Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • Super! Po několika průšvizích poslední doby jsem rád, že tohle vyšlo. Stylizace se sice od originálu (který měl prvky realističnosti) dost liší, ale líbí se mi to. Neony se k tomu hodí, tmavší prostředí lépe využije baterku nebo noční vidění (doufám, že to tam je) a trochu komiksové zpracování považuju za úlitbu tomu, že to bylo třeba sladit se zbytkem hry, především designem úrovní, který je hodně bludišťový. S realistickou grafikou by podle mého tak podivně navržené kosmická stanice působila hůř.

  • Paulika

    Ještě dotaz na recenzenta: zkoušeli jste i na SteamDecku? Jak to tam frčí?

    • Po roku odpoviem ja. Na SteamDecku (OLED) to ide skvele, viacmenej stabilne 60fps s cca 3 hodinami na baterke.

    • radim.zaty

      Na Steamu je demo. Jen je potřeba přepnout na Proton Experimental.

    • cms.jakub-malcharek

      Bohužel nezkoušel. Nemá vlaječku SteamDeck verified, tak bych tam osobně byl asi opatrný, byť HW nároky nejsou veliké.

  • Paulika

    Skvělé. Moje mladí. Udělejte ještě remake Ultimy Underworld.

    • souhlas, obě Ultimy Underworld byly skvělé hry a jejich předělávky by stály za to, zvlášť UW2. Člověk našel v podzemí hradu ten magický krystal a každá jeho ploška teleportovala do jiného světa - ledový svět, věž obývaná gobliny apod.

      • Ja bych si remake ultimy nebo port klidne zahral , ale myslim ze by to nebyla hra pro prumerneho moderniho hrace...

    • Před pár lety se někdo pokoušel o pokračování jménem Underworld Ascendant a zrovna dobře to nedopadlo. Prý hlavně nedodělané a zabugované.

  • frank.horigan

    Uff to je moc fajn číst, už jsem se trochu bál, jestli to nebude další ohavný Golum nebo RedFall.

    Dobré to je :)

  • Som zvedavý na predaje. Hra má skoro 30 rokov a dovolím si tvrdiť, že 90% dnešnej hracskej základni o hre ani nepočula nieto aby ju hrala.

    Každý úspešný remake otvára dvere ďalšiemu, snáď predaje budú dobré.

    • jurb83

      Ako som pisal, tak sa to robilo kedysi, do psej matere! :D

  • Je to špička! právě se u toho bavím asi 3 noc. Doporučuji všem staromilcům.

  • tuco

    Osobne bych doporucoval prave bez zapisku. Nejen, ze to donuti davat vetsi pozor a snad umozni vetsi imerzi, ale bloudeni a pocit rekneme bezradnosti pri prehlednuti dulezite informace vedouci ke znimenemu backtrackingu povazuju za soucast zazitku. 

    • Ať si každý hraje, jak chce, ale nechce se mi věřit, že by někoho bavil backtracking v tomto stylu: Hele, k těmhle dveřím potřebuju kód. Někde na tomhle patře už jsem ho viděl, ale nezapsal jsem si ho a už ani nevím, kde to bylo, takže to musím prohledat znovu. Nebo: Už jsem si poslechl padesát nahrávek, ale nevím jak dál, protože jsem si nezapamatoval důležitá vodítka ani jsem si je nevypsal, tak je musím poslechnout všechny znova. Poznámky na papír ke starým hrám prostě patřily. Tady šlo psát poznámky přímo do mapy (nevím, jestli to ponechali), takže hra s tím přímo počítá.

      • tuco

        Pro mne je to soucasti imerze, napr znovu si projit nahravky. Neni rozdil jestli si to nekam napisu nebo mam ve hre quest log kde je to napsany. Jako rozdil to je ten, ze kdyz si to napisu, tak si muzu rict .. jeste, ze jsem si to napsal, ale to je vec ktera je jenom v hlave, stejne tak jak s tim, ze si to znova projdu protoze to role-plejuju. Kdyz  zapomenu, tak holt jsem zapomel. Kdo nema v hlave ma v nohach. 

      • cms.jakub-malcharek

        Custom markery v mapě jsou.

  • schumicrast

    Autoři kdysi dávno slibovali verzi pro switch. Počítá se s ní ještě?

  • já mám dotaz: co je to prosím boomer shooter?

    • a) Vazne?

      b) Takzvane DOOM-ovky

    • vaclav.pechacek

      https://games.tiscali.cz/tema/boomer-shootery-devadesatky-znovu-pri-sile-presne-jako-v-nostalgickych-vzpominkach-541915

      • jurb83

        Pravda, boltgun ma dostal ako kedysy doom2

      • jo, takže se jedná o české komolení výrazu boomer (jak je v článku správně poznamenáno). Baby boomers jsou generace narozené v poválečném boomu - generace hippies z 60. let v USA, dnešní důchodcovský Babišův elektorát v ČR, a ne představitelé generace X nebo miliniálové, kteří nejspíš tyto 90-kové střílečky hrávali.

        • michaelfoucault

          Termín boomer shooter k nám přišel ze zahraničí.

        • Ne tak úplně. V našich končinách jsou boomers spíš Husákovy děti (70. léta). Jinak je boomer shooter běžné označení i v angličtině (https://fpschampion.com/best-boomer-shooters-you-need-to-play/). Přeložit si to můžeš třeba jako střílečky pro dědky.

          • OK, díky za objasnění. Ale já se ve svých 40 letech na dědka ještě úplně necítím. Přeci jen do důchodu ještě 25 let. Aneb jak se tak říká: mládí v hajzlu a do důchodu daleko.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit