Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Ajaj, tady někdo vydal informační článek ve stylu NÁZOR. Pokud chcete takové věci vydávat, poprosím, aby bylo jasně napsáno, o jaký typ článku se předem jedná. I když je rubrika "téma", mělo by se hlavně jednat o formu předávání informací, ne pravdy. Na tu nikdo nemá patent a monopol, i když se tento fakt nebude mnoha lidem líbit, prostě takový svět je. Nezastávám ani jednu stranu (ať už je to z vašeho pohledu kterákoliv), jenom nespadněte do novodobé žurnalistické žumpy, pěkně smrdí.
  • Lukyz
    Ví někdo, kdo se proboha ukrývá pod pseudonymem Mars Vertigo?
    Pustě na něj prosím Karla *1*

    EDIT: Ale vážně, tenhle graf je zajímavá featura o tom žádná, ale k čemu vlastně?
    Zákazníkům co se o hry zajímají to určitě pomůže, ale ty stejně nedají na barvu recenzí na Steamu, ale určitě si je pročtou a pravděpodobně srovnají s více zdroji, takže jim to rozhodování usnadní, ale nejde o převratný prvek.

    Naopak skupina lidí, která kupuje na blind nebo na doporučení kamaráda, reklamy, traileru - PREORDER NOW! je stejně v lese jako předtím a zcela upřímně, pokud si někdo nezjistí detail k tomu co kupuje, jeho blbost. Zdravý rozum FTW! *2*

    Review bombing jako takový úplně neschvaluju, ale zase je potřeba si uvědomit, že není kouře bez ohně a jak jinak se může PLATÍCÍ zákazník ozvat proti rozhodnutí vývojáře / vydavatele? Že to snižuje vypovídající hodnotu recenzí na Steamu je možná pravda, ale rozhodně bych to jako Aleš nepřirovnával k metacritic, jelikož recenzi na Steamu můžou psát jen vlastníci hry, kteří si ji zaplatili.
    • pan mars rád píše o eve online, zřejmě ho zajímá vesmír...
  • Takze ted uz budou spravne jenom ty nazory, ktere strana a jeji soudruzi schvali.
  • jamar28
    Díky bohu. Tohle bombardování umí být fakt otravné a ačkoliv chápu, že někdy je to oprávněné (třeba ta zmíněná radikální změna hry), až příliš často se to používá k blbostem typu "Dota určitě může za to, že nevyšel HL3, pojďme jí dát nízké hodnocení".
    • kostejnesmrtelny
      To s Dotou je opravdu přes čáru, Firewatch to ale schytal plným právem a stejně tak GTA. *16*
      • jamar28
        Ne, Firewatch to neschytal právem. To je pro mě ukázkový příklad debility, je to úplně stejné, jako když hysteričtí sjw v Německu hromadně dávají špatné recenze hospodám, které hostí akci AfD. Mně jako zákazníkovi je fakt u řiti, že jeden z vývojářů té hry sáhl děckám na jejich youtuberskou modlu, co mi to jako řekne o kvalitě hry?
        • Přesně tak, je mi buřt nějakej streamer a můj názor na hru jako takovou to nezmění. Ať si ho třeba zcenzurujou celýho nebo třeba půlku jůblberů je mi to jedno hru nehraju protože jí hraje nějakej loupák.
          • kostejnesmrtelny
            No a v čem je teda problém? Lidi bombujou, protože se jim nelíbí zneužití mechanismu sloužícího pro odstranění děl porušujících copyright na základě něčeho, co s tím nemá zhola nic společnýho, a z těch hodnocení je to na první pohled jasný. Jestli je ti to volný, tak budiž, prostě to ignoruj a hru si kup. Proč vlastně tolik řešíš recenze, když tvůj názor na hru máš už zjevně hotovej a zbytek je ti fuk?

            Až tě za pár let vylejou z práce kvůli tomu, že jsi si někde pustil hubu na špacír, třeba svůj přístup přehodnotíš...nebo třeba ne *4*
            • kostejnesmrtelny
              Ne, srovnání s prací je naprosto na místě, protože přesně tohle už se na západě děje, viz nedávná aféra s vývojářem Googlu. Vyrazili tam skvělýho, perfektně kvalifikovanýho kluka, protože si dovolil ve svým volným čase někde napsat velmi umírněnej, vědecky dobře podloženej elaborát o tom, že málo ženskejch v IT je možná přirozenej jev.

              Tady nějakej magůrek vývojář nahlásil video známýho youtubera (kterýho já si mimochodem nijak zvlášť nepovažuju!) za porušení autorskejch práv proto, že v jiným videu, který s obsahem magůrka vývojáře nijak nesouviselo dotyčnej youtuber žbleptnul rasistickej výraz.

              Já nevim jak ty, ale já prostě takovejhle svět nechci. Pokud vidím, že někdo říká něco, co se mi nelíbí a nepodaří se mi ho přesvědčit argumentama (pakliže se o to vůbec pokusím, což nebývá moc často) tak ho prostě nesleduju, nebavim se s ním, nejsme kámoši, neplivnu mu do huby ani kdyby mu zuby hořely, ale tím to musí končit. Není možný se zasazovat o jeho vyhození z práce stejně jako o likvidaci jeho contentu na youtube, přejetí jeho psa, nebo zkřivení jeho vlasu. A lidem, co tohle činí je třeba dát najevo, že to je pro mě nepřijatelný jednání a jelikož ty-ty-ty! na ně jaksi nefunguje, nastoupí bojkot a zveřejnění odsudku tam, kde to není možný smést ze stolu univerzálním PR žvástem, k čemuž jsou hodnocení produktu jako dělaný.

              Takže Firewatch letěl z wishlistu a jelikož nemůžu hru ohodnotit, aspoň šířim osvětu *3*. Nedělám to proto, že nějakej PDP dostal přes prsty, ale s trochou nadsázky spíš kvůli tomu klukovi z Googlu a bytostnýmu odporu vůči outrage kultuře, která pomalu skrz korporátní zaměstnavatele a levičácký aktivisty na HR odděleních začíná prosakovat i sem k nám.
            • Srovnání s prácí je trochu mimo, ale ten streamer pro ně nepracuje...jen si honí subs a money na jejich hře a v tomhle případě jim teda udělal blbou "reklamu?"...z hlediska člověka co je mu to jedno je mi to asi fuk a vývojář se možná zachoval jako blbec, ale stovce lidí je to úplně jedno jako mě a i kdyby s nim šel třeba k soudu tak nezměnim svůj názor na hru kteoru jsem už hrál a mrzí mě jen že ty idioti dávají hře negativní recenze, je to nefér vůči celýmu týmu těch vývojářů. Na steamu jsou dokonce lidi co píšou že dali buď refund nebo že chtěli koupit hru ale protože je Pew strašnej chudáček na kterýho je někdo zlej tak řekli že jako bojkot nebo warez...dementi.
        • O kvalitě hry nic, ale o debilitě vývojáře dost. A věř tomu, že jsou lidé, kterým podobně věci vadí.
          • jamar28
            A proč by mě měla zajímat osoba vývojáře? Mně je to úplně buřt, to je jako bych si lustroval kuchaře v hospodě, kam se jdu najíst. Kdyby někde vystřílel školku, tak to ještě pochopím, ale tohle?
      • Firewatch to neschytal právem, koho zajímá nějakej blbej streamer? A kidi dávají špatný recenze protože mu nechali smazat videa a označili ho za rasistu, je mi to ukradený a proč bych jako potencionální zákazník měl pak číst že hra má negativní recenze když se pak dozvim, že to je jen kvůli nějakýmu hekajícímu blbečkovi?
        • Koho zajímá? No neřeknu ti to naprosto přesně ale zhruba 56 milionů lidí... a když nějakej blbeček chce zneužít DMCA kvůli svým osobním antipatiím tak mu to patří a to říkám jako člověk co si firewatch koupil a užil, ale vůbec by mě nemrzelo kdyby to byla poslední hra co udělal. Pokud máš na youtube 3x DMCA strike tak končíš a nikdo se s tebou nebaví ať jsi sebevětší hvězda, tohle se nemá zneužívat a navíc k tomu vyzval i ostatní youtubery, typicky pokrytecká SJW snowflake jen ať si nabije hubu, doslova si o to řekl
        • To ses trosku mimo - tedy vubec nejde o to jestli je nekdo rasista nebo ne. Tady jde o to jestli porusil nejaky pravidla tim videem nebo ne. Navic, ty videa sam stahnul a i presto to nechal pan vyvojar smaznout, aby ukazal svoji moc. To je normalni utok a ne zadna obrana. Tak dostal uchutnat vlastni medicinu. Clanek je samozrejme psanej stylem chudaci vyvojari ... ale o tom, ze timto stylem vedou YT k cenzure a nebo autocenzure se radsi nikdo nezminuje.
    • Nejde o dotu ale ze valve nic nedela jen rejzuje na skinech a e sportu, kde i na odmeny se poskladaji hraci
      • jamar28
        Za to ale Dota 2 nemůže. Je to trapné, ta hra si to nezasloužila a jsem rád, že mi Steam nabídl možnost takové recenze odfiltrovat. Komu se to nelíbí, klidně si je tam může nechávat dál.
  • XorxoxTalarius
    Autor ma naslapnuto se stat velice solidnim SJW ...
    "A komu tim prospejete, co?" na konci to zabilo.
    • jo, ten konec "uvědomte si, že...", ten je výživně poučnej, tak nějak svazácky...
  • Review bombing není pěkná věc, ale často je to jediná možnost, jak dát najevo svou nespokojenost s kroky vývojáře. Takoví Campo Santo si to dle mého názoru zasloužili i s úroky, protože kvuli jednomu hloupému přeřeknutí, kvuli jednomu jedinému slovu PewDiePie (zdůrazňuji, že jeho tvorbu absolutně nesnáším) dělat poslése tak hysterické radikální kroky, navíc proti youtuberovi, který jejich hře významně pomohl, to je opravdu na pováženou a ač mám Firewatch velmi rád, Campo Santo se mi znelíbili opradu významným způsobem. Pokud oni kvuli jednomu (!) slovu podnikají tak hloupé a hysterické kroky, review bombing je to nejmenší, co si zaslouží.
  • Tu situaci jsem přiznám se moc nesledoval, ale nebyl review bombing hlavní důvod, proč 2k briskně vrátili OpenIV zpět?
  • Podobne neco je obvykle i v politice, kde se kvuli nejakemu jednani statu uvali sankce na subjekty ktere s tim nemaji nic spolecneho, napr. soukromy sektor
  • "Jestli se snad někdy pro podobný krok rozhodnete, mějte na paměti především, proč tak konáte, a komu tím chcete prospět, spíše než uškodit. Uvědomte si, že sekce uživatelských recenzí je k dispozici proto, aby usnadnila hráčům rozhodování při nákupu her a reflektovala kvalitu daného titulu. Ne proto, aby si hráči vylévali zlost na tvůrcích za jejich osobní postoje a činnosti mimo hru, jakkoli s nimi snad mohou nesouhlasit."

    Může mi prosím pan Mars Vertigo vysvětlit, jakou mám možnost se ozvat, pokud jsem zakoupil produkt a vydavatel mi ho změní pod rukama a zamává mi před nosem EULA podmínkami, že může? Například pokud prohlásí že streamovat jeho dílo může kdo chce a náhle otočí a využije DMCA?

    E-maily se běžně háží do SPAMu. Telefonická podpora si zákazníka předává, dokud ho to nepřestane bavit. Oficiální fóra jsou běžně cenzurována.

    Tak jak tedy? Jediný opravdu účinný prostředek (sáhnout na finance skrz hodnocení produktu) je neustále herními pisálky kritizován a líčen jako amorální a zlomyslný.

    Poradí pan Mars Vertigo?
    • Suhlasim a podpisujem - vyvojar sam v snahe na seba upozornit zneuzil system hlasenia porusenia autorskych prav (DMCA na taketo vybavovanie uctov FAKT NESLUZI) a tak to schytal podobnym sposobom na recenziach - mne to prijde fer. A to pewdiepie-ovi naozaj nijak nefandim.... *7*
    • "Mars Vertigo". Ježiš, toho jsem si ani nevšimnul. S tímhle webem to jde v posledních letech z kopce. Pokud se nedokážete pod své názory ani podepsat, ztrácíte tím u mě na důveryhodnosti.
    • takže pokud se to netýká osobních postojů a činností mimo hru, ale hry samotné, je to zcela v pořádku, s tím se dá souhlasit

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit