Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Kedaro
    Rozhodně to vypadá lépe než ostatní zastaralé ovladače, ale na Dotu bych ho nepoužil.
    • XorxoxTalarius
      Jako musim priznat ze bych ho chtel vyzkouset, mam doma Xboxovej a jsem s nim hodne spokojenej, pracuje se mne s nim lepe nez s PS ovladacem , takze bych rad porovnal.
  • Tady nějací lidi nemají šajnu. By mě zajímalo kolik z vás má doma nebo někde hrálo na pořádné mašině s kvalitní herní myší a klávesnicí v dobrém pohodlném křesle na kvalitním monitoru. Dle těch blitků tady moc lidí ne.
    • Treba ja.
  • půjdou na tom dělat bunny hopy?
  • Veskoslav
    Podle mě postavy, co nebudou naprosto hratelné kvůli rychlosti: Invoker (jak píše kolega níž), Pudge, Clockwerk (obzvlášť když chcete uniknout zničením vlastní pasti), Shen (nebude prostě stíhat klikat vlastní schopnosti+předměty), Earthshaker v kombinaci s Blink Dagger (portovací dýka pro neznalé), Kunnka a jeho načasování schopností, Earth Spirit to samé, co Kuňkal atd. U nich rozhoduje rychlost a přesnost. A to jsem vypsal zatím jenom "silové" hrdiny. Věřím, že u takové Drow Ranger to půjde jakž takž hrát nebo Shadow Fiend. Ti mají převážně pasivky, takže si vystači i s autoattackem. Ale přesto bych osobně nechtěl mít v týmu někoho, kdo bude mít gamepad.
    • Můžeš mi říct proč se opakuješ. To samé píšeš na první stránce, tak proč tu tapetuješ dál svými moudry? Koho ty tvoje "moudra" zajímají, tak si je může přečist na první stránce. Pak tady zas neplač, že máš mínusy to kokso.
      • Zato tvoje sra…cky zajimaji koho? On aspon uved nejaky argumenty.
  • Jednou jsem hral na gamepadu. Skoncilo to vykloubenym palcem a bolavým zapestim... Pro sadomaso mozna dobry. *7*
    • Tím pádem jsi lama. Na gamepadu se samozřejmě hrát dá, ale je to tááák pomalé a omezené. Někdo tomu říká pohodlné.

      Typický jednoduchý příklad je otočení o 180 při akci. Nedejbože se třba ještě mrknout nahoru. S myší zkrátka uděláš libovolný pohyb jakkoliv rychle, jsi pán svého pohybu jako v realu. S gamepadem zmáčkneš páčku a čekáš než se pomalu otočíš třeba, to je hnus. Další věc je, že s k+m děláš intuitivně spoustu věcí zároveň a do toho se ještě můžeš libovolně rozhlížet při 360° jakou rychlostí sám chceš. Ta omezenost a pomalost gamepadu je prostě pro mě neakceptovatelná, hru si tak nedokážu užít podle sebe a cítím se omezený ovládání. Ovládání má být přirozené a intuitivní.

      Zkrátka chci být pán svého pohybu, nehledě na makra, mapování apod.
      • XorxoxTalarius
        Tak napriklad Saint's Row 3 a 4, Mafia II, nebo Space Marines jsou v pohode a rekl bych ze se i na kontroleru hraji lepe. A nejake pomalosti nebo tak si nevsimnes. Ovsem, vsechny ty hry si dali zalezet aby se na nem hraly dobre, takze to ze nekdo podporuje game pad (nebo K+M) tak to jeste nic neznamena
        Ale timhle jsem chtel jenom rici ze se to ovlada lepe a rychleji nez na klavesnici (tyhle hry, za ne muzu dat ruku do ohne *15* ).
        • Už z principu se žádná hra nemůže ovládat rychleji na gamepadu. Ty jsi vylezl z jaké díry?
          Heh, vždyť samotná myš má víc funkcí, nastavení, tlačítek a možností než nějaký gamepad.
          A když už gamepad využiju u pár her líp, tak si ho kdykoliv můžu připojit.
          Ale aby to bylo primární ovládání, to fakt ne, to je bez urážky pro omezence nebo nějaké casual "hráče".

          Já hraní věnuju dost času a chci si ho náležitě a kvalitně užít. V dnešní době snad není problém si našetřit na dobrý hw a periferie. Ale jasně, opět je pohodlnější brečet a mít konzoli a myslet si jak se na tom suprově nehraje. Pouhá neschopnost a blbost lidí.
          • Ja vim, ze to nepochopis, ale ten omezeny jsi ty sam :-).
          • Ronox
            Bojovky, závody, hopsačky. To jsou hry, u kterých beru do rukou ovladač jinak bych tu klávesnici rozmetal na milion kousků. To ti řekne i každej pro hráč platformovek, že prostě klávesnice ne-e.
            • Ronox
              První assasiny a batmany jsem hrál ještě na k+m a šlo to v klidu, ale třeba Gears of War, Saints Row, GTA, Witcher 2, Dark Souls, Skyrim to už jedu furt na gamepadu a na snes/nes/sega hry mám http://www.snesfun.com/wp-content/uploads/2013/03/snes_usb_controller_pc.jpg a to je božárna prostě :D
            • Ronox
              Mně nějak nevyhovuje ani ta citlivost kláves. Celkově jsem šolva ohledně závodních her, ale třeba GRID na klávesnici? To byla pro mě muka. Na gamepadu si pěkně dávkuju plyn i sílu zatáčení, kdy ten trigger a analog se podle mě líp regulujou, ale tak jiná ves jinej pes.
            • 90% TPS se hraje lépe na gamepadu-- neumím si představit hrát na klávesnici AC, Batman, PoP atd... PS. I RPG žánr, kdysi výhradně k+m se velice dobře transformoval na gamepad a Witcher 2 se hrajé lépe na gamepadu, Dark Souls nebo si celkově Dragon Dogma má skvělé ovládaní. K+M ujíždí hodně rychle vlak.
            • Popravdě, u závodních upřednostňuju klávesnici, jelikož s gamepadem jsem lamák. Ale oproti tomu si více užiju hru, lepší zážitek ze hraní.
          • kennyB
            A všiml jsi si, že tady ti, co hrají na konzoli nebrečí??? Brečí tu jen tobě podobní hardcore pc-káři, kteří s K+M dělají bůhví co *1*
            • kennyB
              Ano, konzole jsou zlo. Ve středověku by konzolisty určitě upalovali a pc-čkáře prohlašovali za svaté *1*
            • Proč asi, protože ti jediní si uvědomují jak konzole ničí kvalitu her. A proč si to uvědomují? Protože poznají kvalitu a chtějí ji. Konzolistovy to je jedno. To je ovce s padem v ruce, která nic neřeší.
          • zastřel se pro dobro vsech.. O jednoho čurááka na světě mín. děkuji..
            • Kam te mam prijit odbachnout?
          • XorxoxTalarius
            Vse to jsou PC verze, jak asi jinak bych mel porovnani s K+M, ze ano. To jsi trochu prestrelil frajere *1*
    • A to mělo být jako vtipné? Tak ať máš radost. Haha
      • A jeste si ted de…bil naklika pluska.
      • Clovek tady napise svoje zkusenosti a hlupak jako ty musí prijit a smat se. Jak ubohe. *7*
  • Tak jako já jsem rád že někdo zkouší něco nového a ne pořád 10 let stejný gamepady, za tu odvahu bych to ocenil
    • Veskoslav
      Včera jsem vytáhl od Microsoftu gamepad (v té době špička, kdy PS2 a Xbox ovladač byly oproti němu hrůza), ale už to není ono. Mám i nový XBox ovladač a u dědečka gamepadu je to už poznat. Ale volat, volant, co mám od Microsoftu, tak je i po 9 letech, to nejlepší, co jsem kdy měl.
    • Lawliet
      Moje slova. Starý gamepady miluju, ale kdo může vědět, že je doopravdy miluje, když nezkoušel nic dalšího?
      • Milacku miluji te. Ale jak mohu vedet, ze te doopravdy miluju, kdyz to u sousedky neprubnu? *15*
        • Lawliet
          Zkusit málo je děsná chyba/ Jedna jediná životní partnerka je chyba.
  • Jde vidět, že i velká studia, která jsou zaměřena na pc přišla na fakt, že k+m je přežitek, gamepad nabizí mnohem, mnohem více pohodli, flexibily a reality. Palec nahoru pro gamepad...
    • jj taky uz na pc hraju hodne veci na gamepadu.. je to fakt ergonomictejsi..navic s tim trenuju pro Oculus Rift.. taky se snazim naucit FPS ale tam je to o trosicku horsi.. ale zlepsuju se..ono to pujde.. jen se toho gamepadu nebat.. a pak to ma dalsi vyhody kdyz zapnu bigpicture tak jsem jak na konzoli v obyvaku.. ale trosku vic nextgen protoze komp to trosku zvlada lip nez konzole.. navic za daleko mensi cenu her.. diky steamum a dalsi distribuci.. takze pohoda ja jsem s timto trendem naprosto spokojenej.. jen nekteri devs trosku kaslou na celkovou podporu .. :( pak to je takovej.. udelame to aby to bylo ale pouzit se to neda.. ale tak snad vymrou..
    • srandovní jak si ten blbeček nenápadně přiklikává, protože kliknout plusko na takový nesmysl může jen imbecil a věřím, že takových tu moc není.
      • Nebreč Veskoslave a šup běž něco napsat pod dalším anonymem. Veskoslav Bomba reaguje na Veskoslava optimistu. nádhera.
        • Hm veskoslava nemusím vůbec, jediná věc na kterou se s ním shodnu je maximálně že pirátění her je svintstvo, ale paranoidní schizofrenie se dá léčit, na troling ale lék ještě nevymysleli, leda odpojit od netu a přerazit obě ruce
        • Bomba - právě se stalo jak vidíš, dobrý postřeh.
      • Neboj. za chvíli tě ten ret*rd obviní, že jsi Veskoslav
    • Keyz
      Hlavně firmy chtěli vydělat a pro ně je ideální když vymyslí nový krám co budou lidi používat i když to není praktické. Na K+M hraješ a ihned lze rychle psát další věc.
      • K+M odchazí do zaslouženého herního důchodu a můžu uvést i přiklád. Např. porovnáme Splinter Cell 123 vs Blacklist. Původní trilogii si bez prostředního tlačítka neumím představit a Blacklist je situován na gamepad a hraje se to na něm mnoheem lépe, taky jsem nevěřil svým rukám, ale ono je to tak.
        • Keyz
          Jestli něco jede lépe na gamepadu ale neznamenám, že K+M je přežitek. Některé hry se tam opravu lépe hrají ale u jiných to je vynucenu hloupostí tvůrců. Klidně by to šlo udělat lehce jinak.

          Pak to to je co jsem psal. Je jím jedno jak to je dobré ale je potřeba na tom vydělat a někam lidi tlačit. Vždy firmy někam lidí tlačí aby něco používali a svoje produkty upravují aby šli dobře do páru s dalším produktem i když by to tak být nemusel to není novinka.

          Jakmile objektivně bude nějaká ovladač lepší rád se jím nahradím k+m. Například u oculus rift v to doufám. Tam jasně vidíš, co to umí a jinak toho nedocílíš a ten HW potřebuješ aby jsi to mohl využívat.
          • Samozřejmě máš pravdu. Moje přísvěvky byly lehce nadnesené, aby vycukaly jednoho zdejšího člověka.
            • Tři lidi jsi debílku obvinil, že jsou Veskoslav. Chápu, že hrozně rád provokuješ a snažíš se vyprovokovat reakce. Ale chápu, je to 8. škola začala, tak tu ze sebe děláš debila. A tímto si Tě dávám do detrolleru. Gratuluji, jsi první, koho tam mám.
            • Pro mě jsi ubožáček ty, jelikož to neumíš naspat ani pod svým nickem a skrýváš se tu jako nějaká vyplašená školačka. Hamba tobě.
            • Ubohý trolí hlupáček. Nic víc. Smazat.
    • Tak každopádně, všichni profíci hrají s gamepadem. Rychlost, přesnost, variabilita, pohodlí (mít obě ruce přisáté na ovladači 5cm od sebe je to nejlepší co může být) ... kam se hrabe nějaká pomalá a nepřesná myš a klávesnice, která má předdefinovaných ani ne 10 kláves a ve většině případů jen slouží k popohnání cut scén.

      :D
      • Pro ty co nechápou samozřejmě ironie.
    • Prosím redakci o zablokování tohoto trola. Děkuji.
      • Prosím diskutéry o nereagování na onoho trolla. Proč by se redakce měla zabývat něčím co si dokáží vyřešit sami uživatelé ?:)
  • zdeeneek
    Doufam, ze se tahle vyfikundace nerozsiri i na konzole - nechtel bych to ani zadarmo.
    • Ja doufam naopak, ze jo,... pockat ono to tam uz je.. *1*
      • zdeeneek
        Na konzolich vychazi hry staveny na ovladani na gamepadech - strategii a mmo her je tam jak safranu a na ostatni se gamepad hodi bez problemu. Tady s tim novym pazmektem se snazi hrat strategie/moba hry a aspon z toho videa to nevypada moc zdarile.

        Ale chapu, ze tady kdyz clovek napise neco negativniho o PC tak je to retard, kteryho pravdepodobne matka musela porodit do kyble ...
        • Vlastni zazitky? Jinak by jsi musel cerpat bud z netu nebo okoli. Pak clovek pise takto. Ja mluvim o tom, ze steam ovladac je svym zpusobem dost obdobny ne-li skoro stejny jako je ovladac na ostatni konzole. Proto ta reakce, ze tebou krasne popsany nastroj jiz vlastne u konzoli pouzivate, tak proc se rozcilovat :)

          PS: jak tu jiz i nekdo psal, nikdo nikoho nenuti pouzivat ovladac nebo klavesnici a mys. Nenuti cloveka pouzivat volant, nebo joystick. A uz vubec nikdo nenuti si kupovat a hrat na konzolich nebo na PC, je to ciste rozhodnuti konzumni spolecnosti (konkretne jednotlivcu).
          • zdeeneek
            Pisu neco o vlastnich zazitcich? Pisu jak na me ten ovladac pusobi z toho videa (a nekolika dalsich, ktery jsem videl). Napsat svuj nazor jak to na me pusobi snad muzu, ne?
  • Místo aby dělali HL3 nebo jinou pecku, tak nám nutí předražené PC s gamepadem, to je síla tohle.
    • ucho
      on ti někdo něco nutí? no to je síla *5*
  • A to fríznutí" v L4D 2 v menu bude kdy opraveno? *1*

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit