Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • http://extrahardware.cnews.cz/testy/srovnani-72-procesoru-cpu-v-interaktivnich-grafech/strana/0/8

    si prestante honit ega na Inteloch, realita je taka, ze ked mate nataktovane 4jadro, tak nemate problem - rozdiel je minimalny
    • Ty si ale sprominutim kkt. *1* On tu hodi graf s COD, ktere jede na 10+let starem enginu. seeeer na to *1* *1*
    • Nevím jako nevím brát si hned výsledek z CoD tak to neni moc šťastný... každopádně pořát to nemění fakt že intel je pořád první AMD máš v půlce....
      • hej, rozdiel 170 ku 150 framov, ved si kup procak za 7k+dosku za 5k, ked ta to utesi ;)
        • Ellendway
          Samozřejmě že koupím, protože nemyslím jen na to, že budu hrát X let staré hry, ale že budu chtít hrát i nové hry, které budou vyžadovat silnější a lepší procesor.
          • ako myslis, podla mna je cena/vykon u intel procesorov strasna
            • AMD staci, ale stejny FPS budes mit jen v nekolika hrach, nemalo her je narocnejch na procesor + kdyz mas vykonnou grafiku tak je treba i poradne vykonnej procesor.

              JInak treba http://pctuning.tyden.cz/hardware/procesory-pameti/25604-procesor-amd-fx-8350-podruhe-konecne-slusny-vykon?start=11
            • deridon
              souhlas.. na to hraní stačí bohatě nějáké AMD a pokud člověk testne na podobné/stejné sestavě AMD/Intel v nějákém benchmarku, tak zjistí, že má třeba stejné fps, ale za intel si zaplatil třeba ten litřík navíc.. lidi co neřeší cenu, tak jasně vemou Intel o tom žádná, ale lidi co chtějí výkon za rozumný peníz a něco ušetřit tak vemou prostě to AMD.. to samé u AMD(Ati) a Nvidie..
    • Ellendway
      Doporučuji si udělat nějaký průlet tímto webem a zjistíš, že realita je zcela jiná než v CoD4.

      http://www.anandtech.com/bench/CPU/2
  • i7 2600K, GF 570GLH, 8GB RAM. Snáď zahrám na max alebo aspoň "skoro" max :) A keby aj nie, dôležitý je obsah a nie vzhľad. A o ten obsah sa dosť bojím, dnešné hry nebývajú nejaké extra kvalitné až na výnimky...
  • Veskoslav
    No po pravdě, pořád do toho vkládám mírně naděje, že nebudu zklamán. PC na to mám více než slušné, aby to jelo na nejvyšší možné nároky. Uvidíme, jaká bude hra jako taková. Snad se poučili z 2. dílu, který nebyl Crysis z 1. dílu.
  • Toto je naprosto k hovnu. Ale naprosto. Kdyby vzali 3 sestavy a udělali 3 grafy s fps a hlavně napsali aspoň na jaké rozlišení a nastavení, udělali by mnohem líp.
    • Počkej si na PCT o tom bude na 100% článek až to vyjde + tvoje grafy
      • co je to PCT ?
        • Keyz
          asi http://pctuning.tyden.cz/
          • jojo
  • Zajímavé jak to dnes už táhnou hlavně grafárny, a fakt že min nároky jsou vždy předimenzované.. Mno, ale docela drsné že já osobně na stroji který jsem upgradoval tak min 4 léta nazpět, si v hratelné podobě zahraju úplně cokoliv, i Far Cry 3 *15*
    Phenom II 550 BE, 2GB RAM, GF 9600GT 512mb..většinou na 1680x1050 - 1440x900, high/medium, často pouze bez AA a AO ... tak co to je ? :D
    • Ellendway
      Jak u čeho tahají výkon grafiky. Je plno her, které těží hlavně z procesoru.
      • Presne, treba AC3 u toho je brzdou procesor, v Extrahardware ho testovali a bez ohledu na to zda mas GTX 660 Ti nebo GTX 680 limitujici je vykon procesoru. A i pretaktovane ctyrjadro dostalo pekne za usi.
        • morokura
          Procesor je limitující, protože hra nedokáže využít víc jak 2 jádra. První jede na 100% další na 13 a ostatní jádra se flákaj. Další odfláklej port z konzolí fuj...
          • jj já čet,že prý jedna z mála games co táhne všechny 4 jádra je GTA4, ale nvm na kolik je to fakt, a kolik her se od té doby přizpůsobilo, nějak sem s tím do hloubky nebabral
            • morokura
              Skoro všechny AAA hry z posledních let jsou dělaný primárně na konzole a poctivých portů na PC je žalostně málo, takže většina dnešních her využije maximálně 2 jádra. K vyjímkám patří třeba Witcher 2 to je nejlíp optimalizovaná hra pro vícejádrový procesory nebo třeba Deus Ex 3, Crysis 2, Dirt 3, Hard reset a BF3 na tom jsou taky dobře. GTA 4 jak píšeš dokáže využít plně 4 jádro ale je to tragicky optimalizovaná hra vzhledem k tomu jak vypadá.
        • Tjn, AC2 dávalo mému bývalému Athlon X2 4800+ fakt zabrat *13* sem tam hnusné sekání, brrrrr.
    • To jsou konzole kolego konzole až ti výjde nová generace do smíchu ti nebude už...
  • je mi to jedno, nudne blbosti nehraju
    • Ale neni ti to jedno a dokazal si nam to tak, ze si si clanek procetl a jeste si ho aj okomentoval. A navic si nam vsem ukazal, jak si hloupej *2*
  • Doporuceny :-((
  • Keyz
    Zajímavé,že pokaždé uvedou takové nároky a pak to stejně lidem jede na horších strojích a i když by nemělo.
    Pro jaké rozlišení to uvádí?
    • Tak určitě... si pamatuji na Crysis 1, jak všichni brečeli nebo naopak onanovali nad tím, jak je to náročné a jak je třeba super sestava, přitom mi to šlo na medium/high, 2xMSAA v 1680x1050 při ~30(18-40) fps na HD2600XT, Athlonu X2. *4*
    • Tak já osobně to chápu. Dost těžko se asi odhaduje opravdu to maximální minimum, když je tolik různých sestav... Navíc je lepší si tam nechat rezervu. Kdyby to bylo to opravdové minimum, tak by se mohlo stát, že i když mám to minimum, tak to nerozjedu. U starého PC se mi to například stalo s Tomb Raider Legend, kdy jsem splňoval a částečně i převyšoval (napřílad grafika) minimální nároky, ale hru jsem stejně nerozjel kvůli procesoru i přesto, že jsem minimální požadavek splňoval.
  • takže od intelu na max potřebuju i7 za cca 7000kč nebo AMD za necelý 3000kč? zajímavé :D
    • Není nic zajímavého AMD nemůže konkurovat Intelácký architektuře. Proto nasadili tak malou cenu aby se to prodalo. Nicméně pořád to pro někoho stačí ale INTEL je INTEL.
      • AMD nie je zase až také zlé a konkurencie schopné určite je. Intel je síce Intel a je bez debaty výkonnejší, ale zase nehorázne predražený.
        • Však jo to říkám já ho neodsuzuju AMD do herního PC s poměrem cena/výkon je bez debat lepší...
          • Ellendway
            AMD jako procesor do herních počítačů rozhodně lepší není. Core i5 3750k se dá dnes sehnat za ~5 tisíc, což není tak výraznější cena od lepších Buldozerů od AMD.

            Drtivý počet testů hraje do karet jen Intelu. AMD dokonce výrobu procesorů na desktop vzdalo.
            • A to je prave k ničemu :D:D Já mam AMD 64X2 6000+ z roku 2007 a s novou grafikou hraju v pohodě na vysoká i assassins Creed III i Far Cry 3. takže proč bych měl ted kupovat za 5000 processor když booohatě postačí AMD Phenom II X4 965BE? :D:D:D děte s těma intelama do pryč, na hry je to zbytečně drahý!
            • jj
  • Tak myslim ze na QuadCore AMD Phenom II X4 Black Edition 965 na 3900MHz s 8gb 1600Mhz ram a Zotac Geforce 460 1gbram AMP Edition by som si v pohode mohol uzit na full detailoch. AA ani dalsie vyhladzovacie pismenka ma az tak velmi nezaujimaju . Ale tesim sa fest.
    • Mám skoro to samé a můžu ti sdělit, že jsi úplně vedle. Ani Crysis 2 mi nejde na full (10 fps opravdu není hratelné *2* ), samozřejmě s DX11 a HD packem. Bez nich to na full šlo *3* . Ovšem tohle bude snad Crysis 3 mít v základu jako antihate opatření *1*
      • mam AMD 64X2 6000+ z roku 2007, GTX 460 1GB a 4GB DDR2 a jede mi crysis 2 na plný nad 30FPS! tak tu nekecej blbosti
        • Konecne niekto normalny. dik sa podporu
          • s tvoji sestavou to podle mě na maximální rozjedeš, a pokud ne, tak na nižší dáš takový ty nepotřebný efekty :) (počítám Vyplé Blur, AA a podobné blbosti :D)
      • Mam sem dat video s frapsu? crysis 2 hi tex a dx11 na 1650x1080 na ultra detaily priemerne 35-40 fps bez AA. Ta moja zotac amp edition je len o chlpok slabsia ako bezna 560. nieje hra ktora by mi nesla plinulo. Ako ze som sem ja pisal :( Nic v zlom. Len ma dojima ked mi niekto na moj procak napise ze slabota ten procak poraza core i5 s prehladom, a testoval som to nie raz a nie sam. aj zarity intelaci co boli u mna zhodnotili ze za tie prachy super.
        • GX 560Ti OC@900/1800/2004, X6 1055t@3,4 GHz a Crysis 2 s HD texturama a dx11 jelo na hranici plynulý hratelnosti. Nemám důvod se hádat, a taky nechci, ale zkrátka se mi moc nezdá, že by ti Crysis 3 podle nároků jelo jako po másle na max. nastavení. Spíš bych řekl, že se budeš potýkat s nepříjemnými FPS dropy.
        • Odkaz kde si viděl test AMD Phenom 965 BE, že je lepší jak core i5 sandy/ivy bridge... ty ses snad úplně pomátnul... No a zas si protiřečíš full detajli znamená full.... hezky zapni AAA MSAAAAAAA nebo TXAA a pak uvidíme...
        • Ellendway
          Bohužel nemohu souhlasit s tvým porovnáním procesorů.

          AMD Phenom II X4 Black Edition 965 býval jeden z TOP procesorů řady X4, takže ho logicky nemůžeš srovnávat s low-end generací Core i5. Pokud si srovnáš Core i5 2500k (Sandy Bridge) a právě X4 965, tak se budeš stydět za AMD. Nepopírám, že Phenom měl něco do sebe a že pohyboval procesorovým byznysem, ale říct, že 965 poráží v testech Core i5 může říct jen někdo, kdo tomu opravdu nerozumí.
          • Napisat na niekto koho absolutne poznas napisat ze niecomu nerozumie je ubohe. Nemozes vediet ake mama znalosti a ano porovnavam svoj procak s core i5 mozno nie so sandy bridge ale s predchadzajucov generaciou do ktorej patri aj moj procak. Nejdem sa tu ale obhajovat a uz som aj olutoal ze som sem vobec nieco pisal.
            • Nejde mi reagovat niz, tak pisu sem. Je to off-topic, ale neudrzim se. Sandy Bridge neni prvni generace i5 nebo i7. http://en.wikipedia.org/wiki/Intel_Core
              Odkaz je na anglickou wiki, ale tabulka je jasna
            • Ten kluk je úplně mimo vůbec nestíhá situaci... místo aby přiznal svůj epický fail, že jeho tvrzení jsou zcela scestná pořád bude psát blbosti... AMD 965 BE byl dobrej CPU ale prostě i5 2500k či lepší nemáš sebemenčí šanci konkurovat tomudle procíku. Možná by tě zkopal i přetakovanej core i3, protože se to nezdá sendy bridge architektura je dosti povedená...
            • Ellendway
              Mohu vědět, jaká je předcházející generace Sandy Bridge? Sandy Bridge je první generace Core i3, Core i5 a Core i7.
    • Ten procesor ti zamává bílou vlaječkou a zahlsí ti chybovou hlášku "YOU MAD BRO" ? *1*

      Teď vážně... to CPU je slabé na full (pakliže počítáš mít zaplé uplně vše co ta hra umí telesaci HD textury atd... + Grafika s 1GB je málo na full přečti si článek pěknej na PCT...
      • HD textury? tady nejsi na konzoláckym foru BRO.....
      • ne. Ten processor bohatě stačí
      • PCT je jeden z největších odpadů co se týče českých webů kolem hardwaru, takže ne... děkuji. Raději si přečtu nějaký blog Lojzka, který toho bohužel ví mnohem více než redaktoři na PCT.
        • To byl příklad může použít google a njít si svoje téma... Zas tak PCT bych černě neviděl ano jsou lepší ale i horší třeba DDworld... to je žumpa...
    • To je slabota,budeš to mít pomalý.

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit