Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • A kdyz chci hrat jenom freetoplay hry tak mam smulu, proste si musim koupit ty zelene tanga za 5 euro abych byl plnohodnotny uzivatel.
    • hrat muzes, jen nebudes postovat blaboly do diskusi a obchodovat
  • V clanku sa pise, ze uzivatel, ktoreho steam nezaujima a berie to len ako nejaku nutnu sluzbu, ktoru musi mat spustenu pri hrani jeho oblubenej hry, ze bude obmedzeny...no myslim, ze cloveka, ktory berie steam ako nutnu sluzbu tie funkcie trapit ani nebudu, takze moc obmedzeny nie je, kazdy normalny clovek, ktory na steam chodi pravidelne to nemoze byt problem a ja som lenr ad, aspon nebudem musiet blokovat kazdy den nejakeho blbca.
  • palver
    A v čem konkrétně spočívá ten trest? Na Steamu už nakupuju několik let a v článku uvedené funkce jsem zatím necítil potřebu využít...
    • Konkretne treba v tom, ze ty sis KOUPIL hru, jejiz soucasti jsou karticky, ktery lze PRODAT, ale to nebudes moct, protoze je ani nedostanes. Znam par lidi, ktery si prodejem tehle kravin vydelaj cas od casu na nakup dalsi gamesky.

      A nakupovat na steamu nechteji, protoze chodej calovat tema papirkama do kramu, kde to navic dostanou levnejsi nez na steamu.
      • Hele pokud se nepletu tak vždycky sis musel něco koupit pokud si chtěl obchodovat na marketu, i věc za 0,03 centů
      • kartičky nejsou součástí hry, ale funkce steamu.. fyi
        • Hra je prodavana s tim, ze k ni jsou karticky, takze nezvan.
          • Steam Trading Cards stejně jako Steam Achievements jsou komunitní funkce steamu. To že jsou spojeny s některými hrami na steamu z nich nedělá součást her.
    • Zeby v tom, ze ti kdejaky blbec nebude posielat ziadost o priatelstvo za ucelom okradnut ta? ked bude musiet na kazdy novy vytvoreny ucet prihodit 5 dolarov, tak si to rychlo rozmysli.
  • Naprosto logický a nutný tah ze strany Valve. Hranice 5 dolarů je nízká, byl bych pro 10. Služba steamu není bezůdržbová a stojí nějaké peníze. Lidé co nemíní investovat do vlastní zábavy ani 5 Euro/dolarů nemusí mít nárok na všechny funkce. Třeba služba Xlive/PSnetwork se paltí měsíčně, takže tento krok pouze vítám a povedew jedině ke zkvalitnění služby a úbytku spammerů a ostatní havěti.
    • Až na to že na Xboxu a PS platíš úplně za něco jiného. Platit měsíčně za steam? RIP Valve, to by tam už nikdo nebyl. Navíc Valve má tak obrovské příjmy, že to opravdu nedělají kvůli penězům.
      • A za co jiného teda v PSN aXlive platíš měsíčně výpalné? Kromě toho že udržují servery a službu v chodu, můžeš hrát jinak blokovaný multiplayer (což je nehorázné) a jednou měsíčně si můžeš sosnout na omezený HDD konzole postarší gamesu (u Xlive novinka, kterou MS teprve nedávno zkopíroval po vzoru PSN).
      • Vojta_Ilavsky
        Oni to dělají pro větší dobro, viď? :DDDDDD
    • srovnávat Steam a PSN je blbost. Steam je jeden velký bordel proti PSN..
      • to urcite ne.
        • určitě ano, nejhorší je člověk co zná jenom jedno, já znám obě a PSN je světelné lígy před Steamem...
          • A v com ako je svetelne roky pred steamom? ;-) Realita je taka , ze steam ponuka daleko viac sluzieb zadormo ako PSN za prachy.
          • Pokud je na steamu bordel tak je to dano tim ze je tam tisickrat vice her nez na psn.
  • nedá se to obejít krabicovou verzí? přece jen spameři si nebudou kupovat ani tu krabicovou verzy, i když je fakt že u toho nemusí dávat kreditky
  • Kisuke
    Podle mě tohle trošku přetáhli... Asi začnu steam taky omezovat.
    Mě osobně se to sice netýká. Ale zdám dost lidí co to omezí. Třeba přítelkyně má Steam jen kvůli hrám co sem jí poslal (co sem koupil v nějakých humble bundlech a jiných slevách - dokonce sem je nekoupil za vlastní $ ale za "vydělané" na steamu prodejem různých serepetiček jako skiny a krabice v CSku).
    Taky znám pár lidí co hrajou F2P hry a veškerý prachy co na steamu utratili tak vidělali v těch hrách, taky prodejem různých ingame blbostí na marketu. Nebo lidi co mají na steamu jen hry z různých Humble Bundle... Jestli chápu správně tak tihle lidé (prostě nepoužili kartu svoje peníze přímo na steamu) budou také vyloučení ze "slušné společnosti".
    Sem teda docela zvědav jak se jim to bude líbit a zda nemají nárok na nějakou kompenzaci ze strany steamu, když jim podstatně omezí funkčnost některých her...
    • a v cem te nebo je tohle omezuje? absolutne v nicem.
      • Kisuke
        Tak pokud si třeba nově nebudou moct přidávat lidi na friend list mi teda přijde dost zásadní. Takže ten člověk si pak nezahraje mulťák s kámošema...
        Stejně tak už dle všeho nebudou mít možnost prodávat ty ingame blbiny na marketu (tedy nebudou mít $ do Wallet => Valve nebude mít provizi za ty mikrotransakce co si bere...).

        A samozřejmě když jim tu hru někdo kupoval, určitě tam nebylo uvedené že ten člověk musí investovat aspoň 5 USD aby si zahrál mulťák...
        • Ale mulťák hrát může, stejně tak může přijmout žádost k přátelství od jiného hráče, jen ty žádosti nemůže posílat.
    • Asharak
      Na market by se to vztahovat nemělo, ne?
  • Me ta castka 5 dolaru prijde nizka, takhle si i spammer muze koupit 10 - 12 uctu za cenu jedne mainstream hry. Fnukani lidi jak je to omezi nebo ze si valve masti kapsu nebudu komentovat, uz mi to neprijde ani vtipne.
    • spameři nebudou chtít uvádět kreditní karty
      • Jasne, koupit v trafice predplacenku je big problem ... lol
      • Asharak
        A když to nebudou platit přes kartu?
        • tak mi řekni která služba bude tak anonymní?
          • Asharak
            "Uplatnit kód pro Steam peněženku."
            • Asharak
              Píší že stačí přidat finance do steam peněženky takže by mělo.
            • To podle mě nepujde
  • Podobné sockovské komentáře jsem tady přesně čekal. Neznám člověka, který by si nemohl dovolit utratit směšných 100 kč za hry. Pokud je všechny máte stáhnuté z netu, tak hledejte problém v sobě a nestěžujte si na steam.
    • Asharak
      To řeší s prominutím lidi kteří to celé nepochopili. Problém nastane pokud si za hry platíš ale nekupuješ je přes steam. Pak musíš zaplatit 5€ za "nadstandard". Ale tam se dá taky uplatnit to "kdo by nemohl dát dalších 140Kč za hru/y" :)
  • Přímo na steamu jsem si hru nekoupil nikdy, buďto tzv. retail z českých e-shopů a spoustu krabicovek a obchodovat nemůžu od tý doby, co účet mám, což je pěkná řádka let, takže ač mám spousty her, nemám ani jeden badge za posbírané kartičky, což mě trochu mrzí, ale sociální funkce mi jsou fakt ukradený a jediný spameři co mě fakt pijou krev jsou na battlenetu. Vůči normálním platícím zákazníkům/sběratelům, co kupují jenom krabicovky je to nefér
    • Hele počkej až to bude třeba tobě jako dlouholetému a neposkvrněnému člověku to normálně povolí
  • par pripominek
    - ucet co nic nekoupil byl omezenej vzdycky, hodilo by se prihodit do clanku nakou srovnavaci tabulku co ze to nove odebrali
    - argumentace greenlightem pobavila, clovek co nic nehodla na steamu kupovat pak odpovida na greenlightu zasadne ne na vsechno, je tak ? greenlight otazka: "would you BUY this game if ...."

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit