Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit
  • škoda
  • Johnny
    Jako velkej fanoušek vesmiru a survival her musím říct že recenze sedí. Pro mě to bylo sklamání. Ovládání příšerný, interface také, grafická stránka na dnesni dobu opravdu strašná... Nuda :/
  • Na marsu je potencionálně možný život pro osadníky pouze v jeskyních, která je teoreticky ochrání před zničujícím kosmických zářením. Mars již bohužel nemá aktivní tekuté jádro, které by produkovalo kolem planety ochraný elektromagnetický štít.
    • "pouze v jeskyních" bych neřekl. Přistávací moduly a veškerá infrastruktura bude bude jednou na nějaké té planině. Ukrývat taková zařízení kdesi v jeskyni je extrémně riskantní. Samozřejmě v nějaké vzdálené budoucnosti by snad připadalo v úvahu ukrývat základný pod marskovský povrch. Nikoli ovšem do jeskyň. To je příliš velké riziko.
    • jamar28
      No a nebo mu vytvořit vlastní elektromagnetické pole. Zrovna nedávno jsem o tom někde četl. Ale to je hudba hooodně vzdálené budoucnosti. Vyžadovalo by to stavbu ohromně výkonných elektráren.

      Třeba jednou... *4*
      • No řekl bych docela zbytečná činnost. Stačí budovat základny s dostatečnou ochranou proti "radiaci".

        Snažit se na Marsu vysázet stromy a udělat z něj druhou Zemi je podle mě nesmysl. Efektivnější jsou uzavřené ekosystémy v obřích základnách.
        • jamar28
          Co si budem povídat, druhá Země se časem šikne. *5* Ale tak či tak to bude běh na dlouhou trať, jehož počátků se s pořádnou náloží štěstí dožijí možná tak naše vnoučata. Co se teraformace týče, teoreticky to máme pokud vím ošéfované celkem dobře - kromě vytvoření elmag. pole pomocí masivních kdovíčeho a spousty elektřiny by spočívala v bombardování povrchu nejlépe kometami, aby se na Mars dostalo více vody a zvířený prach podpořil skleníkový efekt + obří zrcadla zaměřená na póly, aby se rozpustily ledovce a voda zaplavila část planety.

          Zajímalo by mě, kdo to zacvaká...
          • Myslím si, že ani teoreticky to nemáme dobře ošéfované.

            Schazovat na Mars komety mi příjde jako nesmysl. Si vem, jak se rychle komety pohybují v prostoru. Zachytit či spíše odklonit kometu správným směrem, to samo o sobě je velká výzva. A aby to mělo nějaký efekt, muselo by se na Mars "hodit" více komet.

            Kdybychom teda už fakt ty komety na Mars hodili, vyvoláme globální katastrofu na celém Marsu. Trvalo by stovky až tisíce let, než by se Mars stabilizoval. Navíc pořád musíme myslet na to, že Mars ještě stále může hostit život a ten bychom mohli ohrozit, což je podle mě zcela nepřijatelné.

            No a pak jsou tu ty problémy s vytvořením ozonové vrstvy, s udržením vody na povrchu Marsu a v atmosféře a samozřejmě s magnetickým polem. To se prostě nevyplatí. Je to sice hezký sen, ale podle mě je to mimořádně neekonomické a zbytečné. Lepší je tam jednou ve vzdálené budoucnosti stavit základny klidně i v podobě obřích skleníků s umělým biotopem. Díky menší gravitaci, malému odporu větru a minimálnímu zemětřesení bychom mohli na Marsu stavět mnohem větší stavby než na Zemi. Mohli bychom tedy stavět i tak velké skleníky, že by dobře posloužily jako umělé biotopy. Problém by snad mohl být jen s rozdílem tlaků.

            Zrcadla zaměřená na poly Marsu - to taky prostě ne. Jen si představ, jaká by to musela být soustava zrcadel. Navíc se ti voda teda teoreticky rozleje a co pak? Zamrzne ti. Leda bychom osvítili celý Mars a to je zase naprosto neuvěřitelně nákladné a zcela mimo realitu. A sám prach je velmi špatný pohlcovač tepla. Potřebovali bychom skleníkové plyny - ty na Marsu jsou zmrzlé, takže ty snad by šlo využít. Tak či onak já v tom nevidím budoucnost. Raději uzavřená města...
    • V Take on Mars to máš tak napůl, jsou tam eventy se zvýšenou radiací, ale jen občas. Je třeba možné, že za těch nějakých 100-150 let, až se dostaneme na technologickou úroveň jako v ToM, tak budou už materiály, co to lépe odstíní, ne 100%, ale tak aby lidi mohli být venku aspoň pár hodin a tolik jim to neuškodilo?
      • Na Měsíci lidi taky skákali mimo loď. Po nějakou omezenou dobu to nebude problém ani na Marsu. Navíc i na Marsu bývá někdy noc, že jo. ;)

        Jako docela reálné mi příjde vozítko, které bude sloužit jako pojízdná základna, která nabídne dostatečnou ochranu před radiací.
  • Další, už několikátý, survival (tentokrát na planetě Mars). Pro fanoušky přežívání povinnost (snad), pro ostatní z nouze cnost (heh *1* ) nebo i šance přičichnout, jaké to je přežít na Marsu. Doporučuju hrát pouze v případě, že jste si nevybrali jiný survival aneb hru na pŕeživší. Fanoušci vesmíru ať si klidně připočtou jeden bod. *15*
    • ty tvy zavorky jsou fakt k zbliti, uplne nesmyslny jako tvoje cetina... jo a vyjadrovani se prihlouplyma prispevkama ke kazdy novince je taky fakt na palici. kazdej ti to tu rika, mas nejvic minusek a porad ti to neda :D
  • Coffin.Corner
    Nad pořízením téhle hry uvažuju pokaždé, když je ve slevě, takže díky za recenzi a za ušetřené peníze.
    • Za seba môžem povedať, že som si tento survival poriadne užil. Survivaly mám rád a ako bonus je toto na Marse. Takže ja by som tomu dal minimálne 8/10. (8 preto, lebo to má trošku chybičky, ale nič dramatického)
      • já se u toho taky dobře bavil
  • tahle hra náhodou podle mě výborně ukazuje fakt, že život pro první osadníky na Marsu bude naprosté peklo *1*
  • Veskoslav
    Může mi někdo osvětlit, proč se dělá recenze na hru, co vyšla v únoru? To jako nevyšlo nic jiného jako např. Prey či nedej bože DoW III?
    • Prey vyšlo pred pár dny a Btehseda neposíla novinárske verze. Snad bys nechtel rychlokvasenou recenzi.
    • Si tu redakci kup jak ja, pak budou psat co budes chtit.
      • Co deti a vnucky? stale zdravy? :D
      • on by si ji i koupil ale bojise ze by si ho pak novinari nahravali...
      • Bohuslav_Nedelka
        kde ses nám zapomněl Andrejko, čekali jsme na tebe u Vaška Moravce, snad ses nebál přijít

Pokud chcete přidávat komentáře, musíte se:

Registrovat nebo Přihlásit