děkuju. Respektive žena, já mám 1070, jedna z těch, na kterých jsem těžil a všechny rozprodal, dokud to mělo nějakou cenu :) 

  • Draken69CZ

    Nemá, SLI má cenu jen když ti nestačí jedna TOP grafika co je na trhu, rozhodně nemá cenu SLI  s minulou generaci a ještě ani ne s tou nejvýkonnější. Ne všude to funguje a plno dalších nevýhod. Máš řadu 2000 tak tohle prodej a porozhlédni se tam.

  • dworkin

    Ono to vlastně dává smysl, když uvážíme, že grafiky dneska dělají spoustu práce, kterou dřív dělaly CPU.

    A dá se teda zformulovat nějaké aktuálně platné pravidlo/doporučení, na čem ušetřit s výhledem na ugprade?

  • risa2000

    "Blbá doba" byla ironie. To s tím AMD vs Intel ale ne.

  • jack

    Má cenu si kupovat druhou 1080 (non Ti) do SLI? Koukám, že třeba v GTA5 je to cca 40% nárust. Máte zkušenosti, jak dobře to funguje u dalších her? Koukám, že třeba NMS SLI vubec nepodporuje... Tam bych ten nárust potřeboval víc...

  • Jack1947

    Užíj si ty 2roky než se ti spálí, fakt kauch kupovat vytěžené něco z bazaru hlavně abych měl 😉😀

  • Jack1947

    Je snad jasné že ty sestavy se nemůžou brýt zas tolik vážně je to typ ne návod na to aby ste si koupili to co potřebujete  - takže zbytečné může se dát tip dporučit , ale opravdu to nelze brát jako něco čím se řídit. Nejlepší si to stejně člověk udělá vlastní názor sám.

    Hlavně přehled co a jak je kdyspozici a pak se rozhodnout.

    No a víceméně i (skryté)PR ale to je diskuse zas jinam a jindy.

  • dworkin

    Já jsem stavěl na socketu A, ale vím, že se to dělalo třeba na Slotu 1, do kterýho šel dát nejslabší Celeron i Pentium II (a později III).

    Obecně upgrade Celeron -> Pentium a Duron->Athlon dával dobrej smysl.

    Už je to spousta let. Proto jsem na závěr svýho příspěvku napsal, co jsem tam napsal. :)


  • TheGGG

    no právě že se to většinou neseká, prostě stabilních 30 fps, a člověk ušetří čas marným štelováním settingu... a když se to seká, tak vím, že chyba není moje...

    když se mě bude sekat mé PC za 50 000,- (ano, tolik skutečně moje pc stálo), nebudu vědět kde je chyba... budu muset procházet fora, hledat odpovědi, nebudu vědět jestli je problém s ovladači, HW, hrou, mnou... no nakonec třeba zjistím že je ve hře zaplá nějaká trapná nvidia fičurina na osvětlění a tu vypnu, ale už 2-3 hodiny zabitý....

    a vím o čem mluvím, protože na pc hraju nejvíc... a že má gtx 1080 už je ve fulhd dýchavičná mě prostě se*e....

  • radim.zaty

    Dojmologie a pocitologie nemají v IT místo, s tím si běž do diskuse na zive.cz ;)

  • Draken69CZ

    Já bych řekl že doba je skvělá co se CPU týče, od začátku roku 2017 se to hnulo 100x víc jak za 10 let před tím.

  • Draken69CZ

    Jako když to cítíš tak proti tomu už fakta ani testy nezmůžou nic. 

  • radim.zaty

    A co by tam i5 dělala, když je ve stejné ceně Ryzen výkonem výš?

    Co se týče grafik, já dlouhodobě preferuju Nvidii, protože mě vždy fungovala v Linuxu bez problému. S ATI/AMD byly vždy nějaké problémy. Ale pokud bych stavěl PC na hry, AMD bych se nebál.  

    Ono stejně, kupovat teďka novou grafiku, když je na trhu hromada karet od těžařů (1060/3GB jsem minulý týden kupoval za 3000 se zárukou do 6/2020), je holý nesmysl. I když nejsem velký příznivce bazarových komponent, tak zrovna teď to u grafiky smysl má. Docela se divím, že to kluci nezmínili.

  • Kdysi davno jsem kupoval AMD, bylo levnejsi a podle testu byl vykon srovnatelny s Nvidii. Bohuzel to bylo vzdy jen na papire. Realita byla takova, ze nakonec tomu vzdy chybelo tech par rozdilovych FPS. Je fajn, ze lidi kupujou Ryzeny a RX...protoze i mala konkurence lepsi nez zadna, ale ja od te doby co jsem presel k Intelu  Nvidii citim ten rozdil a max spokojenost.

  • risa2000

    Proč tam není Intel nikde kromě high-endu říkali v HC podcastu. Prostě je blbá doba a člověk si víc užije s procákem od AMD.

  • jiri.svak

    Já nejedu podle zažitých představ, ale dat. Když vychází lépe AMD, postavím sestavu na AMD. Žádné fanouškovství v tom není.

    Core i5 se při ceně Ryzenů už nevyplatí, a momentálně ani 1060 vzhledem k ceně RX 580.

  • risa2000

    To jsem dělal, ale už je to dost let zpátky. Poslední komp jsem měl osm let, a upgradoval jsem v něm jen paměti (4 na 12 GB) a grafiku (integrovanou na Radeon 6850 a pak na GTX 960). Zvláštní bylo, že v tom počítači byl nejslabší Intel Core procesor, co se tehdy (před osmy lety) dal koupit i3-530, ale vlastně jsem ho nikdy nepotřeboval měnit. Na čem to vázlo byly paměti, plotnové disky, a grafiky.

    K těm základovkám, zrovna dneska jsem vyhodil 12 let starou desku od Intelu, která za celých těch 12 let neměla jediný problém. Jestli se ale vyplatí připlácet za lepší desku (myšleno s lepšími součástkami) je těžko říct. Já si myslím že jo, ale ten druhý komp, co mám 8 let, má v sobě tehdy nejlevnější desku od Intelu, a měl v sobě 5 SATA disků (3xSSD a 2xHDD), nějaké další karty (PCIe a PCI), a plno USB periferií, a pořád šlape.

    Teď jsem si koupil novou desku s x470 a doufám, že si do ní dám časem Zen2 nebo Zen2+, což jsou procesory, které po dlouhé době vypadají, že bude stát za to, na ně upgradovat.

  • Draken69CZ

    Přesně proč tam není něco pro ovce který chtějí tu pravou kvalitu za kterou si rádi připlatí 😂

  • Draken69CZ

    No dyk, seká se to nic s tím neudělám neřeším hraju.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit